Ulica Prosta

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ulica Prosta

Postautor: Lash » 16 sty 2008, 10:54

Kapitan Nemo pisze:Polecam stronę Ulica Prosta www.ulicaprosta.net . Na tej stronie zwłaszcza w dziale Apologetyka można znależć sporo ciekawych artykułów krytycznie oceniających niektóre "nowinki" w nauczaniu jakie trafiają do kościołów chrześcijańskich (zwłaszcza zborów charyzmatycznych)...
Z drugiej strony ja chcialbym przestrzec ze niektor gloszone tam nauki nalezy powaznie przemyslec. Np sprawe:
- Przestrzegania Prawa ST przez chrzescijan
- Przymierze - Nowe czy raczej Odnowione...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 sty 2008, 11:01

Kapitan Nemo pisze:Dlatego wskazałem na dział Artykuły-Apologetyka, bo co do innych nauczań na tej stronie też mam mieszane uczucia...
Pytanie czy ta odrobina kwasu w podstwach nie zakwasz i apologetyki. Ale poczytac NA PEWNO warto :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 16 sty 2008, 12:10

Lash:
Pytanie czy ta odrobina kwasu w podstwach nie zakwasz i apologetyki. Ale poczytac NA PEWNO warto :)

Szkoda, ze nie dali ci mozliwosci dokonczenia twojej mysli, bo zostalo na tym, ze wyznajesz "teologie pozytywnego myslenia". :lol:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 sty 2008, 13:14

jj pisze:Lash:
Pytanie czy ta odrobina kwasu w podstwach nie zakwasz i apologetyki. Ale poczytac NA PEWNO warto :)
Szkoda, ze nie dali ci mozliwosci dokonczenia twojej mysli, bo zostalo na tym, ze wyznajesz "teologie pozytywnego myslenia". :lol:
Myslalem ze da sie tam porozmawiac i nawet poteoretyzowac. Ale potem przeczytalem regulamin.. i zrozumialem nawolywania do wyslania do archiwum i uwagi o niebiblijnosci. Na ludzki to wykladajac znaczy - zbanujcie kolesia. Coz zdarza sie... I nawet nie chce mi sie niczego prostowac ...


css
Posty: 276
Rejestracja: 04 lut 2008, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ulica Prosta

Postautor: css » 04 lut 2008, 20:36

Lash pisze:Z drugiej strony ja chcialbym przestrzec ze niektor gloszone tam nauki nalezy powaznie przemyslec. Np sprawe:
- Przestrzegania Prawa ST przez chrzescijan
- Przymierze - Nowe czy raczej Odnowione...


Przepraszam, ale to nieprawda! Nie ma czegos takiego jak nakaz przestrzegania prawa ST na Ulicy Prostej! A z tym drugim to nie wiem o co Ci chodzi... Prosze nie wprowadzac czytelnikow w blad.


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ulica Prosta

Postautor: Quster » 04 lut 2008, 21:45

Lash pisze:...Z drugiej strony ja chcialbym przestrzec ze niektor gloszone tam nauki nalezy powaznie przemyslec. Np sprawe:
- Przestrzegania Prawa ST przez chrzescijan
- Przymierze - Nowe czy raczej Odnowione...


mozesz wyjaśnić szerzej o co ci chodzi w tych punktach ? a szczególnie ten drugi ?


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ulica Prosta

Postautor: Lash » 05 lut 2008, 09:51

css pisze:
Lash pisze:Z drugiej strony ja chcialbym przestrzec ze niektor gloszone tam nauki nalezy powaznie przemyslec. Np sprawe:
- Przestrzegania Prawa ST przez chrzescijan
- Przymierze - Nowe czy raczej Odnowione...

Przepraszam, ale to nieprawda! Nie ma czegos takiego jak nakaz przestrzegania prawa ST na Ulicy Prostej! A z tym drugim to nie wiem o co Ci chodzi... Prosze nie wprowadzac czytelnikow w blad.

1. Nie napisalem ze jest "nakaz przetrzegania" W mojej dyskusji ze Smokiem Wawelskim na forum "ulica prosta" stwierdzil ze Chrzescijan Prawo obowiazuje.
2. Koncepcja w ktorej Nowe przymierze w Jezusie jest odnowionym przymierzem z Izrealem a nie Calkowicie nowym przymierzem. Smok Wawelski podawl strone do takiego opracowania o ktorym napisal ze dobrze wyjasnia jego stanowisko.
Koncepacja ta mowi ze:
Jezus odnowil przymierze z Izraelem wypelniajac je nie ustanawiajac nowego.
wiecej tu:
http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ar ... mierze.pdf


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ulica Prosta

Postautor: Quster » 05 lut 2008, 21:57

Lash pisze:1. Nie napisalem ze jest "nakaz przetrzegania" W mojej dyskusji ze Smokiem Wawelskim na forum "ulica prosta" stwierdzil ze Chrzescijan Prawo obowiazuje.

Chodzi o Prawo Mojżeszowe ? i czy możesz podać link do tych słów ?

Lash pisze:2. Koncepcja w ktorej Nowe przymierze w Jezusie jest odnowionym przymierzem z Izrealem a nie Calkowicie nowym przymierzem. Smok Wawelski podawl strone do takiego opracowania o ktorym napisal ze dobrze wyjasnia jego stanowisko.
Koncepacja ta mowi ze:
Jezus odnowil przymierze z Izraelem wypelniajac je nie ustanawiajac nowego

Tu też jeśli możesz to link do waszej rozmowy, jestem ciekawy i chciałbym poczytać


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ulica Prosta

Postautor: Lash » 06 lut 2008, 10:42

quster pisze:
Lash pisze:1. Nie napisalem ze jest "nakaz przetrzegania" W mojej dyskusji ze Smokiem Wawelskim na forum "ulica prosta" stwierdzil ze Chrzescijan Prawo obowiazuje.

Chodzi o Prawo Mojżeszowe ? i czy możesz podać link do tych słów ?
Lash pisze:2. Koncepcja w ktorej Nowe przymierze w Jezusie jest odnowionym przymierzem z Izrealem a nie Calkowicie nowym przymierzem. Smok Wawelski podawl strone do takiego opracowania o ktorym napisal ze dobrze wyjasnia jego stanowisko.
Koncepacja ta mowi ze:
Jezus odnowil przymierze z Izraelem wypelniajac je nie ustanawiajac nowego

Tu też jeśli możesz to link do waszej rozmowy, jestem ciekawy i chciałbym poczytać

Jesli jestes na obydwu forumach pod takim samym nickiem to jest to TWOJ temat :)
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... sc&start=0

Dolaczylem sie do dyskusji na stronie 3.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ulica Prosta

Postautor: Quster » 06 lut 2008, 18:45

Lash pisze:...
Jesli jestes na obydwu forumach pod takim samym nickiem to jest to TWOJ temat :)
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... sc&start=0

Dolaczylem sie do dyskusji na stronie 3.


i tam są te poglady Smoka ? popatrze


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 lut 2008, 08:47

A ja sobie wczoraj troche pomyslalem o prostej.
Mam kilka pytan.
1. Czy ktos zna tych ludzi osobiscie!
2. Dalczego nie jest ujawnione gdzie mozna zobaczyc owoce ich pracy zbor itp!
3. Dlaczego wszystkich krytykuja a np Podaja Wilkirsona jako zdrowego pastora podczas gdy jego kilka proroctw sie ie spelnilo.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 18 lut 2008, 09:42

Kogo osobiście? Dubisa i jego grupę (jak to nazwać)? Oni odeszli od zielonych w Krakowie jak było tam nauczanie modlitwy wstawienniczej i byli u baptystów. Teraz nie wiem co robią. Tych co piszą na ulprostej nie znam, ale nie mam ochoty.
Nauczanie o zakrywaniu głowy było dziwne. Znałam to już wcześniej, ale tam urosło to do bożka niemal. Kobieta-mężatka miała przykrywać głowę, ale zauważyłam, że tylko dwie to robią. Odpowiedzieli mi, że reszta nie czuje się tego godna. :whata:
Nie krytykuję ich, bo znam osobiście parę osób i ich życie, ale nie myślę tak jak oni.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 lut 2008, 09:47

Cynthia pisze:Kogo osobiście? Dubisa i jego grupę (jak to nazwać)? Oni odeszli od zielonych w Krakowie jak było tam nauczanie modlitwy wstawienniczej i byli u baptystów. Teraz nie wiem co robią. Tych co piszą na ulprostej nie znam, ale nie mam ochoty.
Nauczanie o zakrywaniu głowy było dziwne. Znałam to już wcześniej, ale tam urosło to do bożka niemal. Kobieta-mężatka miała przykrywać głowę, ale zauważyłam, że tylko dwie to robią. Odpowiedzieli mi, że reszta nie czuje się tego godna. :whata:
Nie krytykuję ich, bo znam osobiście parę osób i ich życie, ale nie myślę tak jak oni.
Dzieki
Mam wrazenie ze wpadli w nadmierna krytyke wszystkiego co sie rusza dookola i nie maj w tym umiaru :(.
To juz nam przynajmniej nazwiska ludzi...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości