Protestancka metafizyka

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 18 lis 2008, 23:30

Hahaku pisze:
Przewodas pisze:Jestem dumnym kamieniem w murze Pańskiej Winnicy[...]

Przewodas pisze:1. Napastnicy rozbiją sobie o mnie głowy.
2. Z rozbitymi głowami nadal nic nie zrozumieją.

Przewodas pisze:Paru osobom tutaj mógłbym przybić Biblię gwoździem do czoła, a i tak by jej nie zrozumieli.

Panie Przewodas, jak na razie z Pana wypowiedzi widzę bijącą pychę, i nie wiem skąd sie wzięła, ale, także nie wiem czemu, mam wrażenie jakby Pan uważał że Biblię najlepiej rozumie, i jest nietykalny, o czym świadczy tekst o rozbiciu sobie głów o Pana, ale to pewnie tylko metafora i czepiam sie zwykłego pisarskiego tekstu... Wyprowadzi Pan z błędu?

ja myślę, że on się po prsotu dostoswuje do panujących tu warunków. ot, nowy, więc nie chciał zostać pod pewnymi względami w tyle w stosunku do niektórych...


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 18 lis 2008, 23:31

Przewodas pisze:Nie, nie znalazłem się w upokorzeniu.
Jestem dumnym kamieniem w murze Pańskiej Winnicy, który chroni wszelkie grona, które tam rosną. Taki dostałem Dar.
Rozważ co mówi Pismo

Ps. 119:67-71
67. Zanim zostałem upokorzony, błądziłem, Ale teraz strzegę twego słowa.
68. Dobry jesteś i dobrze czynisz, Naucz mnie ustaw twoich!
69. Zuchwali zmyślają przeciwko mnie kłamstwa, Lecz ja całym sercem strzegę ustaw twoich.
70. Serce ich jest nieczułe jak tłuszcz, Ja zaś mam rozkosz w zakonie twym.
71. Dobrze mi, żem został upokorzony, Abym się nauczył ustaw twoich.
(BW)

życzę ci tego z całego serca!
życzę ci zrozumienia jak bardzo grzeszny jest grzech.
każdy człowiek musi upokorzyć się przed Panem by zrozumieć Bożą łaskę i by mogła być skuteczna


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 lis 2008, 23:31

Przewodas pisze:Nie, nie znalazłem się w upokorzeniu.

To możliwe, że jeszcze długa przed Tobą droga.

Przewodas pisze: Jestem dumnym kamieniem w murze Pańskiej Winnicy, który chroni wszelkie grona, które tam rosną.

Z tego co pamiętam to właściciel winnicy dość dobrze sobie z tym radzi samemu, a z dumnymi czyni zwykle coś co nie do końca się im z początku podoba -- wiem z doświadczenia. Więc w sumie jesteś na dobrej drodze ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 18 lis 2008, 23:49

Fajnie by było, gdyby jeszcze długa droga była przede mną, z co najmniej tylu zakręconymi doświadczeniami co do tej pory.

Ale, póki co, nie ucz smarku ojca dzieci robić.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 19 lis 2008, 09:30

Ann, spróbuję wytłumaczyć Ci tak żebyś zrozumiała, choć wątpię czy dam radę.

Moją znajomość Biblii i teologii określiłbym jako podstawową, więc nie wypowiadam się na tematy, w których nie jestem ekspertem. To kwestia uczciwości. Tym bardziej mierzi mnie gdy ktoś zasłania Słowem Bożym swoje nieuctwo i ciasnotę umysłu.

Kiedy odnoszę się do teologii (a metafizyka dotyka jej często) dokładnie sprawdzam dany problem, ale nawet wtedy nie szastam cytatami z Biblii na prawo i lewo. Biblia mnie przerasta i nie mam w sobie tyle tupetu by publicznie twierdzić, że ją świetnie znam i jeszcze narzucać się innym.

Wiesz Ann, kiedy czytałem o opętaniach znalazłem informację, że jednym z objawów jest dokładna znajomość cudzych grzechów i epatowanie tą wiedzą otoczenia. Zastanów się więc kim jesteś i komu naprawdę służysz, istoto pełna złości.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 19 lis 2008, 10:50

Ann, Zamiast stale odwracać lustra wreszcie w którymś się przejrzyj. Boisz się, że zobaczysz bazyliszka?


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 19 lis 2008, 16:13

Tracę wiarę czytając Twoje posty.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lis 2008, 21:04

Przewodas pisze:[...]Ale, póki co, nie ucz smarku ojca dzieci robić.

:mrgreen: Skoroś taki dumny luteranin to może byś jeszcze choć troszkę dzieł Marcina Lutra poczytał abyś wiedział czego masz bronić? Bo jeszcze wyjdzie, że nie tego co trzeba bronisz przez te ostatnie 11 lat swojego życia? ;-) Przynajmniej jedną pozycję bym mógł Tobie polecić.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 19 lis 2008, 21:14

Wyznawanie luteranizmu nie polega na czczeniu Marcina Lutra.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lis 2008, 21:19

A czy ja pisałem o czytaniu bibliografii Marciena Lutra czy może o jego dziełach? W szczególności teologicznych. Ale Twój powyższy automatyczny atak w sumie ukazuje (to co już każdy i tak niestety wie) jak niewiele luteranizm ma aktualnie wspólnego z tym o co walczyli Protestanccy Refomatorzy, czy też że w ogóle wspólnego nic z tym nie ma. Jednak nadal polecam poczytać dzieła tego Reformatora (oraz innych także).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 lis 2008, 21:20

Mimo wszystko Kalwin lepiej pisał :)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości