Kalwinizm kaput - czyli Bog niszczy kolejna herezje

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 03 paź 2014, 18:51

MrSponge pisze:Z bojaźnią i drżeniem zbawienie swoje sprawujmy...


Ale po co, skoro "raz zbawiony, na zawsze zbawiony". Nie czepiam się, tylko chcę wiedzieć ;-)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 03 paź 2014, 19:10

[*ciach] Zabrania się bez zgody adwersarza opubliczniać jego prywatnych wiadomości. Proszę tego więcej nie robić.


W ramach wyjaśnienia- NIE ZGODZIŁEM SIĘ na upublicznianie treści naszej prywatnej korespondencji z PJMM, co uczyniła cytując selektywnie moje wypowiedzi, komentując je w taki sposób by przedstawić mnie w jak najgorszym świetle (co dalej wisi kilka wpisów wstecz).

Natomiast stając już przed faktem dokonanym, ZGODZIŁEM SIĘ na upublicznienie CAŁOŚCI rozmowy w celu naturalnego oczyszczenia z nieprzyjemnych insynuacji na mój temat, jakie PJMM wyrażała (co zostało niepotrzebnie usunięte przez [*ciach]).

A poza tym to nie mam jej już tego za złe więc luz :)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 paź 2014, 19:18

Oberyn. pisze:Ale po co,


Po to, aby nie otrzymać kary za grzechy i złe zachowanie.
Hebrajczyków 12.7-11 mówi nam: „Jeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał? A jeśli jesteście bez karania, które jest udziałem wszystkich, tedy jesteście dziećmi nieprawymi, a nie synami. Ponadto, szanowaliśmy naszych ojców według ciała, chociaż nas karali; czy nie daleko więcej winniśmy poddać się Ojcu duchów, aby żyć? Tamci bowiem karcili nas według swego uznania na krótki czas, ten zaś czyni to dla naszego dobra, abyśmy mogli uczestniczyć w jego świętości. Żadne karanie nie wydaje się chwilowo przyjemne, lecz bolesne, później jednak wydaje błogi owoc sprawiedliwości tym, którzy przez nie zostali wyćwiczeni.”

Po za tym, będąc pyszałkowatymi pozbywamy się błogosławieństw i łaski przez co życie zaczyna tracić na wartości. Żyjąc w bojaźni Bożej, staramy się, aby otrzymywać błogosławieństwa i trwać w łasce z dziękczynieniem


.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 03 paź 2014, 19:22

Oberyn. pisze:
MrSponge pisze:Z bojaźnią i drżeniem zbawienie swoje sprawujmy...


Ale po co, skoro "raz zbawiony, na zawsze zbawiony". Nie czepiam się, tylko chcę wiedzieć ;-)

Czy na pewno wiesz czym się różni strach od bojaźni bożej?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 paź 2014, 19:26

Oberyn. pisze:
MrSponge pisze:Z bojaźnią i drżeniem zbawienie swoje sprawujmy...


Ale po co, skoro "raz zbawiony, na zawsze zbawiony". Nie czepiam się, tylko chcę wiedzieć ;-)


no po to, ze (albowiem):

(12) A przeto, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma.
(13) Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą.
(List do Filipian 2:12-13, Biblia Tysiąclecia)


Juz wiesz? :)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 03 paź 2014, 20:10

No to "mądralińscy" wyjaśnijcie mi wszystkie wersety mówiące o utracalności zbawienia. 8-)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2014, 20:18 przez Psrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 03 paź 2014, 20:11

jj pisze:Juz wiesz?


Rozumiem już.

Erazm pisze:Czy na pewno wiesz czym się różni strach od bojaźni bożej?


Wiem. ;-)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 paź 2014, 20:47

Zazwyczaj jak sie jakas falszywa religia kupy nie trzyma, to jej przedstawiciele beda ci wmawiac ze to dlatego ze jej nie zrozumiales. A jak byles czlonkiem tej religii i mowisz im ze od niej odszedles, to ci znowu wmowia ze nie byles prawdziwym czlonkiem ich religii. Tak jest z islamem, z judaizmem, z kalwinizmem i z kazda falszywa religia. Wyznawcy takiej religii nigdy nie przyjma do swojej glowy ze ich religia nie trzyma sie kupy bo jest falszywa. Spotkalam sie z tyloma falszywimi religiami i wiem ze stoji za nia ten sam duch zwiedzenia i takie osoby zachwouja sie zawsze wedlug jednego i tego samego schematu. Jedyna roznica miedzy dysksuja z muzulmanami a kalwinistami jest taka ze kaliwnisci nie chca mi odciac glowy za to co mowie, ale zaslepienie, metody oszustwa aby sprzedac swoja bajke sa zupelnie identyczne.

Nie wiem po co w ogole staracie sie mnie przekonac do kalwinizmu, jezeli wierzycie w predestynacje? Ja po prostu zostalam predestynowana do odrzucenia tej nauki, wiec niestety nie wygracie z wola waszego boga. Mowie waszego boga, bo wasz bog nie jest moim Bogiem. Moj Bog przeznacza ludzi na potepienie lub zbawienie zaleznie od ich przyszlej wiary i czynow, bo na podstawie wiary i czynow bedziemy sadzeni jak pisze w Biblii. Moj Bog przeznaczyl wszystkich na zbawienie, ale ze czlowiek wedlug mojej religii ma wolna wole niekazdy chce wspolpracowac z wola mojego Boga ktory jest wszechdobry i wszechsprawiedliwy. Natomiast wasz bog predestynowal ludzi na potepienie i zbawienie bo jednych stworzyl wylacznie zdolnymi do czynienia zla a drugich do czynienia dobra.

I ktos by sie zapytal, to czemu nie stworzyl w swojej mocy wylacznie ludzi zdolnych do czynienia dobra? No bo bog kalwinistow musial sie popysznic ukazujac swoja chwale poprzez zaprogramowanie bezmozgich bezboznikow ktorzy beda torturowac jego dzieci, zeby on mogl w "milosci" zlitowac sie nad nimi i opetac ich do czynienia wylacznie jego woli. Bo jesli otrzymuja ducha kalwinistycznego boga, to juz nie maja wlasnego wyboru, w sumie nigdy go nie mieli, ale w kazdym badz razie ten duch ich opetuje bo jesli jakas sila przejmuje kompletna wladze nad czlowiekiem to nazywa sie to opetanie, a nie prowadzenie przez taka sile.

My chrzescijanie jestesmy prowadzeni przez Ducha Swietego a nie opetywani przez Niego. Wedlug Ewangelii chrzescijan, tylko szatan i jego aniolowie opetuja. Wedlug mojej religii zlo jest brakiem dobra i rezultatem oddalenia od Boga ktory jest dobrem. Jezeli ktos oddalil sie od Boga oddalil sie od milosci i dobra zatem oczuwa brak dobra czyli zlo. Jednak bog-psychopata Kalwina sam swtorzyl zlo, bo taka mial przyjemnosc. Do tego sam je wymyslil, co musi oznaczac tylko jedno: jest dobry i zly, bo jesli bylby wylacznie dobry to nigdy by nie wymyslil zla. Kalwinistyczny bog zatem nie tylko wymyslil cierpienie,,gwalty, morderstwa, pobicia, tortury, kradzieze i zboczenia, ale mial rowniez w nich przyjemnosc i stworzyl dlatego ludzi ktorzy sa zdolni wylacznie do tego.

Nie, jeszcze lepiej. Kalwinistyczny bog nawet uformowal dla ludzi totalnie zdeprawowanego aniola ktorego przeznaczyl specjalnie po to zeby torturowal kusil, straszyl i przesladowal... zlych ludzi? Nie, wszystkich ludzi! A szczegolnie... jego wlasne dzieci! A co mowi chrzescijanstwo? Chrzescijanstwo mowi ze szatan byl stworzony dobra istota ale poniewaz byl obdarzony wlasna wola, odszedl od drogi Boga, popadl w pyche i stal sie totalnie zly. Jednak w religii kalwinizmu szatan jest zly bo nie ma wyboru, czyli jest biedna istota ktora nie moze czynic inaczej, bo zostala zaprogramowana do tego przez swojego szalonego stworzyciela, co prowadzi do tego ze w kalwinizmie bog jest gorszy od szatana.

Jakby tego bylo malo, bog Kalwina jest oszustwem, bo obiecal ze kazdy kto uwierzy w jego syna zostanie zbawiony, jednak tadam! To nie jest prawda! Bo mozesz uwierzyc w jego syna ale jesli nie zostales wybrany do zbawienia to figa z makiem, czyli zostales zrobiony w bambuko. Tak, poniewaz bog Kalwina mowi rowniez ze wsrod chrzescijan znajduje sie kakol, czyli niekazdy kto uwierzyl w jego syna bedzie zbawiony - a tylko pszenica. Po czym ja poznac? No, nikt tego nie wie, lecz z reguly jestes pszenica jesli sam sie za nia uwazasz.

Kalwinisci jestescie idiotami. I nie, nie mozecie mnie potepic za to ze wam ublizam! Bo wedlug waszej religii zostalam do tego predestynowana, a ktoz moze sie opierac woli waszego boga? Coz, chcialam inaczej, ale wasz bog chcial co innego i tak wyszlo ze wlozyl mi w usta te slowa. Wiec moderator, wstaw punkt karny swojemu bogu, a nie mi.

I tutaj koncze, niestety chcialam juz dac sobie spokoj, ale musialam to napisac. Nie wiem czemu ktos mialby wierzyc w taki zlosliwy byt w jaki Kalwin wierzyl. Jest to dla mnie nie do pojecia, dlatego wzywam wszystkich kalwinistow do nawrocenia sie do Boga ktory jest wylacznie dobry i nie chce niczyjego upadku, ale ktory wedlug swojej sprawiedliwosci odplaca kazdemu wedlug jego uczynkow. Bede sie za was modlila.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 03 paź 2014, 20:53

PanJestMocaMoja pisze:Nie wiem po co w ogole staracie sie mnie przekonac do kalwinizmu, jezeli wierzycie w predestynacje?


Zauważ, że nikt do niczego nie stara się Ciebie przekonać. To Ty stworzyłaś temat w którym cały czas atakujesz kalwinistów przypisując im co najgorsze. To jest Twój osobisty dzihad...


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 03 paź 2014, 21:00

PanJestMocaMoja pisze:Kalwinisci jestescie idiotami.


Odejdź od komputera, wycisz się, zrelaksuj, nie myśl o kalwinistach- zobaczysz, że poczujesz się lepiej.
A jak już się uspokoisz to wróć do RZECZOWEJ (nie emocjonalnej) dyskusji :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 paź 2014, 22:21

PanJestMocaMoja, Dwa karniaki za łamanie wieokrotne regulaminu :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 paź 2014, 22:58

jj pisze:
Oberyn. pisze:
MrSponge pisze:Z bojaźnią i drżeniem zbawienie swoje sprawujmy...


Ale po co, skoro "raz zbawiony, na zawsze zbawiony". Nie czepiam się, tylko chcę wiedzieć ;-)


no po to, ze (albowiem):

(12) A przeto, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma.
(13) Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą.
(List do Filipian 2:12-13, Biblia Tysiąclecia)


Juz wiesz? :)
wystarczy znaleźć w Biblii wszystkie frazy w bojaźni i z drżeniem aby to zrozumieć i nie ma tam nic z namacalności etc ale jest o relacjach Pan sługa :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 paź 2014, 12:17

Oberyn. pisze:
jj pisze:Juz wiesz?


Rozumiem już.


Dobrze, przeto, umiłowany moj, skoro zawsze byles posłuszny, zabiegaj o własne moderowanie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej, gdy mnie nie ma.
Dlatego, ze to Pan Bóg jest w tobie sprawcą i woli, i działania na forum zgodnie z [Jego] wolą.

Mysle, ze nikt sie nie obrazi za te parafraze, jako ze jest prawdziwa. :)


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 04 paź 2014, 12:52

jj, hahaha! :)


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 04 paź 2014, 13:21

Popieram wypowiedz PanJestMocaMoja, ale nie do konca. Wedlug Biblii Bog chce zbawienia wszystkich ludzi.

1 Tymoteusza 2
(3) Jest to rzecz dobra i mila przed Bogiem, Zbawicielem naszym,
(4) Ktory chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.

Pozdrawiam wierzacych w to, ze Bog rzekomo z gory kogos przeznaczyl na potepienie. :papa:



Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość