Witam wszystkich!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: chwat » 22 kwie 2017, 22:19

A gdybyś wskazał tu fantazję:

w gr. πετρος (petros) – "kamień, głaz", a πέτρα (petra) - "skała"

bardziej bezpośredniego związku już chyba być nie może.

@kontousuniete wypowiedz się merytorycznie, a nie stękaj o wyzwolonych i prawdziwych, byle nie na temat.
Nie widzisz związku między "głaz" a "skała"?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: kontousunieteMtl » 22 kwie 2017, 23:16

chwat pisze:A gdybyś wskazał tu fantazję:

w gr. πετρος (petros) – "kamień, głaz", a πέτρα (petra) - "skała"

bardziej bezpośredniego związku już chyba być nie może.

@kontousuniete wypowiedz się merytorycznie, a nie stękaj o wyzwolonych i prawdziwych, byle nie na temat.
Nie widzisz związku między "głaz" a "skała"?


Merytorycznie to rozmawiali Jezus i Piotr. Ja nie mam zadnej watpliwosci o jakiej skale byla mowa.

Jesli tego nie rozumiesz, to trzeba ci pojsc spowrotem do przedszkola. Tylko nie polecam katolickiego, bo tam warunki dyktuje konkurencja naszego Pana, ktory jest skala w naszym Kosciele.

I przestan juz stekac po grecku i polsku, walkujac zwiazki miedzy glazami i skalami, bo nie o to tu chodzi.

Skala, o ktorej mowil Jezus jest sens wyznania Piotra. Przeczytaj to z nalezyta powaga i zastanow sie nad tym . Moze cie oswieci swiatlo z gory i zrozumiesz wreszcie na jakim fundamencie zbudowany jest prawdziwy Kosciol.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: chwat » 22 kwie 2017, 23:34

Liczyłem na to, że Ty mnie oświecisz. Jak się posiada tak wielkie tajemnice, to aż żal się z bliźnim nie podzielić, ejże. A tu: poczytaj, to zobaczysz bla bla.

Skała o której mówi Jezus to rzeczywiście sens wyzwania Piotra. On ma mieć charyzmat skały. W dążeniu do Jezusa jedni są kamieniami, inni drzwiami, a ktoś scalającym fundamentem, skałą.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: kontousunieteMtl » 23 kwie 2017, 00:16

chwat pisze:Liczyłem na to, że Ty mnie oświecisz. Jak się posiada tak wielkie tajemnice, to aż żal się z bliźnim nie podzielić, ejże. A tu: poczytaj, to zobaczysz bla bla.

Skała o której mówi Jezus to rzeczywiście sens wyzwania Piotra. On ma mieć charyzmat skały. W dążeniu do Jezusa jedni są kamieniami, inni drzwiami, a ktoś scalającym fundamentem, skałą.


Kto ma miec charyzmat ? Piotr ? Papiez ?

Nie. Jezus Chrystus jest Skala, jako Syn Boga Zywego...opoka, na ktorej zbudowal swoj Kosciol z "zywych kamieni"...zywych, bo ozywionych Duchem Sw. z duchowej martwoty szczerych ludzi poszukujacych Boga.

Papiez robi konkurencje Glowie Kosciola, Chrystusowi, ktory powiedzial "Ja jestem z wami po wszystkie dni, az do skonczenia swiata".
A wiec Kosciol zbudowany na biblijnej opoce jest jednoglowy, czy ci sie to podoba czy nie.

Posrednikow tez nie potrzebuje.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: nadrozd » 23 kwie 2017, 06:49

chwat pisze:
Dragonar pisze:Gdyby Skałą z Mt 16:18 był Piotr, Jezus powiedziałby do niego:

X Ty jesteś Piotr, i na tobie zbuduję Kościół mój [...]

Gdyby Skałą z Mt 16:18 był sam Chrystus, Jezus powiedziałby do Piotra:

X Ty jesteś Piotr, i na Mnie zbuduję Kościół mój [...]

Jezus powiedział jednak:

V Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój [...]
.

No tak, ale w oryginale mamy podobieństwo słów "Piotr" i "skała", mają ten sam źródłosłów:
...τῷ Πατρί σου τῷ ἐν τῷ κρυφαίῳ· καὶ ὁ Πατήρ...

wyobraźmy sobie, że chodzi o imię, które niesie ze sobą jakieś znaczenie, np. słowiańskie "Władysław" - oparte na znaczeniu słowa władza i sława.

Czy zdanie brzmiące np.:
...ty jesteś Władysław i na sławie tej władzy zbuduję...
nie brzmi zrozumiale?

Sorry na nieco dowolny dobór przykładu, chodziło mi o pokazanie kierunku myślenia.


moim zdaniem i Ty i Dragonar dobrze myślicie. Tylko że o tym co tu sie dzieje nie mówi tylko ten jeden fragment ale już huczy o tym Abraham i prorocy.I Piotr prosty człowiek wiedział co mówi. ALE.... moim zdaniem sama znajomość greki i pisma czy nawet ludzka logika to zamało by ten fragment rozszyfrować ;) Myśle że macie świadomość że wśród uczonych w piśmie i Faryzeuszy i wodzów religijnych toczą sie dysputy bez owocne od Lat ....

Powiem wam jak ja go rozumiem dzisiaj. I żaden człowiek tego rozumienia mi nie dał. Jakoś nie mam na żywo zbyt wiele okazi by akurat o tym fragmencie pisma rozmawiać. A na tym forum jedynie co to poznałem greckie słowa ;) które nic mi nie dały.


a) Piotr był wtedy Martwym Kamieniem - Zaparł się Jezusa jeszcze 3 razy. Jego wyznanie było szczere ale nie miało w sobie mocy.
Bo samo wyznanie to za mało.

b) Jezus ten kamień wzioł i ożywił. Wziołł serce kamienne i stworzył serce cielesne.
Zapowiedział że ma taka moc wcześniej wszystkim obłudnikom i uczonym w piśmie co każda literkę dziela na czworo. a nie rozumieją co czytają.
Luk 3:8 bb "Przynoścież tedy pożytki godne ku uznaniu, a nie poczynajcie mówić sami u siebie: Ojca mamy Abrahama. Abowiem wam powiadam: Iżby też mógł Bóg z tych kamieni wzbudzić dzieci Abrahamowi."


c) Dzieci Abrahama to dzieci wiary obietnicy
Rom 9:8 eib "Znaczy to, że dziećmi Boga nie są dzieci cielesnego pochodzenia. Jako potomstwo liczą się dzieci obietnicy."


d)
Piotr dobrze wiedział jaka jest obietnica i rozpoznał że właśnie się wypełnia
Poznając w Jezusie Mesjasza - tego który miał zbawić lud od grzechów i tego który miał cierpieć
2Sa 22:47 nbg-pl "Żywym jest WIEKUISTY! Niech będzie pochwaloną ma Opoka; wywyższonym Bóg, Skała mojego zbawienia."


e) Jezus zmienia ludzi w żywe kamienie bierze mnie ciebie i daje nowe życie. Z tych kamieni buduje kościół .
I nie jest to kościół Dragonarowuy, Chwatowy, Nadrozdowy czy nawet PIOTROWY,
Jest to kościół Chrystysa..... bo to on buduje kościół Swój.
W przeciwieństwie do instytucji kościelnych to ten kościół Jezusa pozbawiony jest nieprawości , zgorszenia, zła jest czysty Bo budowany z nowych żywych Kamieni nie ze starego zatwardziałego serca.....
1Pe 2:5 eib "wówczas wy sami, jako żywe kamienie, jesteście budowani niczym duchowy dom, by być świętym kapłaństwem i składać duchowe ofiary, miłe Bogu ze względu na Jezusa Chrystusa."


DLatego pozwole sobie dać teze że kościół Chrystusa jest wieczny niezniszczalny , pozbawiony zgorszenia itd.
Ja takiego kościoła na ziemi nie widziałem
ZA to widziałem martwe kamienie które stałe się żywe ..... ......kto ma zrozumieć co mam na myśli ten zrozumie ;)


Dlatego chciałem przywitac wszystkich nowych na forum.
Nie ważne czy jesteś kamieniem marwym czy żywym nasz Pan ma MOC cie ożywić.
I jak w tej budowli co tworzy weżmie ciebie i mnie i połozy obok siebie to będe zaszczycony.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: chwat » 23 kwie 2017, 09:53

Motyl pisze:
chwat pisze:Liczyłem na to, że Ty mnie oświecisz. Jak się posiada tak wielkie tajemnice, to aż żal się z bliźnim nie podzielić, ejże. A tu: poczytaj, to zobaczysz bla bla.

Skała o której mówi Jezus to rzeczywiście sens wyzwania Piotra. On ma mieć charyzmat skały. W dążeniu do Jezusa jedni są kamieniami, inni drzwiami, a ktoś scalającym fundamentem, skałą.


Kto ma miec charyzmat ? Piotr ? Papiez ?

Nie. Jezus Chrystus jest Skala, jako Syn Boga Zywego...opoka, na ktorej zbudowal swoj Kosciol z "zywych kamieni"...zywych, bo ozywionych Duchem Sw. z duchowej martwoty szczerych ludzi poszukujacych Boga.

Papiez robi konkurencje Glowie Kosciola, Chrystusowi, ktory powiedzial "Ja jestem z wami po wszystkie dni, az do skonczenia swiata".
A wiec Kosciol zbudowany na biblijnej opoce jest jednoglowy, czy ci sie to podoba czy nie.

Posrednikow tez nie potrzebuje.


Wiesz co Ty mylisz?

Utożsamiasz funkcję pasterza, funkcję głowy, z odbieraniem zaszczytów.
A ta funkcja, to nie większy zaszczyt, ale większa odpowiedzialność.
Głowa, ręce, nogi, palce, wszystko jest potrzebne. Jednego drugim nie zastąpisz. Odpowiedzialna za wszystko jest głowa, ona ma najwięcej do roboty, na niej spoczywa odpowiedzialność. Ale najwięcej potrzebują te najsłabsze części ciała.

Nie może więc oko powiedzieć ręce: "Nie jesteś mi potrzebna", albo głowa nogom: "Nie potrzebuję was". Raczej nawet niezbędne są dla ciała te członki, które uchodzą za słabsze; (1 Kor 12.22)

Ale mocniejsze części ciała, mają odpowiedzialniejsze zadanie.

Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami. I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. (1 Kor 12.27)


Jezus powołał apostołów i wyróżnił Piotra, wyróżnił w sensie zadania, a nie wręczenia nagrody.

Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje! Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz» (J 21.17)

Charyzmat pasterza to wielkie zadanie, a nie zaszczyt.
Mówienie o robieniu konkurencji jest absurdalne. Idąc tym tropem, trzeba by uznać każdego zwierzchnika Kościoła, za konkurencję Jezusa. Bo przecież Dobra Nowina ma rozprzestrzeniać się "sama".
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017, 10:02 przez chwat, łącznie zmieniany 2 razy.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: kontousunieteMtl » 23 kwie 2017, 12:18

chwat pisze:

Charyzmat pasterza to wielkie zadanie, a nie zaszczyt.
Mówienie o robieniu konkurencji jest absurdalne. Idąc tym tropem, trzeba by uznać każdego zwierzchnika Kościoła, za konkurencję Jezusa. Bo przecież Dobra Nowina ma rozprzestrzeniać się "sama".



Dobra Nowina rozprzestrzenia sie dzieki oddanym uczniom Jezusa, ktorzy tworza Jego Kosciol , przestrzegajac czystosci Jego nauki.



Twoj kosciol stoi w opozycji do Kosciola Chrystusa , bo zostal spaprany klamstwem swoich ojcow, ktorzy w niczym nie przypominaja naszego jedynego Ojca w niebie.

"Charyzmat pasterza"...dobre sobie...szczegolnie zaczal sie ten charyzmat od czasow Konstantyna ujawniac...jako "wielkie zadanie a nie zaszczyt".

To mi teraz powiedz, po co tym charyzmatykom palace, lektyki i korony na glowie...?...i buty do calowania...?...i kola tortur...?

I nie zapomnij jeszcze wyjasnic, po co im wlasne banki i media.

Wyjasnij dokladnie, bo nie rozumiem.

Slowo Boze mowi przeciez , ze Kosciol "gromadzi swoje skarby w niebie".


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: chwat » 23 kwie 2017, 15:00

Motyl, czy niepostrzeżenie przeszliśmy do kontrowania argumentów zgodności prymatu papieża, z poziomu jego zgodności z PŚ, na poziom niegodnych kandydatów do tego urzędu?

Bo to jednak delikatnie mówiąc dwie różne rzeczy :)

Bo w tej chwili zaczęło to wyglądać tak, że prymat jest zgodny Biblijnie, to zacząłeś dobierać się do niedobrych papieży? :)

Ludzie często rozczarowują, ale to w Boga się wierzy.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: kontousunieteMtl » 23 kwie 2017, 21:01

chwat pisze:Motyl, czy niepostrzeżenie przeszliśmy do kontrowania argumentów zgodności prymatu papieża, z poziomu jego zgodności z PŚ, na poziom niegodnych kandydatów do tego urzędu?

Bo to jednak delikatnie mówiąc dwie różne rzeczy :)

Bo w tej chwili zaczęło to wyglądać tak, że prymat jest zgodny Biblijnie, to zacząłeś dobierać się do niedobrych papieży? :)

Ludzie często rozczarowują, ale to w Boga się wierzy.



Nie manipuluj nasza rozmowa ...to nie jest katolickie forum, na ktorym pewnie wszystko ci wolno.
Z mojej strony nie bylo zgody, ze prymat papieski jest zgodny z PS. To, ze ty tak myslisz i probujesz to tutaj przepchac to zaden argument. A twoje polsko -greckie dowody sa kiepskie, bo nie chodzi o jedno slowo Jezusa, lecz o cale zdanie Piotra.

Temat charyzmatu sam sprowokowales wiec nie kombinuj teraz.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: chwat » 23 kwie 2017, 21:13

Twoja zgoda na prymat papieski, to raczej nie jest czynnik weryfikujący. Nie przeceniaj się. :)

Gdzie powiedziałem, że chodzi o jedno słowo? Chodzi o całe zdanie, gdzie oryginalne znaczenie słów jest kluczowe do zrozumienia. To sama relacja znaczeniowa słów, występowała również w aramejskim. Ty masz do powiedzenia tyle, że "to żaden argument". Czekam na wyjaśnienia dlaczego.

W poście powyżej są inne konkretne argumenty. Nie odnosisz się do nich ANI SŁOWEM. Dlaczego? Pytanie jest raczej retoryczne, nie masz nic do powiedzenia na poziomie szczegółów.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: kontousunieteMtl » 23 kwie 2017, 22:42

chwat pisze:Twoja zgoda na prymat papieski, to raczej nie jest czynnik weryfikujący. Nie przeceniaj się. :)


Wcale sie nie przeceniam, tylko tak zabrzmiala twoja wypowiedz, ze niby w omawianej kwestii zgodzilismy sie. Nieporozumienie poprostu.


chwat pisze:Gdzie powiedziałem, że chodzi o jedno słowo? Chodzi o całe zdanie, gdzie oryginalne znaczenie słów jest kluczowe do zrozumienia. To sama relacja znaczeniowa słów, występowała również w aramejskim. Ty masz do powiedzenia tyle, że "to żaden argument". Czekam na wyjaśnienia dlaczego.


Oryginalne znaczenie walkowanych przez ciebie slow nie jest jedynym kluczem do zrozumienia bezsensownosci prymatu papieza lecz takze np. inna wypowiedz Jezusa, ktora zabrania nazywania kogokolwiek ojcem sw. lub posrednikiem miedzy Bogiem a ludzmi, nie mowiac juz o tym, ze Slowo Boze mowi wprost ,na jakiej skale zbudowany jest prawdziwy Kosciol.



chwat pisze:W poście powyżej są inne konkretne argumenty. Nie odnosisz się do nich ANI SŁOWEM. Dlaczego? Pytanie jest raczej retoryczne, nie masz nic do powiedzenia na poziomie szczegółów.



Nie zamierzam wdawac sie z toba w szczegoly , poniewaz konkretne teksty biblijne jednoznacznie eliminuja kwestie prymatu papieza. A wiec chociazby logicznie rzecz biorac z analizy znaczen slow, do ktorych sie przyczepiles, musi wynikac to samo .


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: chwat » 23 kwie 2017, 23:30

Rozmawialiśmy o prymacie w kontekście Biblijnym, a Ty w pewnym momencie przeskoczyłeś na kontekst ludzki, zupełnie nieistotny. Tak robi człowiek, któremu brakuje argumentów do kontynuacji dyskusji i zaczyna wyciągać chochoły. Do dowód braku wiedzy, albo dowód zmiany poglądów.

Co do nie nazywania ojcem, chodzi o zrównanie słowa ojciec i Bóg. Przypuszczam, że mówisz do swojego ojca "ojciec" i nie masz z tym problemu.
Poza tym św. Paweł używa słowa ojciec, także wobec siebie:
Ale nie tylko ona - bo takze i Rebeka, która poczeła z jednego z ojcem naszym Izaakiem. (Rz 9,10)
Choćbyście mieli dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie (1 Kor 4,15)
Zresztą i tak nie jest to argumentem, bo chodzi o prymat jako taki, jako funkcję zwierzchnika, a nie o jedną z nazw tej funkcji, których jest wiele.

Papież nie jest pośrednikiem, tylko następcą Piotra. Przynajmniej nie większym pośrednikiem, niż np. pastor pośredniczący w przekazie Ewangelii.

Motyl pisze:Slowo Boze mowi wprost ,na jakiej skale zbudowany jest prawdziwy Kosciol

To, że Jezus nazywa Piotra skałą, na której zbuduje swój (Jezusa) Kościół, nie oznacza zastępowania Piotrem Jezusa, a tylko rozróżnienie funkcji w Kościele. KK nie nazywa papieża następcą Jezusa, ale następcą Piotra.
Gdyby Jezus nie chciał żadnych funkcji w Kościele, nie powołał by apostołów i powiedział by: jestem skałą i na mnie budujcie Kościół. Ale powiedział inaczej. Bez powodu???

Motyl pisze:Nie zamierzam wdawac sie z toba w szczegoly

nie w szczegóły, tylko w argumenty, Ty nie zamierzasz rozmawiać, nie zamierzasz rozmawiać bo nie możesz uzasadnić
"Paś owce moje!" - to dla Ciebie szczegół. Dobre. :D


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: Adalbertus » 24 kwie 2017, 17:48

chwat pisze:KK nie nazywa papieża następcą Jezusa, ale następcą Piotra.

VICARIUS FIFII DEI

Czyj to jest tytuł i co oznacza?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam wszystkich!

Postautor: KAAN » 24 kwie 2017, 18:15

Temat zamykam, tu się wita a nie dyskutuje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości