list od Pana Boga

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

list od Pana Boga

Postautor: markulus » 23 mar 2009, 18:51



"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 mar 2009, 19:17

Markulus, a jakie pierwsze słowa wypowiedział Jan Chrzciciel, gdy zaczął głosić - sprawdź w Biblii. Przy okazji, zerknij też jakie pierwsze słowa wypowiedział Chrystus...

Nie gniewaj się, ale uważam, że ten sfabrykowany list wcale nie jest od Boga, gdyż On powiedział, że "nazbierają sobie nauczycieli..." - sam wiesz co dalej... :-?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 23 mar 2009, 19:33

Axanna pisze:Nie gniewaj się, ale uważam, że ten sfabrykowany list wcale nie jest od Boga, gdyż On powiedział, że "nazbierają sobie nauczycieli..." - sam wiesz co dalej...

a ja znam przynajmniej 2 osoby, które oddały swoje zycie Jezusowi po przeczytaniu owego listu ;-)
Zamiesciłem go nie dla chrzescijan poprawnych teologicznie ale dla tych co sie źle mają oraz dla tych co Pana Jezusa jeszcze nie poznali
Jezeli jednak administracja zadecyduje by ten temat usunać to nic na to nie poradze


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 mar 2009, 19:48

Oj, no po co od razu usuwać?

Administracja zresztą może mieć inny pogląd w tej sprawie - ja wyrażam tylko swoje subiektywne zdanie, nikt nie musi się zgadzać.

Jan Chrzciciel i Chrystus zaczęli głosić od "upamiętajcie się..." - i wcale nie głosili "poprawnym teologicznie chrześcijanom". Fakt, że ktoś obejrzy tego linka i się nawróci moim zdaniem nie usprawiedliwia głoszenia "zmienionej ewangelii", jak uważam, że jest w tym filmiku. To w ogóle nie jest ewangelia, a człowiek nawrócić się może w ogóle bez żadnego głoszenia przecież.

Chrystus nakazał "nauczać wszystkiemu", a nie tylko temu co uszy łechcę... - "Ja cie kocham, ja cię chcę dać, zostałeś stworzony doskonałym... ach......" - to jest ewangelia? A gdzie o grzechu? gdzie o Ofierze w ogóle? "Jezus przyszedł, aby ci powiedzieć o miłości..." - a nie po to przyszedł, żeby zapłacić za mój grzech? - tego dzisiaj już prawie się nie głosi, słychać tylko zewsząd, jak to "Bóg miłością jest" - i na tym koniec.

Ostrzeżenia Biblijne o "uzbieraniu nauczycieli, co głosić będą nauki, co uszy łechcą.... a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona" - co oznaczają? że co - kłamstwa będą głosić? Uważam, że nie, bo nie piszę, że kłamstwa... szatan jest za sprytny, żeby jawnymi kłamstwami kogoś zwodzić. Półprawda - o tak, to są właśnie "łechcące uczy nauki" przez które droga prawdy pohańbiona jest.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 23 mar 2009, 20:07

markulus pisze:a ja znam przynajmniej 2 osoby, które oddały swoje zycie Jezusowi po przeczytaniu owego listu ;-)


Chwała Bogu!!! :)


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 mar 2009, 20:20

Ciekawe ile ludzi, dzięki podobnemu głoszeniu "ewangelii", zostało i zostanie zwiedzonych - że chrześcijaństwo tylko po to, aby brać, bo przecież "tatuś obiecał, że chcę dać..." :-?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 23 mar 2009, 20:23

Axanna pisze:Ostrzeżenia Biblijne o "uzbieraniu nauczycieli, co głosić będą nauki, co uszy łechcą.... a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona" - co oznaczają? że co - kłamstwa będą głosić? Uważam, że nie, bo nie piszę, że kłamstwa... szatan jest za sprytny, żeby jawnymi kłamstwami kogoś zwodzić. Półprawda - o tak, to są właśnie "łechcące uczy nauki" przez które droga prawdy pohańbiona jest.

Strona ta zawiera wiele kłamstw, jak to, że "By poznać Boga, wystarczy modlitwa".
Nie ma się co dziwić, strona jest współtworzona przez katolicką "Oazę" oraz znajduje się tam świadectwo prawosławnego popa, jako wzór chrześcijanina (w rosyjskiej wersji strony).

Jest tam także całkowicie biblijny "Wywiad z Bogiem" i o dziwo jest tam zawarty dekalog w wersji biblijnej.
http://www.szukajacboga.com/?p=wywiad_z_bogiem

Więc może jest to dobre źródło dla podsunięcia katolikom i może tym chętniej będą czytać tę stronę gdy zobaczą, że tworzą ją katolicy?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 mar 2009, 21:41

O grzechu i o Piekle już się Siostro nie mówi w wielu Kościołach Ewangelicznych, a przynajmniej nie na Ewangelizacjach. Niestety, przykre ale zbyt często prawdziwe... No ale w końcu wystarczy tylko przekonać, dobrze sprzedać, aby się pomodlił... w końcu Duch Święty nie sprawia w człowieku Nowego Narodzenia, według własnej Woli, gdy się głosi Dobrą Nowinę... Ale to taka smutna reflekcja off-topic w sumie :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa smutne grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 mar 2009, 21:59

No... mnie też to zasmuca, Bracie... i tak jakoś się wydaje, że w takich wypadkach wcale nie o nowonarodzenie chodzi, tylko o statystyki, czy o coś w tym rodzaju... :-|


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 mar 2009, 22:23

Może nie zawsze o statystyki. Jednak zastanawiające jest to jak łatwo przychodzi naszym Kościołom (tak, całym wspólnotom, nie tylko jednostkom) głoszenie jakiś nowinek w postaci czterech prawd duchowego życia (jako swego rodzaju "streszczenia Ewangelii") czy też utożsamianie nowo narodzenia z odklepaniem "modlitwy grzesznika", w przeciwieństwie do zwrócenia się do Słowa Bożego aby zasięgnąć rady w tychże kwestiach. Choć muszę przyznać, że z kilkoma Braćmi gdy o tym rozmawiałem to zwrócili się do Słowa Bożego i niewątpliwie Duch Święty ich w tym poprowadził i jestem przekonany, że będzie prowadził dalej aż do końca ich ziemskiego życia (to bardzo wierni Słudzy Chrystusa, sam im do pięt nie dorastam). Więc muszę przyznać, że nie raz (wręcz cały czas!) mnie nasz Ojciec bardzo mile zaskakuje w sposobie w jaki działa przez swoje Słowo :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 mar 2009, 22:34

To się cieszę, fantomiku... a ja jakoś nie mogę się pochwalić tym samym - zbyt częstym miłym zaskoczeniem...

Nie tak dawno pewna znajoma dziewczyna, katoliczka, oznajmiła, że idzie na "drogę krzyżową"... Porozmawiałyśmy trochę o tym, bo zapytałam co to takiego i się dowiedziałam, że to "takie piękne, duże gwozdzie leżą, a oni chodzą od stacji do stacji - czyli od obrazu, do obrazu...", kiedy zapytałam ją po co, to powiedziała, że nie wie...

A po jakimś czasie dałam jej kasetę Kulca o Jezusie - tak pięknie mówi o Panu, że sama mogłabym słuchać bez przerwy...

Ale za parę dni owa dziewczyna przynosi mi kasete z powrotem, mówiąc, że tylko zaczęła słuchać, ale nie ma czasu... - "idę dziś na drogę krzyżową"... :-/

P.S. nie wiem czemu o tym akurat przypomniałam, bo temat chyba troszeczkę inny...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 mar 2009, 16:20

A ja tam na 4 Prawa nie narzekam

By moze to i kiepskie narzedzie ale okazlo sie skuteczne
i nawet jak z tych co "uwierzyli" w ten sposób odpadloby 75 % to i tak mamy miliony zbawionych dzieki uzyciu tego narzedzia.

Jak zwykle Pawel sie nie mylil
Filipian 1.8-15


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
joann
Posty: 127
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: joann » 24 mar 2009, 17:52

Bałabym się komukolwiek pokazać ten ,,list"... Fakt, że Bóg mówi na kartach Pisma o swojej miłości ale nie można sobie tak o wyrywać z kontekstu bo wtedy z takiego czegoś wychodzi kłamstwo a pozyskiwać ludzi przez kłamstwo- ohyda :(.
Czasem sobie myślę, że niektórzy chrześciajnie mają nienawróconych za idiotów :/ bo sądzą, że wystarczy kilka pociesznych tekstów i już. Chociaż z drugiej strony jak ktoś jest chrześcijaninem to nie będzie zasypywał takimi cukierkowatymi rzeczami, więc nie wiem co myśleć o autorach tego listu.... Zniekształcone chrześcijaństwo?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 24 mar 2009, 19:12

No i się zgadzam z Joann, bo nic nie usprawiedliwia głoszenia zmienionej ewangelii, wręcz Biblia coś wspomina, że kto głosi inną ewangelie niech będzie przeklęty i nic tu nie ma do rzeczy, że ktoś się nawrócił - to nie jest zasługa tych co przedstawiają niby "ewangelie" w smacznie-strawny sposób, to jest zasługa Ducha Świętego, gdyż to jest obietnica Pańska, że kto szuka, ten znajdzie...

Ponadto nie można porobić właściwych statystyk w tej kwestii - ile się nawróciło naprawdę, a ile tylko pozornie - na cukierkowatą "ewangelie". Prawdziwe bowiem nawrócenie jest powiązane z pokutą, a bez pokuty nie ma nawrócenia - tak uważam, lecz podobne zwiastowanie jakoś do pokuty wcale nie pobudza jakoś...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 mar 2009, 20:48

Lash pisze:A ja tam na 4 Prawa nie narzekam

By moze to i kiepskie narzedzie ale okazlo sie skuteczne
i nawet jak z tych co "uwierzyli" w ten sposób odpadloby 75 % to i tak mamy miliony zbawionych dzieki uzyciu tego narzedzia.

Jak zwykle Pawel sie nie mylil
Filipian 1.8-15

Tak Bóg zbawia mimo głoszenia tych czterech praw. Co jednak nie jest wg. mnie usprawiedliwieniem na złe nauczanie i głoszenie tej 'wersji' Ewangelii.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości