Ahoj!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
lux_veritatis
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2008, 12:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ahoj!

Postautor: lux_veritatis » 12 sty 2008, 13:00

Witam wszystkich :-D
A więc prawdziwie wierzących i wybranych oraz różnorakich heretyków, sektarzy i odstępców. :mrgreen:
Życzę temu forum, aby nie skończyło, jak inne, o podobnej tematyce.

W Piśmie Świętym czytamy:

"Stanowczo powinieneś znać wygląd swej trzody. Bądź sercem przy swoich stadach" (Przysłów 27:23)

I taką receptę polecam moderatorom i administratorowi, aby forum nie legło w gruzach, tak, jak to stało się z poprzednim. :cry:

Przyszedłem tutaj, bo nie umiem bez Was żyć i bardzo Was kocham, pomimo, iż wielu z Was nie zna Pisma Świętego :oops:

Obyśmy mieli na tym forum tylko dobry czas, pełen spokoju i ducha Pańskiego.

Ahoj !


Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami
Jowi
Posty: 252
Rejestracja: 11 sty 2008, 23:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jowi » 12 sty 2008, 14:41

wow, jakie przemówienie :P
witam witam


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 12 sty 2008, 14:59

Haereticus pisze:No, przemówienie.... Tylko nie bardzo podoba mi się ta niezbyt grzeczna (powiedziałbym pyszałkowata nieco) uwaga o rzekomej nieznajomosci Biblii... :-?


To pewnie a propos mojej osoby. Lux_veritatis pała nienawiścią do wszystkich, którzy wierzą w nieutracalność zbawienia. Kalwinistów uważa za heretyków. Polecam poczytać sobie jego posty kierowane do mnie na forum.protestanci.org. Ostatnio kazał nawet zwracać się do siebie per-pan. To, co tutaj napisał, to tylko namiastka tego, do czego jest zdolny. Siebie uważa za najlepszego znawcę i interpretatora Biblii, jako że wierzy, iż chrzest jest konieczny do zbawienia i rzucił kilkoma wersetami mającymi jego zdaniem popierać to stanowisko.

Napisałem to tylko po to, aby każdy wiedział z kim ma do czynienia.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2008, 15:02

Eliasz pisze:
Haereticus pisze:No, przemówienie.... Tylko nie bardzo podoba mi się ta niezbyt grzeczna (powiedziałbym pyszałkowata nieco) uwaga o rzekomej nieznajomosci Biblii... :-?


To pewnie a propos mojej osoby. Lux_veritatis pała nienawiścią do wszystkich, którzy wierzą w nieutracalność zbawienia. Kalwinistów uważa za heretyków. Polecam poczytać sobie jego posty kierowane do mnie na forum.protestanci.org. Ostatnio kazał nawet zwracać się do siebie per-pan. To, co tutaj napisał, to tylko namiastka tego, do czego jest zdolny. Siebie uważa za najlepszego znawcę i interpretatora Biblii, jako że wierzy, iż chrzest jest konieczny do zbawienia i rzucił kilkoma wersetami mającymi jego zdaniem popierać to stanowisko.

Napisałem to tylko po to, aby każdy wiedział z kim ma do czynienia.

::SHALOM::


Taki juz jest ten Jasio i tylko Pan Jezus moze go zmienic...


Awatar użytkownika
lux_veritatis
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2008, 12:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: lux_veritatis » 12 sty 2008, 15:57

Haereticus, ufam, że jesteś otwarty na Prawdę i kiedyś zrozumiesz, że protestanci nie są Ludem Boga, ale są nimi ci, którzy poznali Kosmicznego Chrystusa. Nie zamierzam niczego odwoływać, bo nieznajomość Pisma wśród milionów protestantów to poprostu fakt, Na starym forum była nawet taka fajna ankieta...
Mnie może i zmienia Pan Jezus, lecz najczęściej czyni to poprzez Pismo Święte. A ponieważ nie naucza ono o nieutracalności zbawienia, czy też o innych rzeczach, które pewni ludzie bardzo by chcieli, aby nauczało, to niestety nie ma po co mnie zmieniać.

Eliasz, ja wiem, że Ty "prawdziwych chrześcijan" rozpoznajesz po tym, jaki mają stosunek do Ciebie (jesteś wg siebie samego "wybrany"), do twojego Kościoła (jest wg Ciebie najbardziej biblijny) oraz do twoich nauk (wg Ciebie prawowiernych). Możesz dużo pisać o tym, że to Pan Jezus Cię wybrał itp. i itd. Jednak fakty pozostają takie, że nie masz na to żadnych obiektywnych dowodów i np. dla mnie jest to poprostu samozwańcze sięgnięcie po te tytuły. To bardzo miłe, że tak "chrześcijańsko" mnie przywitałeś, mimo iż o to nie prosiłem. Pozwól, że sam się będę przedstawiał. Swoją drogą ja nie muszę wydawać o Tobie świadectwa, bo wg mnie Prawda się do Ciebie nie przyznaje. Potwierdza to zapis na starym forum, na którym nie umiałeś odeprzeć argumentów Słowa Bożego-Biblii. Każdy ciekawy może sobie ten zapis odnaleźć i zobaczyć, "kogo wspiera Bóg". Ja w przeciwieństwie do niektórych nie będę nikogo oskarżał, ale tylko konfrontował ze Słowem Bożym, a ono już rozdzieli prawdę od kłamstwa (por. Hebr 4:12).


Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami
Awatar użytkownika
lux_veritatis
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2008, 12:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: lux_veritatis » 12 sty 2008, 16:33

Haereticusie, sądzę, że gdybyś apostołowi Pawłowi, żydowi i rabinowi powiedział o Bogu: "trójca" to mógłby mieć podobne zdanie do twojego albo...zagłębiłby się, aby nie krzyczeć, ale zrozumieć...mniej mówić, ale słuchać...
Mówiąc "kosmiczny Chrystus" mam na myśli Jezusa, Mesjasza żydowskiego, który jest wcielonym Logosem, który umarł za świat, został wskrzeszony oraz obecnie jest wielkim Duchem Kosmosu-Nowym Adamem, a nie istotę tylko symboliczną czy też samą idee. Lud Boga jest tam, gdzie Jego Duch. Kosmiczny Chrystus dobrze oddaje jego władztwo i powszechność zaoferowanego zbawienia całemu wszechświatu.


Czytajmy Pismo Święte, aby nie być poganami
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ahoj!

Postautor: Lash » 12 sty 2008, 17:03

lux_veritatis pisze:Witam wszystkich :-D
A więc prawdziwie wierzących i wybranych oraz różnorakich heretyków, sektarzy i odstępców. :mrgreen:
Życzę temu forum, aby nie skończyło, jak inne, o podobnej tematyce.
W Piśmie Świętym czytamy:
"Stanowczo powinieneś znać wygląd swej trzody. Bądź sercem przy swoich stadach" (Przysłów 27:23)
I taką receptę polecam moderatorom i administratorowi, aby forum nie legło w gruzach, tak, jak to stało się z poprzednim. :cry:
Przyszedłem tutaj, bo nie umiem bez Was żyć i bardzo Was kocham, pomimo, iż wielu z Was nie zna Pisma Świętego :oops:
Obyśmy mieli na tym forum tylko dobry czas, pełen spokoju i ducha Pańskiego.
Ahoj !
Shutbox
x [Dzisiaj 16:43] lux_veritatis: nowonarodzenie jest przez Słowo Boże, a jak ktoś niszczy wypowiedzi zgodne ze Słowem, to niech się zastanowi nad swoim nowonarodzeniem
x [Dzisiaj 16:44] lux_veritatis: opuszczam to forum, poniewaz prowadzi je dziecko diabła, bluźnierca i poganin-pan Lash.
x [Dzisiaj 16:44] lux_veritatis: podążcie za mną Obj 18:4
I juz zrobil pozegananie


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 12 sty 2008, 17:27

lux_veritatis pisze:Eliasz, ja wiem, że Ty "prawdziwych chrześcijan" rozpoznajesz po tym, jaki mają stosunek do Ciebie (jesteś wg siebie samego "wybrany")


Po stosunku do nauk biblijnych oraz po owocach ich życia. Ja nie jestem ideałem, żadnym ideałem. Jestem grzesznikiem, jak każdy, i bez Bożej łaski marnie zginąłbym w piekle. Jezus jednak mnie odnalazł i dał mi swoje zbawienie. Dzięki Niemu jestem "wybrany", jak to Ty powiedziałeś i na wieki bezpieczny w Nim.

lux_veritatis pisze:do twojego Kościoła (jest wg Ciebie najbardziej biblijny)


Dziwne rzeczy... pokaż mi, proszę, nowonarodzoną osobę, która nie uważa swojej społeczności za biblijną! A chyba to, że należę do tego, czy innego zboru wynika z faktu, iż naucza on prawd biblijnych. W przeciwnym razie opuściłbym go.

lux_veritatis pisze:oraz do twoich nauk (wg Ciebie prawowiernych)


Nie nauk moich, ale biblijnych, wyznawco niebiblijnego "Kosmicznego Chrystusa"!

lux_veritatis pisze:To bardzo miłe, że tak "chrześcijańsko" mnie przywitałeś, mimo iż o to nie prosiłem.


Chciałem tylko ostrzec braci, czyż nie tego uczy nas Biblia?

lux_veritatis pisze:Swoją drogą ja nie muszę wydawać o Tobie świadectwa, bo wg mnie Prawda się do Ciebie nie przyznaje. Potwierdza to zapis na starym forum, na którym nie umiałeś odeprzeć argumentów Słowa Bożego-Biblii.


Jedyne co potrafisz, to wydawać werdykty w sprawie innych chrześcijan. To Ty próbowałeś wmówić wszystkim, że zielonoświątkowcy jednościowi uważają osobę, która nie otrzymała jeszcze daru języków za nowonarodzoną, podczas gdy tak nie jest. Gdy Ci to udowodniłem, kolejny raz powróciłeś do swojego ulubionego tematu, że chrzest jest konieczny do zbawienia. Rzuciłeś paroma wyrwanymi z kontekstu wersetami Pisma, a gdy odwołałem się do innych wersetów, by obalić Twoją fałszywą naukę, wówczas zarzuciłeś mi, że nie odniosłem się bezpośrednio do podanych przez Ciebie wersetów. I na tym polegać ma moja wina i to, że mam niebiblijne poglądy?! Przykro mi, nie musiałem tego robić, gdyż ustalając biblijność danej nauki musimy wziąć pod uwagę wszystkie wypowiedzi Pisma, a nie tylko niektóre i na domiar tego, wyrwane z kontekstu. Przykro mi, że kolejny raz mnie atakujesz, ale zostawmy to...

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 sty 2008, 18:47

zamykam



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości