• Tematy

• You do not have permission to post in chat.
@ wuka « czw 6:54 pm »
Nie, no ja pasuję.
@ Rembov « czw 6:54 pm »
@Zbyszekg4 :  podstawowa zasada: Dopóki nie zostanie udowodniona wina, każdego uważa sie za NIEwinnego.
@ Zbyszekg4 « czw 6:54 pm »
Coś oczywistego jest, ale Ty w kółko: udowodnij... :hihi:
@ wuka « czw 6:54 pm »
Śmieszne i obraźliwe dla ofiar tych tragedii
@ Rembov « czw 6:53 pm »
@wuka :  przepraszam, ale za co ma przepraszać lub kajać się biskup, który NICZEGO złego nie zrobił? Prosić o wybaczenie ma ten, kto zgrzeszył, a nie ten, kto nie ma grzechu na sumieniu.
@ Zbyszekg4 « czw 6:52 pm »
Twoje "udowodnij" jest czasem śmieszne!
@ Zbyszekg4 « czw 6:52 pm »
@Rembov :  przypomniało mi się, jak sprawa Wesołowskiego arcybiskupa wyszła na jaw, toś tu tylko mantrował: UDOWODNIJ...UDOWODNIJ... :)
@ wuka « czw 6:48 pm »
@Rembov :  Owszem, ale to było w planie zbawienia. To było, aby nam pokazać, że grzechy są do wybaczenia. A gdzie ty we współczesnych dewiacjach biskupów widzisz prośbę o wybaczenie, słówko przepraszam nie padło nigdy, zadośćuczynienie - bronią się idąc w zaparte. Widzisz, dostrzegasz różnicę?
@ Zbyszekg4 « czw 6:48 pm »
są w grobie, pisałem - nie czytałeś? Listy pisano do papieża w sprawie Maciela. Co zrobił w tej sprawie? Dziwisz znał sprawę - co zrobił??
@ Wściekłakoza « czw 6:47 pm »
@Rembov co byś zrobił gdyby Twoje dziecko powiedzialo by, że ksiądz je dotyka w miejsca intymne i ogółem gwałci? Stanąłbyś w obronie swojego dziecka czy powiedział byś udowodnij. Jak by udowonił to co nadal byś nie wierzył?
@ Rembov « czw 6:47 pm »
DOWODY prosiłem.
@ Rembov « czw 6:47 pm »
Kolejne doniesienie, które w dodatku powiela bzdury i kłamstwa na temat Crimen sollicitationis.
@ Zbyszekg4 « czw 6:46 pm »
Jak na przykład najczarniejszą chyba postać afer pedofilskich w Kościele, meksykańskiego duchownego Marciala Maciela Degollado, który ma na koncie defraudacje, łapówki, gwałty na podopiecznych, nadużycia władzy, kochanki i nieślubne dzieci? Tak, zresztą znał go dobrze także arcybiskup Stanisław Dziwisz, o czym w ogóle się w Polsce nie mówi. W momencie, kiedy Jan Paweł II bronił Maciela, nazywając go "wzorem dla młodzieży", dobrze wiedziano o jego pedofilskich dokonaniach, ponieważ mówiła o tym opinia międzynarodowa. Wysyłano także listy do papieża w tej sprawie. Ale jeszcze bardziej szokująca niż sprawa Maciela była wewnątrzkościelna instrukcja Crimen sollicitationis, która de facto nakazywała ukrywać pedofilię w obrębie Kościoła. Obowiązywała ona przez prawie cały okres pontyfikatu Jana Pawła II. http://wiadomosci.onet.pl/religia/jan-p ... elki/pjzpt
@ Rembov « czw 6:46 pm »
@wuka :  no to dziwne, że słuchasz Apostołów, bo ten urząd też się totalnie skompromitował: Jeden się wyparł, drugi zdradził, a dziesięciu uciekło.
@ wuka « czw 6:45 pm »
URZĄD BISKUPA jest taki, jak jego przedstawiciel. Według Biblii (wiem, dla was bez znaczenie, co widać w dyskusji) biskup ma być nienaganny! Czyli co? Ma być zbokiem i bronić pedofilów? Dalej ich bronisz. Może sobie sprawy nie zdajesz? To jeszcze byłoby jakieś usprawiedliwienie dla ciebie, ale wiem, że jesteś inteligentny i aż nie chce mi się wierzyć, że nie rozumiesz o co w tym chodzi. :-(
@ Wściekłakoza « czw 6:42 pm »
Pamiętacie sprawdę ks.Romana B co gwałcił 15 latkę. Ta dziwiewczyna próbowała się zabić przez tego dziada. Z tego co wiem trafiła na obserwacje do sz.psychiatrycznego gdy wszystko wyszło na jaw.
@ Zbyszekg4 « czw 6:41 pm »
bo tylko Wojtyła wiedział co wiedział... Zmarł w 2005
@ Zbyszekg4 « czw 6:41 pm »
do grobu poszły
@ Rembov « czw 6:40 pm »
Prosiłem o DOWODY, a nie doniesienie prasowe.
@ Zbyszekg4 « czw 6:39 pm »
Jeszcze coś, co Rembova nie zadowoli, ale chciał: http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,178 ... hrona.html
@ Rembov « czw 6:38 pm »
wuka pisze: Popatrz sobie na rozmowę o biskupach. Cóż to jest innego, jak nie obrona zła? A chwat...eh, już będę cicho lepiej. Kto chce ten zauważy, ale wam można biel przedstawić a i tak powiecie, że to zieleń.
Szkoda, że z lepszym uporem nie chcesz dostrzec, że bronimy URZĘDU biskupa, a nie ludzi, którzy w sposób niegodny go sprawują. :(
@ Janek « czw 6:38 pm »
bandziorom hitlerowskim też pomagali...gdzie jakieś zło tam oni i ich graba :P
@ wuka « czw 6:35 pm »
Głośno było, jak w sprawie Wesołowskiego powiedzieli, że podlega sądowi Watykanu i jest obywatelem tego państwa.
@ Zbyszekg4 « czw 6:35 pm »
Ksiądz Marcial Maciel, meksykański założyciel zgromadzenia religijnego Legion Chrystusa, molestował przynajmniej 30 dzieci i wiele kobiet, z którymi miał później potomków. Według Alejandro Espinozy, autora książki El ilusionista, Maciel uwodził bogate i bogobojne kobiety dla ich pieniędzy[35][36]. Ksiądz zapewniał fundusze Watykanowi, za co papież uważał go za „przewodnika, wzór dla młodych", a jego służbę za „ogromną, hojną i owocną kapłańską posługę”. Wojtyła chronił go przed wymiarem sprawiedliwości do końca życia, mimo że wiedział o jego przestępstwach [37][38]. W 2004 Jan Paweł II pobłogosławił Maciela w Watykanie. Było to w czasie, gdy w jego sprawie, z polecenia kardynała Ratzingera, toczyło się dochodzenie kościelne. Rok po tym wydarzeniu, gdy kardynał został papieżem, Watykan polecił Macielowi prowadzenie wycofanego życia w modlitwie i pokucie i odsunął go od władzy w zgromadzeniu[31]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka_p ... %C5%82a_II Co prawda ktoś tam mówi, że jednak nie wiedział, ale ja mu nie wierzę...
@ wuka « czw 6:34 pm »
Takim szujom daje się schronienie w watykanie.
@ wuka « czw 6:33 pm »
I to jest zwykła zbrodnia. Takie dzieci są okaleczone na całe życie. Psychiczne zniszczone. A obrońcy wołają, że "udowodnij"!!!
@ Janek « czw 6:33 pm »
kliknij na chat font colour i wybierz
@ Janek « czw 6:32 pm »
Nie,nie o to chodziło.Wymierzać sprawiedliwość powinien facet :)
@ Wściekłakoza « czw 6:32 pm »
Nie wiem czemu nie mogę ustawic sobie koloru czcionki
@ Wściekłakoza « czw 6:31 pm »
wiem po prostu molestowanie seksualne może być na chłopcach i na dziewczynach
@ Janek « czw 6:30 pm »
Nie miałem na myśli płci żeńskiej,a tym bardziej dzieci :)
@ Wściekłakoza « czw 6:30 pm »
@Janek to byly czasy podstawówki i miałam jakieś 10 lat. Wtedy mała byłam i bałam się. Ale to najbardziej mi utwkiło w pamięci
@ Janek « czw 6:29 pm »
no to wszystko wina rozpustnych dzieci :P
@ Wściekłakoza « czw 6:29 pm »
Jeden fakt mnie śmieszy. Co Michalik powiedział. " Niewłaściwa postawa często wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości ono lgnie, zagubi się i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga"
@ Janek « czw 6:28 pm »
Kózko,w takim razie wypadałoby wziąć sprawiedliwość we własne ręce...dla dobra reszty :)
@ wuka « czw 6:27 pm »
Popatrz sobie na rozmowę o biskupach. Cóż to jest innego, jak nie obrona zła? A chwat...eh, już będę cicho lepiej. Kto chce ten zauważy, ale wam można biel przedstawić a i tak powiecie, że to zieleń.
@ wuka « czw 6:25 pm »
Rembov, ja nie kłamię. I powinieneś mnie za te słowa przeprosić. Bardzo się zawiodłam.
@ Wściekłakoza « czw 6:24 pm »
@Rembov sama byłam świadkiem molestowania mojej koleżanki przez księdza. Dalej siedzi w tej samej parafii mimo tylu próźb o jego wydalenie.
@ Zbyszekg4 « czw 6:23 pm »
do grobu zostały zabrane
@ Rembov « czw 6:23 pm »
@Zbyszekg4 :  DOWODY poproszę.
@ Rembov « czw 6:23 pm »
@Wściekłakoza :  nie wiem, czy może. Wiem za to, że nie można z góry zakładać winy.
@ Zbyszekg4 « czw 6:22 pm »
@Rembov :  aleś Ty naiwny! Donoszono papieżowi, ale widać nie słuchał!
@ Wściekłakoza « czw 6:22 pm »
ale dalej może to samo robić i to w innej parafi prawda?
@ Rembov « czw 6:22 pm »
@Zbyszekg4 :  potrafisz wykazać, że święty Jan Paweł II wiedział o tym, co ten ksiądz wyprawia?
@ Rembov « czw 6:21 pm »
Przeniesienie do innej parafii podejrzanego to środek zapobiegawczy, a nie obrona.
@ Zbyszekg4 « czw 6:21 pm »
Papież Wojtyła dawał za przykład młodzieży zboczonego księdza Maciela - czy to ok?
@ Wściekłakoza « czw 6:21 pm »
nie zgodzę się!
@ Rembov « czw 6:21 pm »
@Zbyszekg4 :  w Kościele katolickim wyznajemy zasadę, że karze się tych, ktorym UDOWODNIONO winę, a nie na podstawie oskarżeń.
@ Zbyszekg4 « czw 6:20 pm »
@Rembov :  a czy ktoś w KK ich broni? Przenosząc np do innej parafii...
@ Wściekłakoza « czw 6:20 pm »
@Rembov sama i z kimś :)
@ Rembov « czw 6:20 pm »
@wuka :  nie kłam, wuko. NIKT z nas nie broni przestępców, zboczeńców czy pedofilów!
@ Zbyszekg4 « czw 6:20 pm »
@wuka :  a tego to nie widziałem bo nie czytam, albo tylko zerkam. A to bardzo beee! bronić zboczeń! :paluszkiem:
@ Rembov « czw 6:19 pm »
@Wściekłakoza :  ktoś ci ją wyjaśniał czy uznałeś, że sam posiadasz odpowiednią wiedzę i przygoowanie w wierze do tego, aby prawidłowo rozumieć Biblię?
@ Wściekłakoza « czw 6:19 pm »
@wuka w każdym środowisku znajdzie się czarna owaca. Tylko zastanawia mnie jedna sprawa. Ksiądz pedofil przechodzi do innej parafii i jest dalej księdzem. Gdzie tu sprawiedzilowść?
@ wuka « czw 6:18 pm »
Tak, Zbyszek. Ale jeszcze bardzo mnie rozczarowało, że tak zaciekle bronią przestępców, zboczeńców - pedofilów.
@ Zbyszekg4 « czw 6:18 pm »
patrzajta, ilu ich teraz tu jest! Rembov był dość osamotniony, ale teraz to ho... ho... [mnie to się nawet nie chce czytać tych tematów, i pisać też... w koło macieju, to samo - rok po roku; ileż można?!]
@ Wściekłakoza « czw 6:18 pm »
@Zbyszekg4 jestem katolem na papierze. Nie uznaję kultu. Warto było łykać Biblię, bo poznałam prawdę :)
@ Rembov « czw 6:18 pm »
@wuka :  ciebie ciągle zasmuca prawda. Dziwne. :(
@ Rembov « czw 6:17 pm »
Bo w ten sposób oddajemy NMP cześć jej należną. Przebije się to do twojej świadomości?
@ Zbyszekg4 « czw 6:16 pm »
można zedrzeć klawiaturę na wiór... i NIC się nie zmieni: na najbliższe obrzędy kultu Matuchny pójdą żwawo... :(

Who is chatting

offline Efendi 
offline Florian 
online Rembov 
online Zbyszekg4 
online wuka 

Zaloguj się  •  Zarejestruj się