Witam i pozdrawiam.

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam i pozdrawiam.

Postautor: Advocatus_Dei » 18 sty 2009, 11:09

Witam i pozdrawiam,

Mam 20 lat i studiuje prawo oraz politologię, pochodzę z rodziny wyznania Rzymsko-Katolickiego z małym wpływem Świadków Jehowy. Jakiś czas temu jestem pod wpływem nauk Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Obecnie jestem na etapie czytania, rozmyślania i rezygnowania z wielu rozmaitych grzechów, jak picie kawy, herbaty, alkoholu i palenia tytoniu. Z tymi pierwszymi już skończyłem, natomiast nadal rzucam palenie.

pozdrawiam serdecznie umiłowani w Chrystusie Panu.


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 18 sty 2009, 11:17

Picie kawy to grzech?

Pozdrawiam i witam na forum :)


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 18 sty 2009, 11:53

witaj :)
a jeśli można spytać, to co czytasz?


BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 18 sty 2009, 12:24

cześć


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 18 sty 2009, 13:08

a jeśli można spytać, to co czytasz?

Witam, oczywiście że tak.

Ostatnio studiuję Pismo Święte Nowego Testamentu wydawnictwa Pallatinium i Stary Testament też w rycie katolickim, które od czasu do czasu wyrywkowo porównuje z Pismem Świętym w Przekładzie Nowego Świata, a poza tym Księgę Mormona. Oczywiście idzie mi to powoli bo nie narzekam na nadmiar czasu.

Dziękuje wszystkich za przywitania :-)


joann
Posty: 127
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: joann » 18 sty 2009, 13:14

cześć


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 18 sty 2009, 13:33

Witam.
Advocatus_Dei pisze:które od czasu do czasu wyrywkowo porównuje z Pismem Świętym w Przekładzie Nowego Świata, a poza tym Księgę Mormona. Oczywiście idzie mi to powoli bo nie narzekam na nadmiar czasu.


To widzę, że sekty nieźle namieszały ci w głowie. Mam nadzieję, że na tym forum poznasz prawdę o Bogu i o sobie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sty 2009, 20:00

Advocatus_Dei pisze:[...]Ostatnio studiuję Pismo Święte Nowego Testamentu wydawnictwa Pallatinium i Stary Testament też w rycie katolickim, które od czasu do czasu wyrywkowo porównuje z Pismem Świętym w Przekładzie Nowego Świata, a poza tym Księgę Mormona.

Wita! A czy nie lepiej byłoby zapoznać się z Ewangelią? Co komu da znajomość ludzkich nauk jeżeli duszę swoją zatraci?

Jn 3:3-18 (BT)
3. W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
4. Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
5. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
6. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
7. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
8. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.
9. W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: Jakżeż to się może stać?
10. Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?
11. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie.
12. Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich?
13. I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
14. A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego,
15. aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.
16. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
17. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.
18. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

Zastanawiałeś się kiedyś jaki wyrok otrzymasz na Jego Sądzie? Dlaczego Bóg miałby pozwolić Tobie żyć wiecznie w Jego obecności?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 18 sty 2009, 20:00

Witaj :)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 18 sty 2009, 21:54

witaj :)
studiujac prawo rzeczywiscie na inne lektury niz kodeksy i ustawy malo czasu

Puritan pisze:Mam nadzieję, że na tym forum poznasz prawdę o Bogu i o sobie.

a ja mam nadzieje, ze studiujac biblie z pomoca Ducha Sw poznasz czesc prawdy o Bogu i sobie


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 18 sty 2009, 22:50

To widzę, że sekty nieźle namieszały ci w głowie.

Nie nazwał bym ani ŚJ ani tym bardziej KJCŚwDO sektami.

Porównuję pismo św. wydawane przez katolików z wydaniem Nowego Świata, bo jak już napisałem mam w rodzinie ŚJ, naprawdę, nie sympatyzuję z ich doktrynami (zwłaszcza po lekturze książki "Największy ze wszystkich ludzi", o życiu Jezusa Chrystusa) ale mam dostęp do tej literatury i samo porównanie biblii w obu wydaniach daje ciekawe spostrzeżenia co do różnic w nich zawartych. Rozumiem że są kontrowersje dotyczące tłumaczenia, form i gramatyki, ale różnice jak np. "trzej królowie" w biblii wydania katolickiego a "trzej astrologowie" w NŚ są zaskakujące. Pracując w Anglii spotkałem się też z wydaniem biblii który był promowany przez tamtejsze wspólnoty pentakostalne ale szerzej go nie poznałem.

Robię tak bo nie znam języków biblijnych, a znając kilka wersji chce uniknąć bycia obiektem manipulacji słowem bożym.

Zastanawiałeś się kiedyś jaki wyrok otrzymasz na Jego Sądzie? Dlaczego Bóg miałby pozwolić Tobie żyć wiecznie w Jego obecności?


Miałem w życiu ciężkie momenty, momenty ateizowania wręcz. Teraz staram się postępować prawo, ale nigdy nie śmiałbym spekulować nad wyrokiem boskim co do mojej własnej osoby.

studiujac prawo rzeczywiscie na inne lektury niz kodeksy i ustawy malo czasu


Tu się zgadzam z Tobą całkowiecie ;)

pozdrawiam serdecznie po raz nty.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sty 2009, 23:10

Advocatus_Dei pisze:
Zastanawiałeś się kiedyś jaki wyrok otrzymasz na Jego Sądzie? Dlaczego Bóg miałby pozwolić Tobie żyć wiecznie w Jego obecności?

Miałem w życiu ciężkie momenty, momenty ateizowania wręcz. Teraz staram się postępować prawo, ale nigdy nie śmiałbym spekulować nad wyrokiem boskim co do mojej własnej osoby.

Ależ nie chodzi o żadne spekulowanie, bynajmniej! Przeczytałeś może uważnie ten fragment Słowa Bożego, który Tobie wkleiłem powyżej? Z niego dość łatwo możesz wywnioskować odpowiedź ale aby to ułatwić -- czy skłamałeś kiedykolwiek w swoim życiu? Czy kiedykolwiek spojrzałeś pożądliwie na Kobietę, która nie jest Twoją Żoną? (wiesz jakie są kolejne pytania dlatego pisać wszystkiego nie będę). Zastosuj swoje odpowiedzi do poniższych:

Jak. 2:10-11 (BW)
10. Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.
11. Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.

oraz:

1 Kor. 6:9-10 (BW)
9. Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,
10. Ani złodzieje, zaś chciwcy, ani pijacy, zaś oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.

Jeżeli rzeczywiście dobrze się nad tym zastanowisz szczerze polecam ponownie powrócić do trzeciego rozdziału Ew. Jana.

Pozdrawiam serdecznie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sty 2009, 23:16

Advocatus_Dei pisze:[...]Robię tak bo nie znam języków biblijnych, a znając kilka wersji chce uniknąć bycia obiektem manipulacji słowem bożym.

Wybierając Przekład Nowego Świata wybrałeś chyba najbardziej zmanipulowany przekład jaki mogłeś ;-) Polecam Biblię Gdańską (możesz sobie ją znaleźć na wikipedii -- jest dostępna w pełnej wersji) oraz z jakiegoś Tobie bliskiego zboru ewangelicznego zakupić Biblię Warszawską (mogę Tobie pomóc znaleźć takowy zbór jeśli napiszesz mi na PW w obrębie jakiego miasta mam szukać). Jak u Ciebie znajomość j. angielskiego? (jeśli go znasz to dość łatwo będziesz mógł posługiwać się leksykonem grecko/hebrajsko-angielskim oraz elektronicznymi wersjami interlinearnymi; mogę podać Tobie kilka linków)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Advocatus_Dei
Posty: 87
Rejestracja: 18 sty 2009, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Advocatus_Dei » 19 sty 2009, 21:37

Dziękuję Ci Fantomik za pomocne słowa, postaram się rozważyc to w głębi siebie ;-)

Co do zborów, to mieszkam obecnie w Warszawie, ale moim rodzinnym miastem są Puławy, w województwie Lubelskim i o ile orientuje się to są tam wspólnoty zielonoświatkowe, baptystów, adwentystów i ewangeliczna.

W Warszawie jeszcze więcej tych wszystkich grup. Postaram się o biblię wydaną przez Towarzystwo Biblijne. Poza tym mówisz że polecasz "Biblię Warszawską"? Zainteresuję się tym.

Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 sty 2009, 21:50

Advocatus_Dei pisze:Dziękuję Ci Fantomik za pomocne słowa, postaram się rozważyc to w głębi siebie ;-)

Pomodlę się aby Dobry Bóg dał Tobie wgląd w Swoje Słowo i Swoje Miłosierdzie. :)
Advocatus_Dei pisze:Co do zborów, to mieszkam obecnie w Warszawie, ale moim rodzinnym miastem są Puławy, w województwie Lubelskim i o ile orientuje się to są tam wspólnoty zielonoświatkowe, baptystów, adwentystów i ewangeliczna.

Jestem przekonany, że w każdym z powyższych (mimo, że adwentystów osobiście odradzam) będziesz mógł nabyć czy dostać Biblię Warszawską.
Advocatus_Dei pisze:Postaram się o biblię wydaną przez Towarzystwo Biblijne. Poza tym mówisz że polecasz "Biblię Warszawską"? Zainteresuję się tym.

Towarzystwo Biblijne rozprowadza właśnie "Biblię Warszawską" (potocznie zwaną "Brytyjką") :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości