Nieprotestant pragnie was przywitac

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
nieprotestant
Posty: 124
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Nieprotestant pragnie was przywitac

Postautor: nieprotestant » 12 wrz 2008, 01:00

Chciałbym się z wami przywitać. Mam 19 lat. Niedługo zaczynam studia na kierunku matematyka. Moją pasją zawsze były różnego rodzaju łamigówki logiczne, geometria i szachy.
Mam nadzieje, że istnieje Bóg, ale narazie stawiam zdanie warunkowe gdy mówie o Bogu( Jeśli istnieje X to ...). Jak uda mi się udowodnić, że bóg istnieje to przestane używać formy warunkowej i nie będę siebie już nazywał agnostykiem.

Moim celem życiowym to szukanie prawdy i bycie dobrym dla innych ludzi. Moim zdaniem z taką naturalną potrzebą się rodzimy. Ja już od dziecka tak starałem się postępować a więc nie może to być rodzaj indoktrynacji.
Chciałbym jeszcze napisać że was protestantów szanuje i jestem waszym sympatykiem, pomimo, że nienawidzę żadnej formy kultu religijnego. Staram się w was widzieć człowieka szukającego sensu dlatego usprawiedliwiam waszą wiarę. Niestety z tego względu, że bładzicie zawierzając starodawnym kultom, czuje misje, że powinienem pomóc bliźniemu, dokładnie tak jak mówił wasz Jezus. Wydaje mi się, że Jezus mógł być mądrym nauczycielem i filozofem, niestety ludzie później przekształcili i wypaczyli zupełnie jego nauki.
A więc w tym pojednawczym akcencie zakończe mój powitalny post.


,, Szczęśliwy, kto schwyci i roztrzaska o skałę twoje dzieci" - oto słowo boże !!! Czy taki bóg może nazywać siebie miłością?

Rozum mą ,,religią", Mózg moim kościołem. Myślenie mym Bogiem.
Jowi
Posty: 252
Rejestracja: 11 sty 2008, 23:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jowi » 12 wrz 2008, 07:02

Witaj...
Myślę że logika ma się do wiary jak wół do karety.
nieprotestant pisze:Niestety z tego względu, że bładzicie zawierzając starodawnym kultom
- co masz na myśli?
nieprotestant pisze:czuje misje, że powinienem pomóc bliźniemu, dokładnie tak jak mówił wasz Jezus.
Na tym forum niewątpliwie są ludzie którzy czują misję i będą próbować pomóc takiemu jednemu nieprotestantowi, tak jak mówił nasz Jezus.
nieprotestant pisze:Wydaje mi się, że Jezus mógł być mądrym nauczycielem i filozofem, niestety ludzie później przekształcili i wypaczyli zupełnie jego nauki.
Hmmm... tak dobrze znasz Ewangelię? :) A może warto jeszcze doczytać...?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 wrz 2008, 08:09

Witaj!

Jowi pisze:Witaj...
Myślę że logika ma się do wiary jak wół do karety.

Jako matematyk z wykształcenia muszę się niezgodzić ;-) Choć niezgodzę się też, że Objawienie podlega w pełni temu co potocznie zwie się logiką (tj. w "no przecież to logiczne...").

Jowi pisze:
nieprotestant pisze:Wydaje mi się, że Jezus mógł być mądrym nauczycielem i filozofem, niestety ludzie później przekształcili i wypaczyli zupełnie jego nauki.
Hmmm... tak dobrze znasz Ewangelię? :) A może warto jeszcze doczytać...?

W pełni zgadzam się z Jowi :-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 wrz 2008, 08:14

nieprotestant pisze:Mam nadzieje, że istnieje Bóg, ale narazie stawiam zdanie warunkowe gdy mówie o Bogu( Jeśli istnieje X to ...). Jak uda mi się udowodnić, że bóg istnieje to przestane używać formy warunkowej i nie będę siebie już nazywał agnostykiem.

Nie wiem czy wiesz, ale jesteś na drodze do piekła:
"Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim." (Jana 3:36)

nieprotestant pisze:Moim celem życiowym to szukanie prawdy i bycie dobrym dla innych ludzi.
A wiesz czym jest bycie "dobrym" dla Boga? Niczym. "wszystkie nasze dobre czyny są jak splugawione szmaty" (księga Izajasza)
nieprotestant pisze:Moim zdaniem z taką naturalną potrzebą się rodzimy.

Rodzimy się z nikczemną naturą skażoną grzechem Adama i Ewy.
nieprotestant pisze:Ja już od dziecka tak starałem się postępować a więc nie może to być rodzaj indoktrynacji.

Wychodzi więc na to, że indoktrynujesz sam siebie.
nieprotestant pisze:Chciałbym jeszcze napisać że was protestantów szanuje i jestem waszym sympatykiem, pomimo, że nienawidzę żadnej formy kultu religijnego.

Też cię szanuję, ale muszę cię uświadomić, że nienawidzisz Boga.
nieprotestant pisze:Staram się w was widzieć człowieka szukającego sensu dlatego usprawiedliwiam waszą wiarę.

Twoje usprawiedliwienie nie jest nikomu potrzebne.
nieprotestant pisze:Niestety z tego względu, że bładzicie zawierzając starodawnym kultom, czuje misje, że powinienem pomóc bliźniemu, dokładnie tak jak mówił wasz Jezus. Wydaje mi się, że Jezus mógł być mądrym nauczycielem i filozofem, niestety ludzie później przekształcili i wypaczyli zupełnie jego nauki.

Nie ma bardziej błądzącej i zgubionej osoby na świecie od ciebie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 12 wrz 2008, 11:10

nieprotestant pisze:Jak uda mi się udowodnić, że bóg istnieje to przestane używać formy warunkowej i nie będę siebie już nazywał agnostykiem.

oho, ambitnyś.

w razie czego, powodzenia. tylko jaki bóg?

nieprotestant pisze:Niestety z tego względu, że bładzicie zawierzając starodawnym kultom, czuje misje, że powinienem pomóc bliźniemu, dokładnie tak jak mówił wasz Jezus

spoko, my też czujemy misję :)


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 12 wrz 2008, 12:46

nieprotestant pisze:Wydaje mi się, że Jezus mógł być mądrym nauczycielem i filozofem, niestety ludzie później przekształcili i wypaczyli zupełnie jego nauki.

Dowody?
A poza tym - polecam to i to. Jak uczciwie przeczytasz i będziesz miał merytoryczne odpowiedzi na zawarte tam argumenty (których nie ma sensu tutaj przytaczać), to wróć i pogadamy.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 15 wrz 2008, 21:31

Kamil M. pisze:polecam to i to.
Wielkie dzięki za te linki :) Bardzo ciekawe pozycje


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
nieprotestant
Posty: 124
Rejestracja: 08 lip 2008, 10:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nieprotestant » 16 wrz 2008, 01:20

Wiecie że Jezus zwiastował koniec czasów w swoich czasach? Powtarzał że koniec zaprawdę jest bliski. Mija 2000 lat i kupa. natomiast każda epoka była przekonana że to biblijne koniec czasów. Paweł pisał, że pokolenie nie minie a będzie koniec. Jak dzisiaj patrzę na tą zaraze religijną to widzę to samo, jak wielu prorków z biblią w ręku wieszczy koniec czasów bo mamy do czynienia z biblijnymi znakami czasów. Aż na śmiech mnie bierze jak ludzie w swojej naiwności zawierzają takim bredniom. Wystarczy wsiąść biblie do ręki i czytać, i zobaczyć jak ta biblijna bajka sama się obala poprzez tysiące sprzeczności. W biblii nawet zawarty jest spór pomiędzy Jakubem a Pawłem jeden głosi zbawienie z uczynków i wiary a drugi tylko z wiary. Jak się wczyta dokłądnie w te wersy to można bardzo łatwo dojśc do wniosku że Paweł złościł się na gminy które były związane własnie z Jakubem. Był kiedyś o tym fajny film jak znajde link to wam podeśle.

Kamil co do twojego linku to znam je i najbardziej mnie smieszy to że ci wszyscy wasi apologeci jakoś nie potrafią się uzgodnić w swoich opiniach. Każdy wykłada inną teologie na podstawie tych smaych wersetów. totalny absurd. Zresztą patrząc na waszą forumową agresje jak się nawzajem wykłucacie i obrzucacie antychrystami to można jedynie z politowaniem spojrzeć że chrystianizm miałby być jakoby religia miłosci!!!

Mam do was pytanie, jaki dowód musiałbym wam przedstawić abyście bez wahania porzucili waszą religię która jest przyczyną waszego zniewolenia?


,, Szczęśliwy, kto schwyci i roztrzaska o skałę twoje dzieci" - oto słowo boże !!! Czy taki bóg może nazywać siebie miłością?

Rozum mą ,,religią", Mózg moim kościołem. Myślenie mym Bogiem.
Agata
Posty: 112
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata » 16 wrz 2008, 19:04

nieprotestant pisze:Zresztą patrząc na waszą forumową agresje jak się nawzajem wykłucacie i obrzucacie antychrystami to można jedynie z politowaniem spojrzeć że chrystianizm miałby być jakoby religia miłosci!!!

Mam do was pytanie, jaki dowód musiałbym wam przedstawić abyście bez wahania porzucili waszą religię która jest przyczyną waszego zniewolenia?


Z pierwszym - poza ortografią - niestety muszę się zgodzić. Tym bardziej przerażające, że Biblia wyraźnie poucza nas, że tym co ma nas odróżnić od świata i od pogan jest miłość - okazywana nie tylko chrześcijanom, nie tylko zbawionym, ale wszystkim bez wyjątku. To jest chyba to co najbardziej odróżnia naśladowców Chrystusa od innych religii. A przynajmniej powinno.

Co do drugiej części - dowodem na istnienie Boga jest, że tego dowodu nie ma ;)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 wrz 2008, 19:06

Co do drugiej części - dowodem na istnienie Boga jest, że tego dowodu nie ma ;)

No to jest do obgadania. Codziennie widze dowody istnienia Boga, każdy dzień jest dla mnie dowodem że On jest...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Agata
Posty: 112
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata » 16 wrz 2008, 19:08

Riddick pisze:
Co do drugiej części - dowodem na istnienie Boga jest, że tego dowodu nie ma ;)

No to jest do obgadania. Codziennie widze dowody istnienia Boga, każdy dzień jest dla mnie dowodem że On jest...


:D To nie są moje słowa, tylko pewnego bardzo mądrego człowieka.


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 16 wrz 2008, 21:02

nieprotestant pisze:Kamil co do twojego linku to znam je i najbardziej mnie smieszy to że ci wszyscy wasi apologeci jakoś nie potrafią się uzgodnić w swoich opiniach.

Super, że znasz, to teraz przedstaw argumenty polemizujące, jak jesteś taki szeroki w barach [mówiąc obrazowo] ;) Od kiedy trafiłeś na forum, zaśmiecasz je swoimi niemerytorycznymi postami, w których nie masz krztyny konkretu, krztyny źródła. Jesteś fanatykiem kolego i muszę ci zadać pytanie: jaki dowód musielibyśmy ci przedstawić, abyś bez wahania porzucił swój światopogląd, który jest przyczyną twojego zniewolenia?

nieprotestant pisze:W biblii nawet zawarty jest spór pomiędzy Jakubem a Pawłem jeden głosi zbawienie z uczynków i wiary a drugi tylko z wiary. Jak się wczyta dokłądnie w te wersy to można bardzo łatwo dojśc do wniosku że Paweł złościł się na gminy które były związane własnie z Jakubem. Był kiedyś o tym fajny film jak znajde link to wam podeśle.

O ile dobrze pamiętam, to był filmik z NG - sensacyjnopopularnonaukowa szmira. Gratuluje źródeł informacji.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 31 paź 2008, 19:17

A ciągle widzę dowody , że go nie ma/


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości