Chwała Bogu i pokój Wam, ludziom dobrej woli,

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Chwała Bogu i pokój Wam, ludziom dobrej woli,

Postautor: Jaaqob » 30 gru 2014, 12:02

nieśmiało chciałbym zacząć swoją działalność(?) na tym forum. Mam już pewien czas tutaj konto, lecz byłem jedynie obserwatorem, czytałem tematy i nie udzielałem się.

Jestem chrześcijaninem. Tyle mogę powiedzieć.

Przez pewien czas chciałem zostać ŚJ, jednak Duch Święty przekonał mnie, że nie tędy droga i oto jestem...

Nie wiem co dalej... Do niedawna uważałem się za katolika (rzymskiego) jednak po zastanowieniu się doszedłem do tego, że odrzucam część katolickich poglądów.

Wierzę w wybranie Boże, jednak uznaję, że można podeptać ducha łaski i zbawienie odrzucić.

Postaram się udzielać, mam nadzieję, że nie mamy tutaj zbitych elit i przyjmiecie mnie do swych - przytulnych, a jakże - kątów(?).

Z Bogiem!


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 30 gru 2014, 12:34

Witaj :)


Cypriusz
Posty: 4
Rejestracja: 02 sie 2014, 17:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cypriusz » 30 gru 2014, 20:00

Witam również :)


Awatar użytkownika
Niedźwiadek
Posty: 96
Rejestracja: 28 lis 2014, 22:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niedźwiadek » 30 gru 2014, 22:52

Cześć :-)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 01 sty 2015, 13:53

Cześć. :D

Też miałem 15 lat, gdy się tu zarejestrowałem. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaaqob » 01 sty 2015, 16:40

Dragonar pisze:
Też miałem 15 lat, gdy się tu zarejestrowałem. ;)


Mam 14, ale to forum nie akceptuje ludzi w moim wieku :-D


lenka
Posty: 28
Rejestracja: 11 lis 2014, 21:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: lenka » 01 sty 2015, 21:20

Witaj :)


Lenka
„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1)
Girion23
Posty: 142
Rejestracja: 07 paź 2014, 20:39
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Girion23 » 07 sty 2015, 20:24

Witaj.

Ja w wieku 15 lat byłem jeszcze głęboko w katolicyzmie, głównie przez chorobę (nerwicę) i nadzór rodziców. W wieku 18 lat zacząłem się zagłębiać, nie zacząłem od wiary, tylko od tzw. teorii spiskowych, które spiskami nie były - potem temat kościoła, szukałem informacji na ten temat (w ogóle nie wiedziałem, że trzeba szukać pod hasłem protestantyzm), filmy na YT, kanał PanaWadera https://www.youtube.com/watch?v=ZwVEtXy7S0Q

A z niego tutaj, na to forum.

Pozdrawiam i z Panem Bogiem. :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 sty 2015, 02:04

Miło że jestes , rozgosć sie wszyscy cię przyjmiemy z otwartymi rekami. Pytaj o co chcesz , włączaj sie do dyskusji jak ci temat pasuje i nie bój się nas. Jestesmy wszyscy chętni do pomocy. :-D


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaaqob » 08 sty 2015, 19:37

Dziękuję za miłe powitanie, zabrałem głos w dwóch tematach :)


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaaqob » 08 sty 2015, 19:56

Witaj Girion23,

dla chcącego nic trudnego :) Co się tyczy wspomnianego przez Ciebie kanału, to wybacz i bez urazy, ale nie słucham takich rzeczy. Po pierwsze, głupio opierać swoje przekonania na tym, co ktoś w Internecie napisał/powiedział, często pod wpływem emocji i braku życzliwości.

Już kiedyś takich posłuchałem...

Nie czczę świętych. Nie oddaje im czci należnej prawdziwemu Bogu. Jednak wyznaję zasadę, że:

"(17) Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi! (18) Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi! [Rz 12:17-18]

Nie mam żadnego prawa, by osądzać katolików. A nawet gdybym miał, nie robiłbym tego z szacunku do Rodziny, a zwłaszcza do Babci.

W czym jesteśmy lepsi od tych, którzy całują kawałek ciała świętej Faustyny? Czy osiągnęliśmy coś więcej samemu?

"(19) Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan." [Rz 12:19].

Moje zdanie na ten temat. Ku zbudowaniu, mam nadzieję.

Pozdrawiam, z Panem Bogiem.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 08 sty 2015, 21:01

Pan. pisze:Moje zdanie na ten temat. Ku zbudowaniu, mam nadzieję.

Zdecydowanie ku zbudowaniu. Potrzebujemy inteligentnych i elokwentnych apologetów protestantyzmu, którzy nie biją piany w stronę katolików, lecz merytorycznie bronią swojego zdania. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 sty 2015, 23:42

Pan. pisze:Co się tyczy wspomnianego przez Ciebie kanału, to wybacz i bez urazy, ale nie słucham takich rzeczy. Po pierwsze, głupio opierać swoje przekonania na tym, co ktoś w Internecie napisał/powiedział, często pod wpływem emocji i braku życzliwości.


A zobacz ten link co on podał tam nie ma nic głupiego napisanego pod wpływem emocji , takie rzeczy pokazują prawdę zobacz po prostu i nie odrzucaj czegokolwiek z góry, chyba ze chcesz zmknąć oczy na pewne sprawy.

Pan. pisze:Nie mam żadnego prawa, by osądzać katolików. A nawet gdybym miał, nie robiłbym tego z szacunku do Rodziny, a zwłaszcza do Babci.

W czym jesteśmy lepsi od tych, którzy całują kawałek ciała świętej Faustyny? Czy osiągnęliśmy coś więcej samemu?


Masz prawo osądzić czyny brata lub tego który się bratem chrześcijaninem mieni. Masz tylko stosować w sądzeniu zasadę która podał Jezus

J 7:24 bw "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."

A sprawiedliwie to wedłóg Ewangelii i nauki Jezusa w niej zawartej.

Pan. pisze: nie robiłbym tego z szacunku do Rodziny, a zwłaszcza do Babci.


Mt 10:37 bw "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."

Najważniejsza jest prawda jesli ktos z twojej rodziny wierzy w klamstwo to powinieneś m to uświadomić bo wierzac kłamstwu ta osoba nie jest z Jezusem bo Jezus jest prawdą

J 14:6 bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."

Jesli ktoś z Jezusem nie jest to nie jest zbawiony bo do Ojca może tylko przyjść przez Jezusa. Pan Jezus wymaga żeby dla niego opuścic wszystko i nawet rodzinę. Jeśli twoja rodzina nie jest w prawdzie a wierzy klamstw i nie chce szukac prawdy to ty musisz iśc za Jezusem i opścić tych co za nim nie idą, Nie jest to łatwe ale Jezus o tym mówił

Mat 10:35-37 bw "(35) Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. (36) Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego. (37) Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."

Nie przewidje Jezus kompromisów.

Pan. pisze:W czym jesteśmy lepsi od tych, którzy całują kawałek ciała świętej Faustyny? Czy osiągnęliśmy coś więcej samemu?



Tak uczyniliśmy dużo więcej a mianowicie -UWIERZYLISMY WE WSZYSTKO CZEGO UCZYŁ JEZUS

Pan. pisze: Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan." [Rz 12:19].


Nie mamy się mścić a wyrwać tych zwiedzonych z kłamstwa i fałszywego kultu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaaqob » 09 sty 2015, 17:37

magda pisze:A zobacz ten link co on podał tam nie ma nic głupiego napisanego pod wpływem emocji , takie rzeczy pokazują prawdę zobacz po prostu i nie odrzucaj czegokolwiek z góry, chyba ze chcesz zmknąć oczy na pewne sprawy.


Obejrzałem ten filmik. Dlatego wiem, o co chodziło, na przykład z palcem Faustyny. Tak jak mówiłem - nie wierzę w wiele rzeczy, które głosi KK. Jednak zgodnie z Biblią - pozostawiam osąd Jezusowi.

Nie chcę zamykać oczu na te sprawy. Gdybym to zrobił - na pewno byłbym jeszcze katolikiem.

Ten filmik po prostu ma na celu ośmieszyć katolików, ukazać ich w gorszych świetle. Takie rzeczy są dla ludzi, którzy nie potrafią samodzielinie myśleć i wyciągać wniosków z Biblii.


magda pisze: Masz prawo osądzić czyny brata lub tego który się bratem chrześcijaninem mieni. Masz tylko stosować w sądzeniu zasadę która podał Jezus

J 7:24 bw "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."

A sprawiedliwie to wedłóg Ewangelii i nauki Jezusa w niej zawartej.


A pamiętasz scenę z listu Judy, gdzie Archanioł Michał nie potępia diabła, choć wiadomo, że jest on zły, tylko mówi słowa:

Niech cię zgromi Pan!


magda pisze:Mt 10:37 bw "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."

Najważniejsza jest prawda jesli ktos z twojej rodziny wierzy w klamstwo to powinieneś m to uświadomić bo wierzac kłamstwu ta osoba nie jest z Jezusem bo Jezus jest prawdą

J 14:6 bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."

Jesli ktoś z Jezusem nie jest to nie jest zbawiony bo do Ojca może tylko przyjść przez Jezusa. Pan Jezus wymaga żeby dla niego opuścic wszystko i nawet rodzinę. Jeśli twoja rodzina nie jest w prawdzie a wierzy klamstw i nie chce szukac prawdy to ty musisz iśc za Jezusem i opścić tych co za nim nie idą, Nie jest to łatwe ale Jezus o tym mówił

Mat 10:35-37 bw "(35) Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. (36) Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego. (37) Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien."

Nie przewidje Jezus kompromisów.


Dobra dobra, ale co ma sprawiedliwe wytłumaczenie czegoś rodzinie do oczerniania i nazywania pogaństwem czegoś, co oni uważają za słuszne? Skąd wiesz, że tego nie robię?


magda pisze:Tak uczyniliśmy dużo więcej a mianowicie -UWIERZYLISMY WE WSZYSTKO CZEGO UCZYŁ JEZUS


Nie z własnej woli uwierzyliśmy, lecz z łaski Boga.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 sty 2015, 19:21

Pan. pisze:A pamiętasz scenę z listu Judy, gdzie Archanioł Michał nie potępia diabła, choć wiadomo, że jest on zły, tylko mówi słowa:

Niech cię zgromi Pan!


A no pamietam a czy ty pamietasz takie słowa

Ez 33:9 bw "Lecz gdy ostrzeżesz bezbożnego, aby się odwrócił od swojego postępowania, a on się nie odwróci od swojego postępowania, to umrze z powodu swojej winy, lecz ty uratujesz swoją duszę."

Masz osądzić postepowanie brata i ostrzec go że źle robi, taki jest obowiązek względem wszystkich nie masz milczec i czekać aż go Bóg potępi.

Pan. pisze:oczerniania i nazywania pogaństwem czegoś, co oni uważają za słuszne?


Nie rozumiesz chyba słowa oczerniac , Oczerniasz wtedy jeśli komuś sprawiedliwemu przypisjesz zle rzeczy których on ie zrobił. Kościoła katolickiego nie trzeba oczrniać wystarczy pokazać prawde o nim i prawda o tym kościele jest gorsza od tego co możnaby wymyślić. Teraz leci film w odcinkach " Rodzina Borgiów" Poogladaj sobie i niech twoja rodzina zobaczy bo tacy i jeszcze gorsi byli papieże i kardynałowie. To ze ktoś coś uważa za szlachetne to nie znaczy ze takie jest. A ty nic nie mówiąc podpisjesz sie pod fałszywym wizernkiem KK. Nie wiem czy nie mówisz jeśli mówisz to dobrze , nie musisz mówić tego w sposób który ich denerwuje ale mówić trzeba i pokazać fakty trzeba . twoja babcie to pewnie jeszcze pamieta jak było zabronione czytanie Biblii bo wolno to robić od 1952 roku dopiero.

Pan. pisze:nazywania pogaństwem


Jeśli coś jest pogaństwem jeśli papież nosi tytuł pogańskiego kapłana Pontifex maximus i stosuje bałwochwalstwo , kult człowieka i przedmiotów to jak taka rzecz nazwać ? nie mozna byc obłudnym jeśli coś jest pogństwem to tak to trzeba nazwać.

Pan. pisze:Nie z własnej woli uwierzyliśmy, lecz z łaski Boga.


z łaski jesteśmy zbawieni z łaski niepoczytane nam są grzechy z laski staliśmy się dziećmi Bożymi a uwierzyliśmy z własnej woli.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości