Shalom

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Vaiper
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2016, 03:55
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Shalom

Postautor: Vaiper » 01 lip 2016, 01:11

Witam

Nazywam się Karol.
Jaką religię wyznaje? Biblijne chrześcijaństwo i nic więcej. Nie bawię się w religie. Nie jestem ani Pawłowy, ani Piotrowy, ani Apollosowy, tylko Boży.
W przeszłości byłem katolikiem, takim typowym, nieświadomym katolikiem którym został z własnej, nieprzymuszonej woli moich rodziców :D Taki żarcik. W KRK przyjąłem chrzest, komunie i bierzmowanie. Prawdziwy chrzest przyjąłem 7 miesięcy temu i nie mogę powiedzieć bym żałował (poza tym że osoba która mnie ochrzciła to zwykły heretyk i kłamca, o czym dowiedziałem się dopiero jakiś czas później.) W co wierzę?

-Trójca
-Wolność od Tory
-Istnienie piekła jako życie w oddzieleniu od Boga (czyli nie jakieś przypalanie i dziubanie widłami przed demony)
-Zbawienie z łaski niezależnie od uczynków.
-66 ksiąg kanonu Biblijnego
-kulista ziemia
-Chrystus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.
-stworzenie świata w 6 dni i odpoczynek w 7

I to chyba wszystko z tych ważniejszych doktryn, czy może jednak o czymś zapomniałem?
Shalom na Twój dom.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Shalom

Postautor: jj » 01 lip 2016, 06:55

Witaj! :)


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Shalom

Postautor: Rafi » 01 lip 2016, 07:49

Cześć Karolu :welcomesign:


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Shalom

Postautor: MrSponge » 01 lip 2016, 21:02

Witaj!


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Shalom

Postautor: kruszynka » 01 lip 2016, 21:09

Vaiper pisze:-kulista ziemia

Uff!

Witaj :)

(Tak się zastanowiłam i zajrzałam do słownika: "uff - wykrzyknik wyrażający szeroką gamę stanów fizycznych i psychicznych" :O )


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Shalom

Postautor: Komandos » 04 lip 2016, 17:53

Cześć ! :)



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości