Witam

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam

Postautor: Thor » 20 gru 2008, 20:18

Mam na imię Tomek, wierzący od zawsze, ale nie zawsze praktykujący. Formalnoprawnie katolik, a w rzeczywistości protestant z inklinacją do zborów zielonoświątkowych. W świecie wirtualnym posługuję się pseudonimem Thor na pamiątkę mojej ulubionej fikcyjnej postaci z świata Stargate. Zajęty mocno, ale znajduję czas na różne zainteresowania, z których jedno z najwazniejszych to analiza biblijna (na bazie łaciny), próba odczytania kodeksu moralnego sprzed zmian pogańskich narosłych w chrześcijańswtie po II wieku.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 gru 2008, 20:21

Witaj Thorze :-)

"wierzący od zawsze, ale nie zawsze praktykujący" -- jak to odczytać? ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 20 gru 2008, 23:46

cześć :]


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Thor » 20 gru 2008, 23:51

fantomik pisze:Witaj Thorze :-)

"wierzący od zawsze, ale nie zawsze praktykujący" -- jak to odczytać? ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Taki, że nie uczestnicze w nabożeństwach, choć np. słucham kazań. mam poowdy natury neurologicznej


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 gru 2008, 00:27

Thor pisze:
fantomik pisze:Witaj Thorze :-)

"wierzący od zawsze, ale nie zawsze praktykujący" -- jak to odczytać? ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Taki, że nie uczestnicze w nabożeństwach, choć np. słucham kazań. mam poowdy natury neurologicznej

W sumie nadal nie rozumiem -- tym razem tego 'od zawsze' ;-) Co do nabożeństw to nie jestem tutaj osobą, która uważa to za 'praktykowanie'. Okazywanie Miłości Bożej bliźnim owszem, uczęszczanie na nabożeństwa w wielu przypadkach wcale praktykowaniem nie jest. ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 21 gru 2008, 03:45

witaj :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 gru 2008, 12:51



Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Thor » 21 gru 2008, 13:53



chodzi o tą postać, a nie bożka pogańskiego

http://gwrota.com/page.php?id=459#thor

Nie każdy, kto ma na imię Jezus, jest zbawicielem. U mnie obok jeden pan prowadzi od wielu lat zakład pogrzebowy. Nazywa się Jan Szatan. :)


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 gru 2008, 18:18

Thor pisze:


chodzi o tą postać, a nie bożka pogańskiego

http://gwrota.com/page.php?id=459#thor

tez ładny... :lol:



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości