Studium Księgi Ezechiela

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Studium Księgi Ezechiela

Postautor: Aolsza » 11 sty 2016, 15:40

Polecam ku czytywaniu i pisaniu własnych przemyśleń (jest taka możliwość w komentarzach) na blogu ze studium Księgi Ezechiela, które znajduje się pod adresem; http://ezechiela.blogspot.com


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Księgi Ezechiela

Postautor: Aolsza » 17 wrz 2016, 18:21

Zachęcam do rozważań nad treścią Księgi Ezechiela

Najbardziej znanym fragmentem z Księgi Ezechiela jest wizja Doliny Suchych Kości. Jest ona piękną ilustracją do poprzedniego, 36 rozdziału. Zachęcam do rozważań nad tym rozdziałem. http://ezechiela.blogspot.com

Mam też do Ciebie prośbę, jeśli już przeczytałeś/aś Księgę Ezechiela to proszę, abyś podzielił/a się ze mną Twoimi refleksjami nad jej treścią. Czy według Ciebie księga Ezechiela zawiera ważne ponad czasowe przesłanie dla naszego pokolenia. Będę wdzięczny gdy podzielisz się ze mną swoją opinią.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Bożego błogosławieństwa

Andrzej Olszewski
mój e-mail andrzej.olszewski@list.pl


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Studium Księgi Ezechiela

Postautor: Zbyszekg4 » 17 wrz 2016, 18:36

Cenię tego blogera Andrzeja z DG; zacząłem wraz z nim sledzić Ezechiela, ale na razie jestem dopiero na początku; pójdę dalej...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Studium Księgi Ezechiela

Postautor: Noemi » 17 wrz 2016, 22:02

warto poswiecic czas na studium Ezechiela .


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Księgi Ezechiela

Postautor: kontousunięte1 » 17 wrz 2016, 22:05

Może to śmieszne, ale ilekroć czytam tą księgę mam nieodparte wrażenie, że to opisy UFO. ;-)


Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Księgi Ezechiela

Postautor: Aolsza » 04 paź 2016, 18:55

"Jahwe przemówił do mnie w te słowa: Synu człowieczy, zwróć swe oblicze na Goga w krainie Magog, naczelnego księcia [ludów] Meszek i Tubal. Prorokuj przeciw niemu i mów: Tak mówi Pan, Jahwe: Oto Ja jestem przeciw tobie, Gogu, naczelny książę Meszek i Tubal. Zawrócę cię i włożę wędzidło w twoje szczęki. Wyprowadzę ciebie i całe twoje wojsko: konie i rycerzy, wszystkich doskonale uzbrojonych, olbrzymią rzeszę z tarczami i puklerzami, wszystkich władających mieczem. Paras, Kusz i Put będą razem z nimi, [uzbrojeni w] puklerze i szyszaki. Gomer i wszystkie jego oddziały, Dom Togarma z dalekiej północy i wszystkie jego zastępy, liczne narody będą z tobą." Ezechiela 38:1-6

Kim jest Gog ? Skąd pochodzi ? Kto uczestniczy w Bitwie ? Kiedy wybuchnie ( a może już była) ?

"A gdy się skończy tysiąc lat, szatan zostanie zwolniony z więzienia. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, aby ich zgromadzić na bój. A liczba ich jak piasek morski. I rozlali się jak ziemia szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. A od Boga z nieba zstąpił ogień i pochłonął ich." Objawienie 20:8

"Oto dzieje rodu synów Noego: Sema, Chama i Jafeta, gdy po potopie urodzili się im synowie. Synami Jafeta są: Gomer, Magog, Madai, Jawan, Tubal, Meszech i Tiras. Synami Gomera są: Aszkanaz, Rifat i Togarma. Synami Jawana są: Elisza, Tarszisz, Kittim i Dodanim. Od nich wywodziły się narody wyspiarzy podzielone według swoich krajów i według swoich języków i plemion w narodach swoich." Rodzaju 10:1-5,

Proszę podziel się z innymi swoimi przemyśleniami w tym temacie, możesz to zrobić poprzez profil studium na FB.

https://www.facebook.com/Prorok-Ezechiel-1487491881574194/


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Księgi Ezechiela

Postautor: Aolsza » 22 paź 2016, 15:02

Informuję, że na stronę ze studium Księgi Ezechiela dodałem kolejną część rozważań w wersji PDF -

9. Księga Ezechiela - Rozdziały 33-37

Zachęcam do pobierania, rozważania i udostępniania innym osobom. Serdecznie pozdrawiam.

http://ezechiela.blogspot.com/2016/06/studium-ksiegi-ezechiela-w-plikach-pdf.html


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studium Księgi Ezechiela

Postautor: Aolsza » 28 sty 2017, 13:15

Dzisiejszy wpis na blogu http://ezechiela.blogspot.com/ kończy internetowe studium Księgi Ezechiela, jakie prowadziłem w latach 2015 - 2016. Pozostanie nam tylko jeszcze jedno opracowanie, tekst na temat proroka Ezechielu. Czego możemy się nauczyć od proroka Ezechiela ? Chciałbym jednak, aby ten tekst powstał przy udziale czytelników studium. Dlatego jeżeli spotkałeś/aś się z prorokiem Ezechielem, poznałeś/aś go i przyjrzałeś/aś się jemu, to proszę napisz coś na temat tego spotkania.

Jestem przekonany, że ta Księga odegra ważną i wyjątkową rolę w czasach ostatecznych, dla naszego pokolenia, dla chrześcijan i dla Żydów. Dlatego zachęcam wierzących w Polsce i poza jej granicami do czytywania i studiowania tej zapomnianej Księgi.

Zachęcam Was, aby poświęcić czas na przeczytanie Księgi Ezechiela. Możecie to zrobić indywidualnie lub w małych grupach. Będzie mi miło, jeżeli będziecie czytać i zachęcać innych do czytywania moich przemyśleń związanych z proroctwem Ezechiela. Niech Pan Bóg nam błogosławi i nasze rozważania nad Jego Słowem


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość