Blog - Myśl teologiczna Dave Hunta

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Blog - Myśl teologiczna Dave Hunta

Postautor: Aolsza » 04 wrz 2019, 20:06

Kilka tygodniu temu ruszył blog z myślą teologiczną Dave Hunta.

Jest to strona z wybranymi myślami Dave Hunta zapisanymi w jego książkach i artykułach, na temat problemów współczesnego chrześcijaństwa. Za pomocą tej platformy będzie można zapoznać się z tym co Dave Hunt i zespół TBC pisali o psychologi, historii, okultyzmie, korupcji, ekumenii, New Age, odstępstwie i zwiedzeniu w kościele chrześcijańskim.

Blog znajduje się pod adresem:

https://zwiedzionechrzescijanstwo.blogspot.com/

Równolegle, utworzyłem na Facebooku grupę na której jest możliwość porozmawiania na temat treści umieszczanych na blogu. Tych którzy posiadają konto na FB zachęcam do członkostwa w tej grupie.

https://www.facebook.com/groups/538402240233315/


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Blog - Myśl teologiczna Dave Hunta

Postautor: magda » 07 lis 2019, 17:32

Ciekawe zobaczę ten blog a na facebooku już dawno jestam w ej grupie czasm czytam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Aolsza
Posty: 72
Rejestracja: 01 cze 2010, 18:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: DG
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Blog - Myśl teologiczna Dave Hunta

Postautor: Aolsza » 15 lis 2019, 16:52

Na Blogu z rozważaniami Dave Hunta i zespołu The Berean Call mamy świeżo przetłumaczony, bardzo wartościowy tekst ze strony The Berean Call.

To tragiczne, że wielu Chrześcijan nie widzi nic złego w zmienianiu Bożego Słowa. Całkowicie odpowiadają im tłumaczenia Biblii, które tak właśnie zrobiły.



Biblia jest atakowana na różne sposoby od wieków, najnowsza strategia Węża Starodawnego "Czy rzeczywiście Bóg powiedział…?" jest może tą najbardziej śmiercionośną. Proces ten polega na odzwyczajaniu ewangelicznych Chrześcijan od poznania, zrozumienia i zależności od Słowa Bożego. Ma to na celu stworzenie powierzchownych Chrześcijan, którzy są funkcjonalnymi analfabetami w tym, czego naucza Biblia, i stąd nie mają właściwej podstawy do rozróżniania prawdy biblijnej od kłamstwa, ani też nie są zainteresowani, by to robić. Przez "funkcjonalnych analfabetów" mam na myśli to, że tacy wierzący ewangelicznie potrafią czytać, i posiadają Biblię (jakąś jej wersję,) lecz rzadko ją czytają, woląc zdobywać swoją biblijną wiedzę z innego źródła.

Uwarunkowani tym wywrotowym procesem odzwyczajania, powierzchowni Chrześcijanie nie mają dużej, lub żadnej troski o nauczanie. Specjalizują się w przeżywaniu doznań, a ich uczucia w dużej mierze decydują o tym, w co wierzą.


Mówiąc proroczo o Czasach Ostatecznych, Apostoł Paweł, wydawał się mieć dokładnie to na myśli: "Przyjdzie bowiem czas, gdy zdrowej nauki nie zniosą, ale zgromadzą sobie nauczycieli według swoich pożądliwości, ponieważ ich uszy świerzbią. I odwrócą uszy od prawdy, a zwrócą się ku baśniom" (2 Tymoteusza 4:3,4) Jest tu mowa o zmysłowych "pożądliwościach" ciała i fantazji.

Kilkadziesiąt lat temu, to ostrzeżenie Pawła można było odnieść do skrajnych Charyzmatyków i Zielonoświątkowców, z ich obsesją na punkcie uzdrowień, dobrobytu i duchowości zasilanej poszukiwaniem znaków i cudów. Dzisiaj doznaniowe Chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się daleko poza granice tego, co kiedyś uważane było za skrajność. Przenika już ono cały kościół, włącznie z denominacjami i ruchami, które znane były kiedyś z konserwatywnych poglądów doktrynalnych i przestrzegania zasad biblijnych. Zamykając gorliwie drzwi frontowe przed zwiedzeniem fałszywych znaków i cudów, otworzyły one szeroko swoje drzwi boczne i swoje sale młodzieżowe dla dostawców doznań w mniej oczywistych, ale równie zgubnych formach.

Przed zaprezentowaniem przykładów współczesnego nie biblijnego Chrześcijaństwa doznań, trzeba zaznaczyć, że prawdziwe Chrześcijaństwo jest zarówno doktrynalne jak i doznaniowe.


"Do prawa i do świadectwa: Jeśli nie będą mówić według tego słowa, to w nich nie ma żadnej światłości" (Izajasza 8:20).

Poleganie na doświadczeniach [uczuciach] (tym co się wydaje człowiekowi dobre) jest fermentem, który zatruwa cały kościół, ponieważ podważa on biblijną prawdę. Mamy obecnie wiele zaraźliwych manifestacji: znaki i cuda, uzdrowienia wiarą i głoszenie dobrobytu, słowo logos versus rhema (słowo objawione, głębsza interpretacja), nowi apostołowie i prorocy, władza - królestwa, misje odkupienia-kultury, strategiczna walka duchowa, uzdrowienie wewnętrzne, 12-kroków, chrześcijańska psychologia, ewangeliczny aktywizm społeczny, ekumenizm, wzrost kościoła, świadomość - celu, wyłaniający się kościół, kontemplacyjny/mistycyzm, rozrywka kościelna, współczesne uwielbienie, dostosowane do kultury tłumaczenia Biblii oraz wizualnie przetłumaczone Biblie. Wszystkie te ruchy sprzeciwiają się jasnemu nauczaniu Słowa Bożego, a jednak gorliwie zmierzają za nimi tłumy.


https://zwiedzionechrzescijanstwo.blogs ... znych.html


„Rzeczy okropne i ohydne dzieją się w tym kraju. Prorocy prorokują fałszywie, a kapłani nauczają według własnego widzimisię; mój zaś lud kocha się w tym. Lecz co poczniecie, gdy to się skończy?” Jer. 5:30-31

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości