Były Baptysta

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Były Baptysta

Postautor: 7adwent » 24 kwie 2014, 06:28

Jestem Chrześcijaninem pochodzącym z rodziny rzymsko - katolickiej. Ponad 20 lat temu. zacząłem czytać w kościele zielonoświątkowym, w którym poznałem wielu wspaniałych i szczerze wierzących chrześcijan. Poznając ją lepiej zrozumiałem, że to Bóg nie ludzie dają zbawienie i związałem się na kilka lat z Kościołem Baptystów w Ełku, jednak uważne studium Biblii i modlitwa oraz cudowne działanie Ducha Świętego, zaprowadziły mnie do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pogardzanego przez wielu Chrześcijan, ale jednak nauczającego tego wszystkiego czego nauczał Jezus Chrystus i apostołowie.

A teraz napiszę o tym co dla mnie jako Chrześcijanina wierzącego i czytającego Biblię jest najważniejsze:

Jezus Chrystus dał mi nowe życie i tożsamość Dziecka Bożego poprzez swoją świętą sprawiedliwość.Teraz pozwala mi doświadczać tego czym jest prawdziwa wolność od Bożego potępienia dzięki łasce Bożej i żyjącemu Jezusowi Chrystusowi.

On wybacza moje grzechy i nieustannie kształtuje pozwalając wciąż na nowo widzieć sens życia mimo wielu trudności.

On pozwolił mi zrozumieć, że jestem dziełem kochającego oraz inteligentnego Boga Stworzyciela, a nie wytworem ślepego przypadku czy ewolucji.

On wprowadził mnie do swojej wielkiej rodziny, którą jest Jego Kościół odkupiony za cenę haniebnej śmierci Jezusa, który będzie triumfował przy Jego Pełnym chwały widzialnym i słyszalnym powrocie.

On pokazuje mi poprzez Biblię która jest Bożym Słowem, że ludzkim życiem nie rządzi przypadek, czy też przeznaczenie, ale On żywy Święty i Kochający i Sprawiedliwy Bóg Ojciec Syn i Duch Święty.

On wniósł do niego sens i żywą błogosławioną nadzieję związaną z Jego powrotem po swój Lud znajdujący się na tym całym grzesznym świecie.


Wiem, że to co napisałem nie spodoba się wszystkim czytelnikom tego forum szczególnie tym którzy są uprzedzeni do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i twierdzą, że Adwentyści nie są protestantami lecz sektą, ale to jest ich problem nie mój. Ja wiem komu uwierzyłem, dokąd idę i jestem pewien, że prowadzi mnie Bóg niech będzie chwała Mu za to. :->


Awatar użytkownika
oli
Posty: 77
Rejestracja: 19 kwie 2014, 21:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oli » 24 kwie 2014, 09:40

Alleluja! :-)


https://www.youtube.com/watch?v=bA-9sMqgUnQ

Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;
osłonię go, bo uznał moje imię.
Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham.

PS 91
Awatar użytkownika
oli
Posty: 77
Rejestracja: 19 kwie 2014, 21:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oli » 24 kwie 2014, 09:42

Pamiętaj, że nie liczy się wyznanie wszyscy jesteśmy Chrześcijanami najważniejsze, że Ty jesteś szcześliwy ja jakbym słuchała co kto ma do powiedzenia na temat mojej wiary to pewnie bym jechała na beatyfikację do Rzymu teraz bez kitu ^^. :D


https://www.youtube.com/watch?v=bA-9sMqgUnQ



Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;

osłonię go, bo uznał moje imię.

Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham.



PS 91
Awatar użytkownika
AgaTusia
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:59
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Białystok
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: AgaTusia » 24 kwie 2014, 11:52

7adwent pisze:jednak uważne studium Biblii i modlitwa oraz cudowne działanie Ducha Świętego, zaprowadziły mnie do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pogardzanego przez wielu Chrześcijan, ale jednak nauczającego tego wszystkiego czego nauczał Jezus Chrystus i apostołowie


A jaki jest twój stosunek do Ellen White? Bo to chyba jej pisma budzą najwięcej kontrowersji wśród innych denominacji.
Witam i pozdrawiam serdelecznie :-)


Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam. Jana 15.16
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 24 kwie 2014, 18:04

Czytam je jako natchnioną i pożyteczną lekturę pomocną w zrozumieniu Biblii jednak nie wchodzącą do kanonu Biblijnego.


Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 24 kwie 2014, 18:31

Witam,
jeśli dobrze rozumiem, gdy ktoś deklaruje się w kwestii przynależności do konkretnego wyznania, to chyba utożsamia się ze specyficznymi dla tegoż wyznania poglądami ?
W takim razie - przyjmując powyższą hipotezę - jeśli jesteś AD7 to, czy nie zgadzasz się z tym oto stwierdzeniem:
(...) "w posłannictwie Ellen G. White. Pisma jej — służebnicy Pańskiej — są stałym i autorytatywnym źródłem prawdy (...)" (źródło: www.adwent.pl, w zakładce "Zasady wiary").
Co do ewentualnej pożyteczności ludzkich słów to bym się mógł od biedy jeszcze zgodzić (wg mnie pożyteczne jest tylko Słowo Boże), ale jeśli ktoś twierdzi, że nauki człowieka są autorytatywne (pewne, miarodajne, wiarogodne), to już nie ma na myśli tylko ich pożyteczności.

Pozdrawiam.


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 25 kwie 2014, 03:30

Oczywiście i nie widzę w tym, żadnego problemu, bo dla Kościoła Adwentystów Biblia i tylko Biblia jest podstawą zasad wiary , a nie Pisma E. White ja je czytam bo zawsze kierują mnie i mój wzrok na Jezusa i Jego słowo.

Daniellu jeśli nie chcesz czytać jej pism to nikt Cię do tego nie zmusza tak było jest i będzie w Kościele Adwentystów.
A jeśli już coś cytujesz to cytuj w całości, a nie tylko to co Ci odpowiada dla podkreślenia wagi Twoich argumentów bo to jest nieuczciwe. http://www.adwent.pl/o-kosciele/zasady-wiary


Czy jesteś w stanie udowodnić to, że Kościół Adwentystów zmusza wyznawców do czytania jej pism?

Nawet w zacytowanym przez Ciebie fragmencie zasad wiary tego nie zauważyłem.

Moim zdaniem to co piszesz to zwykłe chwytanie się słówek i szukanie dziury w całym tylko po to by wykazać, że Adwentyści są sektą, jednak ta argumentacja nie przekonuje mnie bo dobrze ja poznałem zanim zostałem Adwentystą i nadal poznaję czytając to forum i moim zdaniem jest bzdurna. To samo można napisać o każdym wyznaniu.

I nie widzę potrzeby rozwijania dyskusji na ten temat w tym miejscu bo wiele już powiedziano i zaraz admin napisze ze spamujemy i robimy bałagan na forum. Możemy podyskutować na PW jeśli chcesz.


jazzy+
Posty: 56
Rejestracja: 01 kwie 2014, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jazzy+ » 25 kwie 2014, 09:21

Współczuje religii.


don't be afraid ever.
Akceptuje to, że nie mogę zaakceptować rzeczywistości.
Awatar użytkownika
oli
Posty: 77
Rejestracja: 19 kwie 2014, 21:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oli » 25 kwie 2014, 10:30

Chciałabym odwołać mój entuzjazm i rzeczywiście powiedzieć, że nie popieram tego
:cry:.

Wstyd się przyznać, że nawet nie wiedziałam kim jest Ellen G. White to nauczka dla mnie, że zanim wyrażę swoją opinię na następny raz zgłębię temat... nie można tego usunąć więc odwołuję to co napisałam.

List do Galatów 1

Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


https://www.youtube.com/watch?v=bA-9sMqgUnQ



Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;

osłonię go, bo uznał moje imię.

Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham.



PS 91
Awatar użytkownika
daniell
Posty: 374
Rejestracja: 17 kwie 2014, 23:45
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Festung Breslau
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: daniell » 25 kwie 2014, 12:10

7adwent pisze:A jeśli już coś cytujesz to cytuj w całości, a nie tylko to co Ci odpowiada dla podkreślenia wagi Twoich argumentów bo to jest nieuczciwe. http://www.adwent.pl/o-kosciele/zasady-wiary


Gdybym chciał być nieuczciwy, to nie podawałbym źródła.
Poza tym, pomimo iż przytoczyłem tylko fragment większej całości, nie zmienia to faktu, że dla AD7 - zgodnie z Waszymi zasadami wiary - pisma tej pani są autorytatywnym źródłem prawdy.
Jeśli sam w to nie wierzysz to super :clap: , ale skąd w takim razie Twoja przynależność akurat do AD7 ?


Jezus Cię kocha !
"Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 25 kwie 2014, 12:43

Nie powiedziałem, że nie wierzę ja nie wstydzę się wyznawanych zasad. Nie wierze tylko w tę waszą antyadwentystyczną histerię i ubolewam nad sektofobią na którą cierpicie. I nie pouczaj mnie w co i jak wierzą Adwentyści bo bedąc adwentystą chyba lepiej to wiem niż Ty.


Awatar użytkownika
oli
Posty: 77
Rejestracja: 19 kwie 2014, 21:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oli » 25 kwie 2014, 14:24

No ale jak można pogodzić Biblię i proroctwa które jej przeczą..... :?:


https://www.youtube.com/watch?v=bA-9sMqgUnQ



Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;

osłonię go, bo uznał moje imię.

Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham.



PS 91
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 25 kwie 2014, 15:37

Które proroctwa przeczą Biblii? Ile tych proroctw poznałeś i gdzie się znajdują?


Gdyż nie mam upodobania w śmierci grzesznika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się, a żyć będziecie! Ezechiel 18:32

Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje Cierpliwość względem was, bo nie chce by ktokolwiek zginął, lecz chce aby wszyscy przyszli do upamiętania" 2 Piotra 3:9

A Duch i oblubienica mówią przyjdź, a kto słyszy niech powie przyjdź, a ten kto pragnie niech przychodzi, a kto chce niech darmo weźmie wodę żywota. Obj. Jana 22:17
7adwent
Posty: 163
Rejestracja: 09 mar 2011, 12:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: 7adwent » 25 kwie 2014, 15:45

"Gdybym chciał być nieuczciwy, to nie podawałbym źródła."

Źródła można też cytować tendencyjnie wyrywając cytaty z kontekstu i nadając im zupełnie inne znaczenie. To właśnie zrobiłeś daniell i to często robią osoby piszące na tym forum pisząc o Kościele Adwentystów.


Gdyż nie mam upodobania w śmierci grzesznika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się, a żyć będziecie! Ezechiel 18:32



Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje Cierpliwość względem was, bo nie chce by ktokolwiek zginął, lecz chce aby wszyscy przyszli do upamiętania" 2 Piotra 3:9



A Duch i oblubienica mówią przyjdź, a kto słyszy niech powie przyjdź, a ten kto pragnie niech przychodzi, a kto chce niech darmo weźmie wodę żywota. Obj. Jana 22:17
Awatar użytkownika
oli
Posty: 77
Rejestracja: 19 kwie 2014, 21:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: oli » 25 kwie 2014, 16:30



https://www.youtube.com/watch?v=bA-9sMqgUnQ



Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;

osłonię go, bo uznał moje imię.

Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham.



PS 91

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości