• Tematy

• You do not have permission to post in chat.
@ nadrozd « wt 12:19 am »
Dobranoc
@ Velure « pn 11:16 pm »
Hmm dzisiaj tutaj przeczytałam o śmierci Z. Wodeckiego. A to już działem nekrologów nie zajmuje się Efendi? :P Bo kiedyś jak tylko tu zaglądałam to Efendi obwieszczał na chacie co rusz zgon celebrytów w podeszłym wieku...
@ kruszynka « pn 10:36 pm »
idź już spać :)
@ kruszynka « pn 10:35 pm »
@kruszynka :  ja nie potrzebuję siebie przekonywać, że porzucenia KK było słuszne. Po tym jak narodziłam sie na nowo nie rozumiem innego pojęcia kościoła jak ten, że są nim ci, którzy narodzili sie z ducha. Nigdy nikomu ani sobie nie miałam zamiaru czegos udowadniać
@ kruszynka « pn 10:33 pm »
"bez znaczenia" jest w przypadku rozmowy z osobą, która odrzuca wszystko co nie pochodzi od magisterium
@ Rembov « pn 10:32 pm »
Branoc.
@ Rembov « pn 10:32 pm »
przemyśl to sobie.
@ Rembov « pn 10:31 pm »
Tyle, że w tym przypadku kłamie facet, którego wykłady uznałaś za zgodne z prawda, a to dla ciebie nie do przyjęcia.
@ Rembov « pn 10:31 pm »
I dlatego nie chcesz przyjać do wiadomości informacji, które pokazują bdury lub kłamstwa w jego treści. Nie okłamuj siebie i nas, że to zwykłe "potyczki", które nie mają sensu, bo obnażenie fałszu zawsze ma sens.
@ Rembov « pn 10:30 pm »
ten wykład MA dla ciebie znaczenie, bo "utwierdza" cię w przekonaniu, że porzucając Kościół katolicki podjęłaś słuszną decyzję.
@ Rembov « pn 10:29 pm »
Zatrzymam się jeszcze na moment. @kruszynka :  to po co polecasz wykład, który jest "bez znaczenia"? 4 godziny stracone, a przecież można je lepiej spożytkwoać.
@ kruszynka « pn 10:29 pm »
branoc
@ Rembov « pn 10:28 pm »
Branoc, proszę państwa.
@ kruszynka « pn 10:28 pm »
@Rembov :  Rembow, nie nie chcę. Gdybym miała czas i wierzyła, że takie potyczki maja sens, to może byśmy w to grali. Ale to co my tu mówimy nie ma najmniejszego znaczenia.
@ Rembov « pn 10:28 pm »
Nie mówi więc, że to ja nie chcę zobaczyć, bo akurat ten palec powinnaś skierować na siebie.
@ Janek « pn 10:27 pm »
Ja nie kpiłem :)
@ Rembov « pn 10:26 pm »
@kruszynka :  przykro mi, ale własnie pokazujesz, że nie chcesz zmierzyć się z faktami, które podważają warość "wykładów" pana Błaszkiewicza.
@ Rembov « pn 10:26 pm »
Daruj sobie te kpiny. W ten sposób nie sprawisz, że pan F. nagle zacznie być prawdomówny, a jego wykłady merytoryczne.
@ kruszynka « pn 10:26 pm »
@Rembov :  Jesteś pełen zapału w walce o swoją instytucję. Wiem. Niczego nie zobaczysz, dopóki nie zechcesz
@ Janek « pn 10:25 pm »
Dobrze,że jesteś z nami :)
@ Rembov « pn 10:24 pm »
A tak ktoś musi pokazać gdzie i jak facet naściemniał.
@ Rembov « pn 10:23 pm »
Gdyby kruszynka krytycznie, a nie z uwilebieniem, wysłuchała tego wykładu, to nie musiałbym się tak męczyć. Widząc bowiem, że gość kłamie, nie polecała by tego materiału jako wartościowego.
@ Janek « pn 10:22 pm »
Jesteś niezastąpiony :)
@ Rembov « pn 10:20 pm »
Wracając do "wykładu", to zostało mi pół godziny do odsłuchania 1 raz (i zrobienia notatek), a potem dobre dwie godzin do powtórnego wysłuchania w celu zrobienia notatek. Sądzę, że do niedzieli się z tym wyrobię (muszę, niestety robić przerwy, bo facet jest naprawdę irytujący z racji na bzdury, które opowiada i nie da się go słuchać cięgiem dłużej niż kilkanaście minut). Potem czeka mnie szperanie za materiałami, na które się powoływał i ich weryfikacja pod kątem tego, czego dotyczą i co tam zapisano w całości (pan F. potrafi solidnie przycinać cytaty tak, jak mu pasuje do wykładu). Jak dobrze pójdzie, to może za 2-3 tygodnie będę miał gotowy materiał, w którym pokażę gdzie i jak Błaszkiewicz naściemniał.
@ kruszynka « pn 10:17 pm »
@Rembov :  Błagam, nie widzisz, że to wiem, i nie widzisz co chcę powiedzieć? Właśnie, tak się z Tobą rozmawia
@ Rembov « pn 10:15 pm »
Zbawia moc Boga, bo krzyż to przedmiot, na którym dokonało się zbawienie, a nie Zbawiciel.
@ kruszynka « pn 10:15 pm »
Zbawia moc krzyża, a nie moc argumentó, o to mi chodzi. Argumenty służą tylko naszej pysze i niesprawiedliwemu poczuciu własnej racji
@ Rembov « pn 10:14 pm »
Ignorujesz to, co napisał Florian, bo musiałabyś krytycznie popatrzec na wypowiedzi tego faceta i przyznać, że jednak nie zawsze mówi prawdę, a czasem ordynarnie kłamie. A to jest dla ciebie nie do przyjęcia, bo facet wpisuje się w twoje antykatolickie poglądy.
@ Rembov « pn 10:13 pm »
Jasne. Bo przecież pokazanie bzdur i kłamstw w wykładzie pana Błaszkiewicza, to jest "gadanie koło tematu". :D
@ kruszynka « pn 10:13 pm »
Nie spłynęło. Jak widzę, że ktoś gada "kolo tematu" a nie na temat, to ignoruję. A Wy przeważnie tak rozmawiacie
@ Rembov « pn 10:12 pm »
A zbawia Chrystus.
@ kruszynka « pn 10:12 pm »
I po co to robić? Zbawia krzyż, a nie przepychanki na argumenty
@ Rembov « pn 10:11 pm »
Wymóweczki. Poszukałas tego, co cię zainteresowało. Florian wskazał w temacie o tych wyjkładach sporo bzdur w wykonaniu pana Błaszkiewicza, ale spłyneło to po tobie jak woda po kaczce. Dalej propagujesz ten film jako "prawdę".
@ kruszynka « pn 10:11 pm »
Myślałam już raz, by postreszczć te analizy, które robi Fabian w wykładach i je tu przedstawiać, z linkami włącznie, ale kiedy to robić?
@ kruszynka « pn 10:10 pm »
@Rembov :  przeszukiwałam większość tego co cytował. Teraz nie przeprowadzę z Toba tej samej akcji, bo to potwa ze 6 godzin, a ja muszę iść spać. Robię tera na 2 etaty, bo kierownik o którym mowa, leczy się
@ Rembov « pn 10:08 pm »
Wymówki, kruszynko. NIE sprawdziłaś tej pozycji. Gdybyś sprawdziła, to wiedziałabyś, że pan Fabian ŚCIEMNIA, bo NIE MA tam takiej wypowiedzi Benedykta XVI (tak się składa, że MAM tę książkę i mogłem to sprawdzić po prostu sięgając na półkę).
@ Rembov « pn 10:07 pm »
Albo inne pytanie do ciebie: Czy sprawdziłaś czym jest "Dictatus Papae", którą przywołał pan Błaszkiewicz w 2 godzinie, 43 minucie swojego wykładu?
@ kruszynka « pn 10:07 pm »
@Rembov :  Jest za późno, bym teraz przechodziła to samo: wykład, analiza tego co znalazłam w necie, bo.....zajęło mi to jakieś 6-8 godzin. No sorry.
@ kruszynka « pn 10:06 pm »
Różnica między wami jest taka, że on chce wiedzieć jak jest.
@ Rembov « pn 10:06 pm »
I znowu unikasz odpowiedzi. A pytanie jest proste: Sprawdziłaś wywiad rzekę, który Peter Seewald przeprowadził z Benedyktem XVI pod kątem tego, czy jest tam taka wypowiedź papieża, o której mówił pan Fabian Błaszkiewicz?
@ kruszynka « pn 10:05 pm »
@Rembov :  Mój kierownik gadał tak samo, az....miał zawał. Jako że ja byłam osobą, która zmusiła go do pójścia do lekarza......Lekarz powiedział mu, że gdybym go nie zmusiła, to by go już nie było. Za 2 h byłoby za późno. Facet zamiast bronić swojej ułudy postanowił że się zainteresuje.
@ Rembov « pn 10:04 pm »
Nie, kruszynko. To pytanie jest PRZYKŁADEM wybranym z tych 4 godzin, a ty na nie, co ciekawe, NIE odpowiedziałaś. Czyżbyś jednak nie sprawdziła tej pozycji?
@ kruszynka « pn 10:02 pm »
@Rembov :  ten wykład to więcej niż to jedno zdanie. To 4 h zdań. Cytatów z Waszych dokumentów. Cieszę się, że masz tylko to jedno pytanie.
@ Rembov « pn 9:53 pm »
A co do tego, jak sprawdzałaś, to powiedz mi: Sięgnęłaś po wywiad, który przeprowadził z Benedyktem XVI pan Seewald? F. Błaszkiewicz twierdzi, że w tej książce "na stronie 150-tej którejś" znaduje się wypowiedź Benedykta XVI, w której stwierdza, że "Kościół rzymskokatolicki w takiej formie, jak dzisiaj, istnieje od Konstantyna". Znalazłaś tam taką wypowiedź?
@ Rembov « pn 9:48 pm »
Dobijam, bo chociaż wykład trwa "jedynie" cztery godziny, to po drodze się zatrzymuję aby robić notatki. Więc nie idzie to tak szybko jak by się wydawało.
@ kruszynka « pn 9:48 pm »
Poleciłam mojemu kierownikowi ten wykład, ponieważ on jest wielkim obrońcą prawdy....w każdym tego słowa rozumieniu. Za prawdę, swego czasu był....internowany. Jeżeli tak, to uznałam, że i tą prawdę powinien poznać.
@ Velure « pn 9:48 pm »
Rembov ma czasoprzyspieszacz.
@ kruszynka « pn 9:46 pm »
Tak. Uczciwie sprawdziłam
@ kruszynka « pn 9:45 pm »
A ja, po odsłuchaniu tego wykładu znalazłam większosć materiałów w necie (do czego mówca zachęca) i okazało się, że nie ma żadnych przekłamań.
@ kruszynka « pn 9:44 pm »
@Rembov :  Jak dobijasz? Film trwa 4 godziny. Zauważ, że ten wykład to nie uwagi Fabiana, ale w większości odczytywanie dokumentów Twojej instytucji. Zero własnego wkładu.
@ Rembov « pn 9:41 pm »
@kruszynka :  właśnie dobijam powoli do końca tego ostatniego filmu, który poleciłaś i niestety, ale przykro mi bardzo, bo polecasz zwykłe kłamstwa na temat Kościoła katolickiego i katolików. W wielu miejscach facet równo kłamie odnośnie tego, co naucza Kościół albo ludzie, na których teksty się powołuje. :(
@ Velure « pn 9:40 pm »
Super, bardzo chętnie przygarnę :) Zatem czekam na dostawę wielkiego TIR-a ;)
@ kruszynka « pn 9:38 pm »
@Velure :  Velurka, w zakładkach, ulubionych to ja wykładów mam milion pięćset, amogę Ci je na pw podesłać. Cą bardzo wartościowe. Przeważnie braterdkie :)
@ Velure « pn 9:34 pm »
@kruszynka :  Dzięki zaraz obsłucham zapoznawczo, polukam i zapiszę gdzieś w ulubionych :)
@ kruszynka « pn 9:33 pm »
@ kruszynka « pn 9:33 pm »
@ Velure « pn 9:32 pm »
Pamiętam jak byłam młodą dziewczyną i mój dziadek leżał u kresu życia na szpitalnym łóżku. Wpadłam wtedy w lekką panikę aby go ratować od potępienia. A że byłam wówczas nieoświeconą katoliczką, zafascynowaną siostrą Faustyną - to mówiłam mu coś o dopuszczeniu grzechow podczas odpustu zupełnego z okazji Święta Miłosierdzia :P ... Moja wiara i poznanie było prawie żadne, ale troska o jego zbawienie wielka. Mam wrażenie, że dziadek zrobił się podówczas jakiś taki nerwowy , nie byłam w stanie zrozumieć co mówi ...
@ kruszynka « pn 9:31 pm »
@Velure :  No mogę podać, ale przy wyborze wykładów kierowałam się wieloletnią znajomością z facetem, bo pracujemy razem 23 lata, wiem co i jak budzi w nim opór......a w przypadku innej osoby, może bym dokonała innego wyboru.
@ Velure « pn 9:25 pm »
Jakbyś tak podała linki do wykładów, byłabym wdzięczna. Mogą mi się też przydać :)

Who is chatting

Zaloguj się  •  Zarejestruj się