O wybraniu, granicach wolnej woli, grzechu,odpowiedzialności

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 01 kwie 2009, 21:37

Przewodas pisze:Człowieku, czytasz co ja do ciebie piszę??!


Sorry, oglądam mecz :lol:


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 kwie 2009, 21:37

Lee pisze:Nożownik nie może jednego, w wolny sposób wyswobodzić się z więzienia, gdyż ciąży na nim piętno winy.

zgadza się ale zawsze może sedziego poprosic o łaske
a nawiasem mówiąc jak myślisz jak to jest:
1. zanim nożownik poprosi sedziego o łaske to ten sędzia najpierw go odwiedzi w celi i bedzie go namawiał do złożenia tzw apelacji ??
2. nożownik wie ze ma do tego prawo (prawo do apelacji) i może z niego skorzystać??


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O wybraniu, granicach wolnej woli, grzechu,odpowiedzialn

Postautor: Burning Spear » 01 kwie 2009, 21:45

Lash pisze:
Burning Spear pisze: Czyli we wszystkim możemy decydować tylko nie broń Boże w sprawie przyjęcia zbawienia. ;)
Nie wiem czy tego nie widzicie, bracia podążający za wypocinami Kalwina, ale ciągle sami sobie zaprzeczacie. Człowiek nie ma wyboru, ale jak was przycisnąć to jednak ma.
1 Tym. 6:20
Strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki


Nie Burning.
Dlatego ze nie znasz calosci tak ci sie wydaje.

Całości czego? Całą Biblię przeczytałem wielokrotnie z modlitwą o oświecenie Ducha do właściwego zrozumienia. Pewno nie znam zbyt wiele dzieł kalwinistów ale to akurat uważam za zysk bo nikt mi nie zmącił obrazu, który wyklarował mi Duch Święty.

Lash pisze:Kto glosi ewangelie z woli i decyzji glosi falszywa ewangelie BO wola sam sibeie nie ozywi!
(...)
Nasze decyzje jednak nie wiaza Boga.

Nie chodzi o wiązanie Boga bo On sam już związał się Słowem, ale o przyjęcie zaproszenia do przyjęcia Jezusa (przyjęcia oczyszczenia w Jego ofierze, oddania Mu swego życia itd.)
Obj. 3:20
Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.
Rzym. 10:9-11
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 01 kwie 2009, 21:47

Starając się o przedterminowe zwolnienie trzeba się wykazać postępami w resocjalizacji.

Lee pisze:Sorry, oglądam mecz

Nie dość, że "wierzący biblijnie" to jeszcze w Leo Benhakera... Zaprawdę powiadam Wam, przypadek beznadziejny!


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O wybraniu, granicach wolnej woli, grzechu,odpowiedzialn

Postautor: fantomik » 01 kwie 2009, 22:08

Burning Spear pisze:[...]Całości czego? Całą Biblię przeczytałem wielokrotnie z modlitwą o oświecenie Ducha do właściwego zrozumienia. Pewno nie znam zbyt wiele dzieł kalwinistów ale to akurat uważam za zysk bo nikt mi nie zmącił obrazu, który wyklarował mi Duch Święty.

Może pominąłeś przypadkiem np. ten fragment:

2 Kron. 30:5-13 (BW)
5. Ustalili więc, że poda się tę wiadomość w całym Izraelu od Beer-Szeby aż po Dan, aby przybyli celem odprawienia Paschy dla Pana, Boga Izraela, w Jeruzalemie, gdyż nie obchodzono jej dotąd w tak wielkiej liczbie, jak było przepisane.
6. Rozbiegli się więc gońcy z listami od króla i jego książąt do całego Izraela i Judy, zgodnie z nakazem króla, powiadając: Synowie izraelscy! Nawróćcie się do Pana, Boga Abrahama, Izaaka i Izraela, a wtedy i On zwróci się znowu do resztki, która wam się uratowała z ręki królów asyryjskich.
7. Nie bądźcie tacy, jak wasi ojcowie i bracia, którzy sprzeniewierzyli się Panu, Bogu waszych ojców, że wydał ich na zagładę, jak to sami widzicie.
8. Nie usztywniajcie teraz waszych karków, jak wasi ojcowie, podajcie rękę Panu i przybądźcie do jego świętego przybytku, który na wieki poświęcił, i służcie Panu, waszemu Bogu, a wtedy odwróci On od was żar swego gniewu.
9. Jeżeli bowiem nawrócicie się do Pana, to wasi bracia i synowie doznają miłosierdzia od tych, którzy ich uprowadzili do niewoli, i powrócą do tej ziemi. Albowiem litościwy i miłosierny jest Pan, wasz Bóg, i nie odwróci od was swojego oblicza, jeżeli się do niego nawrócicie.

Widzimy powyżej, że Boże błogosławieństwo zostało uzależnione od odpowiedzi człowieka na wezwanie niesione przez gońców! (czyli "czysto Arminiańskie" podejście do sprawy ;))

10. Szli tedy gońcy od miasta do miasta po krainie Efraimitów i Manassesytów i aż do Zebulonitów, lecz oni ich wyśmiewali i drwili z nich.
11. Wszakże niektórzy mężowie z Aszerytów, Manassesytów i Zebulonitów ukorzyli się i przybyli do Jeruzalemu.

Tutaj niektórzy ukorzyli się i posłuchali nakazu!

12. Również na Judzie spoczęła ręka Boża, że natchnął ich jednomyślnością, aby spełnić nakaz króla i książąt według słowa Pańskiego.

A tutaj mamy wytłumaczenie dlaczego niektórzy, ukorzyli się i spełnili nakaz króla --> gdyż Bóg natchnął ich jednomyślnością aby ten nakaz wypełnili.
Biblia Gdańska wg. mnie bardziej bezpośrednio tłumaczy ten wers:
2 Kron. 30:12 (BG)
12. W Judzie też już była ręka Boża, gdy im dał serce jedno, aby czynili rozkazanie królewskie i książąt, według słowa Pańskiego.

13. I zebrał się w Jeruzalemie liczny lud, aby obchodzić Święto Przaśników w drugim miesiącu; a było to zgromadzenie bardzo liczne.

Jak widać nie ma w Piśmie żadnej sprzeczności do nakazania człowiekowi wykonania Bożego nakazu, a następnie stwierdzenia, że Ci którzy go wykonali otrzymali łaskę (serce jedno, w tym fragmencie) od Boga aby tak uczynili. O tym właśnie mówi w skrócie Kalwinizm odrzucając babskie baśnie o wolnej woli zdolnej do podejmowania arbitralnych decyzji. Choć i tak najbardziej cudowny i słodki jak miód w tym fragmencie jest wers trzynasty :) Chwała Panu! :D

Oczywiście i tak wielu zapewne stwierdzi, że wcale nie napisano w wersie 12-stym tego co napisano i jakieś konkretne zasługi przypiszą tym ludziom, którym Bóg dał jedno serce aby wykonali polecenie króla, tak że ostatecznie z tychże zasług to serce jedno otrzymali. Ale to tak naprawdę nie jest mój problem, Chwała Panu, że nadal udziela ludziom tego jednego serca!

PS. Jako, że nie za bardzo mam ostatnio czas na polemiki to proszę się nie spodziewać, że będę brał dalszy udział w dyskusji (niestety).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 01 kwie 2009, 22:12

Przewodas pisze:Nie dość, że "wierzący biblijnie" to jeszcze w Leo Benhakera

Przynajmniej nie jest nudny jak twoje wypowiedzi :P


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 kwie 2009, 22:28

fantomik pisze:Jak widać nie ma w Piśmie żadnej sprzeczności do nakazania człowiekowi wykonania Bożego nakazu, a następnie stwierdzenia, że Ci którzy go wykonali otrzymali łaskę (serce jedno, w tym fragmencie) od Boga aby tak uczynili. O tym właśnie mówi w skrócie Kalwinizm odrzucając babskie baśnie o wolnej woli zdolnej do podejmowania arbitralnych decyzji. Choć i tak najbardziej cudowny i słodki jak miód w tym fragmencie jest wers trzynasty :) Chwała Panu! :D

oj fantomik zapomniałeś dodać ze to o czym mówi Słowo działo sie w narodzie JUŻ WYBRANYM przez Boga a to wiele zmienia i chyba nie pasuje do Twojej koncepcji ;-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 kwie 2009, 23:08

markulus pisze:[...]oj fantomik zapomniałeś dodać ze to o czym mówi Słowo działo sie w narodzie JUŻ WYBRANYM przez Boga a to wiele zmienia i chyba nie pasuje do Twojej koncepcji ;-)

Mógłbyś wytłumaczyć "dlaczego" wiele zmienia (odnośnie dokładnie tego co napisałem)? W szczególności, że jak sam fragment wskazał -- nie wszystkim owo jedno serce było dane i nie wszyscy wypełnili nakaz. Wg. mnie ten fragment ukazuje bardzo dobitnie, nie kwestię wybrania (!) ale kwestię jak się ma odpowiedzialność człowieka do Łaski, którą Bóg ukazuje dając ludziom owo jedno serce aby wypełnili Jego nakazy.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 02 kwie 2009, 08:15

markulus pisze:zgadza się ale zawsze może sedziego poprosic o łaske
a nawiasem mówiąc jak myślisz jak to jest:
1. zanim nożownik poprosi sedziego o łaske to ten sędzia najpierw go odwiedzi w celi i bedzie go namawiał do złożenia tzw apelacji ??
2. nożownik wie ze ma do tego prawo (prawo do apelacji) i może z niego skorzystać??


Były przytoczone fragmenty mówiące o beznadziejnym położeniu skazanego. Przestępca nie chce, nie może zechcieć prosić o ułaskawienie, na domiar jego wyrok jest nieodwracalny.


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 02 kwie 2009, 10:04

Typowe myślenie życzeniowe pod z góry założoną tezę.
Najuczciwszym argumentem byłoby: "Bo tak!" Dyskusja z Tobą nie ma sensu.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 02 kwie 2009, 10:25

Lash pisze:http://www.zdroweoczy.com...ludzenie_00.gif

Zapewniam ciebie ze nic sie tam nie rusza :)
ale widzisz ruch

Musze isc do okulisty - nic mi sie nie ruszalo :-(


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 kwie 2009, 10:33

Przewodas pisze:
Lash pisze:Przwodasie, Zastanow sie dlaczego jestes po stronie Erazma a nie Lutra ale w kosciele Lutra a nie Erazma

Przewodas pisze:Pon Gru 29, 2008 22:23
Akurat się zapoznałem (z "O niewolnej woli") i zauważam co następuje:

Obaj - Luter i Erazm mają rację. Luter, że prawdziwie wolną wolę ma Bóg, a ludzka wola jest ograniczona, Erazm, że człowiek ma wolną wolę (w ramach ograniczeń) i może się doskonalić.

Myślę, że obaj zgodziliby się z tezą, że Bóg nie może człowieka zbawić wbrew jego woli. Powinni też obaj zgodnie przystać na fakt władzy Boga nad człowiekiem i że to Bóg przyznaje człowiekowi wolną wolę w zakresie jaki uważa za stosowny (przypowieść o talentach!). Wolna wola jest bożym darem i ten boży dar jest wielki i hojny.

Oni jednak nie szukają zgody tylko sposobu pognębienia oponenta i wzajemnie nadinterpretowują swoje tezy, zwłaszcza Luter w stosunku do Erazma.

Ta odpowieć jest na twoim poziomie
zero merytoryki
full erystyki


Przewodas pisze:
Ile razy można powtarzać to samo głuchemu?

Zła metoda głuchemu się cos pokauzje
Przewodas pisze: Ile razy można pokazywać to samo ślepemu?

Znowu zła metoda. do niwidomych sie mówi.
Przewodas pisze: Albo ile można tłumaczyć znaczenie prostego tekstu funkcjonalnemu analfabecie, który nie chce przeczytać tego co jest napisane w Biblii, a widzi tylko to co chce zobaczyć? (Np. "samopotwierdzenie" Pisma w liście do Tymoteusza.)

Znowu zła metoda wtedy nalezy uczyć
Jak widac masz poważne problemy z komunikacja.

Przewodas pisze: Lash, ty nie słuchasz i nie chcesz słuchać. Nie dostrzegasz ludzi, ani tego co oni do Ciebie mówią. W ogóle Cię nie obchodzi nic, co nie jest przytakiwaniem. Jak zatem mogłeś składać mi życzenia, skoro mnie nie widzisz i nie słyszysz? Komuś kto dla Ciebie tak naprawdę nie istnieje...

Widze ze masz powazne zaburzenia czasoprzestrznne.
widocznie nie zaktualizowałeś mojej osoby wystarczajaco mocno.
Przewodas pisze: Po co cytujesz Biblię skoro jej nie rozumiesz?

Przewodasie

Jak zwykle ZERO merytoryki
cóz zreszta to nie dziwi.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 kwie 2009, 10:38

markulus pisze:
Lash pisze:(16) Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.

Judasz w ustach Jezusa

Hmm.....Judasza tez wybrał i z nim niestety sie nie udało
A może z góry powziętego wcześniej postanowienia Judasz był wybrany jeszcze przed założeniem świata do tego aby zdradzic swojego mistrza. Taki los wyznaczył mu miłosierny Bóg bez prawa veta :-/ niezły komediodramat :-/


Drogi Markulusie prosze o wyjasnienie mi tekstu Jezusa. Naprawde "nieanalfabeta" ale wybitny filozof Przewodas pałamał sobie na nim zeby.

(64) Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać. (65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem : Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca. (66) Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. (67) Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść? (68) Odpowiedział Mu Szymon Piotr: Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. (69) A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga. (70) Na to rzekł do nich Jezus: [b]Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem. (71) Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać. (Ew. Jana 6:1-71, Biblia Tysiąclecia)[/b]

Dokadnie tak jak napisales.
Niestety Ta Prawda Jednoznacznie odstrasza tych co nie jest im dane od Ojca uwierzyc.
Odcodza oni od Pana nawet jesli za nim chodzili. Zielony

Prawdziwi uczniowie nie maja dokad pojsc stad nadal podazaja za Jezusem - lecz takze i wsrod nich moze znalesc sie zdrajca.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 02 kwie 2009, 10:39

markulus pisze:Lee napisał/a:
Inaczej sformułuje pytanie. Czy nożownik odsiadujący dożywocie może zdecydować - aby wyjść z więzienia na niedzielne nabożeństwo , gdzie być może nawróciłby się?

pewnie że tak. Są misje wiezienne gdzie takie nabożeństwa sa organizowane na których przysłowiowi nożownicy słyszac o bożej miłości do człowieka np.Jana 3:16 oddaja swoje życie Bogu.


na otworkach i polotworkach - natomiast nozownik raczej bylby na zamknietym, gdzie jedynie ksiadz katolicki mu pomoze. Gosc z zamknietego nie ma prawa uczestniczyc w spotkaniach, chyba ze wpierw jakims cudem dostanie traktat ewangelizacyjny, napisze do wierzacych (poznac to po tym, ze koperta jest otwierana, i ze jest list czytany przez sluzbe wiezienna a czasem tez prokurature - zanim trafi do wierzacych), i po wymianie korespondencji jakos uda sie go na spotkanie sprowadzic. Pozostali wiezniowie sa swobodni - a ten siedzi w kajdanach w eskorcie - duzo klopotow wiec kierownictwo wiezienia robi wszystko aby wieznia z ZK o zamknietym rygorze zniechecic do starania sie o przyjscie na spotkanie a do tego zmuszeni do uczestnictwa eskortujacy wieznia ludzie z obslugi wiezienia - zniechecaja wieznia i czasem zwyczajnie przeszkadzaja mu w uczestnictwie, np. komentujac to co mowi kaznodieja w stylu: "akurat", "bzdury", "ale nudy", "chodzmy juz". Wiezien z zamknietego ZK raczej ma prawo uczestniczyc w uroczystosciach religijnych swojego wlasnego wyznania religijnego - to ci z otwartych i polotwartych ZK maja swobode aby sluchac o Bogu na organizowanych przez chrzescijan ewangelizacjach.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 kwie 2009, 10:45

Przewodas pisze:Człowieku, czytasz co ja do ciebie piszę??!

Ciekawe, że wśród "wierzących biblijnie" odsetek funkcjonalnych analfabetów jest nadprzeciętnie wysoki...

Może dlatego że kochasz nie tą panią co trzba dlatego tak postrzegasz prawdę?

15) Nie na tym polega zstępująca z góry mądrość, ale mądrość ziemska, zmysłowa i szatańska. (16) Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. (17) Mądrość zaś /zstępująca/ z góry jest przede wszystkim czysta, dalej, skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. (18) Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój.
(List Jakuba 3:1-18, Biblia Tysiąclecia)

List do Kolosan
(8) Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. (List do Kolosan 2:8, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości