Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: MieczDucha » 21 lut 2018, 19:01

kiedyś wiem, że był też tam kościół domowy ale nie wiem w jakim duchowym stanie był on, lub jest ... pozdrawiam Dominik


Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 21 lut 2018, 21:40

kiedyś wiem, że był też tam kościół domowy ale nie wiem w jakim duchowym stanie był on, lub jest ... pozdrawiam Dominik


Dzięki za odpowiedź :-) Rozumiem. Bardzo trudno to ocenić, jeżeli się nie zna wspólnoty tak osobiście, tylko tam gdzieś kiedyś się coś od kogoś usłyszało. Gdybyś znał osobiście, to mógłbyś coś więcej powiedzieć. To wiadome. Też słyszałam o różnych kościołach domowych. Dziękuję bardzo za pozdrowienia. I wzajemnie. Również pozdrawiam. Justyna.


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: polk » 26 lut 2018, 14:42

poselstwo pisze:
MrSponge pisze:Jakaś dokumentacja medyczna dostępna?
Rentgeny na pewno gdzieś są. Przecież człowiek się badał, co nie?


Nie rozumiem czemu chrześcijanie wątpią w Dary Ducha.


Chrześcijanie nie wątpią w dary Ducha, to niektórzy heretycy uważają, że są one dowodem Bożego działania lub życia i kończy się tak, że zielonoświątkowi grzesznicy są uważani za świętych, a prawdziwi święci wydający owoc Ducha, ale nie czyniący cudów są uważani za "niechrześcijan". Okropieństwo.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: magda » 26 lut 2018, 23:51

Apropo kościoła domowego to był w Radomiu taki duzy kosciół domowy że nawet z kielc i okolicznych miasteczek przyjeżdżali chodziłam tam długo ale pomału kosciół zaczął podupadać i zamienił sie w jedno wielkie plotkowanie bo było tam wiecej kobiet, no ja przestałam chodzić a kosciół domowy był jeszcze jakiś czas i potem juz się rozpadł jakoś. Dzwonła do mnie ostatnio jedna kobieta z tego kościoła i mówiła ze juz sie rozsypało. Jesli bedziesz chciała sie dowiedzieć czy znów działaja to na Warzywnej w kosciele na gitarze gra taki Marek blądasek, tłuścioszek on sie tym kosciołem domowym opiekował zapytaj go co z tym kościołem to ci powie pozdrów go od Magdy przy okazji. Może znów bedą działać, bo przez pewien czas było fajnie moze do tego wrócą. No na tej Warzywnej się wszystkiego dowiesz co sie dzieje w Radomiu u protestantów , nie chcę gadać o kimś bo to nieładnie ale apropo Baptystów to nie jest tam problem że charyzmatyczni a problem ze pastorowa rządzi, więcej nie napiszę idź sam zobacz. baptyści też chodzili do tej grupy domowej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 27 lut 2018, 13:46

magda pisze:Apropo kościoła domowego to był w Radomiu taki duzy kosciół domowy że nawet z kielc i okolicznych miasteczek przyjeżdżali chodziłam tam długo ale pomału kosciół zaczął podupadać i zamienił sie w jedno wielkie plotkowanie bo było tam wiecej kobiet, no ja przestałam chodzić a kosciół domowy był jeszcze jakiś czas i potem juz się rozpadł jakoś. Dzwonła do mnie ostatnio jedna kobieta z tego kościoła i mówiła ze juz sie rozsypało. Jesli bedziesz chciała sie dowiedzieć czy znów działaja to na Warzywnej w kosciele na gitarze gra taki Marek blądasek, tłuścioszek on sie tym kosciołem domowym opiekował zapytaj go co z tym kościołem to ci powie pozdrów go od Magdy przy okazji. Może znów bedą działać, bo przez pewien czas było fajnie moze do tego wrócą. No na tej Warzywnej się wszystkiego dowiesz co sie dzieje w Radomiu u protestantów , nie chcę gadać o kimś bo to nieładnie ale apropo Baptystów to nie jest tam problem że charyzmatyczni a problem ze pastorowa rządzi, więcej nie napiszę idź sam zobacz. baptyści też chodzili do tej grupy domowej.





Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. :-) Wow, no to rzeczywiście ogromny musiał być ten kościół. Wielka społeczność. Oj, to szkoda, że tak wyszło. Rozumiem, czasem tak niestety bywa. Ano właśnie. Niektórzy ludzie chyba zapominają po się w ogóle spotykają. Mamy wielbić, chwalić i czcić Boga poprzez modlitwę, czytanie i słuchanie Jego Słowa, spędzać razem czas, wspierać się nawzajem i doprowadzać do wzajemnego wzrostu naszej wiary, a nie robić z tego jakieś cyrki i plotkowanie jak na targu. To nie jest takie zwykłe spotkanie przy kawie, czy ciastku. My mamy tam razem czcić Boga, a nie zajmować się plotkami. Przez to tworzą się podziały i grupki. A później się wszystko rozwala. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że Ty mówisz o pastorze z Warzywnej. On ma właśnie na imię Marek, gra na gitarze i jest ciut puszysty. Wiem, bo filmik oglądałam na facebooku na ich oficjalnej stronie. Jak go spotkam, to go od Ciebie pozdrowię. Nie ma sprawy. Jeżeli to ten, bo może tam jest jeszcze jakiś inny Marek. No tak, oni powinni najlepiej wiedzieć co i jak. Rozumiem. O, no to też niezły cyrk u tych Babtystów jak pastorowa rządzi :lol:


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: believer » 27 lut 2018, 18:11

to są 2 różni Markowie


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 27 lut 2018, 19:36

believer pisze:to są 2 różni Markowie


Aha. Ok, dobrze wiedzieć :->


Iris
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2017, 18:05
wyznanie: Church of God
Lokalizacja: Radom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Iris » 05 sie 2018, 21:09

Cześć, chodzę do KJCH na Biznesowej, jest to charyzmatyczny kosciół, w którym głosi się pełną ewangelię. Ja czuję się w nim swietnie, lubię dobre uwielbienie i Słowo. Silą tej wspólnoty są mocne relacje i praktycznie brak religijności i legalizmu. Przyznam się, że kiedyś pokłócilem się o głupoty z pastorem i starszymi i odszedłem z koscioła na 2 lata. Wróciłem i jeszcze bardziej doceniam ten zbór. Choć składa się z nieidealnych ludzi, jest unikatowy i autentyczny, umożliwia wzrost duchowy, kazania sa merytoryczne i biblijnie prawdziwe. Często odwiedzają nas przyjaciele jak Leszek Korzeniecki, Krzysztof Rompa, Fabian Błaszkiewicz, Marek Ciesiółka i wielu innych, rownież zagranicznych. Funkcjonuje tu takze tzw. Kosciół dzieciecy. Na pewno nie ma tu charyzmanii i przykro mi ze niektórzy chrzescijanie hejtują nasz zbór, choć sami nigdy tu nie byli. Jakkolwiek blogoslawię Was i serdecznie pozdrawiam. Sebastian


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: MieczDucha » 13 sie 2018, 16:41

Witaj Sebastian na forum. Wszelkich Chrystusowych błogosławieństw dla waszej społeczności - http://mieczducha888.blogspot.com/2018/ ... howej.html
,


edwards
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2018, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: edwards » 12 wrz 2018, 09:59

Kolega też pyta, bo właśnie się tam przeprowadził : )


Rzetelny zakład pogrzebowy Lublin w tym bolesnym dniu
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: magda » 12 wrz 2018, 17:15

tak jak powyżej ul Warzywna tam jest najfajniejszy zbór . Życzę błogosławieństwa Bozego w nowym mieście.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości