Z wody i ducha

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 lut 2011, 13:01

jj pisze:Jesli odrzucilas, to musisz ja znac. Potrafisz zacytowac i pokazac w co w tej doktrynie nie wierzysz?

Niestety, musze Twe inkwizytorskie zapedy ostudzic juz na wstepie - jestem narodzona z Ducha wierzaca chrzescijanka, a nie katoliczka z wykutymi na blache doktrynami, jedyny autorytet stanowi dla mnie Slowo Boze, jego chce cytowac i rozwazac, a nie doktryne, zwlaszcza na forum protestanckim, czy Tobie to podoba, czy nie.
O Pismie chetnie pogadam, a jak bede chciala dywagowac o katolickich doktrynach to sie udam do katolikow, co i Tobie polecam.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lut 2011, 13:48

Axanna pisze:
jj pisze:Jesli odrzucilas, to musisz ja znac. Potrafisz zacytowac i pokazac w co w tej doktrynie nie wierzysz?

Niestety, musze Twe inkwizytorskie zapedy ostudzic juz na wstepie - jestem narodzona z Ducha wierzaca chrzescijanka, a nie katoliczka z wykutymi na blache doktrynami, jedyny autorytet stanowi dla mnie Slowo Boze, jego chce cytowac i rozwazac, a nie doktryne, zwlaszcza na forum protestanckim, czy Tobie to podoba, czy nie.
O Pismie chetnie pogadam, a jak bede chciala dywagowac o katolickich doktrynach to sie udam do katolikow, co i Tobie polecam.


Nie mam zadnych "inkwizytorskich zapedow". :)
Pisalas wczesniej, za jestes w duchowej jednosci z trinitarianami, wiec wypadaloby wiedziec, w co oni wierza. A wyznanie wiary w trojce istnieje w wielu protestanckich kosciolach:

Wyznanie Baptystow z roku 1689

3. Trzy osoby Boże stanowią Trójcę Świętą – Ojciec, Syn (lub Słowo)i Duch Święty. Stanowią jedność w istocie, mocy i wieczności. Każda z osób jest w pełni Bogiem, ale Trójca jest jedna i niepodzielna. Ojciec nie zawdzięcza swojego bytu nikomu. On jest Ojcem dla Syna, który jest z Niego zrodzony w wieczności. Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna. Te osoby, jeden nieskończony i wieczny Bóg, nie mogą być rozdzielone w naturze i w bycie, lecz Są rozróżniane w Piśmie Świętym przez osobiste relacje wewnątrz Trójcy Świętej i przez rozmaitość dzieł, których dokonują. Ich Trój-jedność (to znaczy doktryna Trójcy) jest zasadniczą podstawą wszelkiej naszej społeczności z Bogiem oraz źródłem pociechy, którą czerpiemy z naszego zdania się na Niego.
1 M 3:14; Mt 28:19; J 1:14,18; 14:11; 15:26; 1 Kor 8:16; 2 Kor 13:14;Ga 4:6; 1 J 5:7.

http://proteologia.wordpress.com/2008/0 ... tystyczne/


wyznanie Baptystow z roku 1930

Wierzymy, że istnieje tylko jeden żywy, prawdziwy, wieczny Bóg (5 Mojż. 6,4; patrz 1 Kor. 8,4.6 i Tyt. 2,5) – jako Ojciec, Syn i Duch Święty (Mat. 28,19; patrz też Mojż. 1,26; 3,22; Izaj. 61,1; Mat. 3,16-17; Jan 14,16; Kor. 13,13; 1 Jana 5,7), w swej naturze i przymiotach doskonały, wieczny i nierozdzielny (1Jana 2,23; Jan 10,30; 4,7.10) tak, iż Ojciec jest prawdziwym, wiecznym Bogiem (Ef.4,6; Mat. 6,9), Syn – prawdziwym, wiecznym Bogiem (Rzym. 9,5; Jan 1,1-14; 20,28; 1 Jana 5,20; Hebr. 1,8-10; patrz też Izaj. 9,6; Jer. 23,5-6; Jan 5,23) i Duch Święty – prawdziwym, wiecznym Bogiem (1 Kor. 2,11; Dz. 5,3-4; 2 Kor. 3,17-18; patrz też 1 Mojż. 1,2; Ps. 33,6; Dz. 20,28; 1 Kor. 3,16-17; 12,11; Ef. 4,30; 1 Ptr. 4,14) w Trójcy Świętej, a jednak wierzymy nie w trzech bogów, lecz w jednego, wiecznego (Ps. 90,2; patrz też 2 Mojż. 5,14; 1 Tym. 1,17), wszechmogącego (Obj. 4,8; patrz też 1 Mojż. 17,1), wszechmądrego (Rzym. 16,27; patrz też Rzym.11,33-34; Izaj. 40,28), wszechwiedzącego (Dz. 15,18; Hebr. 4,13; patrz też Ps. 139,2-4), wszechobecnego (Jer. 23,24; patrz też Ps. 139,7-10) Boga. Tego Boga człowiek może poznać tylko z objawienia Bożego, zawartego w Piśmie Świętym i przy pomocy Ducha Świętego (1 Kor. 1,21; 2,14; Jan 14,26; patrz też Mat. 11,25.27; Rzym.

http://proteologia.wordpress.com/2008/0 ... 1930-roku/


Kosciol Zielonoswiatkowy:

Nauka Kościoła Zielonoświątkowego w RP, podobnie jak innych zielonoświątkowych wspólnot protestanckich, opiera się na Piśmie Świętym. Kościół przyjmuje nauczanie wyrażone w starożytnych symbolach wiary chrześcijańskiej:

* apostolskim symbolu wiary,
Wierzę w Boga Ojca, Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Marii Panny, umęczon pod Poncjuszem Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, skąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół Powszechny, społeczność świętych, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny. Amen.

* nicejsko-konstantynopolitańskim wyznaniu wiary.
Wierzę w jedynego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jedynego Pana Jezusa Chrystusa, jednorodzonego Syna Boga, z Ojca zrodzonego przed wszystkimi wiekami: Boga – z Boga, światłość z światłości, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego, nie stworzonego, współistotnego z Ojcem, przez którego wszystkie rzeczy się stały; który dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z niebios, i wcielił się przez Ducha Świętego z Marii Panny i stał się człowiekiem; za nas także ukrzyżowany pod Poncjuszem Piłatem, umęczony i pogrzebany został; i zmartwychwstał dnia trzeciego według Pism; i wstąpił do nieba, siedzi na prawicy Ojca; i znów przyjdzie z chwałą sądzić żywych i umarłych; którego Królestwu nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem zarówno jest czczony i wespół wielbiony; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję zmartwychwstania umarłych i żywota przyszłego wieku. Amen.

http://www.skała.eu/wyznanie_wiary.html


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 lut 2011, 14:14

Alez ja wiem, wiem w co wierza - ale wiem to z Pisma, a nie z doktryn i dogmatow, ktore do niczego nie sa potrzebne. Mozna zrozumiec zasadnosc istnienia wyznan wiary roznych odlamow, ale wraz nie sa to natchnione Pisma i nie ma co zmuszac do bezwzglednego uznania chocby najbardziej poprawnych ludzkich madrosci za niepodwazalny autorytet, nawet jezeli oparte na Slowie to i tak nie sa Slowem.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 03 lut 2011, 14:15

JJ.cóż wiele jest niezgodności które można podważyć w tym co piszesz i cytujesz nawet nie mając myślę zbyt bystrego umyłu ale nie będę się rozpisywał bo nie widzę potrzeby skoro zamiast używać mądrości myślisz formułkami różnego pochodzenia.To coś podobnego jak przekonywać Świadków ty swoje oni swoje.Może lepiej skierować swoją enegię na rzeczy pożyteczniejsze z czego będą jakieś owoce i jakaś zapłata o czym ci już kiedyś wspomniałem. Mógłbym porozmawiać o tych rzeczach z ludżmi otwartymi ale też nie po to by ich przekonywać i namawiać do czegoś lecz poddać pod rozwagę. Postaram się jednak sprawdzić dokładnie i z wiarygodnych źródeł wykładnię słowa Elohim i czy jakikolwiek szanujący się tłumacz odważył by się na to co ty: Elohim oznacza trzech.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lut 2011, 14:35

jon pisze: Elohim oznacza trzech.


Elohim znaczy Bog w liczbie wiekszej od 2.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 03 lut 2011, 14:44

Teraz lepiej ale tak czy inaczej sprawdzę starannie jak powiedziałem.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lut 2011, 14:47

Axanna pisze:Alez ja wiem, wiem w co wierza


Wierza w Trojce.

- ale wiem to z Pisma, a nie z doktryn i dogmatow,


To jest wyznanie wiary. Ty wyznajesz wiare i trynitarianie wyznaja wiare. Nie moga?
Wyzej wyznajesz swoja wiare. To jest tak samo na podstawie Pisma, jak tutaj. Tez uzywasz formulki:

Pan Jezus od samego poczatku byl dla mnie Bogiem, Zbawicielem i Panem, jak w niego uwierzylam, tak jest i dzisiaj


Tobie wolno wyznawac wiare, a trynitarianom juz nie? Bo to dogmat i doktryna? A twoj to nie dogmat i nie doktryna?

ktore do niczego nie sa potrzebne.


A twoje wyznanie wiary do czego jest potrzebne?

Mozna zrozumiec zasadnosc istnienia wyznan wiary roznych odlamow
, ale wraz nie sa to natchnione Pisma


wiec po co sama wyznajesz?

i nie ma co zmuszac do bezwzglednego uznania chocby najbardziej poprawnych ludzkich madrosci za niepodwazalny autorytet, nawet jezeli oparte na Slowie to i tak nie sa Slowem.


Twoje wyznanie tez nie jest Slowem, wiec pytam, po co wyznajesz i dlaczego zabraniasz wyznawac innym, a nawet przesladujesz wyznanie trynitarian wszedzie gdzie tylko mozesz?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lut 2011, 14:51

jon pisze:Teraz lepiej ale tak czy inaczej sprawdzę starannie jak powiedziałem.

Jasne, ze teraz lepiej, bo to znaczy 3, jednosc w trojcy. :)

Ale sprawdz dobrze, tylko nie szukaj w zrodlach zydowskich profesorow, bo ci beda udowadniac, ze to liczba pojedyncza, cos w stylu "wasza wysokosc".


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 03 lut 2011, 15:49

Jeszcze się nie zdecydowałeś
raz mnie poprawiasz i mówisz nie trzech lecz >2, a teraz. że jednak trzech, ciężko cię zrozumieć. No i te twoje sugestje to wreszcie kto ma lepiej znać język hebrajski od Żydów
i podejrzewanie Axanny o prześladowanie :eek: , ja odbieram ją jako powstrzymującą niektórych o tego typu skłonnościach..


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 03 lut 2011, 16:06

*JJ apostolskim symbolu wiary,
Wierzę w Boga Ojca, Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Marii Panny, umęczon pod Poncjuszem Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, skąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół Powszechny, społeczność świętych, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny. Amen.


Myślę że jestem z tym zgodny,choć nie jestem pewny co do społeczności świętych bo nie wiem o co do końca chdzi- jeśli o społeczność wierzących jako ciała Chrystusowego to tak.

Katolicy zdaje się mówią świętych obcowanie poprawiłeś po nich,czy to orginał?


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lut 2011, 16:23

jon pisze:Jeszcze się nie zdecydowałeś
raz mnie poprawiasz i mówisz nie trzech lecz >2, a teraz. że jednak trzech, ciężko cię zrozumieć.


Nie wiem o co ci jeszcze chodzi? Elohim jest w liczbie mnogiej wiekszej od 2. Imie Boga jest Ojciec i Syn i Duch Swiety, razem 3 Osoby - jeden Bog.

No i te twoje sugestje to wreszcie kto ma lepiej znać język hebrajski od Żydów

Zydzi - chrzescijanie. :)
Dlatego, ze judaisci i ateisci beda udowadniac, ze chodzi o jedna osobe.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lut 2011, 16:25

jon pisze: ... poprawiłeś po nich,czy to orginał?

Podalem link do KZ, wiec sam sobie sprawdz.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 lut 2011, 17:28

jj pisze:
Axanna pisze:Alez ja wiem, wiem w co wierza


Wierza w Trojce.

Wez przestan... to Ty tak mowisz, zwykli zas chrzescijanie bardzo zadko mowia "wierze w Trojce", wlasciwie to nie przypominam sobie, zeby mi ktos powiedzial w ten sposob. Zawsze mowia "wierze w Boga - Ojca i Syna" itp.

Ze dogmaty tak brzmia to inna sprawa - kasta przewodniczacych sobie tak zdecydowala i spisala wyznanie - to jeszcze nie znaczy, ze wszyscy dokladnie tak wierza, choc nikt nie zaprzecza.

To jest wyznanie wiary. Ty wyznajesz wiare i trynitarianie wyznaja wiare. Nie moga?
Wyzej wyznajesz swoja wiare. To jest tak samo na podstawie Pisma, jak tutaj. Tez uzywasz formulki:

Pan Jezus od samego poczatku byl dla mnie Bogiem, Zbawicielem i Panem, jak w niego uwierzylam, tak jest i dzisiaj


Tobie wolno wyznawac wiare, a trynitarianom juz nie? Bo to dogmat i doktryna? A twoj to nie dogmat i nie doktryna?

Tak - nie mowie niczego, czego w Biblii nie ma, Slowo Boze jest autorytetem dla kazdego wierzacego, doktryna nie jest autorytetem, mowic wraz ze Slowem, a mowic doktryne - to roznica.

Poza tym ja nigdy nikomu nie zabranialam wyznawac wiare, w ogole nie wiem skad taki pomysl. Nawet gdyby mi ktos powiedzial "wierze w Trojce" - nigdy by mi do glowy nawet nie przyszlo wtykac komus, ze glosi inna ewangelie i ze sie ma nawrocic - jak Ty to robisz.
ktore do niczego nie sa potrzebne.


A twoje wyznanie wiary do czego jest potrzebne?

wyznanie nie jest doktryna... Ja wierze jak Slowo mowi i tez tak sie staram mowic, nikomu nie narzucam by wyznawali tak jak ja, a jezeli sie myle, to kazdy moze mnie poprawic - na zasadzie Pisma ma sie rozumiec, a nie na zasadzie "masz wyznawac trojce bo doktryna"...
wiec po co sama wyznajesz?

co znaczy "po co"? Po to, po co i wszyscy wyznaja - bo miluje Pana to i wyznaje.
Twoje wyznanie tez nie jest Slowem, wiec pytam, po co wyznajesz i dlaczego zabraniasz wyznawac innym, a nawet przesladujesz wyznanie trynitarian wszedzie gdzie tylko mozesz?

Gdzie ja komu zabranialam? Gdize przesladowalam? Co Ty w ogole mowisz, zastanow sie.... a potem mowisz, ze nie masz "zapedow inkwizytorskich" - latwo to powiedziec, ale nawet powyzsza wypowiedz o nich swiadczy, gdyz to jest nieprawda przeciez..

Pewnia siostra upomniala mnie na pw (dziekuje m.), ale nie wiem jak mozna z Toba rozmawiac, zeby sie nie klocic...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 lut 2011, 18:01

Axanna pisze:
jj pisze:
Axanna pisze:Alez ja wiem, wiem w co wierza


Wierza w Trojce.

Wez przestan... to Ty tak mowisz, zwykli zas chrzescijanie bardzo zadko mowia "wierze w Trojce", wlasciwie to nie przypominam sobie, zeby mi ktos powiedzial w ten sposob. Zawsze mowia "wierze w Boga - Ojca i Syna" itp.

Zwykli chrzescijanie chrzcza sie w Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego i tego Boga wyznaja.
Ze dogmaty tak brzmia to inna sprawa - kasta przewodniczacych sobie tak zdecydowala i spisala wyznanie - to jeszcze nie znaczy, ze wszyscy dokladnie tak wierza, choc nikt nie zaprzecza.

To jest jak najbardziej biblijne wyznanie wiary.
To jest wyznanie wiary. Ty wyznajesz wiare i trynitarianie wyznaja wiare. Nie moga?
Wyzej wyznajesz swoja wiare. To jest tak samo na podstawie Pisma, jak tutaj. Tez uzywasz formulki:
Pan Jezus od samego poczatku byl dla mnie Bogiem, Zbawicielem i Panem, jak w niego uwierzylam, tak jest i dzisiaj
Tobie wolno wyznawac wiare, a trynitarianom juz nie? Bo to dogmat i doktryna? A twoj to nie dogmat i nie doktryna?

Tak - nie mowie niczego, czego w Biblii nie ma, Slowo Boze jest autorytetem dla kazdego wierzacego, doktryna nie jest autorytetem, mowic wraz ze Slowem, a mowic doktryne - to roznica.

A co jest w wyznaniu wiary trynitarian "niebiblijne" w porownaniu z twoim biblijnym wyznaniem?
Twoje wyznanie cacy, ale ich wyznanie be? NIe mowia wraz ze Slowem? Pokaz gdzie?
Poza tym ja nigdy nikomu nie zabranialam wyznawac wiare, w ogole nie wiem skad taki pomysl. Nawet gdyby mi ktos powiedzial "wierze w Trojce" - nigdy by mi do glowy nawet nie przyszlo wtykac komus, ze glosi inna ewangelie i ze sie ma nawrocic - jak Ty to robisz.

Ktos, kto nie wierzy w Boskosc Jezusa musi sie nawrocic i trzeba mu to powiedziec, a nie owijac w bawelne, ze on wierzy "jakos tak troche dziwnie", jak to okreslasz.
ktore do niczego nie sa potrzebne.

A twoje wyznanie wiary do czego jest potrzebne?

wyznanie nie jest doktryna... Ja wierze jak Slowo mowi i tez tak sie staram mowic, nikomu nie narzucam by wyznawali tak jak ja, a jezeli sie myle, to kazdy moze mnie poprawic - na zasadzie Pisma ma sie rozumiec, a nie na zasadzie "masz wyznawac trojce bo doktryna"...

Wyznanie trynitarian tez nie jest doktryna. Ludzie wyznaja jak mowi Slowo, co w tym zlego?
wiec po co sama wyznajesz?

co znaczy "po co"? Po to, po co i wszyscy wyznaja - bo miluje Pana to i wyznaje.

Tak samo wyznaja trynitarianie - bo miluja Pana i to wyznaja.
Twoje wyznanie tez nie jest Slowem, wiec pytam, po co wyznajesz i dlaczego zabraniasz wyznawac innym, a nawet przesladujesz wyznanie trynitarian wszedzie gdzie tylko mozesz?

Gdzie ja komu zabranialam? Gdize przesladowalam? Co Ty w ogole mowisz, zastanow sie.... a potem mowisz, ze nie masz "zapedow inkwizytorskich" - latwo to powiedziec, ale nawet powyzsza wypowiedz o nich swiadczy, gdyz to jest nieprawda przeciez..
Pewnia siostra upomniala mnie na pw (dziekuje m.), ale nie wiem jak mozna z Toba rozmawiac, zeby sie nie klocic...

Bardzo negatywnie wypowiadasz sie o wyznaniu wiary w trojce od kiedy cie znam. Zawsze przedstawiasz to jako falszywa "doktryne" Rzymu i z oburzeniem podkreslasz, ze to "kasta przewodniczacych sobie tak zdecydowala i spisala wyznanie". A to jest klamstwo, ktore powtarzasz za innymi, bo nawet nie wiesz o co chodzi w tym wyznaniu. NIe czytalas i nie pamietasz i nie chcesz. Czyz to nie jest "zaped inkwizytorski"?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 lut 2011, 18:19

jj pisze:Zwykli chrzescijanie chrzcza sie w Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego i tego Boga wyznaja.

To ja tak mowie, ale Ty wczesniej mowiles o Trojcy, wiec nie przekrecaj teraz.
A co jest w wyznaniu wiary trynitarian "niebiblijne" w porownaniu z twoim biblijnym wyznaniem
Twoje wyznanie cacy, ale ich wyznanie be? NIe mowia wraz ze Slowem? Pokaz gdzie?

Mowilam wiele razy, terminu "trojca" nie ma w Biblii, mimo ze wykrecasz ze jest, zmieniajac hebrajski na swoja modle.

Poza tym, dla mnie nie ma jakiegos "zbiorowego wyznania", zdecydowanie wole miec do czynienia z kazdym pojedynczym bratem i siostra, kazdego traktujac indywidualnie, a nie z jakas zbiorowoscia, albo bezsobowym stowarzyszeniem, czy jego przedstawicielem, ktorego co prawda nikt ani nie wysylal ani obligowal wypowiadac sie za wszystkich jak leci. Parlamenter sie znalazl....
Ktos, kto nie wierzy w Boskosc Jezusa musi sie nawrocic i trzeba mu to powiedziec, a nie owijac w bawelne, ze on wierzy "jakos tak troche dziwnie", jak to okreslasz.

Nie bajduz, nikt tu nie mowi o nieuznawaniu boskosci Chrystusa.
Wyznanie trynitarian tez nie jest doktryna. Ludzie wyznaja jak mowi Slowo, co w tym zlego?

Nic w tym zlego... gdzie ja pisze, ze w tym jest cos zlego? Natomiast recytowanie doktryny, to juz nie jest "wyznawaniem jak mowi Slowo", tylko recytowaniem tego jak mowi doktryna.
Bardzo negatywnie wypowiadasz sie o wyznaniu wiary w trojce od kiedy cie znam. Zawsze przedstawiasz to jako falszywa "doktryne" Rzymu i z oburzeniem podkreslasz, ze to "kasta przewodniczacych sobie tak zdecydowala i spisala wyznanie". A to jest klamstwo, ktore powtarzasz za innymi, bo nawet nie wiesz o co chodzi w tym wyznaniu. NIe czytalas i nie pamietasz i nie chcesz. Czyz to nie jest "zaped inkwizytorski"?

Zapedem inkwizytorskim jest zmuszanie do czytania i recytowania doktryny, ktora nie jest natchnionym Pismem Bozym - takie moje zdanie i przepraszam, nie mam zamiaru ciagnac owe bezwartosciowe dywagacje. Tyle i tak za duzo.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości