Hej ludzie

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
over
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2014, 09:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Hej ludzie

Postautor: over » 15 cze 2014, 19:44

Cześć, założyłem tutaj konto, aby czasem komuś odpowiedzieć, a także samemu stworzyć jakiś temat. :) Obserwuję to forum od jakiegoś czasu i moim zdaniem jest ono dobrym miejscem do dyskuskutowania. ;)

Mam na imię Adam, ale mówcie mi over. :-P Czemu wybrałem sobie taki nick? Nie wiem, tak jakoś. :D Miejsca pochodzenia nie ujawniam, wieku też nie, ale pełnoletni jestem.

W kwestii poglądów religijnych najbliższy jest mi chyba tradycjonalizm katolicki.

Pozdrawiam wszystkich. ;-)


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hej ludzie

Postautor: Piotrek. » 15 cze 2014, 21:03

over pisze:Cześć, założyłem tutaj konto, aby czasem komuś odpowiedzieć, a także samemu stworzyć jakiś temat. :) Obserwuję to forum od jakiegoś czasu i moim zdaniem jest ono dobrym miejscem do dyskuskutowania. ;)


Witaj.

over pisze:W kwestii poglądów religijnych najbliższy jest mi chyba tradycjonalizm katolicki.


Duszpasterstwo tradycji łacińskiej czy FSSPX, jeśli można spytać :?:


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Shinzu
Posty: 103
Rejestracja: 02 sty 2011, 22:20
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Shinzu » 15 cze 2014, 21:05

Cześć :)
Jak rozumiesz tradycjonalizm katolicki? Jeśli tak jak ja... To dla mnie jesteś niczym Faryzeusz bez obrzezania.


over
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2014, 09:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hej ludzie

Postautor: over » 15 cze 2014, 21:14

Piotrek. pisze:Duszpasterstwo tradycji łacińskiej czy FSSPX, jeśli można spytać :?:

Jeszcze dokładnie swoich poglądów nie ukształtowałem, ale raczej to pierwsze.


over
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2014, 09:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: over » 15 cze 2014, 21:59

Shinzu pisze:Jak rozumiesz tradycjonalizm katolicki? Jeśli tak jak ja... To dla mnie jesteś niczym Faryzeusz bez obrzezania.

Głównie jestem przeciwnikiem ekumenii, przyjmowania Eucharystii na stojąco (i do ręki!), odprawiania Mszy przodem do ludzi i różnych innych rzeczy. Jeśli chcesz wiedzieć jakie moim zdaniem sprawy powinny być omawiane na kolejnym ewentualnym Soborze w KK, załóż o tym temat albo ja to zrobię. Możemy też na pw o tym pogadać. Co wybierasz?


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 15 cze 2014, 22:02

Witaj over:)


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 15 cze 2014, 22:30

over pisze:Jeszcze dokładnie swoich poglądów nie ukształtowałem, ale raczej to pierwsze.


FSSPX to fundamentalizm.

over pisze:Głównie jestem przeciwnikiem ekumenii


Ale w pewnym sensie bawisz się w ekumenię na protestanckim forum. :P

over pisze:przyjmowania Eucharystii na stojąco (i do ręki!),


Przyjmowanie Komunii w pozycji klęczącej wyraża szczególną adorację Pana Jezusa obecnego w tym sakramencie. W ten sposób do Eucharystii przystępują luteranie, choć dopuszcza się - co prawda dość rzadko spotykane - przyjęcie na rękę. Jeden niezmienny sposób - oprócz Cerkwi prawosławnej i greckokatolickiej - obowiązuje chyba tylko w Kościele Starokatolickim Mariawitów - na stojąco wyłącznie przez immersję.

over pisze:odprawiania Mszy przodem do ludzi


Tutaj podzielam Twoje zdanie. Preferuję tradycyjne nabożeństwa.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
over
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2014, 09:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: over » 15 cze 2014, 22:43

W ogóle spodziewałem się niezbyt przyjemnego powitania mnie przez protestantów, ale jak na razie jestem pozytywnie zaskoczony, hehe. :-D


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 cze 2014, 22:48

Witaj! :)

Zapraszamy do dyskusji.


over
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2014, 09:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: over » 15 cze 2014, 23:05

Piotrek. pisze:Ale w pewnym sensie bawisz się w ekumenię na protestanckim forum. :P

W jaki sposób?

Piotrek. pisze:Przyjmowanie Komunii w pozycji klęczącej wyraża szczególną adorację Pana Jezusa obecnego w tym sakramencie. W ten sposób do Eucharystii przystępują luteranie, choć dopuszcza się - co prawda dość rzadko spotykane - przyjęcie na rękę. Jeden niezmienny sposób - oprócz Cerkwi prawosławnej i greckokatolickiej - obowiązuje chyba tylko w Kościele Starokatolickim Mariawitów - na stojąco wyłącznie przez immersję.

Postawa stojąca (i do ręki!) to jest postawa wynikająca z pychy, ze stawiania się na równi z Panem Bogiem. To także traktowanie Komunii Świętej, jakby to był cukierek, po którego się przychodzi i bierze. Oczywiście osoby niepełnosprawne, które nie mogą uklęknąć to wyjątek.


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 15 cze 2014, 23:07

Nie każdy jest niewolnikiem dzielenia ludzi ze względu na ich denominacje. Witaj :)


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
over
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2014, 09:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: over » 15 cze 2014, 23:16

Grażyna pisze:Nie każdy jest niewolnikiem dzielenia ludzi ze względu na ich denominacje. Witaj :)

Racja, ale jest sporo ataków protestantów na katolików - i oczywiście w drugą stronę też.


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 15 cze 2014, 23:34

I ataków protestantów na protestantów. Ja już parę razy czytałam zarzuty pod swoim adresem. Usiłowano mi wprasować, że katolicy to nie bracia w Chrystusie. Ale ja niereformowalna jestem.
Jak ktoś wierzy, że Pan Jezus jest Synem Bożym i zbawił ludzi przez swoją śmierć na krzyżu, to uznaję go za brata w Chrystusie. A że czasem polemizuję z katolikami i prawosławnymi, to co? Teściową mam katoliczkę, teścia ateistę, a męża bez denominacji, któremu jest najbliżej do Żydów mesjańskich. I jakoś w rodzinie spokój jest.
Teściowa modli się jak umie, ja chodzę do zboru, ale lubię gadać na żywo z ludźmi o innej denominacji i jakoś się dogaduję, mąż mi obiecał najlepsze wydanie Tory dać do przeczytania i jest ok. :)


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
over
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2014, 09:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: over » 15 cze 2014, 23:48

Grażyna pisze:I ataków protestantów na protestantów.

Takie ataki też są, ale nie sądzisz, że chyba jest w nich mniej jadu niż w tych protestancko-katolickich?


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 16 cze 2014, 00:02

over pisze:W ogóle spodziewałem się niezbyt przyjemnego powitania mnie przez protestantów, ale jak na razie jestem pozytywnie zaskoczony, hehe. :-D


Hihi, czyli nastawiasz się na prześladowania za wiarę?:)


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość