Czołem!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 kwie 2009, 08:49

ann_in_grace pisze:Koledzy madrzy: jak znajdziecie idealny zbor, dajcie znac. (Nie bede czekac w przedpokoju, bo jest to misja niemozliwa)

Jak znajdę idealny zbór i do niego dołączę, to automatycznie ten zbór przestanie być idealny :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 08 kwie 2009, 09:19

Marcus pisze:KANN, Ty mnie nie rozumiesz.
Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że zbór Betel nie jest formalnie denominacją baptystyczną,
co wcale nie oznacza, że jest z nim coś nie w porządku. Nie krytykuję tego zboru bo go nie znam.
Nie bronię też na siłę krakowskich KChB, a twierdzę jedynie, że w KChB bywa przeróżnie i nie powinno się uogólniać.
W porządku, w takim razie na przyszłość używaj języka bardziej łagodnego, bo ten którego użyłeś wywołał niepotrzebne zamieszanie i spór.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 kwie 2009, 09:55

Takie gadanie o niby to "różnorodności" zborów jakiegoś Kościoła mi się kojarzy z napuszczeniem tumanu i rozminięciem się z istotą omawianego problemu, gdyż w sprawach zasadniczych (a ekumenizm jest jedną z takich spraw) - mają ukierunkowanie wspólne, jak i wspólny Statut, wyznanie wiary, system hierarchiczny i podobne.

Owszem - nie są identyczne, ale to nie zmienia faktu, że mają takie same główne aspekty, metody, cele, postulaty itp. w swojej działalności, jak cała denominacja, gdyż te rzeczy są obowiązujące dla każdego zboru będącego członkiem danego Kościoła.

No chyba że jakiś zbór mieni się członkiem, czym publicznie deklaruje akceptacje głównej polityki Kościoła, Statutu, systemu zarządzania i podobne, ale tak naprawdę to olewa i jest w rzeczywistości "różny" od głównego nurtu denominacji, nazwę której się posługuje, ale nie wiem, czy to za dobrze o takim zborze by świadczyło.

Stwierdzenie, że pojedyncze zbory są różne, jest równo warte stwierdzeniu, że na przykład, "co parafia to inna" - a Słowo Boże każe brzydzić się nawet pozorem zła i nawet, zdając sobie sprawę, że nie ma zborów idealnych, wezwani jesteśmy do oddzielenia od świata - a co za tym idzie, od organizacji nakierowanych na mieszanie się za światem, czego oznaką nader wyraźną jest zakażenie ekumeniczną polityką.

Nikogo nie chcę urazić, ani nie mówię konkretnie o żadnej denominacji. Rozważam tylko zagadnienie domniemanej "różnorodności" zborów wewnątrz jednego Kościoła i ewentualną postawę dziecka Bożego względem rozmnażających się ostatnio organizacji pod szyldem chrześcijaństwa.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 kwie 2009, 11:07

Marcus pisze:Jak znajdę idealny zbór i do niego dołączę, to automatycznie ten zbór przestanie być idealny
A u mnie bylo odwrotnie. Jak znalazlem idealny zbor i sie do niego dolaczylem, to stal sie jeszcze lepszy. Bracia i siostry ze zboru dzieki mojemu nieznosnemu charakterowi nauczyli sie jeszcze bardziej okazywac laske jedni drugim, cwiczyc lagodnosc i ufac w milosc Boga (skoro Bog ma cierpliwosc do takiego jak ja to na pewno jest Bogiem Laski i Milosci).


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 08 kwie 2009, 11:30

chrzescijanin pisze:
Marcus pisze:Jak znajdę idealny zbór i do niego dołączę, to automatycznie ten zbór przestanie być idealny
A u mnie bylo odwrotnie. Jak znalazlem idealny zbor i sie do niego dolaczylem, to stal sie jeszcze lepszy. Bracia i siostry ze zboru dzieki mojemu nieznosnemu charakterowi nauczyli sie jeszcze bardziej okazywac laske jedni drugim, cwiczyc lagodnosc i ufac w milosc Boga (skoro Bog ma cierpliwosc do takiego jak ja to na pewno jest Bogiem Laski i Milosci).

Trzeba sie z toba zgodzic. To sie nazywa "podwojne blogoslawienstwo" dla zboru.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 08 kwie 2009, 11:35

chrzescijanin pisze:A u mnie bylo odwrotnie. Jak znalazlem idealny zbor i sie do niego dolaczylem, to stal sie jeszcze lepszy.

a jak brzmi jego nazwa ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 kwie 2009, 19:35

KAAN pisze:W porządku, w takim razie na przyszłość używaj języka bardziej łagodnego, bo ten którego użyłeś wywołał niepotrzebne zamieszanie i spór.

Hola, hola, maleńki!
Wróć do tyłu i poczytaj własne posty ;)
Axanna pisze:Takie gadanie o niby to "różnorodności" zborów jakiegoś Kościoła mi się kojarzy z napuszczeniem tumanu i rozminięciem się z istotą omawianego problemu, gdyż w sprawach zasadniczych (a ekumenizm jest jedną z takich spraw) - mają ukierunkowanie wspólne, jak i wspólny Statut, wyznanie wiary, system hierarchiczny i podobne.

Owszem - nie są identyczne, ale to nie zmienia faktu, że mają takie same główne aspekty, metody, cele, postulaty itp. w swojej działalności, jak cała denominacja, gdyż te rzeczy są obowiązujące dla każdego zboru będącego członkiem danego Kościoła.

No chyba że jakiś zbór mieni się członkiem, czym publicznie deklaruje akceptacje głównej polityki Kościoła, Statutu, systemu zarządzania i podobne, ale tak naprawdę to olewa i jest w rzeczywistości "różny" od głównego nurtu denominacji, nazwę której się posługuje, ale nie wiem, czy to za dobrze o takim zborze by świadczyło.

Stwierdzenie, że pojedyncze zbory są różne, jest równo warte stwierdzeniu, że na przykład, "co parafia to inna" - a Słowo Boże każe brzydzić się nawet pozorem zła i nawet, zdając sobie sprawę, że nie ma zborów idealnych, wezwani jesteśmy do oddzielenia od świata - a co za tym idzie, od organizacji nakierowanych na mieszanie się za światem, czego oznaką nader wyraźną jest zakażenie ekumeniczną polityką.

Nikogo nie chcę urazić, ani nie mówię konkretnie o żadnej denominacji. Rozważam tylko zagadnienie domniemanej "różnorodności" zborów wewnątrz jednego Kościoła i ewentualną postawę dziecka Bożego względem rozmnażających się ostatnio organizacji pod szyldem chrześcijaństwa.

Totalne bzdury!
Baptyści, Zielonoświątkowcy, KBwCH i inne- poszczególne zbory potrafią się tak diametralnie różnic od siebie (charyzmaty, ich brak, nauczanie, służby, ich brak itd.), że aż ciężko uwierzyć, że to jedna denominacja.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 kwie 2009, 19:39

chrzescijanin pisze:A u mnie bylo odwrotnie. Jak znalazlem idealny zbor i sie do niego dolaczylem, to stal sie jeszcze lepszy.

Nie zaskoczyłeś mnie, to odpowiedź w Twoim stylu. Ciekawe czy reszta tego zboru myśli podobnie :-D


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 kwie 2009, 20:59

Napisałam swoją powyższą wypowiedz, nie ze względu na charyzmaty, ale ze względu na zaangażowanie się w ekumeniczną politykę, jakie dolega nie jednej denominacji - i zdaje się o tym szła polemika, albo przynajmniej w związku z tym, gdyż jeden dyskutant twierdził, że baptyści są ekumeniczni, a inny udowadniał, że nie wszyscy, gdyż są różni - co, mówiąc średnio wyszukanym językiem przedmówcy, naprawdę jest "totalną bzdurą", gdyż nawet płacenie składek członkowskich już jest wsparciem głównych celi denominacji i jej tendencji, a więc i między innymi ekumenizmu.

"Totalną bzdurą" jest twierdzenie, że jeżeli głowa jest ekumeniczna, to noga lub ręka już niekoniecznie, ale nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę... nie wierze zresztą w powodzenie takiego przedsięwzięcia, kiedy sprawa dotyczy kogoś, kto nazywa rzeczy oczywiste "totalnymi bzdurami"


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 kwie 2009, 21:46

Axanna pisze:Napisałam swoją powyższą wypowiedz, nie ze względu na charyzmaty, ale ze względu na zaangażowanie się w ekumeniczną politykę, jakie dolega nie jednej denominacji - i zdaje się o tym szła polemika

To się źle zdaje.
Nie o tym "szła polemika".
Axanna pisze:nawet płacenie składek członkowskich już jest wsparciem głównych celi denominacji i jej tendencji, a więc i między innymi ekumenizmu.

Rozumiem, że tak jest w pewnym określonym zborze KECH w Lublinie.
Ani u Zielonych, ani u Baptystów ani w KBwCh ani w KCHWE nie ma żadnych "składek członkowskich".
Zbór to nie partia!
Axanna pisze:nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę... nie wierze zresztą w powodzenie takiego przedsięwzięcia, kiedy sprawa dotyczy kogoś, kto nazywa rzeczy oczywiste "totalnymi bzdurami"

Świetnie!
Możesz pisać te "oczywiste oczywistości" argumentowane podobnymi "oczywistościami".
Pozwiedzaj Polskę, lokalne zbory, poznaj ludzi, pogadaj z nimi jak się sprawy mają, bo naprawdę ocenianie wszystkiego przez pryzmat własnego zboru i "informacji" z sieci............... nie jest mądre.
Także, przekonywanie radzę zacząć od siebie poprzez konfrontację z rzeczywistością.
Kończę już dyskusję z Tobą na ten temat. Namiary na konkretne zbory mogę Ci podać na Priv.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 kwie 2009, 22:04

Po pierwsze, nie prezentuje tutaj żadnego zboru i piszę w imieniu własnym i nikogo więcej. Po drugie - nikt cię tu nie upoważniał do trąbienia na forum ani o mieście, ani o konkretnym zborze, więc będę wdzięczna, jeżeli dasz radę się powstrzymać od swoich jadowitych wycieczek pod względem zboru z Lublina.

Swój zbór widzę wcale nie określiłeś, więc daruj sobie tykanie palcami w inne zbory.

I na koniec - zarówno swoje "cenne" rady, jak i jakiekolwiek info na priv odpuść się, a co się tyczy tematu, to się cieszę, że "dyskusje skończyłeś"... aż powietrze stało lżejsze...


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 kwie 2009, 22:34

Acha, jeszcze parę słówek do innych, odnośnie mydlenia oczu co do niby to "nieistnienia składek członkowskich"... Po pierwsze każdy zbór wspiera materialnie kierownictwo, ale zacytuje tylko nieco ze statutu Aliansu Ewangelicznego w Polsce, z działu o członkostwie:

http://www.aliansewangeliczny.pl/statut.php#3

§ 16
1. Członkiem wspierającym może zostać osoba fizyczna lub prawna albo inna jednostka organizacyjna, deklarująca wspieranie moralne i materialne Aliansu.

......................

§ 25
Członek zwyczajny Aliansu ma obowiązek:
1) aktywnie uczestniczyć w realizacji celów Aliansu,
2) przestrzegać statutu, prawa wewnętrznego oraz uchwał władz Aliansu, z zastrzeżeniem § 6,
3) wspierać współpracę środowisk ewangelicznych,
4) terminowo wnosić składki członkowskie.

Myślę, że na tupanie nóżką na "informacje z sieci" i bałamucenie o "zwiedzaniu lokalnych zborów i Polski" da się nabrać tylko człowiek, który ma w ogóle gdzieś wszelakie informacje, zbory i w ogóle wiarę....


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 08 kwie 2009, 22:58

markulus pisze:jak brzmi jego nazwa
zbor chrzescijan
Axanna pisze:Po pierwsze każdy zbór wspiera materialnie kierownictwo
nie kazdy, ten w ktorym ja jestem jest wspierany przez kierownictwo (przez Pana Jezusa Chrystusa - Glowe), karmiony, zywiony, pielegnowany, a poniewaz nie ma u nas kleru - to nie ma zadnych zbednych wydatkow, a poniewaz zgromadzenia sa w domach w ktorych na codzien sie mieszka i jedynie na czas zgromadzen sala z goscinnego pokoju czy garazu czy innego na codzien przydatnego pomieszczenia zamienia sie w sale zgromadzen - kolejne zbedne koszty nie powstaja.
Oczywiscie jakby byl kler - to on musialby dostac kase na swoje brzuszki i na swoje pomysly, pojawilaby sie tez potrzeba zbudowania budynku sakralnego dla podniesienia rangi kleru na tle innego kleru z danej miejscowosci - a poniewaz wszedzie sa zwiazki zawodowe - to zwiazki zawodowe kleru w danej miejscowosci powodowalyby, ze koledzy z kleru zawiazaliby alians ekumeniczny czy inne takie - aby wiecej kasy ukrasc.
Kler lubi tlok i twoje pieniadze.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 08 kwie 2009, 23:40

Axanna pisze:Acha, jeszcze parę słówek do innych, odnośnie mydlenia oczu co do niby to "nieistnienia składek członkowskich"... Po pierwsze każdy zbór wspiera materialnie kierownictwo, ale zacytuje tylko nieco ze statutu Aliansu Ewangelicznego w Polsce, z działu o członkostwie:

http://www.aliansewangeliczny.pl/statut.php#3

§ 16
1. Członkiem wspierającym może zostać osoba fizyczna lub prawna albo inna jednostka organizacyjna, deklarująca wspieranie moralne i materialne Aliansu.

Szanowna bogini chaosu!!
Rozmawialiśmy o [denominacjach] Kościele Zielonoświątkowym, Baptystycznym, KBwCh, KCHWE.
Alians nie jest ani denominacją, ani zborem!
Pomyśl [nie boli] O CZYM piszesz, zanim napiszesz.
Axanna pisze:Myślę, że na tupanie nóżką na "informacje z sieci" i bałamucenie o "zwiedzaniu lokalnych zborów i Polski" da się nabrać tylko człowiek, który ma w ogóle gdzieś wszelakie informacje, zbory i w ogóle wiarę....

Drwina wychodzi Ci świetnie, jak zawsze. Czy coś poza? Hm...
Axanna pisze:Po pierwsze każdy zbór wspiera materialnie kierownictwo

W Lublinie???

W zborze do którego chodzę niema "kierownictwa". Są służby.
Starsi zboru utrzymują się z własnej pracy.
DOBROWOLNE datki są przeznaczane na różne cele m.inn: czynsz, finansowanie obozów dla biednych dzieci, zupki dla bezdomnych i inne przyziemne potrzeby.

Powtórzę i mam nadzieję, że tym razem dotrze: W omawianych denominacjach, nie istnieje coś takiego jak "składki członkowskie"! (przez ten termin rozumiem jakieś z góry ustalone/narzucone, stałe, wymagane zobowiązanie finansowe)

Zapewne Twój zbór podpisał członkostwo z organizacją "Alians" i stąd zobowiązanie do płacenia "składek członkowskich" i stąd te Twoje rewelacje (tak przypuszczam).
Tylko że droga Axanno, naprawdę warto czasem dowiedzieć się o co dokładnie chodzi nim zacznie się wypowiadać.
W przeciwnym razie... Wychodzi, co wychodzi...



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości