Witam

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Witam

Postautor: wyczekujący » 16 wrz 2018, 19:06

Jestem młodym człowiekiem, od lutego zacząłem bardziej interesować się swoją wiarą.

Od razu dostrzegłem w katolicyzmie różne zaprzeczenia, wtedy m.in. kult maryjny, świętych, spowiedź itp.

Jednak wtedy dalej nie czytałem Biblii(jak już to ST) i wierzyłem w transsubstancję, różne formy spowiedzi, itp. i zostałem starokatolikiem, a dokładniej Polskokatolikiem (jakoś tak się to piszę)

Od niecałych 2 miesięcy jestem protestantem a raczej mam do niego zbliżone poglądy chyba w 99% lecz wolę nazywać się po prostu Chrześcijaninem.

W przyszłości myślę dołączyć do baptystów.
Może mi ktoś powiedzieć czym się różnią te kościoły ewangelikalne np. Zielonoświątkowcy i baptyści (oprócz kwestii charyzmatów)?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Idka » 16 wrz 2018, 20:58

Osobiście kontaktowałam się tylko z baptystami. Z tego, co mi wiadomo to... Baptyści kładą nacisk na chrzest w wodzie poprzez zanurzenie. A zielonoświątkowcy dodają jeszcze do chrztu wodnego aspekt chrztu w Duchu Świętym. Baptyści modlą się jak w większości w kościołów ewangelicznych, jeden po drugim wypowiada słowa modlitwy, także wierzący się słyszą. A podobno u zielonoświątkowców modlitwy wypowiadane są jednocześnie, każdy skupiony na sobie. I zazwyczaj, ale mogę się mylić, część uwielbieniowa w KZ ma bardziej spontaniczny charakter i nie brakuje efekciarstwa ( sztandary, głośna muzyka, taniec).


Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Suzuja » 17 wrz 2018, 02:36

Wyczekujący pisze:
Od razu dostrzegłem w katolicyzmie różne zaprzeczenia, wtedy m.in. kult maryjny, świętych, spowiedź itp.


Skoro sakramenty które ustanowił Chrystus Cię gorszą to czemu chcesz być "chrześcijaninem"?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Noemi » 17 wrz 2018, 07:20

Suzuja w wątku powitalnym nie dyskutujemy na temat fałszywej nauki KRK


Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Idka » 19 wrz 2018, 20:16

Nie zaglądałeś do tego wątku http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?f=64&t=16130
Myślę, że wyczerpująco przedstawiono różnicę między baptystami a kościołem zielonoświatkowym.


Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości