Protestancka metafizyka

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2008, 09:23

Przewodas pisze:
w.walczak pisze:nie ma wolnej woli i Bóg predestynował jednych do zbawienia a innych na zgubę.


Jak rozumiem, oboje zgadzamy się z tym, że do zbawienia potrzebna jest łaska, a zwłaszcza łaska wiary. Zauważ jednak, że powiedziano: "Proście a będzie wam dane."
Zatem o łaskę i wiarę można i trzeba prosić. Można też nie prosić i tu jest miejsce dla wolnej woli i wyboru człowieka.

Bardzo przemawia do mnie stwierdzenie Anioła Ślązaka: "Bóg nie może nas zbawić wbrew naszej woli." Co o tym myślisz?
Jest na to odpowiednie miejsce do dyskusji :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 24 lis 2008, 09:28

Zauważyłem.
Możesz jednak przyjąć, że cały czas się przedstawiam. Tym razem od strony, której tak natarczywie ode mnie żądano.

Proponuję przenieść ten wątek na właściwe miejsce za parę dni.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2008, 09:33

Przewodasie otworzylem o tym nowy watek
tu:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 7751#27751


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 lis 2008, 09:40

Przewodas pisze:Zauważyłem.
Możesz jednak przyjąć, że cały czas się przedstawiam. Tym razem od strony, której tak natarczywie ode mnie żądano.
Proponuję przenieść ten wątek na właściwe miejsce za parę dni.

Spoko
Tak wogole to witaj :D
nie wiem czy czytales watek o powszechnikach :-/
Ogolnie znany jestes mi od pewnego czasu - niestety nie w realu z twojej metafizyki chaosu z sieci.

Ale witam i zachecam do spokojnych dyskusji.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 24 lis 2008, 09:40

Dobra, ale mógłbyś zamieścić w "Sprawie Judasza" oba istotne fragmenty mojej wypowiedzi, a nie jeden.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 lis 2008, 22:20

Przewodas pisze:Przeciwstawiasz Lutra Jezusowi?

Skoro Pisma nie rozumiesz to myślałem, że może byś sprawdził co w tym temacie napisał człowiek, który między innymi Pismo przetłumaczył na j. niemiecki. Ale widzę, że zamiast skorzystać z rady, której udzieliłem Tobie w dobrej wierze to wolisz wciskać mi w usta słowa których nie wypowiedziałem. Wiedz jednak, że nie żywię urazy.

Przewodas pisze:W kwestii wolnej woli Luter mógł się mylić zważywszy, że żył w epoce jeszcze feudalnej, w której wola jednostki miała mało do powiedzenia, a wszelka władza pochodziła od Boga.

Cóż a czy może porównałeś Jego nauczanie, które popierał Pismem z tym co sam z Pisma (z tych samy fragmentów i ich kontekstu!) możesz wyczytać? Czy sprawdziłeś gdzie się Luter pomylił w tym polecanym przeze mnie dziele (w interpretacji Pisma rzecz jasna)?


Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 24 lis 2008, 23:37

Przewodas pisze:Jezus daje mu wyraźny komunikat: Opamiętaj się, młotku, to nie musisz być ty!

Ale jednak było napisane że zostanie zdradzony przez współtowarzysza, to musiało sie wydarzyć tak a nie inaczej...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 25 lis 2008, 08:58

Fantomik i Hahaku, Czy chcecie mi wmówić, że Jezus Judasza, nieprzyjaciela swego, nie miłował?

Ann, jezuicka mucho, przestańże mi brzęczeć po wątkach bo zdejmę kapeć...


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 25 lis 2008, 14:52

Ann, Oczekujesz dobrego zachowania?
Przyznaję, że przy Tobie przestaję wiedzieć co to jest. Mogłabyś dać mi osobisty przykład?


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 25 lis 2008, 15:03

Czekaj sobie.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 25 lis 2008, 15:43

Przewodas pisze:Ann, jezuicka mucho, przestańże mi brzęczeć po wątkach bo zdejmę kapeć...


czy admin nie winien zareagować?


天主是爱

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości