Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Julop212_PL
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2017, 18:13
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: Julop212_PL » 11 sie 2017, 18:45

Ad.12
Jezus umierając na krzyżu wypowiada słowa "Boże Mój, Boże! Czemuś mnie opuścił" (Mt 27; 46b). Wielu ludzi podaje ten fragment próbując udowodnić że Jezus nie był Synem Bożym, bo jak Bóg mógł go opuścić. Otóż jest wręcz przeciwnie ! Jezusa nie opuścił Bóg. Recytuje on 22 Psalm "22:1 Przedniejszemu śpiewakowi na czas poranny psalm Dawidowy. (22:2a) Boże mój! Boże mój! czemuś mię opuścił? [...]". Pokazuje on wten sposób że zna Pisma i jest pobożny. Ponadto, psalm ten jest Psalmem proroczym, który opowiada o tym że Mesjasz umrze na krzyżu z takimi szczegółami jak podarcie szaty Jezusa

Porównaj :
Ps 22,18 "Rozdzielili między się, a o szaty moje los miotali"
J 19,23 "A gdy żołnierze Jezusa ukrzyżowali, wzięli szaty jego i uczynili cztery części, każdemu żołnierzowi część, i suknią; a była ta suknia nie szyta, ale od wierzchu wszystka dziana. Jana 19:24 Tedy rzekli jedni do drugich: Nie krajmy jej, ale o nię rzućmy losy, czyja ma być"


A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nim porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem" (1 Tes. 4:15-17)
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: diedmaroz » 11 sie 2017, 22:51

Słyszałam kiedyś kazanie P. Washera, gdzie tłumaczył, że cały gniew Boga za grzech świata spoczął w tym momencie na Chrystusie jako tym, który stał się za nas ofiarą. Psalm oczywiście znam, mimo wszystko użycie akurat tych słów za Dawidem nie może być przypadkowe. Co myślisz o koncepcji Washera?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: magda » 16 sie 2017, 21:56

Ja uważam że skoro Jezus wziął na siebie grzech świata to w tym momęcie był bardzo grzeszny i był całkowicie na naszym miejscu na miejscu grzesznika którego Bóg opuścił , poczół to opuszczenie przez Ojca , nigdy przedtem nie był opuszczony bo nigdy przedtem nie miał zadnego grzechu, na krzyzu był jak człowiek który nagrzeszył i umiera opusczony za karę , on był wtedy każdym z nas po to zebyśmy teraz mogli zyc nowym zyciem już oczyszczeni , zbawieni i świeci, jako prawdziwe dzieci Boże. To wielkie dzieło zajac nasze miejsce miejsce grzesznika. miejsce barabasza.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: kontousunięte1 » 01 wrz 2017, 10:09

Kto ma wątpliwości niech sobie przeczyta 53 rozdział Izajasza:" (4) Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. (5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. (6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. "


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: Czekoladowy » 01 wrz 2017, 14:00

Sprawa z Iz53 nie jest taka prosta, mam nadzieję napisać kiedyś coś na ten temat. W każdym razie ja wątpliwości nie mam, a wręcz jestem pewien że ten popularny pogląd który pojawił się u góry np. w poście magdy jest pod każdym względem nie do przyjęcia.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: kontousunięte1 » 01 wrz 2017, 14:45

Czekoladowy pisze:Sprawa z Iz53 nie jest taka prosta, mam nadzieję napisać kiedyś coś na ten temat. W każdym razie ja wątpliwości nie mam, a wręcz jestem pewien że ten popularny pogląd który pojawił się u góry np. w poście magdy jest pod każdym względem nie do przyjęcia.

Ja bardzo chętnie poczytam twoje refleksje o Iz.53. Z tego co rozumiem, to tam nieco inaczej się tłumaczy dzieło Jezusa niż to magda opisuje. Odniosłam się ogólnie. :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: magda » 01 wrz 2017, 18:05

Czekoladowy to pisz bo ja tak uważam ,kiedyś jak byłam na nabożeństwie u zielonych to było kazanie pt: Bóg w miejscu człowieka i własnie pastor mówił to co ja tam streściłam , jak masz inne zdanie to chętnie poczytam i przemyślę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: diedmaroz » 01 wrz 2017, 21:32

Ja też, ja też. Pisz Czekoladowy.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: magda » 02 wrz 2017, 08:23

Oj czekamy bo ciekawe zagadnienie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
korzenioland
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2017, 22:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: korzenioland » 09 gru 2017, 22:22

Grzechy które wziął na siebie Jezus sprawiły, że stał się grzechem a Bóg nie dotyka się grzechu. To się musiało stać by umrzeć za nas. Mała chwila ale taki plan Boży.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: kontousunieteMtl » 09 gru 2017, 22:49

Julop212_PL pisze:Ad.12
Jezus umierając na krzyżu wypowiada słowa "Boże Mój, Boże! Czemuś mnie opuścił" (Mt 27; 46b). Wielu ludzi podaje ten fragment próbując udowodnić że Jezus nie był Synem Bożym, bo jak Bóg mógł go opuścić. Otóż jest wręcz przeciwnie ! Jezusa nie opuścił Bóg. Recytuje on 22 Psalm "22:1


Myslicie, ze Jezus umierajac na krzyzu byl w nastroju do recytowania Psalmow....?


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: nadrozd » 10 gru 2017, 05:57

no chyba nie czytałeś tego psalmu... ;)

ten psalm to sa słowa człowieka który cierpi.....
Napisane zreszta przez prapra pra pra..... dziadka Jezusa,

To my dzis bez korzeni kulturowych pod wieloma slowami tych psalmow chetnie bysny sie podpisali..
W wielu sytuacjach cieżko o celniejsze slowa.... nawet czesto mysli sie tymi slowami...
Psalmy sa dobre... konkretne, to nie jest nadymana udawana poezja,


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: kontousunięte1 » 10 gru 2017, 10:34

Motyl pisze:
Julop212_PL pisze:Ad.12
Jezus umierając na krzyżu wypowiada słowa "Boże Mój, Boże! Czemuś mnie opuścił" (Mt 27; 46b). Wielu ludzi podaje ten fragment próbując udowodnić że Jezus nie był Synem Bożym, bo jak Bóg mógł go opuścić. Otóż jest wręcz przeciwnie ! Jezusa nie opuścił Bóg. Recytuje on 22 Psalm "22:1


Myslicie, ze Jezus umierajac na krzyzu byl w nastroju do recytowania Psalmow....?

Zupełnie nie o to chodzi. Wypowiada te słowa, aby spełniło się KAŻDE proroctwo zapowiedziane w ST (tu: w Psalmach).


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: kontousunieteMtl » 10 gru 2017, 11:02


Myslicie, ze Jezus umierajac na krzyzu byl w nastroju do recytowania Psalmow....?

Zupełnie nie o to chodzi. Wypowiada te słowa, aby spełniło się KAŻDE proroctwo zapowiedziane w ST (tu: w Psalmach).


OK, kontousunięte1....Czy mozesz jeszcze wyjasnic ,ktore proroctwo tutaj sie spelnia....?....i w jaki sposob....?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć! Parę pytań zwłaszcza do byłych katolików ;)

Postautor: kontousunieteMtl » 10 gru 2017, 11:13

nadrozd pisze:no chyba nie czytałeś tego psalmu... ;)
(...)
Psalmy sa dobre... konkretne, to nie jest nadymana udawana poezja,




Alez ja podzielam twoje zdanie w kwestii Psalmow..... :)



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości