• You do not have permission to post in chat.
@ wuka « czw 3:41 pm »
No i bardzo się dziwię, jak ludziska mogą w takie durnoty wierzyć :eek:
@ wuka « czw 3:39 pm »
:D
@ wuka « czw 3:38 pm »
Krytykuję dlatego, że uważam za stratę czasu poznawanie nauk jakiegoś czegoś, co mnie nie obchodzi i obchodzić nie będzie. Dlatego napisałam, że na forum świadków lepiej zapodać. Przecież od nas chyba nikt się do nich nie wybiera (mam nadzieję). A jak się wybiera, to chyba najpierw zapoznał się z naukami. Takie babskie myślenie (nielogiczne pewnie) ;D
@ Zbyszekg4 « czw 3:37 pm »
śJ pokazują te urocze obrazki rajskiej sielanki, ale trupów już tam nie malują (oni naprawdę chcą ich grzebać - cytują z Biblii...)
@ Zbyszekg4 « czw 3:36 pm »
I tak trzymaj ;) Nie, no to grzebanie trupów jako zajęcie na nowej ziemi, tak mnie "ujęło", że chciałem o tym dać znać...
@ wuka « czw 3:35 pm »
@Zbyszekg4 :  Pytasz o wrażenia, to napisałam. Smutno ci, jak ktoś nie ogląda, to oglądam :lol-sweat: ;-)
@ Zbyszekg4 « czw 3:35 pm »
[wychodzi na to, że teraz ja Ciebie krytykuję, ale to tylko w braterskiej trosce się mieści] :)
@ Zbyszekg4 « czw 3:33 pm »
OK, szanuję Twoją postawę, ale czemu krytykujesz, skoro nie wiesz i nie znasz?... :zhm:
@ wuka « czw 3:31 pm »
@Zbyszekg4 :  Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Czy wszyscy musimy znać nauki każdej odjechanej grupy? Po co? Mnie szkoda czasu na takie brednie.
@ Zbyszekg4 « czw 3:25 pm »
A filmik nie jest żadnym "totalnym dnem"! Popatrz na kanał tego gościa: cała masa nagrań pomagającym trzymac się od śJ z dala. Robi dobrą robotę, a Ty to na dno sprowadzasz?
@ Zbyszekg4 « czw 3:22 pm »
@wuka :  nie zgodzę się z Tobą, ponieważ nauki śJ mówią, że: TO ONI BĘDĄ TE TRUPY GRZEBAĆ - nawet cytują coś z Ezechiela! Po to pokazałem to nagranie, abyśmy wiedzieli (Ty no nie wiesz, sorry), czego ich tam uczą; i tyle... :papa:
@ wuka « czw 3:21 pm »
Rembov, jak masz jakiś przepis z kuminem, to bądź uprzejmy zapodać, plis ;-)
@ wuka « czw 3:17 pm »
Pochwalę się, że pierwszą potrawę z kuminem mam za sobą. Według tego przepisu: http://passionfruit.blox.pl/2015/12/Aro ... yz-na.html Smak - rewelacyjny. W sobotę skorzystam z podpowiedzi i obiadek według Noemi ugotuję. Przepis był w sb, kto zapisał ten ma ;)
@ wuka « czw 3:12 pm »
@Zbyszekg4 :  Pierwszy skomentowałam w temacie, no więc tak, drugi. Nie rozumiem, dlaczego koniecznie każdy musi takie brednie oglądać. Wiem, że facet się wyśmiewa. To raczej na forum świadków pokazuj takie coś. A poza tym, to żaden argument powazny, że po tej niby rzezi dokonanej przez Boga?! oni całe wieki będą sprzątać trupy. Skoro według tego autora filmiku Bóg dokona takiej masakry to i chyba jest w stanie posprzątac w mgnieniu oka. Ten film to dno totalne.
@ Zbyszekg4 « czw 2:44 pm »
...pokazuje jak absurdalna jest ich "teologia",tu mówi o tym, co będą robić po Armagedonie (wg ich wierzeń)
@ Zbyszekg4 « czw 2:43 pm »
@wuka :  o czym piszesz? Który film? - ten drugi o świadkach? Przecież ten mówca się naśmiewa ze śJ, a nie ich promuje!
@ wuka « czw 2:21 pm »
@Zbyszekg4 :  Co za bzdury! Po co takie filmiki promujesz?
@ Janek « czw 12:54 pm »
to kanał odstępców więc pewnie sporo tam fantazji...Potem zerknę.
@ Zbyszekg4 « czw 11:57 am »
A co jeżeli Świadkowie Jehowy mają racje?! https://youtu.be/cukz7_0poPw
@ Zbyszekg4 « czw 8:21 am »
Uważnie obejrzyjcie/wysłuchajcie (myślę, że warto wiedzieć jak jest): viewtopic.php?f=51&t=16457
@ Zbyszekg4 « śr 6:00 pm »
Veronko tutejszy czasozmierzacz jest dostrojony do Ciebie... - wyliczył Ci np. 19 roczków :hihi:
@ Noemi « śr 5:49 pm »
@Velure :  po co dodawać następna tragedie do poprzedniej zważywszy na fakt że z drugą żona ma dziecko
@ Velure « śr 5:44 pm »
Odmierzacz czasu na tym forum szwankuje czy też ja powinnam coś gdzieś ustawić?
@ Velure « śr 5:14 pm »
@Noemi :  mogłabyś uzasadnić swoje zdanie? :)
@ Noemi « śr 4:39 pm »
w sytuacji jakiej opisujesz Zbyszek Mariusz powinien jednak zostać z drugą zoną
@ wuka « śr 4:39 pm »
@Zbyszekg4 :  Połączyć obie rodziny, kochać się, rozmnażać ile wlezie, 500 plus ;P
@ Zbyszekg4 « śr 1:20 pm »
@Efendi :  Ale co ma zrobić taki Mariusz, który już ma II żonę i dziecko z nią? Porzucić tamtą rodzinę i wrócić do I-szej? Co myślicie?
@ Efendi « śr 1:05 pm »
@Zbyszekg4 :  Normalne. Takie jest myslenie swiatowe :)
@ Zbyszekg4 « śr 12:07 pm »
Patrzajta: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ylego.html mąż ją zostawił dla innej, ona mu wybacza; prosi: wróć, i to nie tylko do mnie, ale i... do Boga! Komentarze są w stylu: "głupia baba... Mariusz nie wracaj" Co o tym myślicie??
@ Zbyszekg4 « śr 11:35 am »
Normalnie TFI chcą przy zakupie jednostek prowizji, ale można kupować poprzez banki, i tam już prowizji nie pobierają.
@ Zbyszekg4 « śr 11:33 am »
@Noemi :  tu (zakładka po lewej): http://www.biznesradar.pl/fundusze-stop ... jowe-akcji znajdziesz stopy zwrotu dla wszelkiego typu funduszy TFI - od akcyjnych do pienięznych. Nie ma w TFI żadnych gwarancji, że na koniec roku czy czegoś tam, będzie dany procent zysku (to nie są lokaty bankowe!!). Wszystko to sprawa koniunktury giełdowej - można zyskać, można stracić (ryzyko można kontrolować poprzez wybór TFI akcyjnych - duże ryzyko, ale też możliwy duży zysk; aż do TFI pieniężnych: zysk i ryzyko małe). Tu też strona o TFI: https://www.analizy.pl/fundusze/fundusz ... _dir/DESC/
@ Zbyszekg4 « śr 11:29 am »
Dobre wieści z terenów prześladowań chrześcijan: http://your-newsletter.pl/p/vyzvyqtlu9/ua4hvh7myv/
@ wuka « śr 11:06 am »
@Ian :  Ha! No i o to chodzi. Zachęcają do klikania, niby nic się nie dzieje, oglądasz film lub co tam chcesz, ale... trzeba za to zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Czy dobrze rozumiem? Tylko, że na stronach "klikając" w te wirtualne pieniądze nie ma żadnej informacji ile to tak naprawdę kosztuje.
@ Ian « śr 10:35 am »
wuka, bitcoin to taka jakby nowa waluta. różni się od innych że jest wyłącznie elektroniczna (bez fizycznej postaci). stworzona została w 2009 r. i ma wielkie ambicje by wyprzeć tradycyjną walutę. Żeby płacić bitcoinami musisz ja najpierw kupić za ciężko zarobione złotówki.
@ Ian « śr 10:33 am »
Zbyszekg4, odróżniam. W bitcoina można inwestować w dwojaki sposób: kupując i trzymać na lata i np. za 5 lub 10 lat sprzedać z zyskiem lub kupując i codziennie grać na giełdzie (kupując taniej sprzedając drożej). ten drugi sposób może być kontrowersyjny bo przypomina hazard
@ wuka « śr 9:52 am »
Ja nadal nie rozumiem o co w tych bit...chodzi. Czy to się jakoś przekłąda na moje pieniądze z emerytury na koncie? Chodzi mi konkretnie o to, że jak "zapłacę "tym bit-coś za oglądanie programu na jakimś portalu, to wezmą mi pieniądze z konta (rzeczywiste moje pieniądze).Może mi ktoś powiedzieć?Oglądałam filmik na YT, ale nie kapuję o co tam chodzi, bo tylko wychwalanie jest, a jak ktoś coś wychwala nadmiernie to mi się lampa na czerwono zapala.
@ Noemi « śr 9:29 am »
@Zbyszekg4 :  możesz podać przykłady gdzie najlepiej zainwestować bo z tego co znalazłam to mi sie wydaje ze oprocentownie na koniec roku jest niewiele większe niż w bankach ,chyba że nipanimaju o co biega
@ Zbyszekg4 « śr 9:12 am »
W jednej z przypowieści, gdy gospodarz obdarował sługi majątkiem, ma on potem pretensje do jednego, który nic nie zyskał: mogłeś dać to bankierom, a odebrałbym z zyskiem! Wnioskuję, że Bóg nie ma nic przeciwko inwestycjom... Ja próbowałem, przyznam się, kupić akcje i je trzymać, ale nie zyskałem wiele; dałem spokój i powierzyłem to "bankierom" czyli TFI (Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych).
@ Zbyszekg4 « śr 9:08 am »
@Ian :  tu piszą, że jest ryzykownie teraz: https://qnews.pl/pl/news/krypto-walutowa-ba%C5%84ka Powiem Ci co ja robię z oszczędnościami: mam jednostki uczestnictwa funduszu akcyjnego w jednym z TFI. Bezpośrednia gra na giełdzie (czyli takie "cwaniakowanie": żeby tanio kupić, a drogo komuś sprzedać, nie martwiąc się, że on teraz straci, bo mu sprzedaję na górce) jest wg mnie mało porządne... Co innego kupienie akcji i ich trzymanie z myślą o dywidendzie, albo i bez niej, ale kupienie na długo (inwestowanie). Te bitcointy to taka chyba spekulacja na wzór tej giełdowej gry... W TFI, jak nawet na górce sprzedam, to nie wciskam tego nikomu, więc moralnie widzę to wyżej niż to, co wcześniej opisałem.
@ Zbyszekg4 « śr 7:11 am »
Janku, ale odróżniasz grę na giełdzie od inwestowania na niej? [ten artykuł to odróżnia?]
@ Ian « śr 12:54 am »
Nie zawiodlem sie na gotquestions - porusza nawet tn temat :-) https://www.google.pl/amp/s/www.gotques ... arket.html
@ Ian « śr 12:49 am »
Pod wzgledem moralnym mozna porowac temat do gry na gieldzie.
@ Ian « śr 12:45 am »
Poza tym przyszlosc bitcoina jest nie do przewidzenia i pewnie niektorzy chrzescijanie sa sceptyczni do tego typu inwestycji.
@ Ian « śr 12:43 am »
Zbyszek, wuka, tak tylko pytam bo o temacie slyszalem juz lata temu i ciagle tn temat powraca. Bitcoin stal sie ostatnio bardzo drogi, ludzie ktorzy go nakupowali w ok 2013 i wczesniej sa teraz bogaci :-) mysle o zainwestowaniu bo temat wydaje mi sie obiecujacy ale teraz jest tzw. bańka i czekam az opadnie.
@ Zbyszekg4 « wt 7:55 pm »
...ale mam nadziejem, że Twój chop spełnia te warunki, co żem Ci wyżyczył, czyli: co by jej nie bił... co by nie pił... dużo dutków do chałupy znosił... no i lubił ją choć trochę... ;)
@ Zbyszekg4 « wt 7:51 pm »
Veronko, tożeś pojechała po bandzie... ja Ciem już swatał był, a tu takie cuś... :eek:
@ Velure « wt 7:46 pm »
Ojejkuś po prostu taki błyskawiczny, darmowy i skuteczny lifting se fundnęłam :zla: :hideface: :girl_haha:
@ Zbyszekg4 « wt 7:44 pm »
Webinar nt modlitwy: viewtopic.php?f=41&t=16455 zapraszam i tych co mają lat 19 i tych co chcą mieć 119...
@ Zbyszekg4 « wt 7:29 pm »
ale cemu ma tam policzone 19 latek - aż tak się odmładzać? :hihi: Veronko, cóżeś to uczyniła? :)
@ Zbyszekg4 « wt 7:28 pm »
...Efendi spać nie bedzie mug
@ kruszynka « wt 7:26 pm »
@Zbyszekg4 :  no co, przyznała się i poszła. Teraz kilku młodzieńców ociera łzy :P
@ Zbyszekg4 « wt 7:22 pm »
no i poszła se... sie nie dowiem, o co to z tymi rokami jej biega? ktoś wie?
@ Zbyszekg4 « wt 7:21 pm »
osukujesz (w karty) Veronko?!
@ Zbyszekg4 « wt 7:19 pm »
Veronko, jakżesz Wielki Efendi to teoretycznie synalek Twój??? Przeca masz wpisane: wiek 19 roków!! :paluszkiem:
@ kruszynka « wt 7:17 pm »
@Velure :  Ale wieeeesz, nadałby się na zięcia
@ Velure « wt 7:12 pm »
Zbysiu - no cóżeś Ty wypisujesz z tym zamążpójściem haha O matko i córko! Kończ waść, wstydu oszczędź :D A Efendi mógłby być moim synem hahaha
@ Velure « wt 7:10 pm »
@Czekoladowy :  dziekuję za życzenia :)
@ Zbyszekg4 « wt 7:06 pm »
tseba by kogo wyswatać :nerwus: bo wiele roków jus tu siedzim na forumie, a weselicha zadnego nie było (psynajmniej w tym roku) :hihi:
@ Zbyszekg4 « wt 7:04 pm »
...no i Veronke przeca lubisz nieco, nie?... ;)

Who is chatting

offline KAAN