Witam:)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 20 maja 2012, 18:38

Skoro jego rodzicom na tym zależy to czemu miałby być im nieposłuszny? Jest coś złego w chodzeniu na katolicką religię?


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 maja 2012, 19:02

Ian pisze:Skoro jego rodzicom na tym zależy to czemu miałby być im nieposłuszny? Jest coś złego w chodzeniu na katolicką religię?


A jest coś złego w ogóle w nauczaniu katolickim?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 maja 2012, 19:05

Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:Spotkanie w zborze uważa za gorsze od religii w szkole


lol :hihi:
Nie uważam tak.

Małgorzata pisze:Zatem nauczanie w zborze chyba jest niewłaściwe, skoro nauczanie katolickie wybrał


Nie wiem, jakie jest, bo nigdy nie zaglądałem.


Oczywiście to Twoja sprawa, więc ja nic do tego nie mam, ale teraz Twoje wcześniejsze pouczenia na forum jawią mi się w zupełnie innym świetle i mało wiarygodnie. No niestety, sorry. :)


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 20 maja 2012, 19:09

Małgorzata pisze:
Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:Spotkanie w zborze uważa za gorsze od religii w szkole


lol :hihi:
Nie uważam tak.

Małgorzata pisze:Zatem nauczanie w zborze chyba jest niewłaściwe, skoro nauczanie katolickie wybrał


Nie wiem, jakie jest, bo nigdy nie zaglądałem.


Oczywiście to Twoja sprawa, więc ja nic do tego nie mam, ale teraz Twoje wcześniejsze pouczenia na forum jawią mi się w zupełnie innym świetle i mało wiarygodnie. No niestety, sorry. :)


A pouczałem, żeby nie chodzić na religię ;)?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 maja 2012, 19:14

Alkhilion pisze:A pouczałem, żeby nie chodzić na religię


Zupełnie nie o to chodzi.
Tacy tu niektórzy są rygorystyczni, ze czasami strach było wypowiadać się. Ty również, a tu taka niespodzianka. :D
Nie jest to wątek do dyskusji, więc ja kończę.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 20 maja 2012, 19:21

Małgorzata pisze:Nie jest to wątek do dyskusji, więc ja kończę.


:handshake:


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 20 maja 2012, 21:11

Imperator pisze:
Małgorzata pisze:Mogę. Po prostu nie sądziłam, że Alkhilion wybierający się na chrześcijańskie studia uczęszcza na religię katolicką. Myślałam, ze nie chodzi i nie będzie miał oceny na świadectwie, która zawsze jest wysoka.


Ah, a ja myslalem, ze sie cos w Polsce zmienilo i teraz protestancka mlodziez moze dostawac oceny za chodzenie na mlodziezowe spotkania w zborze.

Nie wiem czy sie zmieniło, ale faktycznie tak jest.
Dzieci z naszej szkółki niedzielnej dostają oceny i mają je na świadectwach szkolnych,
o ile rodzice chcą i zgłoszą to w szkole.

Tak samo inne mniejszości wyznaniowe w Polsce.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 20 maja 2012, 21:26

Małgorzata pisze:
Ian pisze:Skoro jego rodzicom na tym zależy to czemu miałby być im nieposłuszny? Jest coś złego w chodzeniu na katolicką religię?


A jest coś złego w ogóle w nauczaniu katolickim?

Tak, jest. A teraz proszę o odpowiedź na moje pytanie :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 maja 2012, 21:35

Ian pisze:
Małgorzata pisze:
Ian pisze:Skoro jego rodzicom na tym zależy to czemu miałby być im nieposłuszny? Jest coś złego w chodzeniu na katolicką religię?


A jest coś złego w ogóle w nauczaniu katolickim?

Tak, jest. A teraz proszę o odpowiedź na moje pytanie :)


Tak, jest, gdy poucza się innych w kwestiach wiary, a samemu nie jest się w porządku, chodząc na nauczanie katolickie. Książek, w których jest coś, co budzi wątpliwości chrześcijanina czytać nie wolno (tak zdecydowana większość na forum twierdzi ), ale chłonąć nauczanie heretyckie w czystej postaci wolno?
Ale Ty jako mod. powinieneś wiedzieć, ze to offtop. Ja już zakończyłam dyskusję.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 maja 2012, 10:28

Ararat pisze:Oczywiście, wierzę, że Bóg występuje w osobach Ojca Syna i Ducha Świętego, ale ja osobiście nie definiuję tego "Trójca" niektórzy to czynią i mnie to nie przeszkadza, ale wierzę, ze Bóg jest jeden w trzech osobach. Bóg nie jest "Trójcą" ale występuję w osobie Ojca, Syna,Ducha Świętego.


???
nie rozumiem

z jednej strony podajesz DEFINICJĘ Trójcy z drugiej negujesz uzywania słowa dla negowania słowa.

Czy to nie jest trochę tak. że czynisz to aby byc na bakier z KRK bo tak jest "lepiej" ?
albo aby w pewnym środowisku lepiej wyglądac?

Ja rozumiem nie potrzebuję TERMINU trójca - moge Boga nazywać jednotrójny albo kjhdflkashdfkljhsadifh
czemu nie.
jeśłi za tym terminem mam na mysli jednego Boga w trzech odwiecznych osobach to wychodzi na to samo :)
treść nad formą!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 28 maja 2012, 15:45

jeśłi za tym terminem mam na mysli jednego Boga w trzech odwiecznych osobach to wychodzi na to samo :)
treść nad formą!



No widzisz Lash i sam sobie odpowiedziałeś ;) :)


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 maja 2012, 15:58

Ararat pisze:
jeśłi za tym terminem mam na mysli jednego Boga w trzech odwiecznych osobach to wychodzi na to samo :)
treść nad formą!



No widzisz Lash i sam sobie odpowiedziałeś ;) :)

I jeśli ktoś tak wierzy wg mnie wystarczy.
Odsiewa to wszekich jednościowców etc.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 29 maja 2012, 19:52

Lash pisze:I jeśli ktoś tak wierzy wg mnie wystarczy.
Odsiewa to wszekich jednościowców etc.


Ja znam zbór tzw. "Jednościowców" z Lenicy APOSTOLSKA JEDNOTA NOWE JERUSALEM W POLSCE który wierzy, że Bóg występuje jako JEDEN jak to napisałeś Lash:
jeśłi za tym terminem mam na mysli jednego Boga w trzech odwiecznych osobach


Czyli Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Wiadomości te nie mam z "trzeciej ręki" ale osobiście znam pastora tej społeczności i rozmawiałem z Nim w realu oraz to, że nie są to "modaliści' którzy twierdzą, że Pan Jezus żyjąc jako człowiek na ziemi modlił się do siebie samego, ale do Ojca w niebie, jak i to pastor tej wspólnoty to potwierdza iż tak było. Uwierz mi, że wcale nie wierzy inaczej niż Ty czy ja :)
Sama też napisałeś Lash:
treść nad formą!
i dokładnie tutaj o to chodzi i nie ma się co kłócić o terminy, określenia i różnego rodzaju zwroty teologiczne.

"To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi" (2 List do Tymoteusza 2:14)


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 maja 2012, 10:38

Ararat pisze:
Lash pisze:I jeśli ktoś tak wierzy wg mnie wystarczy.
Odsiewa to wszekich jednościowców etc.


Ja znam zbór tzw. "Jednościowców" z Lenicy APOSTOLSKA JEDNOTA NOWE JERUSALEM W POLSCE który wierzy, że Bóg występuje jako JEDEN jak to napisałeś Lash:
jeśłi za tym terminem mam na mysli jednego Boga w trzech odwiecznych osobach


Całe zdanie Całe - ja wiem ze Zbór ojkota w to wierzy... że jest jedne ale nie ma tam wyzania odwiecznych osób...

Ararat pisze:
Czyli Ojca, Syna i Ducha Świętego.


Ale nie odwieczne.


Ararat pisze: Wiadomości te nie mam z "trzeciej ręki" ale osobiście znam pastora tej społeczności i rozmawiałem z Nim w realu oraz to, że nie są to "modaliści' którzy twierdzą, że Pan Jezus żyjąc jako człowiek na ziemi modlił się do siebie samego, ale do Ojca w niebie, jak i to pastor tej wspólnoty to potwierdza iż tak było. Uwierz mi, że wcale nie wierzy inaczej niż Ty czy ja :)


Wierzą inaczej.
Pytałem jak to było i ten "apostoł" twierdził, że Bóg wyszedł z Jezusa na krzyżu.


Ararat pisze: Sama też napisałeś Lash:
treść nad formą!
i dokładnie tutaj o to chodzi i nie ma się co kłócić o terminy, określenia i różnego rodzaju zwroty teologiczne.


Właśnie dlatego, że chodzi o treść nie przyjmuje Jego deklaracji ale sprawdziwłem i się okazało, że głosi coś innego.

Ararat pisze: "To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi" (2 List do Tymoteusza 2:14)
Nikt się nie wdaje w spory o słowa ale o TREŚĆ.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości