Dla charyzmatyków - kazania Andrew Wommack

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 kwie 2014, 15:05

Małgorzata pisze:I ty uważasz, ze mając 19 lat jesteś na tyle dojrzały, aby uznać coś za manipulację? A czy dopuszczasz taką sytuację, że to może szatan podpowiada ci ?


Jeśli coś jest jawnie sprzeczne z Biblią, to tak każdy jest w stanie dostrzec manipulację, a taką jest mowa, że Bóg nie kontroluje wszystkiego.

Małgorzata pisze:A z tym się nie zgadzam zupełnie. Choćby przykład mojego zboru. O kasie, willach czy drogich samochodach w ogóle się nie mówi, bo ludzie biedni i bez pracy. Nieustanne prośby o zdrowie i podstawowe rzeczy potrzebne do egzystencji. I tak jakby nic. Moim zdaniem brak zaufania, brak powierzenia swojego życia Bogu. A przecież jest napisane, że mamy najpierw szukać Królestwa Bożego, a wszystko inne będzie nam dodane. Nie chodzi tu o nastawienie człowieka na cielesne, tylko na braku ufności w Boze Słowo.


Czyli lepiej mówić, że Bóg chce im wszystko dać? Oczywiście, że Bóg błogosławi jeśli się go szuka i się mu służy, ale nie jest to równoznaczne z tym, że będzie się pławić w luksusach, a tak głoszą to kaznodzieje RW. Jeden mówił nawet, ze jak ludzie widzą jego ogromny dom i Rolls Royce'a w garaży, to wiedzą, że Bóg jest w Niebie. Co to ma być :?: :!: (Nie pamiętam nazwiska, bo czytałem to w jednej książce, dosyć dawno).

Magnezik pisze:Jezus pokonał Diabła na krzyżu i wierzący dzięki temu występują przeciwko Szatanowi w imieniu Jezusa.


Jak już ktoś napisał, pokonał moc diabła, ale nie samego diabła.

Nie mówię tutaj o bierny siedzeniu w ławce jak próbujesz to przedstawić, ale o mówieniu, że Bóg wszystkiego nie kontroluje i diabeł robi co chce. Gdyby tak było, to już dawno by pozarzynał wierzących.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 01 kwie 2014, 15:15

Effata Na prawdę nie mam czasu pisać, także ostatnia wypowiedz.
Diabeł robi to na co zezwala mu jego oszustwo nad człowiekiem,
robi to na co zezwala mu człowiek trwający w grzechu.
Nawet nie wiesz ilu zarżniętych duchowo wierzących widziałem i widzę.

Edytowane: Effata Już nic nie będę pisał ze względu na brak czasu ale mam jeszcze tylko jedno pytanie.
Skoro wszystko jest wolą Bożą to grzech też jest wolą Bożą?
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 15:30 przez Magnezik, łącznie zmieniany 1 raz.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2014, 15:28

Effata pisze:Czyli lepiej mówić, że Bóg chce im wszystko dać?

Absolutnie nie! Nie wiem, skąd takie przypuszczenie.
Effata pisze:Jeśli coś jest jawnie sprzeczne z Biblią, to tak każdy jest w stanie dostrzec manipulację

Sam dobrze wiesz, choćby z tego forum, ze to, co dla jednego jest sprzeczne, dla drugiego nie nawet wśród chrześcijan, bo to kwestia interpretacji.
Effata pisze:że Bóg wszystkiego nie kontroluje i diabeł robi co chce.

Diabeł to chciałby dla człowieka samo zło, ale może tyle, ile Bóg mu pozwoli zdziałać.

W Biblii jest wyraźnie napisane, ze chrześcijanin jest na wojnie.
Ef.6:12 "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.
13 Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się".
My, chrześcijanie, mamy walczyć, a nie ciągle prosić Boga, aby walczył za nas.
Zauważyłeś, ze zbroja Boża nie ma ochrony na plecach człowieka? Dlaczego? Bo chrześcijanin nie ma rezygnować z walki, ma iść do przodu, bo każda ucieczka (odwrócenie się i bieg w przeciwnym kierunku) grozi atakiem na nieosłonięte części.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 kwie 2014, 15:32

W jaki sposób Jezus pokonał szatana? Ano był posłuszny swojemu Ojcu aż do śmieci krzyżowej. I to się chyba nam wydaje zbyt trudne bo jak wszechwładny Bóg posłał swojego syna aby to wszystko się stało. Ale on musiał stanąć pośrodku aby być wywyższony i wszystkich do siebie pociągnąć. I my też zwyciężamy okazując posłuszeństwo i wielu cierpiało i zginęło dla Chrystusa. Zwyciężyli gdyż nie umiłowali swego życia aby raczej je wybrać .. Postąpili zgodnie z wolą Bożą.

Jeżeli mieczem którym jest Słowo Boże zwyciężamy to jak zwyciężamy? Jak nim walczyć? Jak szatan przyszedł do Chrystusa to powiedział „powiedz, aby te kamienie stały się chlebem”. Co tam. Dobra rzecz. Prawda? Bo był głodny. Ale nie. Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara, a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 kwie 2014, 15:56

Magnezik pisze:Diabeł robi to na co zezwala mu jego oszustwo nad człowiekiem,
robi to na co zezwala mu człowiek trwający w grzechu.
Nawet nie wiesz ilu zarżniętych duchowo wierzących widziałem i widzę.


No właśnie, nic ponad to.

Magnezik pisze:Edytowane: Effata Już nic nie będę pisał ze względu na brak czasu ale mam jeszcze tylko jedno pytanie.
Skoro wszystko jest wolą Bożą to grzech też jest wolą Bożą?


Nie wszystko jest wolą Bożą. Na początku trzeba zadać sobie pytanie co jest wolą Bożą dla naszego życia. Jeśli się zastanowimy, to wyjdzie na to, że grzech nią nie jest ;-)

Małgorzata pisze:Sam dobrze wiesz, choćby z tego forum, ze to, co dla jednego jest sprzeczne, dla drugiego nie nawet wśród chrześcijan, bo to kwestia interpretacji.


Akurat na forum nie spotkałem się z poglądem, że Bóg nie sprawuje całkowitej kontroli nad wszystkim.

Małgorzata pisze:W Biblii jest wyraźnie napisane, ze chrześcijanin jest na wojnie.
Ef.6:12 "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.
13 Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się".
My, chrześcijanie, mamy walczyć, a nie ciągle prosić Boga, aby walczył za nas.


Zgadza się i nie przeczę temu.

Małgorzata pisze:Zauważyłeś, ze zbroja Boża nie ma ochrony na plecach człowieka? Dlaczego? Bo chrześcijanin nie ma rezygnować z walki, ma iść do przodu, bo każda ucieczka (odwrócenie się i bieg w przeciwnym kierunku) grozi atakiem na nieosłonięte części.


No przecież jest pancerz, który ochrania z przodu i z tyłu :-P Tylko czym dla Ciebie w praktyce jest walka z szatanem?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2014, 16:42

Effata pisze:Akurat na forum nie spotkałem się z poglądem, że Bóg nie sprawuje całkowitej kontroli nad wszystkim.

Ja też nie. I ja również tak nie twierdzę.
Effata pisze:Tylko czym dla Ciebie w praktyce jest walka z szatanem?

Tak jak Biblia mówi: List św. Jakuba 4:7 "Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was".
Po prostu walka jest mówieniem "nie" diabłu, sprzeciwianiem się jego działalności w Imieniu Jezusa Chrystusa.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 01 kwie 2014, 16:48

Nie mam czasu, miałem nie pisać ale weszłam, rzuciłem okiem i muszę napisać.

Bóg nie sprawuje całkowitej kontroli nad wszystkim
To stwierdzenie zależy od tego co przez to rozumiesz
bo brzmi to jak skrót myślowy który stwarza więcej
pytań niż odpowiedzi i z tond tyle wywodów jak powyżej.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 kwie 2014, 18:21

Małgorzata pisze:Po prostu walka jest mówieniem "nie" diabłu, sprzeciwianiem się jego działalności w Imieniu Jezusa Chrystusa.


Podaj przykład praktyczny. Z życia codziennego :-P Chcę wiedzieć jak Ty to czynisz, tak po prostu.

Magnezik pisze:Bóg nie sprawuje całkowitej kontroli nad wszystkim
To stwierdzenie zależy od tego co przez to rozumiesz
bo brzmi to jak skrót myślowy który stwarza więcej
pytań niż odpowiedzi i z tond tyle wywodów jak powyżej.


(29) Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli? A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego. (30) Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone.

Bóg ma kontrolę nad wszystkim, nawet nad przysłowiowymi wróblami.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2014, 18:27

Podaj przykład praktyczny. Z życia codziennego :-P Chcę wiedzieć jak Ty to czynisz, tak po prostu.

Mam chęć zrobienia czegoś, co na pewno nie będzie podobało się Bogu. Mówię: "Precz szatanie w Imieniu Jezusa Chrystusa". I tyle.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 01 kwie 2014, 20:19

Bóg ma kontrolę nad wszystkim, nawet nad przysłowiowymi wróblami.


Zależy co przez to chce się powiedzieć.

Effata
Szatan jest sługa Bożym czy przeciwnikiem Boga i ludzi ??

(Szatan - oskarżyciel, przeciwnik
Diabeł - oskarżyciel, oszczerca )


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 01 kwie 2014, 23:31

Magnezik pisze:Effata
Szatan jest sługa Bożym czy przeciwnikiem Boga i ludzi ??


Oczywiście, że jest przeciwnikiem.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 02 kwie 2014, 00:01

Effata Czy ten przeciwnik musi o wszystko pytać Boga, czy są pewne prawa które dają mu wolność działania w pewnych granicach?


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 02 kwie 2014, 00:06

Magnezik, nie musi pytać Boga, bo ma pewien zakres władzy, ale ostateczną kontrolę sprawuje Bóg.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 02 kwie 2014, 09:23

nie musi pytać Boga, bo ma pewien zakres władzy


Myślę, że Wommack-owi kiedy pisze "Bóg nie sprawuje całkowitej kontroli nad wszystkim"
chodzi właśnie o pewien zakres władzy Szatana.
Jeśli Szatan o wszystko musi pytać Boga i nie ma zakreślonego pola działania bez pytania
to w tedy Szatan staje się sługą Bożym a nie przeciwnikiem Bożym.

To, że Boga nie da się przechytrzyć to inna sprawa.
To, że Bóg potrafi bronić a Jezus wstawia się za świętymi to też inna kwestia.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 kwie 2014, 13:48

Effata pisze:Magnezik, nie musi pytać Boga, bo ma pewien zakres władzy, ale ostateczną kontrolę sprawuje Bóg.

No i o to chodzi. Czuję, że często spieramy się niepotrzebnie, bo jeden o pierniku mówi, a drugi o wiatraku, a na myśli oboje mamy ...kwiatek :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości