Sprawa Judasza

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 30 lis 2008, 19:39

:padam:


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2008, 09:43

Przewodas pisze:
Lash pisze:
Przewodas pisze: Powiem krótko:
Na pytanie: Czy Bóg mógłby ustalić z góry przeznaczenie człowieka? Odpowiadam: Tak.
Na pytanie: Czy Bóg ustala z góry przeznaczenie każdego człowieka? Odpowiadam: Nie.

Jak wiec rozumiesz to ze Bog przez usta apostola Pawla MOWI INACZEJ niz ty ....


Odpowiedziałem już na tę kwestię, nie będę się powtarzać w nieskończoność. (Apostoł mówi o Bogu w możności, Jezus jest Bogiem w akcie.) To Ty tworzysz na siłę i wmawiasz mi różnicę między słowami moimi a słowami Pawła.
BO Pawe opisa Boga który juz co dokonał. NO chyba że pomijasz relacje czasowe jako nieobowiązujące nas.
Przewodas pisze:
Ponadto, Lash, czynisz się sędzią we własnej sprawie, dyskutując ze mną i oceniając mnie jednocześnie jako moderator. To nadużycie władzy. Zarzut obrażania Boga, za który przyznałeś mi ostrzeżenie, jest fałszywy. Specjalnie pisałem małą literą "bóg" aby było jasne, że mam na myśli abstrakcyjne bóstwo animiczne, które nie ma nic wspólnego z Panem Naszym. W swoim świętym oburzeniu posunąłeś się za daleko.
Możesz mi dać ostrzeżenie za Ann, Baranka, Hahaku, którzy naprawdę mnie wkurzyli, ale nie za obrażanie Boga. To świństwo!
Cóż nie ja łamałem regulamin
Co do sędziowania we własnej sprawie - to nie sędziuje jelsi nie musze w tym wypadku nie musiałem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2008, 09:46

Baranek pisze:Ależ Przewodas! Wszyscy uczestnicy tego forum znają "sprawiedliwy" sąd moda Lasha.. W zasadzie sąd Boży jest już niepotrzebny - bo jest Lash... On wszystko doskonale ocenia... Sam - żadnego ostrzeżenia nie ma... Zauważyłeś? A zauważyłeś też że zawsze miłosierna pełna pokory i nigdy nie używająca rynsztokowego języka Ann - też nie ma ostrzeżenia? No właśnie Przewodas. Witaj na pokładzie!
Baranku ty masz czyste sumienie
nieużywane to już ustaliliśmy wcześniej ..

Baranek pisze: Może teraz się już trochę domyślasz czemu Smok to Biała lelija? Miał 4 warny a spadło mu do 3 bo po pół roku zdaje się - warn ucieka... No i taka ze smoka biała lelija - jedzie na tej samej łódce co my. Pamiętaj przewodas. Możesz na tym forum rozbić wszystko. Ale pamiętaj! Tu są RÓWNIEJSI!!
Tak Bardziej uniżeni .. stąd z twego wysokiego piedestału pychy - wyglądaja na równiejszych ..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2008, 09:48

Baranek pisze:
julaine pisze:oj, baranek chyba się dogira...


Żegnaj julaine... Miło było z tobą rozmawiać... :) :)

Przewodas: myślisz że tu chrześcijaństwem ktoś sie przejmuje ;)
Oczywicie.. czy ty mierzysz swoja miara e tego nie widzisz?
Baranek pisze: Generalnie są swoi i swojejsi...
Ja np. dla wielu chrześcijaninem nie jestem.. Bo nie jestem wyznawcą chorych teorii o predestynacji...
Za to wierzysz a "nieistniejace byty relane" - i nieistniejąca wolną wole ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2008, 09:56

Przewodas pisze:Dobra, skoro zapanował tu miętówkowy Pokój Boży, wracamy on-top.
Albo predestynacja albo zbawienie!

Słowem stawianie mamy przeciw tacie....
Przewodas pisze: Czy naprawdę nie widzicie tego, że jeśli jest predestynacja to dzieło Jezusa nie ma sensu? Jest zbędne. Po prostu źle odczytujecie Biblię. Badacie pojedyncze cegły w murze (cytaty), a nie widzicie gmachu!
Ma sens.
jak najbardziej
nie wiem dlaczego ludziom który nierozumieją prdestynacji ale wciskają załozenia wolnej woli miła by się ona wydawać senswowna skoro stale dorzucają swoje cegielki do nieswojego muru.
A potem się okazuje ze cegilki nie pasuja i się wszystko rozwala
Przewodas pisze: Z tekstów, które przytaczaliście mi na poparcie predestynacji ona nie wynika - to tylko Wasza nainterpretacja i upór każą Wam wyprowadzać tak skrajny wniosek. Ktoś Wam wmówił, że prawdziwa wiara musi być skrajnością, a to nie prawda.

No tak ze słowa - był nie wynika - był
Skoro słowo predestynacja - gr, prooridzo - występuje w Biblii to ona jest - pytanie tylko co przez nia rozumieć
Przewodas pisze: Nigdy nie zgodzę się z takim odczytaniem Biblii, które czyni Jezusa obłudnikiem, który co innego mówi i robi. Mam nadzieję, że to do Was dotrze. Fakt, że Wasza interpretacja relacji Jezus-Judasz, z góry spisująca Judasza na stratę, jest obrazą Boga.

Rozumię twoje oburzenie .. Każdemu na początku wydaje się to niesprawidliwe.

11) Bo gdy one jeszcze się nie urodziły ani nic dobrego czy złego nie uczyniły - aby niewzruszone pozostało postanowienie Boże, powzięte na zasadzie wolnego wyboru, (12) zależne nie od uczynków, ale od woli powołującego - powiedziano jej: starszy będzie służyć młodszemu, (13) jak jest napisane: Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści. (14) Cóż na to powiemy? Czyżby Bóg był niesprawiedliwy? żadną miarą! (15) Przecież On mówi do Mojżesza: Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję. (16) [Wybranie] więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie. (17) Albowiem mówi Pismo do faraona: Po to właśnie cię wzbudziłem, aby okazać na tobie moją potęgę i żeby rozsławiło się moje imię po całej ziemi. (18) A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, a kogo chce, czyni zatwardziałym. (19) Powiesz mi na to: Dlaczego więc Bóg czyni jeszcze wyrzuty? Któż bowiem woli Jego może się sprzeciwić?
Rzym 9


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2008, 10:03

Chyba nie do końca zgłębiłeś temat
Przewodas pisze: 4. Zdania 14-27To są cytaty głównie ze Starego Testamentu! - Informacja dla Rzymian, którzy z oczywistych powodów tego nie znają.

(1) Czyż nie jest wam wiadomo, bracia - mówię przecież do tych, co Prawo znają - że Prawo ma moc nad człowiekiem, dopóki on żyje? Rzym 7,1
W rzymie było sporo żydów
nie chce mi się wywodzić z całego listu ale niektórzy próbuja nawet udowdnic ze to był czysto ŻYDOWSKI zbór
Przewodas pisze: 5. Powtórzę n-ty raz: Paweł mówi co Bóg może zrobić (chcieć). Nie wynika zupełnie, że Bóg chce czyjejś zguby. Nawet faraona.

18) A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, a kogo chce, czyni zatwardziałym. (19) Powiesz mi na to: Dlaczego więc Bóg czyni jeszcze wyrzuty? Któż bowiem woli Jego może się sprzeciwić? (20) Człowiecze! Kimże ty jesteś, byś mógł się spierać z Bogiem? Czyż może naczynie gliniane zapytać tego, kto je ulepił: Dlaczego mnie takim uczyniłeś? (21) Czyż garncarz nie ma mocy nad gliną i nie może z tej samej zaprawy zrobić jednego naczynia ozdobnego, drugiego zaś na użytek niezaszczytny? (22) Jeżeli więc Bóg, chcąc okazać swój gniew i dać poznać swoją potęgę, znosił z wielką cierpliwością naczynia [zasługujące] na gniew, gotowe na zagładę, (23) i żeby dać poznać bogactwo swojej chwały względem naczyń [objętych] zmiłowaniem, które już wprzód przygotował ku chwale, (24) względem nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, ale i spośród pogan ... ? Rzym 9

Przewodas pisze: 6. Zechciej zauważyć, że po rozdziale 9 następuje 11 - Bóg chce okazać łaskę wszystkim. I co Go przed tym powstrzymuje? Jego własna predestynacja? To jest sprzeczność i absurd. Bóg sam z sobą miałby być w niezgodzie??? To bluźnierstwo tak twierdzić.
Prędzej pragnienie Boga powstrzyma wolna wola człowieka, wybierająca zło.


Rozdzial 11
(4) Lecz co mu głosi odpowiedź Boża? Pozostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. (5) Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę. (6) Jeżeli zaś dzięki łasce, to już nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską. (7) Cóż zatem? Izrael nie osiągnął tego, czego skwapliwie szukał; osiągnęli jednak wybrani. Inni zaś pogrążyli się w zatwardziałości, (8) jak jest napisane: Dał im Bóg ducha odurzenia; takie oczy, by nie mogli widzieć, i takie uszy, by nie mogli słyszeć aż po dzień dzisiejszy.Rzym 11


Przewodas pisze: I twierdzisz może jeszcze, że z listu Pawła wynika że żydzi, którzy się nie nawrócili byli/są predestynowani na potępienie? (Bo nie dostali łaski wiary.)
Oprzytomnij człowiecze!
A może Pan posłał Przewodasa żeby Ci kubeł zimnej wody na głowę wylał? Niezbadane są Jego ścieżki...
A CO Paweł napisał powyżej?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 gru 2008, 10:06

Przewodas pisze: Mam taką teologię jaka jest mi niezbędna jako podstawa mojej "nierzeczowej" metafizyki.
Hmmm
Prawdę rzekłeś ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 gru 2008, 20:11

Przewodas pisze:Jezus nie chciał by Judasz go zdradził, to tylko Judasz tego chciał.

zgadzam się z Tobą Przewodasie i dodam więcej Judasz był złodziejem, który przy pomocy Jezusa chciał się DOROBIĆ. ( dzisiaj nic nowego, wielu jest takich, którzy traktują Boga i wiarę jak trampolinę do zrobienia kasy i kariery )
J 12:6 Bw "A to rzekł nie dlatego, iż się troszczył o ubogich, lecz ponieważ był złodziejem, i mając sakiewkę, sprzeniewierzał to, co wkładano."
Judasz był całkowitym przciwieństwem np. Piotra:
Piotr w chwili próby zaparł się Jezusa
Mt 26:74 Bw "Wtedy począł się zaklinać i przysięgać: Nie znam tego człowieka. I zaraz kur zapiał."
Judasz natomiast potwierdził ze zna Jezusa i Go wydał
Mt 26:48 Bw "A ten, który go wydał, dał im znak, mówiąc: Ten, którego pocałuję, jest nim, bierzcie go."
I tak mamy dwoje ludzi z których jeden się zapiera, a drugi przyznaje się ze zna. Chwała Bogu ze On widzi nasze serca, zna nasze motywacje, wie z czego wynikają nasze decyzje.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 14 gru 2008, 09:46

Lash pisze:Widac ze Jezus Wybral 12 do chodzenia za Nim ale jednego z ich nazywa diablem. czyli oszczerca klamca. zwodzicielem...
Jan w tym tekscie wyraznie wskazuje na:

A na kogo wskazuje w tym tekscie :?:
Mk 8:33 Bw "Lecz On odwrócił się, spojrzał na uczniów swoich i zgromił Piotra, mówiąc: Idź precz ode mnie, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boskie, tylko o tym, co ludzkie."
Przepraszam za retoryke ale nie mogłem się powstrzymac :mrgreen:
Lash pisze:Widac ze Jezus Wybral 12 do chodzenia za Nim ale jednego z ich nazywa diablem. czyli oszczerca klamca. zwodzicielem...
Jan w tym tekscie wyraznie wskazuje na:
Jezusa - ktory wie od poczatku kto go wyda.
Jezusa - ktory wybral akurat tych dwunastu ze swiadomoscia ze jeden z nich - konkretnie Judasz go wyda.
Jezusa - ktory deklaruje ze Tylko Ojciec moze dac mu czlowieka do zbawienia i czlowiek nie moze tego sam osiagnac.
Judasza - ktory DEKLARUJE wiara i Ktory WYBIERA pozostanie przy Jezusie w krytycznym momencie i Ktory CZYNI to co inni uczniowie czynili - ale ktory nadal nie ma Laski od Ojca!
Wielka jest tajemnica Boza.

.... i sprytne dopasowanie biblii do swojej teologii
;-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 gru 2008, 11:30

markulus pisze: .... i sprytne dopasowanie biblii do swojej teologii ;-)
Odwrotnie. wyciąganie prostych informacji z tekstu i budowanie na nich teologiii.
Problem jest jest w tym że człowiek nijak nie chce uznać władzy Boga nad swoim życiem..


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 16 gru 2008, 13:06

Lash pisze:Problem jest jest w tym że człowiek nijak nie chce uznać władzy Boga nad swoim życiem..

amen :-)
odwieczny problem ludzkości, który ciągnie się od stworzenia Adama i Ewy w ogrodzie Eden: nic nowego pod słońcem jak pisał kaznodzieja :->


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 lut 2009, 21:18

Przeniosłem posty pisane nie w tej bramie co trzeba do kubła.

Pozdrawiam,
f. (tym razem moderator)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości