Ja tu nowa, więc...

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Ja tu nowa, więc...

Postautor: Luna » 24 mar 2016, 09:56

Cześć wszystkim!
Możliwe, że jestem tu jedną z młodszych, mam 15 lat. Pochodzę z Warszawy, taka wiocha na Mazowszu, może kojarzycie ;D
No to wypadałoby się podzielić swoją historią...
Mam szczęście lub nieszczęście pochodzić z niereligijnej rodziny. Mama wierzy, ale nie praktykuje, tata, z którym spotykam się maks. dwa razy w roku, jest protestantem, unitarianinem bodajże, ale z nim o wierze nie za bardzo gadam. Jak byłam mała sama poprosiłam mamę, żeby mnie zapisała na religię. Z najbliższej rodziny jako jedyna chodziłam co tydzień do kościoła.
Moja wiara przechodziła wzloty i upadki. Raz byłam zafascynowana religią i życiem konsekrowanym, raz wszystkie modlitwy klepałam mechanicznie. Jakiś czas temu zaczęłam dostrzegać coraz więcej wad KRK: ta hierarchia, wyrzucenie 2 przykazania, zbyt duży kult maryjny. Stwierdziłam, że to nie dla mnie. W zeszłą niedzielę po raz pierwszy od kilku lat nie poszłam na mszę z własnej woli. Zamiast tego przeczytałam sama czytanie i pomodliłam się własnymi słowami. I nie miałam wyrzutów sumienia, jak kiedyś. Poczułam, że ten sposób celebrowania niedzieli mi bardziej odpowiada.
Nie wykluczam, że kiedyś odejdę z KRK i dolączę do jakiegoś zboru. Tylko jeszcze nie wiem jakiego. Ciągle jednak jestem trochę rozdarta między tym co znam, co jest podobno Kościołem założonym przez samego Jezusa, a tym nowym, ale obiecującym.
I to tyle, mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłam. Pozdrawiam!


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Emberscrowler. » 24 mar 2016, 10:11

Witaj droga przyjaciółko pośród nas. Też jestem w Twoim wieku. Pan Ci po prostu pokazuje błędy wielkie w katolickiej toelogii. Niech Cię prowadzi. Na unitarian uważaj, bo to są fałszywe nauki. Na miarę Świadków. Czytaj Pismo. Wyznawaj grzechy Panu w modltiwie, proś o prowadzenie!


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Ian » 24 mar 2016, 10:33

Luna pisze:Cześć wszystkim!Ciągle jednak jestem trochę rozdarta między tym co znam, co jest podobno Kościołem założonym przez samego Jezusa, a tym nowym, ale obiecującym.

Cześć, miło że się zarejestrowałaś. Chciałbym skorygować to zdanie - Jezus nie założył Kościoła katolickiego. Jest to ludzka instytucja powstała w 4 wieku. Jezus nie założył Kościoła jako instytucji, ale jako wspólnotę wierzących ludzi, której każdy wierzący jest częścią (tak jakby cegłą budowli), a sam Jezus jest jej kamieniem węgielnym, czyli fundamentem tej budowli oraz jego głową. Kościoły protestanckie są różne więc trzeba mądrości przy wyborze. Szukaj takiego, który trzyma się Bożego Słowa - Biblii. Kościoły ewangeliczne generalnie są biblijne ale są wyjątki. Luna, jeśli chcesz, podaj swój adres w prywatnej wiadomości to wyślę Ci jakąś książkę/materiały, które pomogą zrozumieć o co chodzi w chrześcijaństwie :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Jaaqob » 24 mar 2016, 11:13

Oficjalnie już: Witam! :)


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Czekoladowy » 24 mar 2016, 11:16

Cześć.
jeżeli chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej o protestantyzmie, to polecam książeczkę Mateusza Wicharego pt. "Najczęstsze pytania o protestantyzm", jest ebook za darmo do ściągnięcia: https://www.smashwords.com/books/view/371191

Pamiętaj jednak że przynależność do takiego czy innego wyznania nie daje zbawienia. Można je znaleźć jedynie u samego Chrystusa. Zachęcam więc przede wszystkim do lektury samego Pisma Świętego, a innych książek dopiero w drugiej kolejności.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Luna » 24 mar 2016, 11:20

Chciałbym skorygować to zdanie - Jezus nie założył Kościoła katolickiego. Jest to ludzka instytucja powstała w 4 wieku. Jezus nie założył Kościoła jako instytucji, ale jako wspólnotę wierzących ludzi, której każdy wierzący jest częścią (tak jakby cegłą budowli), a sam Jezus jest jej kamieniem węgielnym, czyli fundamentem tej budowli oraz jego głową.


Właśnie rzekome założenie KK przez Chrystusa jest popularnym argumentem katolików. I przyznam, że stąd m.in. wzięły się moje obawy.

Na unitarian uważaj, bo to są fałszywe nauki. Na miarę Świadków.

Emberscrowler, mógłbyś proszę rozwinąć tę myśl?
O unitrianach wiem tyle ( z tego co mi tata mówił), że u nich "księdzem może zostać lesbijka po rozwodzie".


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: konto skasowane » 24 mar 2016, 11:28

Witaj Luna. Szkoda tylko że masz taki słaby kontakt z ojcem. Czy stoi coś na przeszkodzie żeby się to poprawiło?


.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Luna » 24 mar 2016, 11:37

Szkoda tylko że masz taki słaby kontakt z ojcem. Czy stoi coś na przeszkodzie żeby się to poprawiło?

Jakieś 7 tysięcy km... Mieszka za granicą. Śmieję się, że Ojca Mateusza widuję częściej niż własnego =P


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Zbyszekg4 » 24 mar 2016, 11:46

Czekoladowy pisze:jeżeli chciałabyś się dowiedzieć czegoś więcej o protestantyzmie, to polecam książeczkę Mateusza Wicharego pt. "Najczęstsze pytania o protestantyzm", jest ebook za darmo do ściągnięcia: https://www.smashwords.com/books/view/371191

Dzięki za linka. Pobrałem, a potem zrobiłem konwersję do PDF (bo tak mi lepiej korzystać), za pomocą tej darmowej strony: https://www.konwerter.net/pl/ebooki/

Witaj Luna :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: konto skasowane » 24 mar 2016, 15:13

7 tys km to rzeczywiście spora bariera do pokonania. Zawsze tak było, czy dopiero od jakiegoś czasu?


.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Luna » 24 mar 2016, 15:54

Zawsze tak było, czy dopiero od jakiegoś czasu?

Wyprowadził się, jak mama była ze mną w ciąży. Ale wybacz, wolałabym się dalej w to nie zagłębiać, przynajmniej nie tu. Przybyłam na to forum w innym celu. Jakby co, to pisz na PW.


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: konto skasowane » 24 mar 2016, 16:50

Ok, tylko to mnie ciekawiło. Myślę że nie będę pytał dalej, bo nie chcę być zbyt ciekawski i natrętny.


.
Awatar użytkownika
Moyko
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Moyko » 24 mar 2016, 17:39

Witaj Luna! Super, że jesteś :)
Inaczej poznać się Boga nie da, jak poprzez czytanie Jego Słowa(Biblii) i modlitwę, czyli oczywiście rozmowę z Nim, a nie klepanie czegoś z pamięci :)
Dobrze, że poszukujesz prawdy


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Samolub » 24 mar 2016, 20:23

Znam i zle wspominam tą wioskę na Mazowszu
Napisz może czego oczekujesz od Zboru, jak wygląda Twoja wiara na chwile obecną, to cos doradzimy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ja tu nowa, więc...

Postautor: Luna » 24 mar 2016, 22:47

Samolub pisze:Znam i zle wspominam tą wioskę na Mazowszu


Ojoj, czymże Ci się me miasto naraziło?

Napisz może czego oczekujesz od Zboru, jak wygląda Twoja wiara na chwile obecną, to cos doradzimy


W sumie sama nie wiem czego oczekuję. Przyznam, że nie miałam jeszcze stycznosci z protestantyzmem "twarzą w twarz"- jedynie przez Internet. Jeszcze kilka lat temu wierzyłam w to, co większość katolików. A teraz? Moja wiara się chyba teraz kształtuje od nowa. Na pewno wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i Zbawcą. To tak na dobry początek. O Trójcy jeszcze muszę poszperać.


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości