David Wilkerson

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 sie 2009, 21:20

Turretin pisze:Do Torunia nie masz tak daleko. W październiku bedę na konferencji. Namiary podam poźniej, o ile bedziesz nadal zainteresowany.

to jest 250 km
przemodlę, przemyślę i dam znać


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 sie 2009, 21:25

Też nie mam daleko -- będę czekał na info :) Jan Pan da to może będę mógł się pojawić :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 01 wrz 2009, 21:57

Turretin pisze:Torunia nie masz tak daleko. W październiku bedę na konferencji
a co to za konferencja? i w jakim charakterze bedzie Cie slychac?
ps. to miło, że od darbystów nauczyliście się konferować (przed powolaniem braci plymuckich/christian prethren konferencji biblijnych nie bylo)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 wrz 2009, 11:26

Turretin, może mi też udałoby się przyjechać do Torunia. Daj namiary, gdy już będa znane.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 wrz 2009, 15:16

Turretin pisze:W październiku bedę na konferencji.

A ja mam znajome małżeństwo w toruńskim zborze... No i oni tak od dawna zapraszają do siebie i zapraszają...
Może to będzie dobry moment by skorzystać z tych zaproszeń i przy okazji posłuchać co ciekawego dziadzio Turretin ma do powiedzenia ;) :D


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 wrz 2009, 18:16

Ah... warna powinienem... no proszę, proszę... :lol:
Zatem raz na zawsze, niech dotrze do Twojej mózgownicy, że nie jetem dla Ciebie żadnym dzieciakiem. Zrozumiano?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 wrz 2009, 20:00

Turretin pisze:Syna mam w zbliżonym do ciebie wieku, ale dziadkiem nie jestem. To raz.

Ja miałbym dziadka w zbliżonym do Twoim wieku, ale dzieckiem nie jestem. To dwa. ;)
Turretin pisze:niech do tej Twojej mózgownicy dotrze raz na zawsze, że powszechny w polskich zborach KZ brak szacunku dla starszych, nie jest rzeczą dobrą.

No i tu się właśnie różnimy bo ja nie utożsamiam siebie z masami.
Oczekujesz szacunku, okazuj go sam.
Turretin pisze:A trzy - było by miło, abyś mimo wszystko dostał warna.

Rozumiem, że takie coś Ciebie by dowartościowało.
No to pisz do admina w tej sprawie, a nie do mnie.
Turretin pisze:koniec offtopów.

Tu mamy zgodność.
Turretin pisze:dziadzio WIlkerson jest OK.

Tu też mamy zgodność.

W dwóch sprawach się zgadzamy, w trzech nie. Jak dla mnie to już jakiś postęp i wygląda optymistycznie :mrgreen:


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 wrz 2009, 21:13

Turretin pisze:powszechny w polskich zborach KZ brak szacunku dla starszych, nie jest rzeczą dobrą.

Nigdy nie byłem w KZ, ale to jest prawda, że szacunek do starszych lub jego brak wiele mówi o relacji osoby do Boga.
Niestety Norbi zdaje się nie być tego świadom i to nie tylko w rozmowach z Turretinem.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 02 wrz 2009, 21:39

Puritan pisze:
Turretin pisze:powszechny w polskich zborach KZ brak szacunku dla starszych, nie jest rzeczą dobrą.

Nigdy nie byłem w KZ, ale to jest prawda, że szacunek do starszych lub jego brak wiele mówi o relacji osoby do Boga.
Niestety Norbi zdaje się nie być tego świadom i to nie tylko w rozmowach z Turretinem.

Ty mnie chłopcze nie rozśmieszaj :lol: :mrgreen:
Poczytaj może najpierw własne posty, a dopiero później zwracaj komuś uwagę na brak szacunku do kogokolwiek-- to raz.

Dwa-- to: "Odpowiedz głupiemu według jego głupoty, aby się nie uważał za mądrego".

Ale też nie zbyt często, ponieważ: "Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, abyś i ty nie upodobnił się do niego".



Teraz odnośnie szacunku:
"Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku"Rz.12.10
Rozumiesz, co to znaczy WZAJEMNIE?



"Początek mądrości jest taki: nabywaj mądrości, i za wszystko, co masz, nabywaj rozumu!
Ceń ją sobie wysoko, a ona zapewni ci szacunek, obdarzy cię czcią, gdy ją otoczysz miłością."Ks.P. 4.7-8


Rozumiesz jaką drogą zyskuje się szacunek?
A nie, że należy się bezwzględnie (wyjątek-rodzice)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 wrz 2009, 22:05

Norbi pisze:Rozumiesz jaką drogą zyskuje się szacunek?
A nie, że należy się bezwzględnie (wyjątek-rodzice)

Jak się chce to rozum sprytny wymyśli sobie wszelkie usprawiedliwienia dla grzechu i uśpienia sumienia.
Ale nie tędy droga Norbi...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości