Ewangelizacja

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ewangelizacja

Postautor: Norbi » 26 mar 2009, 14:52



Diener
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Diener » 26 mar 2009, 16:20

Miałem okazję widzieć na żywo w innej trochę wersji -> tutaj :) Wystąpił w niej nawet jeden z tutejszych forumowiczów, niejaki Lii


"(...) Lecz ja i dom mój służyć będziemy Panu" (Joz 24, 15 BW)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 mar 2009, 16:57

Diener pisze:Miałem okazję widzieć na żywo w innej trochę wersji -> tutaj :) Wystąpił w niej nawet jeden z tutejszych forumowiczów, niejaki Lii


Czy wy jesteście z KBwCH w Zielonej Górze?????


Diener
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Diener » 26 mar 2009, 20:38

Nie, żaden z nas :)


"(...) Lecz ja i dom mój służyć będziemy Panu" (Joz 24, 15 BW)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 mar 2009, 21:13

Diener pisze:Nie, żaden z nas :)


hm.. wyciągnąłem taki wniosek oglądając resztę materiałów autora, podanego przez Ciebie filmu, bo przedstawiają one ludzi z tamtej wspólnoty :)


Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 27 mar 2009, 11:43



Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 01 kwie 2009, 21:59

Jowi też w tym brała udział.. filmik jest na stronie jej zboru. Szczerze to mam mieszane uczucia.

A propo ewangelizacji..

nie mogę pojąć jednej rzeczy. Moje rozmowy zazwyczaj wyglądają mniej więcej w ten sposób i mnie to przeraża

xyz: (cośtam cośtam), tak więc jeszcze trochę nagrzeszę i wtedy pójdę do spowiedzi :) <he he>
ja: <załamany> wiesz, ja inaczej podchodze do tych spraw..
xyz: tak? <zdziwienie>
ja: tak, wiesz ja jestem protestantem. 2 lata temu nawróciłem się i odszedłem od Kościoła Katolickiego, ponieważ czytałem Biblię i porównałem z nauczaniem Kościoła Katolickiego i zauważyłem, że Kościół katolicki naucza czego innego niż Biblia i
xyz: aha.. wiesz, ja jestem katolikiem i nie chce się wgłębiać [i tutaj daje mi wyraźnie znać, że nie chce kontynuować rozmowy]
ja: <załamanie> możemy pogadać kiedyś o Bogu, Biblii
xyz: nie, nie :) [i coś tam, że on jest katolikiem i koniec tematu]
ja: :-|

nie rozumiem ludzi. dlaczego nie interesuje ich prawda, a wolą żyć w błogiej nieświadomości. czy wszyscy ludzie tacy są? :/ bo z mojego doświadczenia wynika, że tak :/ czy jest sens dalej drążyć temat związany z wiarą z takimi ludźmi (ludźmi których to nie interesuje i nie chcą rozmawiać o Bogu/wierze)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 kwie 2009, 22:25

Może uderzaj od razu do Słowa Bożego i głoszenia Ewangelii -- czyli już w drugim "ja:" ("rozłóż na elementy pierwsze" J3:15-18 na przykład [wymaga to rzecz jasna zapamiętania tego fragmentu ;)]) oraz nie wnikaj w ocenę tych semi-pogańskich praktyk od razu -- wpierw głoś Ewangelię i tyle. To jest nasze zadanie -- głosić Słowo, przede wszystkim. Nie wiem czy słyszałeś o historii Pana, który nazywał się John Short. Pan ten dożył ponad 100 lat. Za młodu słyszał jedno kazanie, na którym głoszona była Ewangelia (niestety nie pamiętam czyje) nim wyruszył z rodzicami do Nowego Świata. Ponad 80-siąt lat później gdy rozważał swoje życie patrząc na swoje gospodarstwo, Duch Święty przypomniał mu Słowo głoszone za młodu i John Short się nawrócił! :) Głoś Słowo i pozwól Duchowi Świętemu działać (i proś Boga w codziennej modlitwie o to aby ożywiał umarłych, gdyż tylko On ostatecznie może to uczynić).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jurx
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurx » 06 sty 2011, 14:55

Ian,

Ludzie nie chcą i nie będą chcieli słuchać prawdy. O tym mówi Jn 3:19 ,,...bo były złe uczynki ich".
Oto co ja mogę Ci powiedzieć z doświadczenia. Nie zrażaj się i zawsze kieruj rozmowę na Ewangelię. Z mojego doświadczenia wynika, że:
- Musisz jak św. Paweł być Grekiem dla Greków. Musisz mówić prawdę ich językiem. Nie oznacza to, że masz być ekumeniczny.
- Nigdy nie próbuj potępiać już potępionych ludzi. Raczej staraj się pokazać im ich położenie.
- Nie nawracaj na siłę - twoim obowiązkiem jest opowiedzenie Ewangelii, a nie usłyszenie od człowieka deklaracji "tak, jestem zbawiony".
- Jeśli ktoś jest zagubiony bądź delikatny, jeśli wojuje z tobą, wojuj i ty ( za pomocą Biblii ).

Co do filmów z tego wątku - niech chrześcijanie je robią, ale w mojej opinii to LIPA. Chyba, że za przedstawieniem idą osobiste rozmowy z niewierzącymi albo mocne kazanie z Ewangelią.
Uważam za Listem do Rzymian 10:13-14: Każdy bowiem, kto by wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie. Jakoż tedy wzywać będą tego, w którego nie uwierzyli? a jako uwierzą w tego, o którym nie słyszeli? a jako usłyszą bez kaznodziei?
Tylko przez "kazanie" Ewangelii ludzie mogą być zbawieni. Jeśli to do Ciebie tak na prawdę dotrze to i Cię zachęci żeby się nie poddawać w tej pracy.

Powodzenia!!


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 sty 2011, 15:02

Ian pisze:nie rozumiem ludzi. dlaczego nie interesuje ich prawda, a wolą żyć w błogiej nieświadomości. czy wszyscy ludzie tacy są? :/ bo z mojego doświadczenia wynika, że tak :/

Ian, jeśli ktoś potrafi zainteresować ludzi Ewangelią, będą słuchać: http://www.youtube.com/watch?v=OjYLUpHQaiE
Problem polega na tym, że nie potrafisz głosić, a nie że ludzie nie potrafią słuchać.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 06 sty 2011, 15:07

jurx pisze:Ian, jeśli ktoś potrafi zainteresować ludzi Ewangelią, będą słuchać


Joel Osteen Jr. swietnie przemawia, bez dwoch zdan. Moim zdaniem wspaniale glosi - tyle ze nie ewangelie.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
jurx
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurx » 06 sty 2011, 15:08

Może potrzeba mu doświadczenia? Po to w końcu tutaj pyta....


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 sty 2011, 15:14

Imperator pisze:Joel Osteen Jr. swietnie przemawia, bez dwoch zdan. Moim zdaniem wspaniale glosi - tyle ze nie ewangelie.

Łechtać uszy każdy umie. Ale głosić o upadłym stanie człowieka i grzechu, już trochę trudniej.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
jurx
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jurx » 06 sty 2011, 15:20

To prawda, zwłaszcza że w polskich kościołach często głosi się zakamuflowaną Ewangelię, albo Ewangelię bez krzyża! Tutaj trzeba jasno, prosto i zdecydowanie.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 06 sty 2011, 15:44

jurx pisze:Ian,

Ludzie nie chcą i nie będą chcieli słuchać prawdy. O tym mówi Jn 3:19 ,,...bo były złe uczynki ich".
Oto co ja mogę Ci powiedzieć z doświadczenia. Nie zrażaj się i zawsze kieruj rozmowę na Ewangelię. Z mojego doświadczenia wynika, że:
- Musisz jak św. Paweł być Grekiem dla Greków. Musisz mówić prawdę ich językiem. Nie oznacza to, że masz być ekumeniczny.
- Nigdy nie próbuj potępiać już potępionych ludzi. Raczej staraj się pokazać im ich położenie.
- Nie nawracaj na siłę - twoim obowiązkiem jest opowiedzenie Ewangelii, a nie usłyszenie od człowieka deklaracji "tak, jestem zbawiony".
- Jeśli ktoś jest zagubiony bądź delikatny, jeśli wojuje z tobą, wojuj i ty ( za pomocą Biblii ).

Co do filmów z tego wątku - niech chrześcijanie je robią, ale w mojej opinii to LIPA. Chyba, że za przedstawieniem idą osobiste rozmowy z niewierzącymi albo mocne kazanie z Ewangelią.
Uważam za Listem do Rzymian 10:13-14: Każdy bowiem, kto by wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie. Jakoż tedy wzywać będą tego, w którego nie uwierzyli? a jako uwierzą w tego, o którym nie słyszeli? a jako usłyszą bez kaznodziei?
Tylko przez "kazanie" Ewangelii ludzie mogą być zbawieni. Jeśli to do Ciebie tak na prawdę dotrze to i Cię zachęci żeby się nie poddawać w tej pracy.

Powodzenia!!


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości