• You do not have permission to post in chat.
@ Zbyszekg4 « pn 2:50 pm »
...no cóż... jak się ktoś Samolubem zwie... to mu trudno wśród ludzi żyć... no bo samolubny jest... [te zabawki są moje!... :nerwus: ...tylko moje!!, rozumiesz!?]
@ Efendi « pn 11:21 am »
Myślę że to pytanie zbędne. Jego działalność była wszystkim dobrze znana.
@ Zbyszekg4 « pn 11:18 am »
[pytam, co bym sam nie podpadł nieopatrznie] :)
@ Zbyszekg4 « pn 11:17 am »
...ach, cóż to był za ważki powód takowej kary srogiej?
@ Efendi « pn 10:59 am »
Ma bana. ale mozliwe ze i tak tu przebywa ;)
@ Zbyszekg4 « pn 9:26 am »
Samolub się pod nową postacią chyba schował... takie są oznaki... ale niech mederatorzy to obadają
@ Norbi « pn 9:10 am »
Potrafisz odpowiedziec na pytanie?
@ Efendi « pn 8:11 am »
A co? tęskno Ci?
@ Norbi « ndz 10:45 pm »
Samolub ma bana?
@ Zbyszekg4 « ndz 7:52 pm »
Ktoś oglądał ten film o Pawle?: Paweł emisariusz - trailer - YouTube https://www.youtube.com/watch?v=-slIBJ73VEg
@ Zbyszekg4 « ndz 7:49 pm »
...dlatego, że piękna! Gdyby była brzydka, to by w granicach 130 można ulokować... ;)
@ Efendi « ndz 7:41 pm »
wyglada na 80 maks a nie 102
@ Torcik « ndz 7:30 pm »
Byla piekna. Tak w mlodosci, jak i na starosc. Sadze, ze nie przechodzila poprawek plastycznych. Byla naturalnie piekna.
@ Zbyszekg4 « ndz 6:46 pm »
[mi się czarny humor trzyma :paluszkiem: ]
@ Zbyszekg4 « ndz 6:45 pm »
...jakoś znajomo zabrzmiał tytuł tego ostatniego, wymienionego wyżej filmu... ;)
@ Zbyszekg4 « ndz 6:44 pm »
Danuta Szaflarska była legendą polskiego kina i teatru. Gwiazdę powojennych filmów widzowie pokochali dzięki takim obrazom jak "Zakazane piosenki" czy "Pora umierać".
@ Zbyszekg4 « ndz 6:40 pm »
Miłego wieczoru, i uważajcie co jecie...
@ Zbyszekg4 « ndz 6:38 pm »
Na tym muzycznym nagraniu (ładna piosenka) https://www.youtube.com/watch?v=YOGtMgNVs7I jest pan Bogusław, któremu do 102 lat zabrakło pół roku...
@ Zbyszekg4 « ndz 6:24 pm »
...może zjadła coś nieświeżego?... na tych urodzinach... :zhm:
@ Efendi « ndz 5:30 pm »
Nie powiem że szok bo miała 102 lata, ale zmarła Danuta Szaflarska. A dopiero co kilka dni temj obchodizla urodziny
@ n.ellie « ndz 4:38 pm »
Chyba się zgodzę z Czekoladowym, choć muszę to dokładnie przetestować. :) Można być łagodnym, ale stanowczym i bronić swych racji. A książkę mam w dziale "do przeczytania", kiedyś Czekoladowy wrzuciłeś fragment z "Idioty", ale nie pamiętam czy tu czy na fb i mi się spodobał. :)
@ Zbyszekg4 « ndz 12:55 pm »
- dotyczy zainteresowanych "Idiotą" w wersji czytanej
@ Zbyszekg4 « ndz 12:51 pm »
Ot, tak od niechcenia, a znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=CbvTq3YU6ho
@ Zbyszekg4 « ndz 10:59 am »
Nowy temat: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem - PROTESTANCI viewtopic.php?f=57&t=16107
@ Zbyszekg4 « ndz 10:59 am »
Poszukajcie sobie audiobooków można zaoszczędzić wzrok, używając uszu... I książka przeczytana! :)
@ aybige « ndz 10:02 am »
@Czekoladowy :  Przeczytałam kiedyś początek "Idioty"... Nie wiem, dlaczego, ale ta powieść nie była tak porywająca jak "Zbrodnia i kara" i niestety zrezygnowałam. Ale wciąż mam w planach "Braci Karamazow".
@ Norbi « ndz 9:55 am »
Hej Małgorzata :D
@ konia_z_rzedem « sob 11:15 pm »
@Czekoladowy :  Może kiedyś zajrzę, kiedyś czytałem Zbrodnię i Karę, ale jakoś potem mi się odechciało. Jakoś staciłem chęć do książek fabularnych, kiedyś to czytałem więcej, teraz jakoś przestałem. Teraz wziąłem się za typowo katolickie książki.
@ Czekoladowy « sob 10:51 pm »
Ja się już przekonałem, że łagodność choć nie jest łatwa, ostatecznie wychodzi na lepsze. Nie tylko, jeśli chodzi o zdrowie duchowe człowieka, ale także praktycznie. Trzeba to tylko umieć dostrzec i docenić. Polecam tutaj powieść Dostojewskiego pt. "Idiota", główny bohater jest bardzo dobrą ilustracją.
@ konia_z_rzedem « sob 10:49 pm »
Z resztą kiedyś wydawało mi się, że od wielu złych rzeczy nie można się uwolnić. A jednak z łaską Bożą można :)
@ konia_z_rzedem « sob 10:48 pm »
A ja muszę przyznać, że od momentu gdy zacząłem się odłączać od złego towarzystwa, a w szczególności od gier komputerowych gdzie inni stosują wulgaryzmy i jest przemoc to i ja sam przestałem używać wulgaryzmów.
@ aybige « sob 7:20 pm »
Bądź co bądź słabości się w sobie niszczy, a nie usprawiedliwia.
@ aybige « sob 7:15 pm »
Przyznam, że czasem chciałabym zapomnieć o tej życzliwości, ale jednak się jej trzymam (i nie, nie chodzi o forum, bo nie czuję się tu osądzana).
@ Crussing « sob 7:06 pm »
Ja już właściwie jestem na tym forum tylko z przyzwyczajenia. Nie ma z kim pogadać tak, by nie zaczął cię oskarżać/osądzać.
@ Crussing « sob 7:04 pm »
aybige - jak już mówiłem, ciągła życzliwość zostanie kiedyś obrócona przeciw takiej osobie. Ja np często przeklinam i daje to w jakiś sposób upust moim emocjom.
@ aybige « sob 7:03 pm »
Z samoobroną się zgadzam. Ogólnie zauważyłam jednak - z osobistego punktu widzenia - że jednak to pokojowe nastawienie lepiej na mnie działa. Nie warto karmić złych emocji.
@ Crussing « sob 7:03 pm »
Tak w ogóle to RZYGAM umoralnianiem serwowanym tu przez niektórych chrześcijan. Tak lubicie innych pouczać, a sami byście nie byli lepsi od nich będąc w takich sytuacjach.
@ Crussing « sob 7:01 pm »
Można nawet kota zagłaskać na śmierć. Na początku warto okazać jakiemuś chamowi życzliwość, bo może się zmieni, a jeśli to nie pomoże i dalej będzie cię atakować - miej go gdzieś. Natomiast co do samoobrony - oczywiście przywalić komuś możesz jeśli cię np napadnie
@ aybige « sob 6:58 pm »
Ostatnio dużo o tym myślałam. Jak zachować jednocześnie pokorę, być życzliwym człowiekiem, a jednocześnie postępować z godnością, tak, by godności nie zmienić w pychę i zadufanie. Ale to ostatnio mój dylemat. Mam wrażenie, że ludzie kąśliwi, posługujący się sarkazmem uchodzą za inteligentniejszych. A życzliwi za słabych.
@ Crussing « sob 6:54 pm »
Ale z tym policzkiem chodzi o to, by ignorować złośliwości innych - i czasami to pomaga, bo w ten sposób człowiek oszczędza sobie nerwów nie przejmując się takim debilem. Jednak nie zawsze, czasami ktoś musi oberwać, żeby się ogarnął.
@ Crussing « sob 6:52 pm »
aybige - źle mnie rozumiesz. Jeśli zawiniłem, spoko - przeproszę i spróbuję naprawić błąd, ale nie zamierzam dalej uważać się za bezwartościowego śmiecia. Nie będę więcej popychadłem. Z byciem życzliwym też trzeba uważać, bo mogą to ludzie wykorzystać przeciw tobie. A jeżeli nadstawianie drugiego policzka ma polegać na tym, że inni obrzucają mnie błotem, a ja uśmiecham się grzecznie i nic nie mówię, to nie zamierzam tego przestrzegać.
@ aybige « sob 6:39 pm »
Pytam, bo na innych forach można sobie wyłączyć, jeśli ktoś nie chce. ;)
@ aybige « sob 6:39 pm »
Swoją drogą, da się w ustawieniach użytkownika gdzieś wyłączyć dźwięk czatu czy nie bardzo? Jeśli nie, to OK.
@ aybige « sob 6:37 pm »
Ale nie ukrywam, Twoje spostrzeżenia wpasowały się w ostatnio krążące po mojej głowie myśli.
@ aybige « sob 6:37 pm »
@Crussing :  Też czasem mnie nachodzi taka refleksja, żeby przestać wszystkich przepraszać, że żyję, ale myślę - i widzę - że na dłuższą metę się to nie opłaca. To niszczy nas od wewnątrz. Co z nastawianiem drugiego policzka? Myślę, że jeśli się zachowuje pokój, to odpowiedź jest taka sama. Jednak gniew nakręca gniew.
@ Efendi « sob 6:36 pm »
admini sobie poszli, zostawili modw na pastwe losu ;)
@ Crussing « sob 6:09 pm »
Janek niby czemu? :D Oczywiście żartuję z tym porównywaniem się z Bogiem, ale to nie zmienia faktu, że zacząłem dostrzegać swoją wartość ;)
@ Janek « sob 6:08 pm »
żarty żartami,ale źle z Tobą...dobra spadam..do zobaczenia
@ Crussing « sob 6:08 pm »
Owszem, jest - JA :)
oj Crussing musisz się ogarnąć :)
wyżej już nic nie ma :D
@ Crussing « sob 6:06 pm »
Jeszcze wyżej
@ Janek « sob 6:05 pm »
mierzysz naprawdę wysoko :D