Lampa w ciemności

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 26 lip 2013, 00:38

Filip pisze:
Ostatecznie protestantyzm to zreformowany KK :) Do reformacji nasza historia, to historia KK.

No nie zgodzę się, KK nie dało się przecież zreformować. Więc Marcin Luter utworzył nowy kościół.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lip 2013, 09:51

InChrist pisze:
Filip pisze:
Ostatecznie protestantyzm to zreformowany KK :) Do reformacji nasza historia, to historia KK.

No nie zgodzę się, KK nie dało się przecież zreformować. Więc Marcin Luter utworzył nowy kościół.


I tak i nie.
Biblia ukazuje, że lud jest nawet w wielkim Babilonie ... nawet w Sodomie i Gomorze był ...
Jakiś procent odrodzonych katolików zawsze był w KRK - w końcu czytano tam czasami Pismo.
Ciekawe jest, że wscodznia częsć mogła przechowywac wielu odrodzonych - do 11 go wieku - potem mamy waldensów - potem odnowienie zachodu ..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lampa w ciemności

Postautor: magda » 17 lut 2016, 19:19

Ja zaczynam nie rozumieć ludzi którzy sa chrześcijanami , dlaczego twierdzicie takie herezje o tym filmie , w nim podawane są rzeczywiste wypowiedzi papierży i prawda o tym kosciele , dlaczego wam sie prawda nie podoba, nie mozna być i po stronie Jezusa i po stronie antychrysta , człwiek musi sie zdeklarować. Jak w ogóle mozna bronic takiej zbrodniczej fałszywej religii, a widze że wielu tego broni. Ten kosciłótaki właśnie jest jak widac na filmie a nawet gorszy ale nie wiem czym sie kierujecie broniąc papiestwa i twierdzac ze jeśli ktos odkrywa prawde o tym kościele to to nie jest prawda a nienawisc do tego koscioła . Czyli co człowiek ma przymykać oczy na to co ten kosciół robi, jak sobie to wyobrażacie opowiedzcie sie po której jesteście stronie albo papiestwo i ekumenizm albo Jezus nie ma trzeciej drogi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lampa w ciemności

Postautor: Filip » 17 lut 2016, 19:53

Kieruję się przede wszystkim poszanowaniem dla prawdy i uczciwości. Nawet jeżeli fundamentalnie nie zgadzam się z kimś, nie będę opowiadał mrocznych bajek na jego temat i nazywał tego "historią". A to zrobili autorzy tego filmu. Przy okazji całkowicie niesłusznie podważając zaufanie ludzi nie mających rzetelnej wiedzy na temat manuskryptów Nowego Testamentu do współczesnych tłumaczeń Pisma Świętego :-(


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lampa w ciemności

Postautor: magda » 17 lut 2016, 19:59

Pokaz tam gdzie nie ma prawdy bo ja uwazam ze te cytaty sa prawdziwe i wszystko co o KRK tam mówią czytałam wiele opracowań historii papiestwa i w ogóle wiela na takie tematy i wiem ze KRK jest taki włąśnie mroczny i taka mroczna ma historię , nie wiem czy wiesz ale Jezuici wąłśnie za takie zbrodnie jak opisuje film byli wyrzucani z wielu krajów w tym z pOlski. Nie broń zła. bo opowiadasz sie wtedy po stronie djabelskiej , Nie zapomnij też ze wielu straciło zycie przez ten kościół i to reformatorów co walczyli zebys teraz mógł mieć Biblię i wolnośc wierzenia w Jezusa .

*Proszę nie odkopywać starych wątków
MrSponge


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości