Witam wszystkich serdecznie

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Michał92
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam wszystkich serdecznie

Postautor: Michał92 » 19 maja 2012, 18:34

Witam wszystkich! Nie lubię zbytnio pisać o sobie, ale wypadałoby coś skrobnąć w końcu :-)

Nazywam się Michał i jestem przedstawicielem rocznika 92'. Mieszkam w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko granicy polsko-czeskiej. Przez dłuższy czas wyznawałem Islam, ale trochę zwątpiłem w Boga jako takiego i postanowiłem poznać z czystej ciekawości protestantyzm (mam świadomość jaka jest różnorodność między nurtami).

Pozdrawiam


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 maja 2012, 19:41

Witaj,

To jak w tak krotkim czasie zapoznales sie z islamem majac 20 lat?


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 19 maja 2012, 19:43

Witaj.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
netlar
Posty: 90
Rejestracja: 30 kwie 2012, 18:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: netlar » 19 maja 2012, 19:47

Witaj Michał to moje rodzinne strony. :)


http://cwc_ararat.republika.pl/
http://www.awcf.republika.pl/
"Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen." Apokalipsa 1:6
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Maksymilian » 19 maja 2012, 20:46

Witaj !
Michale92, jesteś już chrześcijaninem :O ?


"Non moriar sed vivam et narrabo opera Domini"
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 19 maja 2012, 21:13

Witaj Michał :)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 maja 2012, 21:24

Michał92, czy wierzysz, że istnieje Jeden Bóg w trzech oddzielnych Osobach- Ojca, Syna i Ducha Świętego?


Michał92
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michał92 » 19 maja 2012, 21:27

Islamem zainteresowałem się 4 lata temu :) Wyznawałem Islam szyicki.

Obecnie nie jestem chrześcijaninem. Czytam Biblie, Koran, rozmawiam z ludźmi, myślę i próbuję się odnaleźć.

@Akhilion, nie umiem Ci odpowiedzieć. Dla mnie koncepcja Trójcy jest tak cholernie zawiła i nielogiczna, że czasem uważam to za jakiś ludzki wytwór. Dlatego przyszedłem do Was.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 19 maja 2012, 21:36

Witaj Michale, powodzenia w odnalezieniu Boga :)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 maja 2012, 22:03

Michał92 pisze:@Akhilion, nie umiem Ci odpowiedzieć. Dla mnie koncepcja Trójcy jest tak cholernie zawiła i nielogiczna, że czasem uważam to za jakiś ludzki wytwór. Dlatego przyszedłem do Was.


W istocie jest bardzo prosta i łatwa do wytłumaczenia :)

Jest tylko Jeden Bóg. Biblia tak mówi i to jest prawda. Biblia mówi, że jest Ojciec- mówi też, że Ojciec jest Bogiem. Biblia mówi, że istnieje Syn Boży, mówi też, że jest Bogiem. Istnieje Duch Święty- Biblia (zwłaszcza Hebraica) mówi, że Duch święty jest Bogiem.

Czy Biblia mówi, że Ojciec jest Synem? Nie, zaprzecza. Czy Biblia mówi, że Duch święty jest Synem albo Ojcem? Nie, Biblia zaprzecza temu, żeby był.

Zatem jest Jeden Bóg- Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem i Duch Święty jest Bogiem, ale żaden z nich nie jest ta samą Osobą co pozostali dwaj. Zatem:

Obrazek

Trudne? Wydaje się, że tak. Ale popatrz na wodę: istnieje tylko jedna woda- H2O. Żadna inna substancja we wszechświecie nie może nazywać się woda, jeśli nie składa się tylko z jednego tlenu i dwóch wodorów. Woda jest jedna. Czy lód jest wodą? Chemicy potwierdzają. Czy ciecz jest wodą? Chemicy potwierdzają. Czu para wodna jest wodą? Chemicy potwierdzają. Czy lód jest cieczą? Nie, fizycy zaprzeczają. Czu para wodna jest cieczą albo lodem? Nie, fizycy zaprzeczają. Zatem:

Obrazek

Trudne ;)?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 maja 2012, 23:09

Michał92 pisze: Dla mnie koncepcja Trójcy jest tak cholernie zawiła i nielogiczna, że czasem uważam to za jakiś ludzki wytwór. Dlatego przyszedłem do Was.


Dobrze trafiles, zaraz bede umieszczal o tym artykul w Czytelni.

Alkhilion pisze:Ale popatrz na wodę


Niestety, kazdy przyklad jaki mozna podac na podobienstwo do Trojcy nie bedzie idealny.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 maja 2012, 23:12

Imperator pisze:
Alkhilion pisze:Ale popatrz na wodę


Niestety, kazdy przyklad jaki mozna podac na podobienstwo do Trojcy nie bedzie idealny.


Chciałem tylko taki ogólny, nie idealny :ok:


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 maja 2012, 23:39



Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Michał92
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michał92 » 20 maja 2012, 00:09

A jak wytłumaczyć niektóre błędy logiczne w Biblii? W Dziejach Apostolskich (22,9) jest napisane: "Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli". Gdzie indziej (Dz9,7): "Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo".

Po co Jezus modlił się w Ogrójcu?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 20 maja 2012, 00:17

Michał92 pisze:A jak wytłumaczyć niektóre błędy logiczne w Biblii? W Dziejach Apostolskich (22,9) jest napisane: "Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli". Gdzie indziej (Dz9,7): "Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo".


Miedzy 9 a 22 rozdziałem jest spora przestrzeń, skąd pewność, że mowa o tym samym momencie objawienia Pawłowi?

Michał92 pisze:Po co Jezus modlił się w Ogrójcu?


To nawiązanie do modlitwy Dawida:

[2Sa 15:30-35] "(30) Dawid zaś wstąpił na górę Oliwną i płakał, wstępując na nią, a głowę miał nakrytą i szedł boso; cały też zbrojny lud, który był z nim, miał głowy nakryte i wstępując na nią ciągle płakali. (31) Gdy zaś doniesiono Dawidowi, że Achitofel jest między spiskowcami u Absaloma, Dawid rzekł: Obróć Panie wniwecz radę Achitofela! (32) A gdy Dawid wszedł na szczyt góry, gdzie zwykle oddawano pokłon Bogu, oto wyszedł naprzeciw niego Chuszaj Arkijczyk w podartej szacie i z głową posypaną prochem ziemi. (33) Dawid rzekł do niego: Jeżeli pójdziesz ze mną, będziesz mi ciężarem, (34) jeżeli natomiast wrócisz do miasta i powiesz do Absaloma: Sługą twoim chcę być, królu! Byłem poprzednio sługą twojego ojca, lecz teraz chcę być twoim sługą - to obrócisz wniwecz radę Achitofela. (35) Będą tam z tobą i Sadok, i Ebiatar, kapłani; jakąkolwiek usłyszysz wiadomość z domu królewskiego, donieś o niej Sadokowi i Ebiatarowi, kapłanom."

Dawid płacze nad swoim synem, który go zdradził -> Jezus płacze nad swoimi dziećmi, które go zdradziły,
Syn Dawida gości wśród morderców -> dzieci Boga Jezusa goszczą wśród morderców (grzeszników),
Syn Dawida chce go zabić -> Żydzi chcą zabić Jezusa,
Dawid chce pojednać się z synem przez przebłaganie go u Boga -> Jezus chce przeblagac Ocja za wszystkich ludzi.

Analogii między tymi dwoma modlitwami w tym samym miejscu jest więcej.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości