Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
MieczDucha
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: napisz do mnie jak chcesz :
Charis2007@wp.pl
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: MieczDucha » 20 cze 2017, 21:46

diedmaroz pisze:Wystąpiłam z KK formalnie choć oni uważają, że odpadłam od wiary (apostazja). Od dziecka interesowała mnie tylko Biblia, a tradycje ludzkie jakoś ignorowałam więc i tak dużo czasu mi zajęło otwarcie oczu i opamiętanie się.
Przyjęłam też od razu po nawróceniu chrzest przez zanurzenie, od niedawna należę do zboru protestanckiego.
Chwała Bogu :)

chwała PANU JEZUSOWI. A od mojego wypisu minęło 7 lat - a rok temu dali mi odpust na godzinę śmierci :-) - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/ ... ty-do.html
,

Awatar użytkownika
Julop212_PL
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: Julop212_PL » 11 sie 2017, 18:45

Ad.12
Jezus umierając na krzyżu wypowiada słowa "Boże Mój, Boże! Czemuś mnie opuścił" (Mt 27; 46b). Wielu ludzi podaje ten fragment próbując udowodnić że Jezus nie był Synem Bożym, bo jak Bóg mógł go opuścić. Otóż jest wręcz przeciwnie ! Jezusa nie opuścił Bóg. Recytuje on 22 Psalm "22:1 Przedniejszemu śpiewakowi na czas poranny psalm Dawidowy. (22:2a) Boże mój! Boże mój! czemuś mię opuścił? [...]". Pokazuje on wten sposób że zna Pisma i jest pobożny. Ponadto, psalm ten jest Psalmem proroczym, który opowiada o tym że Mesjasz umrze na krzyżu z takimi szczegółami jak podarcie szaty Jezusa

Porównaj :
Ps 22,18 "Rozdzielili między się, a o szaty moje los miotali"
J 19,23 "A gdy żołnierze Jezusa ukrzyżowali, wzięli szaty jego i uczynili cztery części, każdemu żołnierzowi część, i suknią; a była ta suknia nie szyta, ale od wierzchu wszystka dziana. Jana 19:24 Tedy rzekli jedni do drugich: Nie krajmy jej, ale o nię rzućmy losy, czyja ma być"

A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nim porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem" (1 Tes. 4:15-17)
Awatar użytkownika
diedmaroz
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: diedmaroz » 11 sie 2017, 22:51

Słyszałam kiedyś kazanie P. Washera, gdzie tłumaczył, że cały gniew Boga za grzech świata spoczął w tym momencie na Chrystusie jako tym, który stał się za nas ofiarą. Psalm oczywiście znam, mimo wszystko użycie akurat tych słów za Dawidem nie może być przypadkowe. Co myślisz o koncepcji Washera?

2Tym 2:24-26
A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności, napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy i że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli.

Wróć do „Przedstaw się”