PAX

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
exe
Posty: 236
Rejestracja: 08 wrz 2012, 14:00
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Zabrze
Gender: Male
Kontaktowanie:

PAX

Postautor: exe » 08 wrz 2012, 14:51

Witajcie !

W swym surfowaniu po internecie odwiedzam różne cybermiejsca.
Cieszę się , że i z Wami mogę zamienić parę słów , gdyż pragnę uczyć się i pogłębiać wiarę.

Pozdrawiam serdecznie.


ABOMINATIO EST OMNIS CORPORALIS REQUIES
miniofilka
Posty: 447
Rejestracja: 12 paź 2011, 15:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Tychy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: miniofilka » 08 wrz 2012, 16:15

witaj :-D


Jezus Chrystus moim Panem
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 wrz 2012, 16:57

Witaj.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 08 wrz 2012, 17:58

exe, helo :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
exe
Posty: 236
Rejestracja: 08 wrz 2012, 14:00
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Zabrze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: exe » 08 wrz 2012, 20:45

Dziękuję za spoko przywitanie!
Nie mogę tego powiedzieć o niektórych adwersarzach, od których już trochę kamieni dostałem za to , że piszę po katolicku , ale nie zrażam się.
W każdej społeczności znajdziemy czarne owce ;)


ABOMINATIO EST OMNIS CORPORALIS REQUIES
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 wrz 2012, 20:49

exe pisze:Dziękuję za spoko przywitanie!
Nie mogę tego powiedzieć o niektórych adwersarzach, od których już trochę kamieni dostałem za to , że piszę po katolicku , ale nie zrażam się.
W każdej społeczności znajdziemy czarne owce ;)

Witaj :D
Trochę kamieni dostałeś? Może to są kamienie szlachetne, ale Ty tego jeszcze niestety nie widzisz. :-/

Zależy kto decyduje o tym, że ktoś jest czarną owcą. Widzę, że zaczynasz od drzazgi i belki. Normalka :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
exe
Posty: 236
Rejestracja: 08 wrz 2012, 14:00
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Zabrze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: exe » 08 wrz 2012, 21:18

Stwierdziłem tylko brak ducha biblijnego ,brak który reprezentujesz.
Szukasz potwierdzenia samej siebie.
Normalka ...
Litera zabija. ;)


ABOMINATIO EST OMNIS CORPORALIS REQUIES
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 wrz 2012, 21:58

exe pisze:Stwierdziłem tylko brak ducha biblijnego ,brak który reprezentujesz.


Jak ktoś bez takiego ducha może zobaczyć go u kogoś innego? Nie może.

Szukasz potwierdzenia samej siebie.


A to apropos czego? Piszesz, aby coś tam napisać.

Widzę, żeś mąciciel, zatem pasuję.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 10 wrz 2012, 08:02

Cześć exe:)

witaj wśród róznorodności....dostać po głowie to tu można....Biblią również.......ale tak jest zazwyczaj na chrześcijańskich forach, gdzie każdy reprezentuje ten najsłuszniejszy sposób interpretacji Słowa Bożego....trochę już tego doświadczyłam, nie tylko tu......nie zrażaj się.... :-D


Awatar użytkownika
robluk3822
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: robluk3822 » 10 wrz 2012, 10:06

Cześć :-D


http://ok-word.com/ - Skuteczna nauka jezyka angielskiego.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 wrz 2012, 11:30

witaj ... pliku wykonujacy .... ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 10 wrz 2012, 13:06

Witaj exe, my również cieszymy się, że tu trafiłeś. Jakie jest twoje miejsce w Kościele katolickim, np. czy należysz do jakiejś wspólnoty katolickiej? Jeśli można wiedzieć.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
exe
Posty: 236
Rejestracja: 08 wrz 2012, 14:00
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Zabrze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: exe » 13 wrz 2012, 07:22

Witam serdecznie.
Hm ... :-)

Małgorzata tak szybko rozumie , że nic nie rozumie :-)
( nie gniewaj się złośnico ) :-)

Ja nie jestem na tym forum , by kogokolwiek przekonywać do czegoś :-) i myślę , że to widać.
Ja tylko prezentuję poglądy katolickie i tyle :-)
Wprowadzam więc różnorodność i za to otrzymałem kamienie :-)
Zrażać się ? :-)
A gdzie tam ... :-)
Jestem członkiem wspomagającym Rycerstwo Świętego Michała Archanioła i administruję stroną Któż jak Bóg , jako stroną wspierającą Rycerstwo z ramienia zakonu michalitów .:-)
Zajmujemy się wsparciem modlitewnym kapłanów egzorcystów oraz osób prywatnych proszących o modlitwę o uwolnienie.

Nawiasem mówiąc , widzę sporo postaw fundamentalistycznych na tym forum , które nie mają żadnego wytłumaczenia w byciu człowiekiem innego wyznania !!!

Oj , niedobrze się dzieje.

Bycie bratem i siostrą.
Pewien użytkownik się z tym nie zgadza.
Pytam więc : czy w chwili zagrożenia życia ów użytkownik otrzymawszy moją pomoc i słowo : BRACIE - POMOGĘ CI - powinien przyjąć moją pomoc ?
Jeśli będzie konsekwentny wg swoich poglądów, to nie , lecz o czym świadczyć ma jego postawa ?
Nie tylko pomaganie jest wyrazem miłosierdzia , ale i odpowiednie przyjmowanie daru.
Tak uważam.
Pozdrawiam.


ABOMINATIO EST OMNIS CORPORALIS REQUIES
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 wrz 2012, 19:59

Pytam więc : czy w chwili zagrożenia życia ów użytkownik otrzymawszy moją pomoc i słowo : BRACIE - POMOGĘ CI - powinien przyjąć moją pomoc ?


A dlaczego by nie? Pomoc przyjmie i na pewno udzieli w sytuacji odwrotnej, ale bratem nie jest. Co innego uczynek wiary, a co innego nazewnictwo.

Ze strony Rycerstwa Św. Michała:

"Zadaniem Rycerstwa jest wynagrodzenie Bogu za grzechy ludzkości..."
Człowiek niczym nie może Bogu wynagrodzić, bo cokolwiek ma, ma to od Niego.

exe pisze:( nie gniewaj się złośnico )


Ani się nie gniewam (z góry zakładasz, ze to robię? Masz złe nastawienie do ludzi? Źle ich z góry oceniasz?), ani nie jestem "złośnicą", chyba że zacytujesz mi słowa, które świadczą o tym, ze się złoszczę. Inaczej orzeknę, ze rzucasz oszczerstwa.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
exe
Posty: 236
Rejestracja: 08 wrz 2012, 14:00
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Zabrze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: exe » 14 wrz 2012, 09:20

Czyn jest ściśle związany z rozumieniem.
Pojęciowanie jest konieczne dla rozstrzygania -którego wewnętrzną zasadą jest odniesienie prawdy do woli.
Dlatego stwierdzenie o braku związku pomiędzy czynami i nazewnictwem nie jest uprawnione.

Pełne rozumienie zapisów Rycerstwa jest możliwe przy poniechaniu wyrywania z kontekstu poszczególnych zapisów.
Wystarczy prawość woli.

Każdy katolik wie , na czym polega niemożność wynagrodzenia grzechu przeciw naturze.
Każdy katolik również wie , że to nie oznacza popadania w konformizm nic nie robienia , by nie okazać Bogu gotowości do poniesienia ofiary ku Jego chwale.


ABOMINATIO EST OMNIS CORPORALIS REQUIES

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości