witam!

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Robert.J
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robert.J » 25 lip 2012, 01:02

Iv napisała
W związku z tym mam pytanie, jakoż stwierdziłeś omylność Strażnicy.



A widziałeś lub słyszałeś o nie omylnej organizacji ludzkiej? Ja nie słyszałem. Gdyby jakaś organizacja np. kościół była nie omylna to znaczy była by doskonała. Nawet apostołowie się mylili, źle interpretowali
Czy zezwala się w zborach na indywidualne interpretowanie Biblii, nie koniecznie idące w parze z doktryną oficjalną ŚJ ?


A czy w twoim wyznaniu można sobie pozwolić na niezgadzanie się – w sposób jawny, demonstracyjny- z oficjalną doktryną? Czy w ogóle w jakimkolwiek wyznaniu wierny takiegoż kościoła może nie zgadzać się z naukami danego wyznania i nie ponosić tego konsekwencji? Jeśli wchodzisz do jakiejś „organizacji” religijnej, politycznej, społecznej, itp. Przyjmujesz zasady w niej obowiązujące których zobowiązujesz się przestrzegać, a za nie przestrzeganie grożą ci konsekwencje. Nie słyszałem o takiej organizacji w której zasadą by było „rubta co chceta” pod naszym szyldem i na nasza konto. Jeśli ktoś w szeregach ŚJ uzna że jego zrozumienie Biblii jest lepsze, „nieomylne” to jaki sens jest siedzieć w takiej religii i żerować na tym co zorganizowali ŚJ. Taki nieomylny interpretator Biblii powinien raczej założyć własną religię. To tak jak by do twojej rodziny przyszedł jakiś człowiek i stwierdził że jego interpretacja wychowania rodzicielskiego jest lepsza niż twoja w związku z tym zawłaszcza twoją rodzinę. W śród ŚJ jest wielu takich którzy uważają że lepiej rozumieją Biblię, a przynajmniej tak się im wydaje. Ale zachowują to dla siebie nie u upubliczniają tego prywatnie bo z czasem – w ich mniemaniu rewelacyjnie rozumiana myśl- okazuje się śmieszna [szczenięca] gdy patrzy się na nią z perspektywy czasu i dojrzałości. Ale bywają tacy że faktycznie lepiej rozumieją Biblię bo właśnie przez nich mówi ducha święty i ci zwyczajnie piszą do ciała kierowniczego ŚJ co zrozumieli. Takich uważa się za namaszczonych duchem świętym chociaż niczym się nie wyróżniają w zborze ŚJ. I owszem lepsze zrozumienie Biblii takiego człowieka dociera do ogółu ŚJ ale oficjalną organizacyjną drogą dzięki temu nie ma w naszych szeregach anarchii, rywalizacji, podziałów, itp.


Robert.J
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robert.J » 25 lip 2012, 01:12

Alkhilion pisze:
Robert.J pisze:ŚJ nie mają własnych nauk tylko własne zrozumienie nauk zawartych w Biblii.


Rozumienie błędne, skoro tak drastycznie musi się zmienić co 10 lat.


Jak już wcześniej nadmieniłem apostołowie i uczniowie Pana Jezusa też nie wszystko poprawnie rozumieli i zmieniali swoje rozumienie co kilka dni tak ja byli korygowani



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości