Witam wszystkich serdecznie :)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Wojtek Lisowski
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2017, 09:24
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Szukam drogi do Pana Boga po przez naukę Chrystusa. Chcę stać się lepszym człowiekiem i poznać siebie samego - zrozumieć. Mam 58 lat i wiem, że nie żyłem zbyt dobrze - popełniłem wiele błędów. Niestety także zbyt wiele grzechów obciąża moją duszę.
Czym jestem starszy, tym widzę, że coraz mniej wiem. Dla przykładu: Nie wiem co mam sądzić o Świętych i Błogosławionych mojego kościoła. Brakuje mi Maryi a nie wiem czy powinienem się do niej modlić. Zupełnie nie wiem co się dzieje z duszą człowieka po śmierci (Każde wyznanie ma inny pogląd na tą sytuację) Tak naprawdę, to nawet nie wiem już jak mam się modlić ...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam wszystkich serdecznie :)

Postautor: Wojtek Lisowski » 21 mar 2017, 10:07

Ma 58 lat i mieszkam od 12 lat w Holandii.
Mam troje dorosłych już dzieci (córka i dwóch synów). Jestem od 2003 roku po rozwodzie ale mam bardzo dobry kontakt z żoną i dziećmi.
Od ośmiu lat nie pracuję i jestem na rencie.
W sprawach wiary mam ostatnio parę problemów. Nie chodzi tu o utratę wiary - absolutnie nie! Otóż, po wielu rozmowach na temat religii z bliskimi mi osobami, po lekturze Pisma po wielu poszukiwaniach w internecie, dochodzę do wniosku, że mogę powtórzyć za Sokratesem: Wiem, że nic nie wiem :(
Intuicyjnie czuję, że wśród protestantów znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Moja żona jest w tym kościele od kilku lat. Z wielkim zainteresowaniem studiuje Biblię, uczestniczy w wielu spotkaniach i grupach modlitewnych a ja widzę wspaniałe zmiany jakie zaszły w niej od czasu chrztu !
Chciałbym także, tak pięknie rozświetlić się wewnętrznie, jak ona :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Postautor: Zbyszekg4 » 21 mar 2017, 10:40

Witaj, i miej się tu dobrze... :)

Praktykuj zwyczaj:
# rozmowy z Bogiem o wszystkim (modlitwa)...
# czytania Pisma Świętego (można też słuchać nagranej treści; jak chcesz, to dam namiary).
To na pewno Ci pomoże odnaleźć właściwą drogę, bo Jezus obiecał, że kto szuka, ten znajduje... :)

PS. Wybacz, że tak od razu pytam, ale czy nie było by opcji powrotu do żony?... (nie musisz odp.)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Postautor: KAAN » 21 mar 2017, 10:48

Wojtek Lisowski pisze:Z wielkim zainteresowaniem studiuje Biblię, uczestniczy w wielu spotkaniach i grupach modlitewnych a ja widzę wspaniałe zmiany jakie zaszły w niej od czasu chrztu !
Chciałbym także, tak pięknie rozświetlić się wewnętrznie, jak ona :)
Witaj na forum :) !

Prawda Boża stoi przed tobą otwarta, wystarczy słuchać Bożego głosu płynącego z Biblii i ze szczerym sercem prosić Boga o prowadzenie. Powinieneś poszukać społeczności wierzących ludzi, którzy pomogą ci w dochodzeniu do prawdy. A póki co możesz zadawać pytania dyskutować na tematy które uważasz za ważne.
Mała prośba; masz długi opis w swoim profilu i proszę abyś go skrócił, tak długi opis może utrudniać przeglądanie forum, bo każdy twój post będzie zajmował dużo miejsca.

Jeszcze raz pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Postautor: Norbi » 21 mar 2017, 19:12

Witaj :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich serdecznie :)

Postautor: Norbi » 23 mar 2017, 16:45

Wojtku.... ogólnie mam ostatnio bardzo mało czasu na pisanie w necie...
Dlatego chciałem Ci tylko szybko napisać, że dziękuję Ci za Twoje krótkie świadectwo bo zbudowało mnie bardzo.
Dzięki raz jeszcze :)



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości