Kiedyś tu byłam, ale się zgubiłam :)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 mar 2009, 23:58

Puritan pisze:Jakie oszczerstwa zarzucam Grahamowi?
Mniejsza z tym jakie - wyjasnij sobie te sprawe z baptystami ktorzy wydaja jego ksiazki oraz z KECh ktory rowniez go promuje.
Kazanie jakie wysluchalem dzieki uprzejmosci ann_in_grace nie zawiera nic z czym nie moglbym sie zgodzic, natomiast w pozniejszych czasach o filmy bylo jeszcze latwiej - wiec dlaczego zamiast pokazac ewentualny dowod na wine Billy Grahama nie przedstawiono pelnego nagrania - a jakies zapiski strzepkow wypowiedzi, ktore padly w nie wiadomo jakim kontekscie.
Pomijajac juz zwykle ludzkie prawo do starzenia sie i do utraty mocy umyslowych wraz z wiekiem - takie dowodzenie jest zwyczajnie manipulacja. Jesli na kazanie z 1958 roku mamy nagranie - to tym bardziej latwo o nie dla ilustracji wypowiedzi z 2005 roku.
Jesli ich nie ma - to jest to zwykle bajdurzenie i nic nie wart belkot, a jesli na tej podstawie odsadza sie od czci czlowieka, to jest to zwyczajne zlo - oczernianie braci.
Starzy wiekiem wierzacy sa nadal ludzmi, zaczynaja uzywac skrotow myslowych, zaczynaja miec klopoty z komunikacja, po 50 roku zycia w mozgu mezczyzny zachodza bardzo daleko idace zmiany, nieodwracalne zmiany - ktore z dalszym postepem wieku tylko ida w sobie wiadomym kierunku. Tu mamy czlowieka ktory 50 lat temu juz mowil kazania jako mezczyzna! Ma zwyczajne prawo do bycia czlowiekiem, starym czlowiekiem, usztywnienia karku typowego dla starszych wierzacych, ktorzy niejedno widzieli ale tez nabyli madrosci - ktora pozwala się wzniesc na wyzyny i z perspektywy nieba zauwazyc, ze jesli Bog kocha mnie - to jakie mam prawo watpic w to, ze kocha szatana - w czym ja lepszy jestem od szatana?? Ty jestes lepszy? gratuluje samopoczucia - ja nie jestem. I jesli Jezus kocha mnie - i wiemy, ze kocha cale stworzenie - to jaki wiersz z Biblii przeczy temu ze Bog nie kocha szatana? nie ma wiersza ktory mowilby o braku miłości Boga do ktoregokolwiek z Jego stworzen. Gdy spotkasz czlowieka, ktory uwaza sie za medrca - choc plecie takie glupoty, ze wlosy deba staja - to wiecej jest nadziei dla glupca niz dla niego - bo choc zetrzesz go z krupami - nie opusci go zadufanie w sobie.
Na dzis nie wiem, czy kiedys sie na to zdobede - ale nie wykluczam, ze z czasem gdy poznaje sie madrosc Boza i patrzy sie na swiat z perspektywy nieba - moze okazac sie, ze te wielkie roznice jakie widze miedzy prawoslawnym kerygmatem czy katolickim misterium czy moim obecnym przeswiadczeniem, ze z czasem jak lepiej poznam Jezusa - to ze sam stwierdze, ze roznic miedzy nami nie ma lub ze sa kosmetyczne. Dzis tego nie powiem, ale moze dlatego, że widze jak w zagadce. A jesli do takiego przeswiadczenia dojde - to oczywistym faktem staje sie ze na stan 2005 roku JPII moglby byc w rankingu ujety jako ewangelista (moj wujek z alkoholizmu wyszedl wlasnie w skutek wizyty JPII we Wroclawiu, przestal bic zone, zaczal uczciwie pracowac - po 25 latach ciaglego wpadania z cugu w cug, stal sie gorliwym rzymskim katolikiem), dzis tego nie powiem, ale to nie znaczy, ze mam prawo odsadzac od czci i wiary kogos, kto formatem mnie zdecydowanie przerasta jak Billy Graham. Zreszta co do JPII czytalem kilkanascie jego ksiazek i jego pierwsza encyklika, ktora czytalem w okolicach 1998 roku: Redemptor hominis (Odkupiciel człowieka), zrobila na mnie niesamowicie pozytywne wrazenie, pomijajac typowe rzymskokatolickie specyficzne twierdzenia z ktorymi nie sympatyzuje ani sie nie zgadzam, to co wspolne bylo przestawione z taka glebia i sila pozyskiwania serca dla Chrystusa - ze bylem w szoku, moje serce bilo mocniej za sprawa lektury pism czlowieka, na temat ktorego roli mialem jasno wyrobione zdanie biorac wlasnie w tym samym czasie udzial w tlumaczeniu 1 czesci Alberto czy innych mniejszych komiksow chicka - jak czy istnieje inny Chrystus, czy Ostatnie namaszczenie czy w koncu Dead cookie.
Nie mam podstaw aby definitywnie wykluczyc, ze moja negacja wynika ze zwyklej niedojrzalosci w wierze.
Zatem zanim na kogos wyleje sie smole i posypie pierzem - warto przyjac, ze nie wie sie wszystkiego, poznac kontekst, dopytac, dowiedziec sie wiecej o kontekscie wypowiedzi i czasie w jakim padla oraz kto zadawal pytanie i w jaki sposob. Jesli nie ma jednoznacznych dowodow - lepiej poczekac na czas az sie pojawia.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 09 mar 2009, 08:11

To wszystko zasługa pseudo-chrzescijanina, któremu zachciało się promować katolika Billy'ego Grahama w tym wątku.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 09 mar 2009, 08:38

Ellizawieta pisze:Puritan - nie osądzaj!!! Bo jakim sądem sądzisz, takim i ciebie osądzą o jaka miarą mierzysz , taka i Ty będziesz zmierzony, a jeszcze Ci dodadzą

Jan. 7:24 (BG)
"Nie sądźcie według widzenia, ale sprawiedliwy sąd sądźcie."
Ellizawieta pisze:Ucz sie od straszych w wierze, bo wiele macie jeszcze do nauczenia sie oboje WY!

Od starszych w wierze się uczę, ale nie od starych wilków w owczej skórze.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 09 mar 2009, 08:50

myślę, że temat się wyczerpał...


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 mar 2009, 14:57

Dyskusja była tu.... http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?p=9096#9096
Dla mnie żenujące jest jak łatwo niektorym zmienić zdanie i nawet skóre - stary nick - na nowy a jednocześnie odsądzać innych od wiary i czci dlatego ze sie znalazło parę wątpliwych zdań.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości