Czy są tu Badacze Pisma?

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Torcik » 01 wrz 2021, 20:29

Nie wiem w jakim dziale umieścić pytanie, które zadałam w temacie.
Przeglądam działy mi dostępne i żaden mi nie pasuje. Chodzi o to, że dość dawno temu miałam kontakt, który straciłam z tym ruchem. Czy jest tu może ktoś od nich? Proszę o kontakt na PW.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Pankracy » 01 wrz 2021, 21:32

To raczej na forum badackim bo z protestantami niewiele maja wspolnego


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: believer » 03 wrz 2021, 09:59

Chyba użytkownik Pokoja jest Badaczem, ale ja nic nie rozumiem co On pisze, tak, że nie wiem czy się z nim dogadasz. Ja jak chciałem coś się o nich dowiedzieć to pisałem do nich bezpośrednio i mi przysłali Russela i broszurki. A PW na forum obecnie nie działa...


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: KAAN » 03 wrz 2021, 14:43

Pokoja kojarzy mi się bardziej z branhamizmem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Analfabeta
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2021, 12:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Analfabeta » 03 wrz 2021, 16:49

Czy Badacze to Świadkowie?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: KAAN » 03 wrz 2021, 16:59

Analfabeta pisze:Czy Badacze to Świadkowie?
Nie, ale mają wspólne korzenie, rozeszli się za Rutheforda ich "papieża".


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Analfabeta
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2021, 12:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Analfabeta » 03 wrz 2021, 18:34

Gdzieś słyszałem że u SJ niema odłamów. Chyba nie jest to takie proste.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Torcik » 03 wrz 2021, 19:04

Bardzo dziękuję wszystkim za informacje.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Pankracy » 03 wrz 2021, 20:23

Analfabeta pisze:Gdzieś słyszałem że u SJ niema odłamów. Chyba nie jest to takie proste.


No Świadkowie uwazaja sie za jedynych ktorzy maja zbawienie i jedyna sluszna prawde dlatego tak mowia.
Badacze, Epifania, ŚJ wszyscy wywodza sie z tego samego tzw Ruchu badackiego ktory swego czasu dzialal w Ameryce. Tyle ze SJ najbardzij sie "rozmnozyli".
Z kolei sam ruch badacki ma korzenie w przebudzeniu adwentowym stad wiele wpsolnych cech SJ i Adwentystow


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Jeremiasz » 17 wrz 2021, 08:52

Ja badam Pismo Święte, to chyba jestem badaczem?

Badając Pismo Święte, doszedłem do wniosku, że zbawienie jest za darmo z łaski Bożej dla tych którzy uwierzyli w ofiarę Syna Bożego, jest piekło jako miejsce wiecznego oddalenia niezbawionych ludzi od Boga i miejsce wiecznej ich męki w jeziorze ognia i siarki, jest Niebo, miejsce przebywania zbawionych w obecności Boga.

Badając Pismo Święte, doszedłem do wniosku że nie ma trzech osób Boga tylko dwie plus Duch Święty który jest jednocześnie i Bogiem Ojcem i Synem Bożym.

Badając Pismo Święte, doszedłem do wniosku, że tak jak było na początku, to znaczy była tylko jedna osoba Boga, tak będzie i na końcu - będzie tylko jedna osoba Boga - Bóg i Baranek (Obj.Jana 22,1). Syn Boży i Bóg Ojciec są oddzielnymi osobami tylko w "naszym wieku" to znaczy pomiędzy stworzeniem świata a jego zakończeniem. Wcześniej i później jest to jeden Bóg - Ojciec i Syn (Ew.Jana 1,1).


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Jeremiasz » 17 wrz 2021, 10:57

Co ciekawe, księga Daniela 7,13-14 mówi o wiecznej, niezniszczalnej władzy Syna Bożego, o jego wiecznym panowaniu :
"13. I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.
14. I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną,jego królestwo - niezniszczalne."

a w 1Kor.15,24-28 jest powiedziane, że Syn Boży ma w tej chwili pełnię władzy przekazaną mu przez Boga Ojca, ale gdy położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje i zniszczy śmierć, wtedy odda władzę królewską Bogu Ojcu i już nie będzie Królem, będzie poddany Bogu Ojcu:
"24. Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu,gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc.
25. Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. (26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć.
27. Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
28. A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim. "

Jak to rozumieć? Syn Boży ma mieć władzę bez końca (Dan.7,14), a później tą władzę oddaje i już jej nie ma (1Kor.15,24)?

Może to być tak, że gdy stanie się poddanym Bogu Ojcu (1Kor.15,28), Bóg Ojciec który jest Duchem Świętym (Ew.Jana 4,24) otoczy Syna Bożego, tak jak wcześniej w czasie chrztu w Jordanie wniknął w niego jako gołębica (Ew.Jana 1,32; Ew.Jana 14,11), i wtedy będzie na powrót tak jak na początku (Ew.Jana 1,1) jedna osoba Boga z nowym objawionym imieniem (Obj. Jana 3,12) zasiadającym na jednym Tronie w Niebie (Obj.Jana 22,1).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: KAAN » 17 wrz 2021, 12:45

To nie dział do dyskusji, proszę Jeremiaszu nie pisz tutaj swoich przemyśleń, to dział do przywitania się.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy są tu Badacze Pisma?

Postautor: Jeremiasz » 17 wrz 2021, 14:33

Nie wiedziałem, że to miejsce tylko do przedstawienia się. Nie będę już tutaj pisał.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości