wąska droga i ciasna brama - czy to już przeszłość?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....

czy dzis w czasie laski i czasie zbawienia brama do zbawienia jest nadal ciasna?

Czas głosowania minął 01 cze 2009, 12:22

tak
5
83%
nie
0
Brak głosów
tak i nie
0
Brak głosów
ani tak ani nie
0
Brak głosów
nie ma to praktycznego znaczenia
0
Brak głosów
każdy kto przyjdzie do Jezusa Bramy i przejdzie przez te Bramę bedzie zbawiony i Brama ta jest szeroko otwarta - i zaprasza wszystkich
1
17%
żadna z powyższych
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

wąska droga i ciasna brama - czy to już przeszłość?

Postautor: chrześcijanin » 02 kwie 2009, 12:22

Mat 7:14 (9)Czy jest między wami taki człowiek, który, gdy go syn będzie prosił o chleb, da mu kamień?(10)Albo, gdy go będzie prosił o rybę, da mu węża?(11)Jeśli tedy wy, będąc złymi, potraficie dawać dobre dary dzieciom swoim, o ileż więcej Ojciec wasz, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy go proszą.(12)A więc wszystko, cobyście chcieli, aby wam ludzie czynili, to i wy im czyńcie; taki bowiem jest zakon i prorocy.(13)Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. (15)Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16)Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17)Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18)Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19)Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień

Joh 14:6 bw (1)Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!(2)W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.(3)A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.(4)I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.(5)Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. (7)Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go. (8)Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. (9)Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10)Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. (11)Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.


-> w 7 rozdziale Mateusza Pan Jezus (uzywajac wtedy czasu terazniejszego, jako opis stanu z wtedy) uczyl swoich zydowskich i zyjacych pod zakonem sluchaczy, ze wtedy jeszcze przed objawieniem Pana Jezusa jako Zbawiciela i jeszcze wtedy przed ukrzyzowaniem i zmartwychwstaniem - droga byla waska i brama byla ciasna
-> czy dzis ta droga jest waska i czy brama nadal jest ciasna?

Joh 10:7 (2)Kto zaś wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec.(3)Jemu odźwierny otwiera i owce słuchają jego głosu. On zaś woła swoje owce po imieniu i wyprowadza je.(4)A kiedy wyprowadzi wszystkie swoje owce, idzie przed nimi, a owce idą za nim, bo znają jego głos.(5)A za obcym nie pójdą, lecz będą uciekały od niego, bo nie znają głosu obcych.(6)Jezus powiedział im tę przypowieść, lecz oni nie zrozumieli, o czym im mówi. (7) Jezus więc powiedział znowu: - Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Ja jestem bramą do owiec. (8)Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, to złodzieje i rozbójnicy. Lecz owce ich nie posłuchały. (9)Ja jestem bramą, kto wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony: będzie przebywał ze Mną i znajdzie pastwisko. (10)Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem, aby (owce) miały życie, i to w całej pełni. (11)Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz oddaje życie swoje za owce. (12)A najemnik, który nie jest pasterzem i do którego owce nie należą, widząc skradającego się wilka, porzuca owce i ucieka, a wilk porywa je i rozprasza


Joh 10:7 (2)Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec.(3)Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je.(4)A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają.(5)Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».(6)Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił. (7) Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. (8)Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. (9)Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. (10)Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. (11)Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. (12)Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wąska droga i ciasna brama - czy to już przeszłość?

Postautor: jj » 02 kwie 2009, 12:32

czy dzis w czasie laski i czasie zbawienia brama do zbawienia jest nadal ciasna?

Oczywiescie, ze jest ciasna.
Chociaz uniwersalisci twierdza, ze nawet wielblad przelezie.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 02 kwie 2009, 13:48

jj pisze:jest ciasna
w jakim sensie? i po co Jezus Chrystus zostal ukrzyzowany jesliby teza ze nadal jest ciasna miala byc prawdziwa?
jj pisze:nawet wielblad przelezie
przez ucho igielne nie przelezie nawet moj najcienszy palec - wiec nie mam szans.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 02 kwie 2009, 14:12

A Ty uważasz, że wąska droga, o której mówił Jezus stała się nagle szeroką? taka sama jak ta, co na zatracenie prowadzi? :O

"Ucho igielne" - z tego co słyszałam, to jest to nawiązanie do bramy Jerozolimskiej, która była tak wąska i niska, że przez którą aby przejść, wielbłąd musiał stać na kolana.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Wyjdźcie więc na skrzyżowania dróg i zaproście...wszystkich

Postautor: chrześcijanin » 02 kwie 2009, 14:30

Axanna pisze:"Ucho igielne" - z tego co słyszałam, to jest to nawiązanie do bramy Jerozolimskiej, która była tak wąska i niska, że przez którą aby przejść, wielbłąd musiał stać na kolana
To jest mit - tez slyszalem takie wyjasnienie - ale to jest mit i Pan Jezus myslal o rzeczywistym uchu igly (do szycia) i o rzeczywistym wielbladzie. Czyli mowil o rzeczy niemozliwej dla ludzi.
Axanna pisze:A Ty uważasz, że wąska droga, o której mówił Jezus stała się nagle szeroką? taka sama jak ta, co na zatracenie prowadzi?
Tu jestem ciekaw Waszego zdania - i mam nadzieje, ze bedzie to mozliwosc do lepszego poznania co na dany temat mowi Slowo Boze - bez poprzestawania na utartych nic nie znaczacych frazesach.
Na pewno waska brama BYLA wtedy gdy Jezus to mowil do swoich zydowskich sluchaczy i byla ona waska z powodu zakonu przykazan i przepisow.
Potem Pan Jezus zniosl zakon przykazan i przepisow przez swoja smierc na krzyzu i wtedy przybil obciazajacy nas list dluzny zwracajacy sie przeciwko nam ze swymi wymaganiami.
Wiadomo tez ze nikt kto przyjdzie do Jezusa nie zostanie wyrzucony precz - wystarczy przyjsc do Jezusa a On nikogo nie wyrzuci i kazdego grzesznika przyjmie - On grzesznikow przyjmuje, nie tylko z Izraela ale tez i z Pogan.
Zmienila sie i grupa docelowa i srodki.
Mat 22: Wyjdźcie więc na skrzyżowania dróg i zaproście na wesele wszystkich spotkanych. - (10) Słudzy wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których spotkali, i złych, i dobrych. I sala napełniła się biesiadnikami.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2009, 14:48 przez chrześcijanin, łącznie zmieniany 1 raz.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 kwie 2009, 14:35

(24) A nadto powiadam wam: Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego. (25) A gdy to usłyszeli uczniowie, zaniepokoili się bardzo i mówili: Któż tedy może być zbawiony? (26) A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe.

Jest to możliwe.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 02 kwie 2009, 14:49

Lash pisze:U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe.
Jest to możliwe.
U Boga jest to mozliwe - u ludzi jest to niemozliwe (poprawilem moj post, dziekuje), na pewno nie chodzi o banalne uginanie kolan


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 kwie 2009, 23:15

A może jakby Wielbłądowi te kolana odciąć? :P

Ale może mniej masakryczną wizję roztoczę -- wyobrażaliście sobie jak to by było jakby ktoś próbował rzeczywiście przepchnąć wielbłąda przez ucho igły? :D

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 kwie 2009, 08:53

fantomik pisze:A może jakby Wielbłądowi te kolana odciąć? :P

Ale może mniej masakryczną wizję roztoczę -- wyobrażaliście sobie jak to by było jakby ktoś próbował rzeczywiście przepchnąć wielbłąda przez ucho igły? :D

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Moze by sie dalo, ale wielblad nie chce pozostawic bagazu i tu jest problem. Objuczony bogactwem ducha, wolna wola do powiedzenia Bogu "nie", kiedy mu sie tylko podoba, usiluje przemycic grzech.


Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wyjdźcie więc na skrzyżowania dróg i zaproście...wszystk

Postautor: Burning Spear » 11 kwie 2009, 23:15

chrzescijanin pisze:Na pewno waska brama BYLA wtedy gdy Jezus to mowil do swoich zydowskich sluchaczy i byla ona waska z powodu zakonu przykazan i przepisow.

Według twojego toku rozumowania to wtedy była ona zamknięta!
Rzym. 3:20
Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek

Natomiast i wtedy i teraz jest to brama ciasna bo niewielu ludzi chce słuchać Jezusa i wierząc Mu przyjąć Jego zbawienie.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
staroluteranin
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2009, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: staroluteranin » 12 kwie 2009, 16:27

Brama zawsze będzie ciasna. Wejście na drogę wiary i podążanie tą drogą wymaga uczestnictwa w tym samym misterium, w którym uczestniczył Jezus: a więc męki, śmierci i zmartwychwstania. Niewielu, jak pokazuje życie jest takich, którzy "podążają za Barankiem gdziekolwiek On idzie " (Obj 14:4). Wielu zaś jest takich, którzy wołają 'Panie, Panie". Ale z tej samej ewangelii wiemy, jaki ich los, jeśli nie spełniają woli Ojca.


"Jeśli do spowiedzi napominam, to nie czynię nic innego niż napominam by być chrześcijaninem". (dr Marcin Luter)
Awatar użytkownika
Ślązak
Posty: 253
Rejestracja: 04 sie 2012, 15:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczerbice
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ślązak » 13 sie 2012, 00:25

Obrazek



Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości