Witam i pozdrawiam.

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 13 lut 2009, 23:12

ann_in_grace pisze:Byl sprytnym oszustem, przestepca seksualnym, klamca i draniem, ktory w koncu za swoje klamstwa zostal zamordowany.


Bezprawnie, zapomniałaś dodać, a to bardzo ważne. Bo to, że Smith był fałszywym prorokiem według mnie, nie upoważnia mnie jeszcze do tego, abym odebrał mu życie. I to nie tylko dlatego, że prawo cesarskie tak stanowi, ale Prawo Boże także tak stanowi. Podobnie nic nie upoważniało tamtych morderców do takiego czynu. To była zbrodnia. Wielka zbrodnia. Każdy może wierzyć w co tylko chce i przekonywać do swoich racji wszystkich, którzy chcą go słuchać. Na tym polega wolność religijna. A jeśli był przestępcą seksualnym, a prawo kraju stanowi, iż takich należy skazać na śmierć, wówczas OK, ale po uczciwym procesie i powodu przestępstw seksualnych, a nie wiary. Problem jednak w tym, że przyczyną jego morderstwa była nienawiść na tle religijnym. A to jest niczym nie uzasadniona zbrodnia i grzech.

::SHALOM::


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 13 lut 2009, 23:19

Advocatus_Dei pisze:A czytałeś księgę mormona i prosiłeś jak jest w piśmie św. by pan Bóg dał Ci moc uczucia boskiego spokoju który upewni Cię że dobrze robisz?


O tym to akurat mówi Księga Moroniego w Księdze Mormona, a nie Biblia. Ks. Moroniego naucza, żeby modlić się do Boga o przekonanie co do prawdziwości Księgi Mormona. Tak więc nie jest to żaden argument. Biblia mówi, aby nie opierać się na uczuciach, lecz polegać na Słowie Bożym, Advocatusie:

"Przeklęty mąż, który na człowieku polega" (Jr 17:5).

Jeżeli polegasz na własnych uczuciach, jesteś przeklęty. No chyba, że nie jesteś człowiekiem ;) Polegaj natomiast na Bożym Słowie, które jest nieomylne!

::SHALOM::


Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 lut 2009, 23:21

Właśnie tłum ludzi który zlinczował Josepha Smitha nie był wiele bardziej rozmyślny od uczestników pogromów antyżydowskich czy tumultów antyprotestanckich. Ale był ok.


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):
http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 13 lut 2009, 23:23

Advocatus_Dei pisze:Właśnie tłum ludzi który zlinczował Josepha Smitha nie był wiele bardziej rozmyślny od uczestników pogromów antyżydowskich czy tumultów antyprotestanckich. Ale był ok.


Nie był OK i powie Ci to każdy baptysta. Dla baptysty, podobnie jak dla mormona, wolność religijna jest zasadą świętą.


Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 lut 2009, 23:31

List do Św. Jakuba 1:5-6

Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma3. 6 Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym!


Jeżeli polegasz na własnych uczuciach, jesteś przeklęty. No chyba, że nie jesteś człowiekiem ;) Polegaj natomiast na Bożym Słowie, które jest nieomylne!

Moje uczucie to może być miłość do niewiasty która mi się podoba, głód jak wyszło się z domu na szybko bez śniadania a nie uczucie które otrzymuje się po proszeniu Boga o danie mądrości.


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):

http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 13 lut 2009, 23:35

Advocatus_Dei pisze:A czytałeś księgę mormona i prosiłeś jak jest w piśmie św. by pan Bóg dał Ci moc uczucia boskiego spokoju który upewni Cię że dobrze robisz?

Osobiście próbowałem czytać to badziewie, ale to jest tak nudnie, że nie wiem po co ten cały Smith to wymyślał, chyba bardzo mu sie nudziło...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 13 lut 2009, 23:38

Zauważyłeś że od pewnego czasu Cię ignoruję? Nie bezcelowo bynajmniej :-P


179 konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (pol.):

http://www.lds.org/conference/sessions/ ... 46,00.html
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 lut 2009, 23:39

Advocatus_Dei pisze:List do Św. Jakuba 1:5-6

Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma3. 6 Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym!


Tak, to mormoni powtarzaja do nieprzytomnosci, ale nie powiedza ci, ze tu chodzi o "Ducha madrosci i objawienia", a nie o zwykla, swiecka madrosc. To jest olbrzymia roznica, bo ta madrosc, o ktora ty zabiegasz, nie objawi ci prawdy.

17. aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego,
18. i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego,
19. i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego,
20. jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie
List do Efezjan 1:17-20


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 13 lut 2009, 23:44

Zauważyłeś że od pewnego czasu Cię ignoruję? Nie bezcelowo bynajmniej :-P

Ciekawe dlaczego... czyżby fakt że po prostu nie masz nic do powiedzenie odnośnie sekty mormonów?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 13 lut 2009, 23:47

Riddick pisze:Osobiście próbowałem czytać to badziewie, ale to jest tak nudnie, że nie wiem po co ten cały Smith to wymyślał, chyba bardzo mu sie nudziło...


W taki arogancki sposób na prawdę nikogo nie przekonasz. Chyba tylko do tego, aby sam zajrzał do Księgi Mormona, co się może różnie skończyć, jeśli nie zna Biblii.

* * *

Jj dobrze Ci, Advocatusie napisał. Gdyby prawdę sprawdzało się na uczucie kierowane modlitwą, to po co Berejczycy, jak mówi Biblia, codziennie badali się Pism, sprawdzając czy aby na pewno tak się rzeczy mają? Pójdź ich śladem! Pamiętaj, że diabeł potrafi też dawać pewien pokój i błogie przekonanie, aby zwieść. Ale gdy doświadczysz pokoju z niebios, gdy przyjdziesz do Jezusa i oddasz Mu życie, wówczas poznasz, że to zupełnie inny rodzaj pokoju. Błogosławiony ten, komu odpuszczono grzechy!

::SHALOM::


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 13 lut 2009, 23:57

Riddick pisze:
Zauważyłeś że od pewnego czasu Cię ignoruję? Nie bezcelowo bynajmniej :-P

Ciekawe dlaczego... czyżby fakt że po prostu nie masz nic do powiedzenie odnośnie sekty mormonów?

a moze fakt, ze poza arogancja, ktora usilujesz pokryc ignorancje, nie masz niczego wartosciowego do powiedzenia?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 14 lut 2009, 00:28

julaine pisze:
Riddick pisze:
Zauważyłeś że od pewnego czasu Cię ignoruję? Nie bezcelowo bynajmniej :-P

Ciekawe dlaczego... czyżby fakt że po prostu nie masz nic do powiedzenie odnośnie sekty mormonów?

a moze fakt, ze poza arogancja, ktora usilujesz pokryc ignorancje, nie masz niczego wartosciowego do powiedzenia?

Jak to nie ma? A Jedyna święta Cerkiew? http://hahaku.blox.pl/2009/02/quotWierz ... olska.html
Hahaku, twoja instytucja tylko pozornie przypomina chrześcijaństwo, jest zatem bardziej szkodliwa niż sekta mormonów (którzy otwarcie przeczą Biblii, a więc nie są nawet wilkami w owczych skórach).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lut 2009, 09:43

Advocatus_Dei pisze:A czytałeś księgę mormona i prosiłeś jak jest w piśmie św. by pan Bóg dał Ci moc uczucia boskiego spokoju który upewni Cię że dobrze robisz?
Mam Boży spokój że robię dobrze głosząc zbawienie z wiary i zasadę sola scriptura. Prosiłem o zrozumienie i otrzymałem je i mogę z całą pewnością i moca stwierdzić że nauki mormonów to kłamstwo szatańskie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 16 lut 2009, 21:38

Advocatus_Dei pisze:List do Św. Jakuba 1:5-6

Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma3. 6 Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym!


Jeżeli polegasz na własnych uczuciach, jesteś przeklęty. No chyba, że nie jesteś człowiekiem ;) Polegaj natomiast na Bożym Słowie, które jest nieomylne!

Moje uczucie to może być miłość do niewiasty która mi się podoba, głód jak wyszło się z domu na szybko bez śniadania a nie uczucie które otrzymuje się po proszeniu Boga o danie mądrości.

Ech, te uczucia zamiast racjonalizmu... Ja w taki sposób trafiłem do świadków Jehowy. Pewnie wydaje się to Tobie mało straszne, bo z tego, co zauważyłem lubisz ich i nie uważasz za sektę, ale mój pobyt w tej organizacji, co o mało nie zakończył się samobójstwem.

U mormonów jak jest - nie wiem. Ale o tak poważnym wyborze nie powinno decydować, li tylko uczucie... które jak mniemasz dostałeś od Boga.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości