Wyjście z piekła

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Kontaktowanie:

Re: Wyjście z piekła

Postautor: Efendi » 16 lut 2016, 11:58

Madelinka. Ja już twoje poglady znam np. ze niedziela jest balwochwalstwem :D I o smierci co sadzisz tez wiem. I raczej nie powinnas pisac w dzialach protestanckich :) Dziwie sie ze jeszcze nei dano ci odpowiedniego koloru

madelinka
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: madelinka » 16 lut 2016, 13:25

Jeśli mówię niezgodnie z Biblią to wykaż to.
Cóż, jeżeli któregoś dnia, ktoś zdecyduje o tym, żebym nie pisała, to tak właśnie się stanie.

Awatar użytkownika
MrSponge
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 16 lut 2016, 23:18

No i tak się właśnie stało.

Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
O mnie: Jn 3,16-17 + Ap 21,1-4 = Maranatha!
czyli: zbawiony dzięki Bożej miłości,
wierzący w nastanie nowej rzeczywistości,
oczekujący powtórnego przyjścia Pana Jezusa!
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2016, 11:26

MrSponge pisze:No i tak się właśnie stało.

A możesz uzasadnić swoją decyzję? Tak w punktach najlepiej [ostatnio zauważyłem, i sam to stosuję, że pisanie w punktach bardzo wspomaga czytelność informacji...]

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 17 lut 2016, 11:34

Kompletnie nie rozumiem,jak niebieska madelinka stała się zieloną madelinką.
W ogóle chyba coraz mniej rozumiem. Podwójne,potrójne konta,każde w innym kolorze,ta sama osoba-sprzeczne wypowiedzi.
Chyba czas dać sobie spokój nie tylko z forum,ale z religiami wszelkimi,bo coraz większy zamęt powodują.
Wiara? Też więcej pytań niż odpowiedzi, szczególnie w świetle życia codziennego i obserwacji "wierzących" w porównaniu do ateistów. Cóż,jakoś ostatnio ci drudzy są górą,niestety.

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 17 lut 2016, 11:39

kontousunięte1 pisze:Kompletnie nie rozumiem,jak niebieska madelinka stała się zieloną madelinką.

Madelinka nigdy była niebieska. Nie miała żadnego koloru, więc przydzielono jej zielony - czyli inne Chrześcijanskie bo przeciez nawet sie nie uwaza na protestaníke w swoim profilu, wiec coz to dziwnego?

Zbyszek tez zielony i krzywda mu sie nie dzieje ;)

W ogóle chyba coraz mniej rozumiem. Podwójne,potrójne konta,każde w innym kolorze,ta sama osoba-sprzeczne wypowiedzi.

No to juz nie wina moderacji niestety ;) Ze ktos ma rozdwojenie jazni.

madelinka
Kontaktowanie:

Postautor: madelinka » 17 lut 2016, 11:56

Sama chciałabym dowiedzieć się, jaki jest oficjalny powód takiej decyzji, ponieważ nie ma to związku ze złamaniem przeze mnie jakiejkolwiek z zasad zawartych w Regulaminie (paragraf 2).

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 17 lut 2016, 12:00

madelinka pisze:Sama chciałabym dowiedzieć się, jaki jest oficjalny powód takiej decyzji, ponieważ nie ma to związku ze złamaniem przeze mnie jakiejkolwiek z zasad zawartych w Regulaminie (paragraf 2).

Przyznawanie kolorow nie ma nic wspolnego ze zlamaniem regulaminu. Wszyscy dostaja w koncu przydzielony kolor.
A przez analogie do Zbyszka który również wyznaje sabtarianizm i inne nauki otrzymałas kolor zielony.

madelinka
Kontaktowanie:

Postautor: madelinka » 17 lut 2016, 12:03

Rozumiem. Czy oznacza to, że nie mam prawa wypowiadać się w działach dla protestantów?

Awatar użytkownika
bostonski
Kontaktowanie:

Postautor: bostonski » 21 lut 2016, 16:09

Martyn Lloyd-Jones tłumaczy, że w tym fragmencie nie ma nic na temat, tego że Jezus między śmiercią a zmartwychwstaniem głosił komukolwiek ewangelię. Tłumaczy on kontekst i odwołanie do potopu; pokazuje, że tak jak Jezus w duchu wzywał do pokuty ludzi za czasów Noego, tak samo robił w ciele, gdy stał się człowiekiem. To tak w skrócie. Jeżeli dobrze pamiętam John Piper rozumie ten fragment tak samo lub podobnie.

Wróć do „Soteriologia”