Dzień dobry.

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dzień dobry.

Postautor: Piotrek. » 17 gru 2012, 11:44

Witam wszystkich forumowiczów

Przedstawiać się Wam chyba nie muszę , bo nietrudno wywnioskować moje imię z nicka , pod którym tutaj piszę , ale kilka słów o sobie na pewno nie zaszkodzi ;)
Mam 19 i obecnie studiuję inżynierię chemiczną i procesową. Pierwszy raz trafiłem tu ok. 2 m-cy temu , ot tak , zupełnie przypadkowo. Od tamtej pory zaglądam na to forum co jakiś czas. W końcu doszedłem do wniosku , że dobrze było by przyłączyć się , czasem dorzucić swoje dwa grosze do jakiegoś tematu i uzyskać odpowiedź na niejasne i nurtujące kwestie odnośnie innych wyznań , które lubię poznawać , najlepiej bezpośrednio.
Od urodzenia należę do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Pozdrawiam ;-)


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 17 gru 2012, 12:25

witaj Piotrek. :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry.

Postautor: Lash » 17 gru 2012, 12:39

Piotrek. pisze:Witam wszystkich forumowiczów

Przedstawiać się Wam chyba nie muszę , bo nietrudno wywnioskować moje imię z nicka , pod którym tutaj piszę , ale kilka słów o sobie na pewno nie zaszkodzi ;)
Mam 19 i obecnie studiuję inżynierię chemiczną i procesową. Pierwszy raz trafiłem tu ok. 2 m-cy temu , ot tak , zupełnie przypadkowo. Od tamtej pory zaglądam na to forum co jakiś czas. W końcu doszedłem do wniosku , że dobrze było by przyłączyć się , czasem dorzucić swoje dwa grosze do jakiegoś tematu i uzyskać odpowiedź na niejasne i nurtujące kwestie odnośnie innych wyznań , które lubię poznawać , najlepiej bezpośrednio.
Od urodzenia należę do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Pozdrawiam ;-)


Witaj.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 gru 2012, 12:58

Piotrek. pisze:Przedstawiać się Wam chyba nie muszę , bo nietrudno wywnioskować moje imię z nicka


Niech zgadnę... Paweł? ;-)
Piotrek. pisze:Od urodzenia należę do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Super, witaj :-)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 17 gru 2012, 13:43

Witaj :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 17 gru 2012, 15:38

Cześć :-)


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dzień dobry.

Postautor: fauxpas » 17 gru 2012, 23:54

Hej!

Piotrek. pisze:Od urodzenia należę do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

O, jest taki w Szczecinie? Czy to Warszawa?


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 19 gru 2012, 22:06

Warszawa. Kilka parafii reformowanych znajduje się jedynie w centralnej i południowo-zachodniej Polsce. Cała północ to tylko diaspora. Czyli zgodnie ze współpracą KEA i KER , jeśli na danym terenie nie ma któregoś z nich , to ludzie automatycznie przechodzą do drugiego , nie zmieniając swojego wyznania. A kiedy co jakiś czas w zborze pojawia się ksiądz opiekujący się diasporą , to wtedy odbywają się "ich" nabożeństwa.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 19 gru 2012, 22:34

Piotrek. pisze:Warszawa. Kilka parafii reformowanych znajduje się jedynie w centralnej i południowo-zachodniej Polsce. Cała północ to tylko diaspora. Czyli zgodnie ze współpracą KEA i KER , jeśli na danym terenie nie ma któregoś z nich , to ludzie automatycznie przechodzą do drugiego , nie zmieniając swojego wyznania. A kiedy co jakiś czas w zborze pojawia się ksiądz opiekujący się diasporą , to wtedy odbywają się "ich" nabożeństwa.

Rozumiem, dzięki ;]


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 19 gru 2012, 22:43

Nie ma za co ;-)


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 105
Rejestracja: 11 lis 2012, 02:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Angela » 20 gru 2012, 07:36

Cześć ;]


Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 23 gru 2012, 23:39

Od urodzenia należę do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego
.
Super.Pozdrawiam Cię!


Tylko Bogu Chwała!
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 24 gru 2012, 00:39

Piotrek skoro jesteś z KER to może kiedyś się widzieliśmy na Solidarności :)

ja jestem z Kościoła Dobrego Pasterza, u Was w kościele mamy nabożeństwo, zaraz po waszym.

zapraszam do nas :)


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 25 gru 2012, 12:57

Dawid pisze:Piotrek skoro jesteś z KER to może kiedyś się widzieliśmy na Solidarności :)

ja jestem z Kościoła Dobrego Pasterza, u Was w kościele mamy nabożeństwo, zaraz po waszym.

zapraszam do nas :)


A no być może. Dziękuję i również zapraszam , ale dwie 2h wcześniej. :-)

Tak poza tym, czym się różnicie od KER poza praktykowaniem chrztu w późniejszym wieku? :)


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 25 gru 2012, 13:08

Piotrek. pisze:A no być może. Dziękuję i również zapraszam , ale dwie 2h wcześniej.

Chodziłem do Was prawie pół roku :)
jednak Bóg miał dla mnie inną drogę.

Piotrek. pisze:Tak poza tym, czym się różnicie od KER poza praktykowaniem chrztu w późniejszym wieku?

dlaczego w późniejszym?
chrzcimy dzieci tak jak i Wy jako dzieci :)

chociaż jest u Nas kilka osób które zostały ochrzczone w wieku świadomym i osoby które mają dylemat np. ja.

wychodzimy tak naprawdę z jednego pnia kalwinizmu tylko, że tak powiem Wy jesteście kontynentalni a my wyspiarscy.
chociaż tego nie widać w Polsce.
różnice są takie, że kładziemy większy nacisk na świadome uznanie Jezusa jako Pana i Zbawiciela. i tyle.
to moja opinia z obserwacji KER i KDP.



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości