Witam

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lut 2008, 13:00

Kania - madry ptak, dobry grzyb, rozumie o co chodzi :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 01 lut 2008, 13:02

Według definicji protestanta znajdującej się w regulaminie, należy wierzyć w Boga w Trójcy Jedynego, aby być uznanym za protestanta. Armagedon zaś ma w profilu:

"Wierzącym w Boga nie uznającym Trójcy"

Dlatego to go dyskwalifikuje. Problem jednak jest znacznie szerszy, bowiem zaprzeczanie Trójcy nie oznacza automatycznie odrzucenia boskości Ojca, Syna i Ducha Świętego. Niektórzy zielonoświątkowcy (Jesus Only) uznają, że Ojciec, Syn i Duch Święty to jeden Bóg. Też nie byliby jednak zaliczeni do protestantów, gdyż twierdzą, iż Ojciec jest tą samą osobą, co Syn, Syn, co Duch, a Duch, co Ojciec, a ogólnie rzecz biorąc jest to ten sam jeden Jezus Chrystus w różnych rolach - i w każdej z nich jest w pełni Bogiem, zarówno jako Ojciec, jak też jako Syn, jak również jako Duch Święty. Nauka o Trójcy zakłada rozróżnianie Osób i dlatego również ci zieloni też byliby na Forum czerwoni ;-)

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
armagedon
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 22:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: armagedon » 01 lut 2008, 14:12

kania pisze:He, he...
z Tobą jest wszystko ok :)
witam Cię gorąco, chodzi o deklarację swojego wyznania, że nie podpinasz się pod protestantyzm, ale to nie przeszkadza w niczym, więc jesteś zaproszony do dyskusji :)
Mam rację Lash?


Aha bo to zdanie było z błędem. Ale już je odczytałem. Jestem protestantem tak jak i chrześcijanie dnia sobotniego. Nie jestem katolikiem ponieważ znam Biblię. Oprócz sobotników lubię adwentystów. Nie należę do żadnego Kościoła. Byłem kiedyś Świadkiem Jehowy. To jest ten 3 kościół który szanuje. Na razie to chyba tyle. Wierzę w bóstwo Chrystusa i jestem jak najbardziej protestantem. Uważam Lutra za reformatora.


Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 01 lut 2008, 14:59

armagedon pisze: Wierzę w bóstwo Chrystusa i jestem jak najbardziej protestantem. Uważam Lutra za reformatora.
bóstwo czy Bóstwo? Czy Jezus jest równy Ojcu we wszechmocy i czasie istnienia?
Admin


Awatar użytkownika
armagedon
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 22:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: armagedon » 01 lut 2008, 15:37

Admin pisze:
armagedon pisze: Wierzę w bóstwo Chrystusa i jestem jak najbardziej protestantem. Uważam Lutra za reformatora.
bóstwo czy Bóstwo? Czy Jezus jest równy Ojcu we wszechmocy i czasie istnienia?
Admin

Może być z dużej litery. Obie formy poprawne. Wierze w Bóstwo Jezusa bo są wersety na poparcie tego. Nie ma natomiast słowa Trójca Przenajświętsza. Jezus istniał przed stworzeniem materialnego wszechświata. Jezus jest Synem Bożym Jahwy. Jahwe to Ojciec Jezusa.


Jakwoj
Posty: 139
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jakwoj » 01 lut 2008, 18:18

Witam witam ;)
wywiało mnie półtora miesiąca temu do sobotnich. odnalazłem Boga. Witaj Eliaszu :!:


"Człowiek jest samotny, pozostawiony samemu sobie."- Jean-Paul Sartre
Pedro
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2008, 17:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pedro » 01 lut 2008, 18:25

Jakwoj pisze:Witam witam ;)
wywiało mnie półtora miesiąca temu do sobotnich. odnalazłem Boga. Witaj Eliaszu :!:


Który to już raz? 10 czy 11 bodajże...


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 01 lut 2008, 18:32

Jakwoj pisze:Witam witam ;)
wywiało mnie półtora miesiąca temu do sobotnich. odnalazłem Boga. Witaj Eliaszu :!:


Błogosławionej soboty!


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
agar
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2008, 17:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agar » 02 lut 2008, 17:25

WITAM!
Witam i chciałabym zadać parę pytań wyjaśniających.Dlaczego jest wam potrzebna wiedza o moim wyznaniu?mało tego potem z gwiazdką zmienić nie można.hm...
Problem Trójcy dlaczego tak istotny w rejestracji?
Chyba na audiencję w Watykanie są mniejsze wymogi ..
Czy to towarzystwo wzajemnej adoracji??czy do wymiany myśli i wysławianiu Boga są potrzebne te informacje?
Zastanawiałam się po tych wymogach czy wogóle się rejestrować.Nie mam nic do ukrycia w tych sprawach i naogół na dzień dobry zawsze mówię o tym kto jest moim Panem i na jakich zasadach.Chocby ze względu na szacunek wspólokutorów.
Ale jeżeli stawia się mi warunki to chce wiedzieć czemu one mają służyć.
Warunki przyjecia i tak dalej..hmmm....
Proszę o życzliwe wyjaśnienie zebym nie musiała snuć krzywdzących myśli.
Dziękuję


Shalom!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 lut 2008, 17:50

agar pisze: WITAM!
Witam i chciałabym zadać parę pytań wyjaśniających.
:)))))))))) Towje pytania nic ie wyjasnily :D :D :D :D :D :D
agar pisze: Dlaczego jest wam potrzebna wiedza o moim wyznaniu? mało tego potem z gwiazdką zmienić nie można.hm...
Zaby bylo jasny podzial na cztery grypy dyskutantow.
agar pisze: Problem Trójcy dlaczego tak istotny w rejestracji?
Zaby odroznic nietryznitarian od trynitarian.
agar pisze:
Chyba na audiencję w Watykanie są mniejsze wymogi ..
No tak ich szpiedzy wiedza wiecej niz ty o sobie :).
agar pisze: Czy to towarzystwo wzajemnej adoracji??
Z tego co wiem Adotuje sir Tu Boga :)
agar pisze: Czy do wymiany myśli i wysławianiu Boga są potrzebne te informacje?
A czy przeszkadzaja wymieniac sie myslami?
agar pisze: Zastanawiałam się po tych wymogach czy wogóle się rejestrować. Nie mam nic do ukrycia w tych sprawach i naogół na dzień dobry zawsze mówię o tym kto jest moim Panem i na jakich zasadach.Chocby ze względu na szacunek wspólokutorów.
Coz wolnosc :)
agar pisze: Ale jeżeli stawia się mi warunki to chce wiedzieć czemu one mają służyć.
Forum za zalozenia ma sluzyc protestantowm i dlatego zgodnie z definicja protestanta na tym forum konieczne sa te pytania aby uzyskac deklaracje kto jest protestantem:)
agar pisze: Warunki przyjecia i tak dalej..hmmm.... Proszę o życzliwe wyjaśnienie zebym nie musiała snuć krzywdzących myśli. Dziękuję

Tych mysli nie zalecam NIGDY


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 02 lut 2008, 18:46

agar, prawda jest taka że to forum zostało założone przez agentów Opus Dei w celu zbierania informacji o heretykach ... :-)


agar
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2008, 17:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agar » 02 lut 2008, 21:44

Witam!
no co dotyczy wjaśniających pytań to masz racje nic nie wyjaśniły.Bo odpowiedzi są nic nie wyjaśniające.
Czy poziom dyskutantów nie pozwala na rozróznienie w trakcie kto jest kim??Czy musi być wiadome kto trynitarianin a kto nie czemu ta wiedza ma służyc?
Kiedy zaczynasz rozmowę z nieznajomym na ulicy pociągu itp czy zaczynasz od dośc osobistych pytań?wypytujesz o dogamaty??Byłoby to nawet niegrzeczne.
Czasami z poza nich ledwo wystaje Chwała Pańska i trzeba uważać by nie walczyc o swoje dogmaty ale Boża Chwałę.
Niby nic z tych wymogów nie przeszkadza w rozmowie ale...
Jeszcze jedno pytanie,do której grupy zaliczyc by należało łotra z krzyża który uznał Jezusa?
Dociekam dlatego ,że kiedy ktoś jest dociekliwy aż tak, tym samym i mnie do tego upoważnia.
Dzieki i przepraszam jeśli ta dociekliwośc jest powodem nieporozumień ie jest to moim zamiarem,ale jako protestant muszę też protestować.


Shalom!
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 02 lut 2008, 22:09

Agar, witaj :)
Łotr z krzyża nie zdążył się zapisać na forum, więc o nic się go nie pyta.
Mnie to nie przeszkadzało, za to od razu wiadomo kto jest kto. Dla mnie to jest dobre, że nie muszę po 10 razy na dzień pisać, jestem tym czy tamtym, dla każdego jest jasne.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości