Cześć wszystkim!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Cześć wszystkim!

Postautor: mzmuda96 » 27 gru 2017, 01:02

Jestem Michał, mam 21 lat. Do niedawna byłem katolikiem, ale teraz określiłbym się jako protestant (moim poglądom najbliżej chyba do baptyzmu), a najlepiej po prostu chrześcijanin. Nie chcę się zbytnio szufladkować. Lubię pogłębiać swoją wiedzę w temacie wiary, a tym samym rozwiewać wszelkie wątpliwości. Pewien katolik powiedział mi kiedyś, że o wiele ważniejsze są cnoty. I tu nie do końca się z nim zgadzam. Częściowo tak, bo cnoty są ważne, ale warto mieć wiedzę, bo może ona nam się kiedyś przydać. Będąc laikiem można zostać łatwo zwiedzionym. Gdybym postawił na same cnoty, pewnie nadal gniłbym w kościele rzymskokatolickim. Aczkolwiek nie uważam, że katolicy są jacyś gorsi, broń Boże. Jednak im bliżej prawdy, tym lepiej.
Mam nadzieję, że będzie nam się miło dyskutowało.


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim!

Postautor: ZbiMacz » 27 gru 2017, 13:02

Witam, wiedza to nie wszystko, ważne by Duch Święty ciebie prowadził. Czasem nadmierna wiedza prowadzi do pychy, a więc im więcej wiedzy tym więcej pokory i bojaźni Bożej. Zgłębiaj Pismo Święte ale nie po to by uprawiać szermierkę wersetami ale po to by coraz lepiej poznawać wole Najwyższego i aby pogłębiać wiarę. Dziel się wiarą i swoim świadectwem a nie tylko teorią.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim!

Postautor: Emberscrowler. » 30 gru 2017, 02:36

Witaj, bracie podług Kościoła Chrystusowego i wyznaniowych poglądach. ^^


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim!

Postautor: Dragonar » 30 gru 2017, 21:38

Hej! :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości