Telewizja chrześcijańska w j. polskim

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 17 cze 2009, 21:32

Znam Odnowę, która tak ewoluowała, że aż wyszła z KRK [ściślej, to została wyrzucona ( razem z księdzem, który stał na czele)]
Teraz tworzą chrześcijański zbór.

Marcus chodzi Tobie ogólnie o Odnowę w KRK?
Jeżeli tak to masz błędne informację, założyciel umarł kilka lat temu. PO za tym Odnowa w Duchu Świętym prężnie działa, sama w niej byłam kiedyś przez kilka tygodni.

Statut:
"Odnowa w Duchu Świętym w Kościele Katolickim, zwana także Katolicką Odnową Charyzmatyczną, nie jest jednolitym ruchem o zasięgu światowym. W odróżnieniu od większości ruchów nie ma jednego założyciela, lub grupy założycieli, nie ma też listy członków. Jest to wysoce zróżnicowany zespół jednostek i grup podejmujących różne działania, często od siebie niezależne, na różnym etapie rozwoju i o różnorodnie rozłożonych akcentach. Te osoby i grupy łączy to samo doświadczenie. Stawiają sobie one również te same cele"
(fragment preambuły Statutów Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej -- ICCRS)


Początki tego ruchu Kościele Katolickim sięgają dnia 18 lutego 1967 roku kiedy to grupa studentów i profesorów Uniwersytetu w Pittsburgu będąca na weekendowym wyjeździe w celu szukania woli Bożej doświadczyła mocnego działania Ducha Świętego. To doświadczenie bliskości Boga, oraz wynikające z niego pogłębione pragnienie modlitwy i słowa Bożego, pragnienie i odwaga dawania świadectwa o Jezusie przemieniło całe ich życie. Niezależnie od tych doświadczeń grupy Odnowy zaczęły najpierw powoli, a później z coraz większą siłą ogarniać cały Kościół. Grupy Charyzmatyczne zaczęły powstawać równocześnie, często niezależnie od doświadczeń amerykańskich, w różnych miejscach na ziemi. Odnowa dotknęła i w wyrażny sposób zmieniła życie ponad 123 mln ze wszystkich stanów Kościoła w 125 krajów na całym świecie. Duszą Ruchu stało się doświadczenie "chrztu w Duchu świętym", czyli łaska odnowienia, przebudzenia i odmłodzenia darowana wszystkim chrześcijanom. Katolicka Odnowa Charyzmatyczna otrzymała błogosławieństwo Pawła VI i została uznana za szczególnie łaskę Ducha Świętego przez Konferencje Episkopatów w wielu krajach.
To tyle co znalazłam w necie. Osobiście to nie dla mnie.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 cze 2009, 21:53

koleżanka pisze:Marcus chodzi Tobie ogólnie o Odnowę w KRK?
Jeżeli tak to masz błędne informację, założyciel umarł kilka lat temu. PO za tym Odnowa w Duchu Świętym prężnie działa, sama w niej byłam kiedyś przez kilka tygodni.

Odnowa w Duchu Świętym- jako lokalne społeczności charyzmatyczne, działające przy KRK, na terenie całego kraju- o tym pisałem.
Informacji nie mam błędnych, bo niektórzy z nich, to moi znajomi :)


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 17 cze 2009, 22:08

To może to te, które same odłączyły się od KRK. Jak wiem, Odnowa przynależy do KK. I prowadzą ją zazwyczaj Jezuici. Lub przy parafiach diecezjalnych.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 cze 2009, 22:18

No na przykład takie coś :)
[z czego powstają rozłamy, w tym opisany przeze mnie ;) ]


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 18 cze 2009, 10:12

Tyle, że popierane przez KK, nie widzę by ten ksiądz pisał coś negatywnego.
Np. w Pniewach jest mała wspólnota O.D.Ś. .
Choć są grupy które w ogóle odłączyły się od KK i przyjęły inną nazwę.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 18 cze 2009, 13:05

Jeśli chodzi o koscioły, które powstały z Odnowy to kojarzę między innymi(jeśli gdzieś popełniłem błąd proszę poprawić mnie):

1.Centrum Chrześcijańskie ,,Miecz Ducha''
2.Centrum Chrześcijańskei ,,Woda życia'' - mają nawet fajną muzykę na swojej stronie.
3. Zbór Spichlerz

Podobnych wspólnot jest chyba wiele. Są to kościoły charyzmatyczne. Chyba niestety część z nich idzie w kierunki Ruchu Wiary i ,,charyzmani'' za bardzo skupiając się na znakach i cudach.

Odnośnie ChnTV czasem oglądam tę telewizję Rzeczywiście trochę dziwne wydaje mi się, jeśli jedna audycja by popierała Ruch Wiary, a w drugiej mówiono, że teologia sukcesu do dzieło Diabła. Jak jest, tego do końca nie wiem, bo nie znam na tyle tej telewizji.
Oby telewizja i każda służba chrześcijańska nie głosiła baptyzmu czy neo-pentekostalizmu, ale ewangelię Chrystusa.


CHNTV
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHNTV » 01 lip 2009, 19:33

No i właśnie o to chodzi, że CHNTV szuka jedności w ewangelicznych chrześcijaństwie. Celem jest jedność i jednoczenie się w tym w czym mamy zgodę. Celem jest zaniechać kłótni i zacząć się miłować, przyjaźnić, dokładnie to o co modlił się Jezus w Ew. Jana.

To że była reklama książki Hagina to nie znaczy że go nadajemy. Reklama to pieniądz, a zresztą nie uważamy tego człowieka za sługę diabła, ten kto tak mówi będzie musiał się tłumaczyć przed Bogiem. Nie brał bym odpowiedzialności mówienia tak o kim kol wiek! A co robi niejaki Puritan (Chciał bym cię zobaczyć mówiącego te słowa Haginowi prosto w oczy.. Wydaje mi się że jesteś jedynie tak mocny tylko przez Internet. "W sieci Hero w starciu realny zero" - cytat znanego chrześcijańskiego zespołu). Biblia mówi że z każdego słowa się rozliczymy przed Bogiem. I to nie jest tylko taki frazes!


CHNTV
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2009, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: CHNTV » 01 lip 2009, 19:35

Cycler jeśli chcesz wiedzieć coś na temat tych kościołów u źródła to zachęcam do lektury konferencji internetowej z pastorem jednego z tych kościołów które wymieniłeś http://www.chn24.pl/index.php?option=co ... ntact&id=9
Pozdrowienia


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 01 lip 2009, 19:49

CHNTV pisze:[...] A co robi niejaki Puritan (Chciał bym cię zobaczyć mówiącego te słowa Haginowi prosto w oczy.. [...]
a gdybys zobaczył, to co?

cycler pisze:[...]
Oby telewizja i każda służba chrześcijańska nie głosiła baptyzmu czy neo-pentekostalizmu, ale ewangelię Chrystusa. [...]
a pentekostalizm? ;-)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 03 lip 2009, 17:18

Ian pisze:a pentekostalizm?


Genaralnie chodzi mi o głoszenie Ewangelli, a nie o zamykanie się w sztucznych ramach ,,baptyści'', ,,zieloni'' ,,nie-zieloni'', ,,czerwoni'' i inni ;-)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 lip 2009, 17:59

cycler pisze:
Ian pisze:a pentekostalizm?


Genaralnie chodzi mi o głoszenie Ewangelli, a nie o zamykanie się w sztucznych ramach [...]

I o to właśnie chodzi Bracie!


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lip 2009, 20:22

CHNTV pisze:To że była reklama książki Hagina to nie znaczy że go nadajemy.

A Joyce Meyer, to po co? Daj spokoj, gargamelus... :mrgreen:


myduo
Posty: 422
Rejestracja: 07 sie 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: myduo » 02 sie 2009, 12:54

Kiedyś włączyłem tą CHNTV. Był Osteen i dary Ducha św.
Następny który uważa że prawdziwi wierzący na językach muszą mówić...

Więc Ci którzy puszczają i fałszywych proroków i prawdziwych proroków, to tacy w pół prawdziwi chrześcijanie?

Z jednego źródła nie może płynąć woda gorzka i słodka.


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 02 sie 2009, 17:45

koleżanka pisze:...Początki tego ruchu Kościele Katolickim sięgają dnia 18 lutego 1967 roku kiedy to grupa studentów i profesorów Uniwersytetu w Pittsburgu będąca na weekendowym wyjeździe w celu szukania woli Bożej doświadczyła mocnego działania Ducha Świętego. ...

tak na marginesie dodam... to tam też się zaczął cały ruch Badaczy i Świadków, bo właśnie w Pittsburgu Charles Taze Russell urodził się i założył swoją pierwsza klasę badającą biblie, i wybadali... i się zaczęło... zbieżność jest dosyć zastanawiająca z tymi ruchami ultracharyzmatyków, charyzmanii i tym podobnych zjawisk.


petersen
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2009, 20:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: petersen » 11 sie 2009, 20:31

sorry, ale mam pytanie: co Ci nie odpowiada w ruchu charyzmatycznym?



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości