Jak szybko można się zbawić?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Oliwka » 20 cze 2016, 16:08

kontousunięte1 bardzo dobrze odczuwasz całe to zamieszanie .
Kazdy z handlarzy SŁOWEM chce cos sprzedac ale zafałszowuje modyfikuje i okrada z sensu
tego co Bóg ma dla nas .
Ja sie ciesze ,ze uniknełam tego wszystkiego ze nie znałam całego ich ''bogactwa''ofert bo jak piszesz
oni cos daja ale na koncu tak zniecheca ze nie wiesz corobic kim sie jest i czy dla mnie jest jakas nadzieja ?
Zbawienie ?
a kto w krk mówi o zbawieniu ja sie nad tym nie zastanawiałam ja chciałam Osobiscie poznac Jezusa i tego
sie trzymałam.
Najtrudniej jest zmienic świadomosc najtrudniej uwolnic sie z wiezów skostniałych nauk które nie daja Zycia.

Jak szybko mozna Się zbawic ?
tzn ze nie wiesz czym zbawienie jest ?
...
'''''', z drugiej strony pokora, że odtąd jestem służebnicą Bożą i że jestem grzeszna - to wszystko składa się na pewność zbawienia.''''

zdecyduj sie albo grzeszna albo ZBAWIONA nie ma razem.
grzechowi umieramy i Zyjemy dla Boga - nie inaczej.
...


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Samolub » 20 cze 2016, 16:12

kontousunięte1 pisze:@jj
Wszystko pięknie, jednorazowy akt, wyznanie z wyjściem do przodu...,ale skąd tyle nauczań


Bo kazdy jest na roznym etapie ? Nauczyciele tez moga sie mylic. Mozesz mowic o odpadnieciu do celu, ktory jest osiagalny za zycia komus kto do celu podaza. Biblia mowi wyraznie ze celem Naszego zycia tu jest zbawienie, a je mozemy uzyskac bardzo prosto: z łaski

Mowienie ze to spoczecie na laurach, ze po zbawieniu zaczniemy swinic bo juz bedziemy zbawieni tylko pokazuje stan jeszcze tego starego czlowieka czyniacego dobrze w nadziei nagrody lub obawy przed karą. Taki czlowiek mysli ze po uzyskaniu zbawienia zacznie czynic zle, wiec inni tez, to pokazuje jeszcze obecnosc starej natury.
On chce sam zasluzyc lub samemu sie zbawic, dwie rozne postawy jedna altruistyczna druga egoistyczna, ale obie złe

To zapytam jak, kiedy kto ma wejsc do Krolestwa Niebieskiego, bo wkoncu musi tam wejsc konkretna osoba, dysponujaca wolną wolą itd. Skoro ta osoba moze w niebie czynic zle, potrzebna jest przemiana, czesto zestawiona z poszerzeniem wiedzy, swiadomosci, ale tez dzialaniem Ducha Swietego, proces zaczyna sie juz tu na Ziemi.

Nie mozna caly czas zyc nie robiac kroku w przod, to prowadzi do duchowej smierci i pochloniecia w 100% przez rzeczy bierzace.

Przedewszystkim Ewangelia mowi o pierwszym waznym, a raczej najwazniejszym celu, tym celem jest zbawienie ktore odbywa sie przez Jezusa Chrystusa

Nie przez czlowieka. To jest moc łaski, wierzac w nią przyjmujesz Chrystusa nie wierzac nie przyjmujesz, stad i moc wiary.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Jak szybko można się zbawić?

Postautor: n.ellie » 20 cze 2016, 16:16

'''''', z drugiej strony pokora, że odtąd jestem służebnicą Bożą i że jestem grzeszna - to wszystko składa się na pewność zbawienia.''''

zdecyduj sie albo grzeszna albo ZBAWIONA nie ma razem.
grzechowi umieramy i Zyjemy dla Boga - nie inaczej.
...


Oliwka, a Ty jestes bez grzechu w 100%? To że mamy grzeszną naturę, nie znaczy że mi się to podoba. To jest pokuta - świadomość swojej grzeszności, żal za grzechy i poprawa. Brzydzą mnie grzechy. Doskonale sobie zdaję z tego sprawę, że jedynym moim ratunkiem jest Jezus Chrystus. Żyję dla Boga i opieram się grzechowi dla Niego. Nie mam zamiaru wracać do grzechów, ale czysta w 100% dopiero będę w Królestwie Bożym.
Gdyby chrześcijanie byli idealni, nie potrzebna byłaby Ewangelia.
Ja nie śmiem Jezusowi popatrzeć prosto w twarz i Mu powiedzieć, że jestem idealna. Ja mogę co najwyżej być coraz bliżej ideału. I do tego zmierzam.
Pokory.
Być może źle tłumaczę, być może źle rozumiesz. Mogę zapewnić jedynie, że z całego serca byłam dobrej myśli.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: jj » 20 cze 2016, 18:14

kontousunięte1 pisze:@jj
Wszystko pięknie, jednorazowy akt, wyznanie z wyjściem do przodu...,

Jak ci kaza wyjsc do przodu, to wyjdz wyjsciem ewakuacyjnym i juz wiecej tam nie wracaj. To jest stary numer z cyrku ruchu wiary. To zostalo pozniej skopiowane przez charyzmatykow. Billy Graham tez kazal wychodzic do Przodu. Nic z tego, co wyszlo do przodu, nie ostalo sie po latach.
ale skąd tyle nauczań /kazań/ o odpadnięciu, o złudnym nawróceniu itp. Słyszałam chyba wczoraj takie kazanie w którym padło zdanie, że żaden chrzest, żadna eucharystia, żadne chodzenie do kościoła nie zbawia /tu;zgoda/, ale jest pewne, że miliardy wierzących wylądują w piekle, bo uważają się za wierzących, a trzeba TYLKO wyznać...itd.

Zaden wierzacy nie wyladuje w piekle. Juz przeszedl ze smierci do zywota. Pamietasz, co mowil Pan Jezus?
Toż to totalna bzdura, zniechęcenie dla wielu. Jak można tak głosić. To podważa wiarygodność nauczycieli i człowiek zastanawia się czy w ogóle kogokolwiek słuchać. Zauwaz, że różne denominacje z tych samych wersetów Pśw. wyciągają totalnie inne nauki. I to mnie tak strasznie dołuje.
O naukach katolickich już w ogóle nie mówię :-(

Jest bardzo duzo bardzo dobrych nauczycieli i bardzo duzo zlych zwodzicieli.
A teraz nastaw uszu na Ewangelie i posluchaj, jak rozeznac, ktory nauczyciel uczy z natchnienia Ducha:

(13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. (14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi. (15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi.
(Ew. Jana 16:13-14, Biblia Warszawska)


To jest znak rozpoznawczy czlowieka, przez ktorego mowi Duch Swiety. Nie mowi od siebie, o sobie, nie filozofuje, ale uwielbia Chrystusa. Pawel pisze do Galacjan o "wymalowaniu obrazu Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego" przed ich oczami (wyobrazni). Zamknij oczy i sluchaj. Jesli nauczyciel wymaluje przed toba obraz Chrystusa ukrzyzowanego, ktorego bedzie wielbil - jest to mowa z Ducha. Jesli wymaluje obraz podobny do "Krzyku" Edvarda Muncha, a nie wskaze na ratunek na krzyzu - nie sluchaj!


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: kontousunięte1 » 20 cze 2016, 18:28

@jj
Dziękuję za ten wpis /poprzednie też z uwagą czytałam/.
Nie wiem, co mnie wczoraj pokusiło i tak kiepsko trafiłam. Ostatnio dobrą nauką się karmię, ale zawsze trafi się jakaś "zagwozdka" i człowiek wpada, jak śliwka.
Dobrze, że na chwilę i dobrze, że mam oparcie w forumowiczach, którzy wspierają i prostują moje krzywe myślenie. Cudowne wsparcie dostałam od młodego Brata w wierze /na pw/. I bardzo mnie cieszy, że rośnie młode pokolenie ludzi wierzących i umiejących dać zdrowe wsparcie.
Wszystkim tym Siostrom i Braciom dzięki wielkie.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: jj » 20 cze 2016, 18:45

Tak, masz racje. Mnie tez cieszy to, co sie dzieje z mlodymi ludzmi tutaj na forum i poza forum. Chociaz dla mnie, to wszyscy jestescie mlodziez. :mrgreen:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: kontousunięte1 » 20 cze 2016, 18:50

jj pisze:Tak, masz racje. Mnie tez cieszy to, co sie dzieje z mlodymi ludzmi tutaj na forum i poza forum. Chociaz dla mnie, to wszyscy jestescie mlodziez. :mrgreen:

Stop, orkiestra :band2:
Od ponad 40 lat nie zaliczam się do młodzieży :dziadek: :bezradny: :beczy: , ale to miło, że są na świecie jeszcze starsi ludzie ode mnie ;) :D


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: jj » 20 cze 2016, 19:17

Mnie tez to cieszy, chociaz coraz rzadziej :cry: :rotfl:


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: christianinroman » 20 cze 2016, 20:28

Zbawić się dać można z dnia na dzień. Bóg Ojciec może pociągnąć człowieka dziś i dziś on może przyjść do Jezusa. Paweł pisze, że zbawienie nie jest zależne od zabiegów człowieka, lecz od zmiłowania Bożego. pozdrawiam serdecznie.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Oliwka » 20 cze 2016, 20:42

n.ellie pisze:
'''''', z drugiej strony pokora, że odtąd jestem służebnicą Bożą i że jestem grzeszna - to wszystko składa się na pewność zbawienia.''''

zdecyduj sie albo grzeszna albo ZBAWIONA nie ma razem.
grzechowi umieramy i Zyjemy dla Boga - nie inaczej.
...


Oliwka, a Ty jestes bez grzechu w 100%? To że mamy grzeszną naturę, nie znaczy że mi się to podoba. To jest pokuta - świadomość swojej grzeszności, żal za grzechy i poprawa. Brzydzą mnie grzechy. Doskonale sobie zdaję z tego sprawę, że jedynym moim ratunkiem jest Jezus Chrystus. Żyję dla Boga i opieram się grzechowi dla Niego. Nie mam zamiaru wracać do grzechów, ale czysta w 100% dopiero będę w Królestwie Bożym.
Gdyby chrześcijanie byli idealni, nie potrzebna byłaby Ewangelia.
Ja nie śmiem Jezusowi popatrzeć prosto w twarz i Mu powiedzieć, że jestem idealna. Ja mogę co najwyżej być coraz bliżej ideału. I do tego zmierzam.
Pokory.
Być może źle tłumaczę, być może źle rozumiesz. Mogę zapewnić jedynie, że z całego serca byłam dobrej myśli.

Bóg namdaje swoja bezgrzeszna nature ale tego nam niegłosza dlatego tak sie kołaczemy .
Mówisz ze nie jestes czysta na 100 prc no ja za ciebie mówic nie moge ale to co czytam w Biblii i tego sie trzymam
wbrew ludzkim naukom .
Ewangelia jest własnie po to by zrozumieli Co imdał Zbawiciel.
A czy Jezus tobie powiedział ze nie jestes idealna czy mówi to co ludzie ?
Jestesi badz dobrejmysli patrz na siebie przez Ofiare Baranka a nie oczami ludzi /
:-)


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: betme » 21 cze 2016, 01:43

n.ellie pisze:Gdyby chrześcijanie byli idealni, nie potrzebna byłaby Ewangelia.

Spór Oliwka vs. Ellie jest interesujacy. Zgodzę się z cytowany zdaniem. Ale i z Oliwka. Jesteśmy ideałem na Ziemi. Ale jesteśmy skazeni grzechem. I nie da się żyć bez grzechu lub bez sasiedztwa grzechu.

Moje podsumowanie:
Oczywiście pytanie jest błędne. Nie my się zbawiamy, ale tylko Bóg przez dar łaski który przyjmujemy.
Wiemy kiedy jesteśmy zbawieni. Jak uwierzymy w Chrystusa!
Jak to wiemy? To się czuje, następuje przemiana. Fałszywa? Tylko jeśli wątpimy lub wyrzekamy się. Ale wtedy wiadomo że nowonarodzenia nie było.
Tracimy zbawienie jak grzeszymy w nowonarodzeniu? Nie, jesteśmy usprawiedliwieni od drobiazgów (przekleństwo), ale czynimy pokutę, dążymy do świętości? Tak, nie mamy usprawiedliwienia w dużych sprawach (morderstwo), ale udowadnia to tylko brak nowonarodzenia?!
Czy zbawienie jest procesem? Nie, zbawienie jest doskonale, wynika z predestynacji.
Co jest procesem zbawienia? Uswiecenie.
Czy istnienie grzechu to dobry plan? Wręcz doskonały, bez tego elementu uswiecenie nie ma sensu.
Po co ten eksperyment z cierpieniem na Ziemi? Nie wiem, za chwałę Pana mamy obietnicę życia wiecznego uswieconego w Królestwie bez zła za które nie płacimy żadną monetą. to Miłość którą przyjmuję całym sercem!


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Oliwka » 21 cze 2016, 12:53

jj a ja mylalam ,ze ty młodzież nie smuc się :-) ''
zdawało by się,że fora oblegane są przez młodych ...ale co oni by zrobili bez tych dojrzałych ?


--------------------

betme ja nie prowadze sporu ale prostuje co powykręcane
dobry post napisałes i w tym rzecz albo jestesmy Nowym Stworzeniem i nie grzeszymy ,albo ledwo obudzeni
i ie wiemy gdzie dzwoni .
ciekawe ,ze wspomniałes o predestynacji ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: KAAN » 21 cze 2016, 13:06

betme pisze:Czy zbawienie jest procesem? Nie, zbawienie jest doskonale, wynika z predestynacji.
Zbawienie nie wynika z predystynacji, ale z łaski, napisano:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.

Tzw predystynacja to tylko przejaw miłości Bożej, jego łaski i suwerennego działania.

Co jest procesem zbawienia? Uswiecenie.
Nie jest to poprawne stwierdzenie; trzeba by napisać skutkiem zbawienia jest uświęcenie, albo częścią zbawienia jest uświęcenie. W innym znaczeniu uświęcenie jest upodabnianiem się zbawionego do obrazu Pana Jezusa, to coraz czystsze życie w Panu Jezusie, to procesy usuwania brudu ze swojego życia i podążaniem za Panem Jezusem.

Czy istnienie grzechu to dobry plan?
Istnienie grzechu to nie jest plan Boży dla człowieka, Bóg brzydzi się grzechem który powoduje śmierć, a przecież Bóg nie chce aby ktokolwiek był zgubiony, cieszy się ze zbawienia a smuci się kiedy musi sądzić ludzi z powodu ich grzechów.

Wręcz doskonały, bez tego elementu uswiecenie nie ma sensu.
Grzech nie jest "elementem" potrzebnym do uświęcenia, to z grzechu wynika potrzeba uświęcenia, gdyby nie było grzechu uświęcenie byłoby doskonałe, nic nie oddzielałoby nas od doskonałej społeczności z Bogiem. Adam bez grzechu był uświęcony w doskonałej społeczności z Bogiem. Grzech spowodował utratę świętości, grzech jest przeszkodą w świętości a nie środkiem do uświęcenia. Twoje zdanie brzmi tak samo jak twierdzenie że choroba jest potrzebna do bycia zdrowym. Uleczenie jest powrotem do zdrowia, do czegoś dobrego, choroba nie jest potrzebna do tego żeby być zdrowym.

Po co ten eksperyment z cierpieniem na Ziemi?
Cierpienie nie jest eksperymentem, to rezultat grzechu, gdyby nie cierpienie nie wiedziałbyś że grzech jest zły i ma koszmarne skutki. Cierpienie uczy człowieka o potrzebie zbawienia i poucza człowieka o jego stanie wobec Boga.

...to Miłość którą przyjmuję całym sercem!
:) niech ci Pan błogosławi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Oliwka » 21 cze 2016, 13:14

Ciekawe co odpisze -betme

Mysle ze wiele osób jest Zbawionych i nie maja o tym pojęcia
wielu wierzących jest DOSKONAŁYCH i nie maja o tym pojęcia ponieważ tak ich zaprogramoano,ze nie sa zdolni
przyjąć bycia DOSKONAŁYM.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: betme » 21 cze 2016, 13:18

No widzicie. Ja wiem, że tylko wiara jest niezbędna. A jakie potrafię mieć błędne wnioski z różnych nauczan. A czytam ta sama Biblię :-( tylko:
Po co się chrześcijanie uswiecaja skoro wiara ich zbawia?
Z jednej strony mamy obietnicę zbawienia przez wiarę, z drugiej strony jest napisane że skoro zgrzeszyl w życiu nowego narodzenia to znaczyło że jednak nie wierzymy. A nie da się nie zgrzeszyc :-(



Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości