Laudetur Iesus Christus

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Hazardous
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Laudetur Iesus Christus

Postautor: Hazardous » 29 gru 2008, 00:57

Laudetur Iesus Christus.

Na przywitanie powiem że jestem katolikiem, ale tradycyjnym, związanym z FSSPX i z wyjątkowym zamiłowaniem do Mszy Trydenckiej. Jestem przeciwko modernizmowi jaki panuje w Kościele Katolickim. Osobiście też jestem przeciwko jakiekolwiek formie ekumenizmu, jedynie czysty dialog polegający na zgłębianiu wiedzy.
Mam nadzieje że nie będzie zbytnich kłopotów.

Z Panem Bogiem
Hazardous


Sanguis Domini nostri Iesu Christi custodiat animam meam in vitam aeternam.
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 29 gru 2008, 01:11

in saecula saeculorum amen.

mam nadzieje że nie będe tu IV kolumny. Mam duże obawy odnośnie intencji kolegi bo po wstępie boje się o dalsze przygody na tym forum.


天主是爱
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Laudetur Iesus Christus

Postautor: fantomik » 29 gru 2008, 01:11

Witaj :-)
Hazardous pisze:[...]Mam nadzieje że nie będzie zbytnich kłopotów.

Obawiam się, że to będzie raczej zależało głównie od Ciebie. ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 29 gru 2008, 01:16

gloria in altissimis Deo et in terra pax in hominibus bonae voluntatis.
witaj :-)


Awatar użytkownika
kubiak89
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Piaseczno
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kubiak89 » 29 gru 2008, 14:49

Witam brata odłączonego :)


I Wierzymy, nauczamy i wyznajemy, że w Wieczerzy Pańskiej ciało i krew Chrystusa są obecne w sposób rzeczywisty i istotny i że z chlebem i winem są rozdzielane i spożywane w sposób prawdziwy.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 29 gru 2008, 16:45

hej :)


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Laudetur Iesus Christus

Postautor: Hallers » 29 gru 2008, 17:56

Witaj, na forum!

PS. A czy Msza Trydencka, w swoim czasie nie uchodziła za przejaw modernizmu?


Hazardous
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hazardous » 29 gru 2008, 18:20

kubiak pisze:brata odłączonego :)

Co przez to rozumiesz?
Hallers pisze:A czy Msza Trydencka, w swoim czasie nie uchodziła za przejaw modernizmu?

tzn. kiedy? Raczej wątpię, choć, po Vaticanum II, pewnie w oczach modernistów zasiadających w Kościele starania Bractwa do podtrzymania autentycznej Tradycji Kościoła są co najmniej "dziwne".


Sanguis Domini nostri Iesu Christi custodiat animam meam in vitam aeternam.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 29 gru 2008, 19:40

Hazardous pisze:tzn. kiedy?
Przed Soborem trydenckim. W końcu nabożeństwa pierwszych chrześcijan nie były celebrowane w rycie trydenckim ;-) .


Awatar użytkownika
kubiak89
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Piaseczno
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kubiak89 » 29 gru 2008, 20:17

Hazardous pisze:
kubiak pisze:brata odłączonego :)

Co przez to rozumiesz?

Według definicji luterańskiej Prawdziwy Kościół jest tam, gdzie Słowo Boże zwiastowane jest w sposób Czysty, a Sakramenty udzielane według ustanowienia Jezusa.
W Kościele Rzymskim Słowo Boże nie jest zwiastowane w sposób czysty, czego efektem są niebiblijne dogmaty np. o niepokalanym poczęciu NMP. Bo o ile wniebowzięcie jest z chrześcijańskiego punktu widzenia teorią, która mogła mieć miejsce, choć dla naszego zbawienia nie jest to istotne, to o niepokalnamym poczęciu mowy być nie może. Pismo pisze, że Wszyscy zgrzeszyli, jedynie Jezus był bez grzechu.

Druga sprawa - sakramenty. Jezus powiedział dając kielich, żbyśmy pili z niego wszyscy. Jak jest w Kościele Rzymskim każdy widzi.

Kościół Rzymski odrzucając w XVI wieku reformy poszedł drogą herezji i odłączył się od prawdziwego Kościoła, a więc Kościoła Czystej Ewangelii, Kościoła Powszechnego, o którym mówią starożytne wyznania wiary.

Natomiast z punktu widzenia Kościoła Rzymskiego Bractwo Piusa X czyli lefebryści są schizmatykami.

A więc zarówno z ortodoksyjnej definicji luterańskiej jak i definicji Rzymskiej, jesteś bratem odłączonym, chociaż zarazem bratem w Chrystusie.

Co do mszy trydenckiej - podobną do mszy trydenckiej tylko po polsku, liturgię sprawuje się w kościele starokatolickim mariawitów. Byłem na niej pare razy, no i poza zbytnią ofiarniczością, nawet mi się podobała.
Szczerze polecam - msze mariawickie mają niesamowitą atmosferę :)


I Wierzymy, nauczamy i wyznajemy, że w Wieczerzy Pańskiej ciało i krew Chrystusa są obecne w sposób rzeczywisty i istotny i że z chlebem i winem są rozdzielane i spożywane w sposób prawdziwy.
Hazardous
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hazardous » 29 gru 2008, 23:37

kubiak89 pisze:niebiblijne dogmaty np. o niepokalanym poczęciu NMP.

Jakiś dowód moge prosić na niebiblijność tego dogmatu czy wymówka że "tego w Biblii nie ma"?
kubiak89 pisze:Kościół Rzymski odrzucając w XVI wieku reformy poszedł drogą herezji

A niby dlaczego Kościół miał zmieniać doktryny które obowiązywały od 1500 lat? Byłoby to bez sensu, bo dlaczego zmieniać wiarę pierwszych chrześcijan na wiarę wymyśloną w XVI wieku?
kubiak89 pisze:i odłączył się od prawdziwego Kościoła, a więc Kościoła Czystej Ewangelii, Kościoła Powszechnego, o którym mówią starożytne wyznania wiary.

W jaki sposób Kościół zbudowany na Opoce którą wyznaczył Jezus (Mt 16:18) mógł odejść od Ewangelii? Kościół przez 2 tysiące lat swojego istnienia nie zmienił żadnej swej nauki, jedynie bardziej skrupulatnie z czasem definiował pewne nauki, ale nigdy nie zmieniał jednej prawdy na drugą.
kubiak89 pisze:Natomiast z punktu widzenia Kościoła Rzymskiego Bractwo Piusa X czyli lefebryści są schizmatykami.

Radze się doinformować.
kubiak89 pisze:A więc zarówno z ortodoksyjnej definicji luterańskiej jak i definicji Rzymskiej, jesteś bratem odłączonym, chociaż zarazem bratem w Chrystusie.

Z luterańskiej owszem, ale nie z definicji Kościoła. A jako że podlegam definicjom Kościoła, nie luteran, nadal jestem ze spokojnym sumieniem.


Sanguis Domini nostri Iesu Christi custodiat animam meam in vitam aeternam.
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 30 gru 2008, 00:01

neofici są straszni... kolega neofita luterański chce być radykalniejszy niż jego kościół który głosi że Kk jest oczywiście Kościołem bożym itd :)
A co ma wspólnego dzisiejszy KEA z XVI wiekcznym założonym przez Lutra podbudowany teologią Melachtona itd?


天主是爱
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 30 gru 2008, 01:12

ann_in_grace pisze:Poprosze o chocby jednego autora z powiedzmy drugiego wieku, ktory wyznawalby dogmaty maryjne.... w formie i tresci takiej, jaka podaje KK do wierzenia dzis.

proszę o to samo odnośnie Chrystologii którą uznajesz czy też kanon Pisma NT :)
ann_in_grace pisze:Ta "wymowka" wystarcza w doskonaly sposob.

Jak ann wiesz, jedno to coś dosłownie w biblii istniejące a druge coś co wynika z Pisma. Nie ma kościoła, zboru itd które opierało by swoje nauki jedynie na naukach zawartych w pismie dosłownie, wszystkie z różną intensywnościa opieraja sie na naukach ich zdaniem z biblii wynikających


天主是爱
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 30 gru 2008, 07:52

Hallers pisze:
Hazardous pisze:tzn. kiedy?
Przed Soborem trydenckim. W końcu nabożeństwa pierwszych chrześcijan nie były celebrowane w rycie trydenckim ;-) .

Jezus i pierwsi chrześcijanie nie celebrowali żadnych nabożeństw.Oni głosili dobrą nowinę,a to tego nabożeństwa nie są potrzebne,tylko nabożni ludzie,którzy wykonują wolę Bożą.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości