Witam i pozdrawiam.

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 lut 2009, 23:24

Advocatus_Dei pisze:No tak i lektura Biblii, uświadami mi słusznośc "Księgi Mormona" ponieważ w wielu wypadkach jest ona zbieżna z Pismem Świętym

Nadal nie rozumiesz 2 Tym 3:16-17. Ani J 20:31. Proszę przeczytaj te fragmenty jeszcze raz, dokładnie i powolutku -- szczególnie J 20:31. Cóż pomogą Tobie ludzie, gdy staniesz przed Wszechmogącym Bogiem na Sądzie? Wszak przeklęty jest każdy kto na człowieku opiera swoją ufność (tak Smith był tylko człowiekiem! i jego "objawienie" nie należy do Słowa Bożego!). Wystarczy Tobie tylko Chrystus! Czy Smith CIEBIE Kochał?! Czy za CIEBIE umarł?!

Pozdrawiam,
f. (błagalnie...)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 05 lut 2009, 23:46

Ale ja nie zrównuje Józefa Smitha z Jezusem Chrystusem bo Józef Smith był "tylko" prorokiem a Jezu Chrystus był synem bożym zesłanym na Ziemię!

Józef Smith nie może się równac z Jezusem ale jest człowiekiem który głosił boże posłanie na Ziemi i za to zginął. Jest męczennikiem za wiarę.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 05 lut 2009, 23:49

Advocatus_Dei pisze: Józef Smith nie może się równac z Jezusem ale jest człowiekiem który głosił boże posłanie na Ziemi i za to zginął. Jest męczennikiem za wiarę.

Ale co jest tym bozym poslaniem, ktore Smith glosil? Za jaka wiare zginal?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 lut 2009, 00:03

Advocatus_Dei pisze:Ale ja nie zrównuje Józefa Smitha z Jezusem Chrystusem bo Józef Smith był "tylko" prorokiem a Jezu Chrystus był synem bożym zesłanym na Ziemię!

Józef Smith nie może się równac z Jezusem ale jest człowiekiem który głosił boże posłanie na Ziemi i za to zginął. Jest męczennikiem za wiarę.

Czy Chrystus za CIEBIE umarł?! Jeżeli tak -- to cóż z tego dla Ciebie wynika?! Gdzie byś był gdyby nie Jego Ofiara?! A może -- gdzie jesteś teraz? Czy szukasz zwykłej ludzkiej religii, z tym wszystkim co może tylko zaoferować religia -- sztywne reguły i fałszywe poczucie "czynienia dobrze"? Czy może potrzebujesz Miłości? Zbawiciela?! Gdyż czujesz, że sam nie dasz rady? Gdyż każdy Twój czyn Cię bardziej oskarża niż usprawiedliwia? Czego najbardziej Tobie brakuje?! W kim pokładasz nadzieję aby nie krzyczeć gdy rano się budzisz?

Pozdrawiam,
f. (wręcz krzyczę...)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 06 lut 2009, 00:12

Tak dla przypomnienia - Józef Smith to ten od zaczarowanych okular?


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 06 lut 2009, 12:24

Czy Chrystus za CIEBIE umarł?! Jeżeli tak -- to cóż z tego dla Ciebie wynika?! Gdzie byś był gdyby nie Jego Ofiara?! A może -- gdzie jesteś teraz? Czy szukasz zwykłej ludzkiej religii, z tym wszystkim co może tylko zaoferować religia -- sztywne reguły i fałszywe poczucie "czynienia dobrze"? Czy może potrzebujesz Miłości? Zbawiciela?! Gdyż czujesz, że sam nie dasz rady? Gdyż każdy Twój czyn Cię bardziej oskarża niż usprawiedliwia? Czego najbardziej Tobie brakuje?! W kim pokładasz nadzieję aby nie krzyczeć gdy rano się budzisz?

Próbujesz mnie przez cały czas ustawic w przeciwieństwie do Jezusa Chrystusa. A jest to nieprawda. Księga Mormona nie ma uzasadniac równości Józefa Smitha z Jezusem Chrystusem. Wszkaże w podtytule zawarte jest: "jeszcze jedno świadectwo o Jezusie Chrystusie" i jest świadectwem o działalności Syna Bożego na kontynecie amerykańskim.

Ann in Grace (1)
Takie argumenty to nie argumenty równie dobrze mogę Ci pokazac "naukowe" publikacje radzieckie które negują istnienie Jezusa Chrystusa. Tak samo jak szatan Dawkins używa do swoich bredni "naukowych" uzasadnień. To nie jest kwestia nauki tylko wiary i teologii.

Ann in Grace (2)
Bardzo mnie zdenerwowałaś swoimi stwierdzeniami, aż musiałem zapalic awaryjnego papierosa. Józef Smith nie był przestępcą, jak każdy człowiek popełniał błędy ale był to naprawdę człowiek wielkiej wiary i zginął za to że chciał nam nieśc nauki Jezusa Chrystusa i za apostolstwo nowego kościoła Jezusa Chrystusa na Ziemi.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2009, 12:46

Advocatus_Dei pisze:Bardzo mnie zdenerwowałaś swoimi stwierdzeniami, aż musiałem zapalic awaryjnego papierosa.

no widzisz... gdyby Pan Jezus wyzwolil cie z nalogu palenia, to bys nie palil, a tak, o wlasnych silach zawsze sie ugniesz pod naporem grzechu.
Ta droga do prawdy nie jest ksiega, ale osoba. Pan Jezus jest Prawda i takze Droga. Pomysl o tym, czy warto chodzic innymi drogami?


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 06 lut 2009, 14:28

Advocatus_Dei pisze:Józef Smith nie był przestępcą

Jak nie był, był, nawet w wieźniu go zamknęli i gdzie nota bene został zastrzelony...
Advocatus_Dei pisze:i zginął za to że chciał nam nieśc nauki Jezusa Chrystusa

:lmao: dobre, dobre, jak człowiek który nawet nie był Chrześcijaninem mógł nieść nauki Jezusa? no daj spokój...
Advocatus_Dei pisze:i za apostolstwo nowego kościoła Jezusa Chrystusa na Ziemi.

Nie ma czegoś takiego, jest tylko Jeden Kościół Jezusa, który trwa w wierze nieprzerwanie od czasów Apostołów, a to twierdzenie to czysta herezja...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 lut 2009, 23:45

Advocatus_Dei pisze:[...]Próbujesz mnie przez cały czas ustawic w przeciwieństwie do Jezusa Chrystusa. A jest to nieprawda.

Twoje Słowa Prawdy nie zmienią Advocatusie, gdyż Prawda jest tylko Jedna. Jest nią Chrystus i mamy tylko Jedno Objawienie -- Słowo Boże. Ktokolwiek dodaje do niego lub odejmuje samemu idzie na zatracenie. Ani legalizm, ani ignorancja Ciebie nie Zbawią, a w to pierwsze brniesz coraz dalej i dalej. Dlaczegóż walczysz z nałogiem palenia? Jaki jest powód? Myślisz, że Chrystus nie umarł i za tych, którzy byli nałogowymi palaczami? On umarł za morderców, za złodziei. Do tego Zmartwychwstał! On powiedział -- przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy umęczeni jesteście, a ja dam Wam pokrzepienie! Niech każdy przyjdzie i je i pije i kupuje bez pieniędzy! Darmo! Z Łaski!

Jan. 3:18 (BW)
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Jan. 11:25 (BW)
25. Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.

Rzym. 3:24 (BW)
24. I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie,

Darmo, z Łaski Jego! Którego części DARMO nie rozumiesz?! Której części Z ŁASKI?!

Czy nie rozumiesz tego, że szatan nawet jako i anioł światłości się Tobie objawi? A co dopiero jako Józef Smith?! Czy nie rozumiesz, że tylko i wyłącznie dzięki Chrystusowi i temu co dla Ciebie uczynił możesz być Usprawiedliwionym w oczach Boga?! Tylko dzięki Chrystusowi możesz mieć Życie Wieczne gdyż On jest Życiem! Żadna organizacja, żadni ludzie, żaden "prorok", tylko Chrystus, tylko Jego Słowo, a nie ludzkie... Wiara rodzi się przez słuchanie, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe, a nie Józefa Smitha. Rozważ to dobrze Przyjacielu, bo od tego zależy Twoja najbliższa wieczność. I są Usprawiedliwieniu Darmo z Łaski Jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie! Nie ma innej Ewangelii -- nie ma innej Dobrej Nowiny, jeżeli ta którą jest Słowo Boże odrzucisz, odrzucasz też Chrystusa, a z Boga czynisz kłamcę. I są Usprawiedliwieniu Darmo z Łaski Jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie!

Ja jestem tylko zwykłym grzesznikiem, ani elokwentnym, ani uczonym, ale wiem, że zostałem usprawiedliwiony Darmo z Łaski Jego dzięki Jezusowi Chrystusowi, który za mnie umarł i który Zmartwychwstał! Zawróć ze swojej ścieżki, ku Niemu. Skieruj się do Jego Słowa i uwierz w Ewangelię, w Dobrą Nowinę, a wspólnie radować się będziemy w Jego Królestwie. Jest tylko jedna droga i jest nią Jezus Chrystus. Czego szukasz? Przebaczenia? Czy może pragniesz zasłużyć na nagrodę? Szukaj przebaczenia, które jest w Chrystusie i tylko w Nim. Zabiegaj o Wiarę, która rodzi się tylko przez Jego Słowo. I są Usprawiedliwieniu Darmo z Łaski Jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie...

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zrozumieniu Jego Słowa, czy czegoś innego w czym mógłbym Tobie pomóc to napisz mi PW. Nie obiecuję, że będę w stanie gdyż jestem tylko człowiekiem, ale zrobię to co będę mógł. Z jakiegoś powodu na to forum zawitałeś i wierzę, że jest to także z Łaski.

Pozdrawiam,
f. (a nawet głośno...)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 lut 2009, 22:44

Po ostatnim spotkaniu z misjonarzami i modlitwą jestem prawie pewien że ten kościół jest prawdziwy.

pozdrawiam,


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):
http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 lut 2009, 22:54

Advocatus_Dei pisze:Po ostatnim spotkaniu z misjonarzami i modlitwą jestem prawie pewien że ten kościół jest prawdziwy.
Zapewniam cię że to najnieprawdziwszy kościół. To z prawdziwą zbawiającą wiarą nie ma nic wspólnego. Uciekaj od tego póki nie jest za późno.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 lut 2009, 23:01

A czytałeś księgę mormona i prosiłeś jak jest w piśmie św. by pan Bóg dał Ci moc uczucia boskiego spokoju który upewni Cię że dobrze robisz?


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):

http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości